Jekatěrinburg – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 4:1 (kon.)
Omsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 3:6 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Soči – Jaroslavl 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
CSKA Moskva
Pátek 19.11.2021, 17:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:33:38)

Trestné minuty: 14:6

Je dobojováno a hosté dotáhli nervózní zápas do vítězného konce. Hned v úvodu třetí třetiny skóroval Alexandr Popov a vše vypadalo jasně. Jenže ve 49. minutě využil přesilovku Pavel Varfolomejev a v 52. minutě upravil na jednobrankový rozdíl Malte Strömwall. Více už ale Dinamo nezvládlo, naopak následovala série vyloučení, přesilovku využil Michail Grigorenko a v poslední minutě uzavřel výsledek na 3:6 Joakim Nordström. CSKA je tak po této výhře na druhém místě Západní konference se 40 body, Minsk je ve stejné konferenci na sedmém místě se 33 body.

59:37
    V oslabení se volného puku chopil Voronin, z mezikruží vyslal ale nepřesný švih. Puk skončil na zadním mantinelu.

59:11
    A další trest pro Dinamo Minsk! Dvě minuty za sekání dostal Taylor Beck.

58:55
    Závěr zápasu se nese v nervózním duchu zejména ze strany domácích hokejistů.
    57:58 Joakim NORDSTRÖM - 3:6

57:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté přesilovku využívají a přidávají tak pojistku na své vedení. U modré čáry si převzal puk JOAKIM NORDSTRÖM, najel si blíže k brance a švihem prostřelil bezmocného Kolosova – 3:6. Asistence: Vladislav Kameněv, John Gilmour.

57:08
    Grigorenkovu ránu z pravé strany Kolosov vyrazil, Okulov pak branku minul.

56:15
    A aby toho nebylo pro Minsk málo, tak na hanbu zamířil Taylor Beck. Ten odpyká dvouminutový trest za protesty střídačky. Je tu tak přesilovka pět na tři.

56:15
    Moc dlouho nám to ale nevydrželo, neboť na trestnou lavici zamířil domácí Dmitrij Korobov. A publikum už píská, nelíbí se mu série trestů pro Dinamo.

55:51
    A už se zase hraje v plném počtu.

55:51
    Z levého kruhu vystřelil hostující John Gilmour, trefil přesně Kolosovův postoj.

55:10
    Mezi obránce se vydal Gorbunov, byl ale velice rázně poslán k ledu a o byl obrán o puk. Bylo to vše čisté, další vyloučení se nekoná.

54:45
    Tato přesilovka zatím hostům moc nevychází, Dinamo dokonce vyráží do náznaků protiakcí.

53:51
    Zase se vylučuje na straně Dinama, na trestnou lavici zamířil Adam Almquist s dvěma minutami za vysokou hůl.
    52:24 Michail GRIGORENKO - 3:5

52:24
    Přesilovka je bleskově využitá a CSKA zase uniká. Po vyhraném buly se hra bleskově posunula na volného MICHAILA GRIGORENKA a ten ranou z první trefil horní růžek branky – 3:5. Asistence: Anton Slepyšev, Konstantin Okulov.

52:17
    Přesilovka pro CSKA, dvě minuty za hákování obdržel Tyler Graovac.
    51:12 Malte STRÖMWALL - 3:4

51:12
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Teď už to ale domácím klaplo a je to už pouze o jediný gól. Se spoluhráčem na modré čáře si několikrát vyměnil puk MALTE STRÖMWALL, opět naznačoval příhru na obránce, ale nakonec bleskově vystřelil a dokonale překvapil brankáře Reideborna – 3:4. Asistence: Adam Almquist.

50:48
    Po závaru se do odraženého puku opřel Strömwall, jeho střelu na bližší tyč, ale Reideborn vyrazil.

50:09
    Dinamo bude mít další šanci snížit v přesilové hře, dvě minuty za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

50:00
    Probudili se i diváci a nyní ženou domácí hráče do útoku.

49:18
    CSKA to ale nechce připustit a hned se hosté cpou do protiútoku. V salvě střel se musel Kolosov hodně co ohánět, ale na brankové čáře odolal všem ranám.
    48:04 Pavel VARFOLOMEJEV - 2:4

48:04
    Nakonec se domácím daří přesilovku využít. Obrana CSKA udělala ve vlastním pásmu velkou chybu, nechala zcela volného PAVLA VARFOLOMEJEVA a ten zblízka zužitkoval přihrávku od mantinelu. Dinamo tak snížilo na 2:4 a možná tu máme drama. Asistence: Tyler Graovac, Mattias Tedenby.

47:41
    Puk doklouzal až ke Kolosovovi, ten pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

47:13
    První minuta přesilovky je za domácími, ti se ještě nedostali na Reidebornův dostřel.

46:13
    Domácí tým si zahraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Semjon Pankratov.

45:22
    U domácích je střelecky aktivní zejména Alistrov. Nyní to zkoušel z mezikruží, našel však pouze Reidebornovu lapačku.

44:40
    Hraje se dlouho bez přerušení a puk je převážně ve středním pásmu. Tohle hostům maximálně vyhovuje.

43:19
    Nahození od modré čáry na Kolosova, jeho obránci zvládli puk srazit k mantinelu.

42:46
    Nahozený puk už letěl na zakázané uvolnění, hosté ale nechtěli přerušovat a Popov si jej u vlastního gólmana dojel. CSKA jde do protiútoku.

41:37
    CSKA je zase v útoku, Minsku se teď vůbec nedaří.
    40:28 Alexandr POPOV - 1:4

40:28
    No tak tohle je ze strany hostů úvod do třetiny jako hrom! Po akci v útočném pásmu nahodil od modré čáry Blažijevskij a před brankovištěm přesně tečoval ALEXANDR POPOV. Kolosov nezvládl zareagovat a je to 1:4. Asistence: Nikita Nestěrov, Joakim Nordström.

Trestné minuty: 2:4

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté udělali další krok na cestě za bodovým ziskem. Druhá třetina přinesla spíše bojovně vedené utkání, přibylo nepřesností, ale na obou stranách se odehrálo i několik šancí. Jak Kolosov, tak i Reideborn ale dokázali vše pochytat a už to vypadalo, že v této dvacetiminutovce se gólu nedočkáme. V závěru ale přišla přesilovka CSKA, kterou po svižné kombinaci využil přesnou ranou Michail Grigorenko a upravil na současných 1:3.

40:00

39:41
    Minsk se ještě jedním výpadem pokusil snížit, v brance CSKA však stojí zatím skvěle chytající Reideborn.
    38:41 Michail GRIGORENKO - 1:3

38:41
    Přesilovka je využitá a hosté jdou opět do dvoubrankového náskoku. Po kombinaci u modré čáře přišla přihrávka na pravou stranu, kde napřáhl MICHAIL GRIGORENKO a tanou z první trefil odkrytou část Kolosovovy branky – 1:3. Asistence: Nikita Nestěrov, Konstantin Okulov.

38:27
    Hosté si zahrají přesilovku, v útočném pásmu se provinil zbytečným faulem Tyler Graovac a dostal dvě minuty za hákování.

38:02
    Hostující Kameněv vyjížděl zpoza branky a snažil se o zasunutí za tyčku. Kolosov to dobře přečetl a u své levé tyčky byl právě včas.

37:01
    V protiútoku hrozil Děmkov, přečíslení vzal na sebe a střílel z levého křídla. Reideborn jeho švih vyrazil.

36:11
    Platilo to i po šavlovačce v mezikruží, nenašel se totiž nikdo, kdo by puk usměrnil na branku Dinama.

35:48
    CSKA teď přidává na tempu, stále častěji se hraje před Kolosovem, jen ta koncovka vázne...

34:51
    Od pravého mantinelu vystřelil Alistrov, jeho křížný pokus ale prolétl o docela velký kus vedle Reidebornovy branky.

33:48
    Karnauchov vyhrál nad Beckem buly, CSKA se pak natlačilo k brance, ale i tentokrát to bylo bez zakončení.
    32:52 Závar před Reidebornem

32:52
    Závar před Reidebornem, do zakončení se cpal zejména Usov, ale daleko od úspěchu nebyl ani Tedenby, hosté to ale nakonec na brankové čáře ukočírovali!

32:11
    Zleva své štěstí pokoušel hostující Slepyšev, z úhlu ale na Kolosova nevyzrál.

32:00
    Zakázané uvolnění Minsku, vše se tak stěhuje po pravici gólmana Kolosova.

31:37
    Pokračuje úporně vedený zápas, tohle není zrovna přehlídka špičkového hokeje.

30:44
    Alistrov se osamocen vydal proti přesile. Jednoho protivníka obehrál, na modré čáře však o puk přišel.

29:50
    Brejk CSKA, náznak přečíslení ale skončil nepřesným pasem před brankoviště a Kolosov zasahovat nemusel.

28:49
    Dinamo v útočném pásmu, vrcholem ale byla pouze nepříliš prudká střela z levého křídla.

27:46
    Karnauchov zpoza branky přihrával na modrou, kde zrovna střídali jeho spoluhráči a domácí hned reklamovali příliš mnoho hráčů na ledě. Pokračuje se bez přerušení.

26:38
    Začalo se více bojovat a to na úkor technických akcí a střeleckých pokusů.

25:55
    Následoval rychlý kontr Dinama, z levého kruhu vystřelil Taylor Beck, jenže pouze do postoje brankáře Reideborna.

25:43
    Neuspěl ani Okulov, ten byl přitom v dobré pozici mezi kruhy. Puk ale netrefil tak, jak chtěl.

24:55
    Maxim Sorkin neprošel levou stranou, u mantinelu byl zastaven účinným hitem.

23:54
    Máme tu teď pasáž bez přesných přihrávek, takže se převážně hraje ve středním pásmu.

22:17
    CSKA přečkalo oslabení bez úhony, hosté jsou zase v plném počtu.

22:00
    Puk se zpoza branky dostal mezi kruhy, nenašel se ale nikdo, kdo by jej sklepl na Reidebornovu branku.

21:10
    Zatím se hostům daří oslabení zvládat na výbornou, puk teď letěl přes všechny čáry až ke Kolosovovi.

20:17
    Hned v úvodu je tu vyloučení na straně CSKA, dvě minuty za sekání dostal Sergej Andronov.

Trestné minuty: 2:0

Je za námi první třetina, která sice měla pomalejší rozjezd, pak nám to ale hráči vynahradili hned třemi góly. CSKA přečkalo mírný nápor Dinama, aby pak hned dvakrát udeřilo. Jako první se v osmé minutě trefil pěkným švihem Sergej Andronov a v 15. minutě předvedl důraz na brankovišti Maxim Sorkin. Už to vypadalo, že moskevský klub svůj náskok udrží, jenže v 19. minutě podnikli domácí rychlý přechod do útoku a Ilja Šinkevič prudkým golfákem upravil na současných 1:2.

20:00

19:35
    Ještě jeden výpad před Reideborna, tentokrát to ale hosté dokázali uhrát k mantinelu.
    18:17 Ilja ŠINKEVIČ - 1:2

18:17
    Máme sníženo! Domácí tým se vydal do protiútoku dlouhým pasem na levou stranu, Beck přenechal puk na najetého ILJU ŠINKEVIČE a ten bombou zpoza kruhu, která byla navíc lehce tečovaná Blažijevským, překonal marně zasahujícího Reideborna – 1:2. Asistence: Taylor Beck, Malte Strömwall.

17:51
    Domácí tým je v plném počtu, oslabení přečkal bez úhony.

17:37
    Teď se už domácímu celku povedlo vyhodit, do středního pásma dostal puk Lukas Bengtsson.

16:49
    Přesilovka hostů je zatím hodně neučesaná, nejvážnější pokus měl na svědomí Sorkin, netrefil ale poskakující puk ideálním způsobem a šlo to nad branku.

15:51
    Vylučuje se na straně Dinama, dvě minuty za hákování dostal Mattias Tedenby. Je tu tak první přesilovka CSKA.
    14:44 Maxim SORKIN - 0:2

14:44
    Už je to o dvě branky. Po buly se puk dostal na modrou, následný Gilmourův švih dokázal Kolosov vyrazit, Pankratovova dorážka už mu vypadla z chráničů a MAXIM SORKIN už zblízka dopíchl puk za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Semjon Pankratov, John Gilmour.

14:38
    Okulov nahazoval z levé strany před branku, kde se o teč pokoušel Slepyšev. Kolosov dokázal puk zastavit pohotovým rozklekem.

13:18
    Hostující Kiselevič čeká, až jeho spoluhráči dostřídají a on bude moci vyrazit zpoza vlastní branky.

12:41
    Proti Reidebornovi neuspěl ani Tedenby, puk po jeho pokusu skončil v rohu kluziště.

11:44
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se teď přelévá ze strany na stranu.

10:48
    Roman Gorbunov to chtěl změnit, najel si do útočného pásma, Reideborn měl ale na jeho tvrdý pokus velice dobrý výhled a připsal si jistý zákrok.

09:59
    Po vedoucí brance se nám obrázek hry zcela změnil, Dinamo je teď pod velkým tlakem a pouze vyhazuje z vlastního pásma.

08:01
    A prakticky z další akce si musel Kolosov dávat velký pozor na další nahození na jeho branku, tentokrát puk dokázal zastavit.
    07:34 Sergej ANDRONOV - 0:1

07:34
    No vida, hosté jdou do vedení! PO krátkém víření v útočném pásmu si k modré čáře vyjel SERGEJ ANDRONOV, našel si prostor pro švih a ranou přes několik hráčů překonal Kolosova – 0:1. Asistence: Joakim Nordström.

07:03
    Dahlbeck už napřahoval ke švihu od modré čáry, do cesty se mu ale postavil obránce a úmysl mu zmařil.

06:16
    CSKA se zatím nemůže dostat do trvalejšího tlaku v útočném pásmu, pokud jsou hosté u puku, mají problém jej udržet.

05:47
    Lépe se vedlo Děmkovovi, ten baseballovým způsobem trefil puk ze vzduchu, z dobré pozice ale poslal puk nad branku.

04:44
    Domácí Alistrov si najížděl na přihrávku zpoza branky, v rozhodujícím okamžiku ale pouze promáchl naprázdno.

03:18
    Strömwall se pokoušel vymanit z rohu bleskovou otočkou, jeho strážce mu ale zůstal viset na zádech a před Reideborna jej nepustil.

02:19
    Děmkov se vydal do pásma CSKA, projel středem, ale poté pouze nahazoval. Tohle tedy také neklaplo.

01:06
    Teď už zase Dinamo, před Reidebornem rozjížděli domácí menší kolotoč, ale ani zde to nevedlo k nebezpečnému zakončení.

00:32
    První nahození na Kolosova, ten si situaci pohlídal a puk skončil v rohu.

00:01

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Rybár) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), J. Krejčík, Almqvist, Šinkevič (A), A. Lindholm, Sapego – Strömwall, T. Beck (A), Bujnickij – R. Gorbunov, Usov, Tedenby – Alistrov, Graovac, K. Voronin – Varfolomejev, Děmkov, Mosaljov – Suvorov.

CSKA Moskva: Reideborn (Ivan Fedotov) – N. Nestěrov (A), Dahlbeck, Arťom Sergejev, Kiselevič, Blažijevskij, Gilmour, Grudinin – Alexandr Popov, Andronov (C), Nordström – Grigorenko (A), P. Karnauchov, M. Guskov – Slepyšev, Kameněv, Okulov – Pankratov, Světlakov, Sorkin – Poltapov.

Rozhodčí: Běljajev, Kulakov – Lazarev, Sadovnikov.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas tedy může začít.

Zápas v Minsk Areně začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

CSKA Moskva

Hosté jsou v Západní konferenci na čtvrtém místě, když nasbírali 38 bodů. Na první Jokerit tak ztrácí pouhé čtyři body. Ani CSKA poslední zápas nevyhrálo, doma padlo v derby s Dynamem na nájezdy 2:3. Předtím ale čtyři zápasy v řadě vyhrálo, vypadá to tedy, že forma v CSKA je. A klub to bude chtít potvrdit i dnes.

Posledních pět utkání

CSKA – Jekatěrinburg 1:0
    Viťaz – CSKA 5:6 sn
    CSKA – Petrohrad 4:0
    CSKA – Čerepovec 3:2 sn
    CSKA – Dynamo Moskva 2:3 sn

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Západní konference se ziskem 33 bodů a na deváté, první nepostupové místo mají čtyřbodový náskok. Dinamo poslední dva zápasy prohrálo, po domácím debaklu s Jaroslavlí 3:7 dostalo ten druhý zápas alespoň do nájezdů, ve kterých padlo s Čerepovcem. Konečný výsledek byl 3:4.

Minsk – Dynamo Moskva 3:7
    Nižnyj Novgorod – Minsk 4:0
    Spartak Moskva – Minsk 3:4 pp
    Minsk – Jaroslavl 3:7
    Minsk – Čerepovec 3:4 sn

Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy HC Dinamo Minsk a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. Šinkevič (T. Beck, Strömwall), 49. Varfolomejev (Graovac, Tedenby), 52. Strömwall (Almqvist) – 8. Andronov (Nordström), 15. Sorkin (Pankratov, Gilmour), 39. Grigorenko (N. Nestěrov, Okulov), 41. Alexandr Popov (N. Nestěrov, Nordström), 53. Grigorenko (Slepyšev, Okulov), 58. Nordström (Kameněv, Gilmour)

Rozhodčí: Běljajev, Kulakov – Lazarev, Sadovnikov

Diváci: 7 230