Lipt. Mikuláš – Nitra 3:2 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:4 (po pr.) | Michalovce – HC Slovan 1:6 (kon.)
Nové Zámky – Spišská N. Ves 1:4 (kon.) | Prešov – Košice 3:2 (kon.)
HC Prešov
3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
HC Košice
sk Pátek 19.11.2021, 18:30 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 17. kola TIPOS Extraligy medzi HC GROTTO Prešov a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 18:30.

Čaká nás ďalšie východniarske derby a k tomu súboj tabuľkových susedov, ktorých však delí šesť bodov.

Prešovčania ťahajú, možno pre niekoho prekvapivo, najdlhšiu víťaznú šnúru v súťaži, keď neprehrali vyše mesiac. Vyhrali posledných šesť ligových meraní síl, naposledy zdolali Trenčín na jeho ľade 5:3. Famózna séria výsledkov stačila na vymotanie sa zo spodných priečok, Koňare sú momentálne na šiestom mieste s 23 bodmi.

Košice sa po reprezentačnej prestávke vrátili víťazne, v Steel Aréne si poradili s Banskou Bystricou 5:3. Oceliari sú na piatej priečke s 29 bodmi, dva body strácajú na trojicu Zvolen, Slovan, Michalovce, tri na prvú Nitru. Po piatku sa môže pokojne zmeniť poradie na prvých troch priečkach, Vraňare však musia v derby uspieť.

Úvodné zostavy:

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, Rais, Ružička, Jendroľ, Turan, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, T. Nauš, Michnáč – A. Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač

HC Košice: Košarišťan (Kaľavský) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Štec – Klhufek, McPherson, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Belluš, Milý

Rozhodca: Orolin, Moller – Šoltés, Stanzel – Ország.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:18
    Bespalov musel už dvakrát reagovať, Klhufek prvým mužom, ktorý trafil priestor brány.

00:56
    Paršin puk len nahodil, Pereskokov oň márne bojoval.

01:38
    Košičania aktívnejší pri korčuľovaní, nedarí sa im však usadiť sa v útoku.

02:32
    Šikovná prihrávka na Welychku, ten puk nezastihol o niekoľko centimetrov.

03:01
    Belluš sa ideálneho pasu nedočkal, hostia sa musia vrátiť do vlastnej tretiny.

03:18
    Klhufek z ľavého kruhu švihom preveril Bespalova.

03:31
    Michnáč sa so šťastím dostal k puku, v rýchlosti ale nedokázal prekonať Košarišťana!

04:04
    Chovan už bol s pukom mimo útočného pásma, píska sa ofsajd.

04:29
    Viaceré prerušenia hry v krátkom časovom slede.

05:31
    Welychka nikým nepokrytý na pravej strane. Prihrávka do nábehu, náprah a Košarišťan chytá aj túto šancu Šarišanov z pravého kruhu!

06:02
    V zaujímavej pozícii aj Čacho, pri bránení dvomi súpermi opečiatkoval iba zadný mantinel.

06:52
    Zakázané uvoľnenie Prešova.

07:35
    Skóre neotvorí ani Pereskokov. Druhá formácia Košíc podkúrila Bespalovi, domácim nezostalo nič iné, ako urobiť ďalší icing.

07:48
    A ďalšie zakázané uvoľnenie nováčika.

08:48
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Eduard Šedivý – 2 min., sekanie).

09:25
    Veľká trma-vrma pred Košarišťaňom! Prešovčania ani na trikrát neprekonali hosťujúceho gólmana!

10:08
    Domáci sa príliš neponáhľajú s rozohrávkou počas presilovky...

10:30
    Sýkora si to chcel namieriť medzi Tanseyho a Slováka, tam však o puk prišiel.

10:48
    Hostia v plnom počte.

11:49
    Bez prerušenia hráme už tri minúty. Oceliari prečkali úvodné vylúčenie, nedarí sa im však dostať spod tlaku.

12:07
    Klhufek zostáva ležať na zemi, máme tu avizované vylúčenie. Na trestnú lavicu by mal ísť Charbonneau.

12:42
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Jonathan Charbonneau – 2 min., podrazenie).

13:24
    Košice si posúvajú puk v trojuholníku, ale aktívne bránenie Šarišanov hosťom znemožňuje páliť.

14:13
    Chovan chcel nájsť Paršina, zostávame bez akejkoľvek strely na Bespalova počas presilovky...

14:42
    Domáci v plnom počte.

14:51
    Charbonneau sa vrátil na ľad, išiel do zakončenia, fauloval ho ale Chovan, ktorý desať sekúnd predtým od modrej neprekonal Bespalova. Presilovka pre Prešov!

14:51
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., podrazenie).

15:49
    Tlak tu síce bol, ale rovnako ako na druhej strane, znovu bezo strely.

16:31
    Tansey a spol. odpaľujú puk cez všetky čiary. Toto bola ešte horšia presilovka ako posledná košická.

16:51

18:03
    Lapšanský musel brzdiť, nedokázal tak ideálne reagovať na znegovanú prihrávku spoluhráča.

18:23
    Podobne dopadol aj Lalík, Tansey si s ním hravo poradil.

19:26

19:51
    Slovákova formácia ešte donútila Bespalova ísť na ľad a na chrbát, po chaose sa skóre nemení.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Východniarske derby, ako sa patrí, ešte aj s diváckou kulisou a skvelou atmosférou. Nováčik ťaží z brejkov, dlhoročný účastník najvyššej súťaže chce viac kombinovať, góly to však neprináša.

Druhá tretina sa začne približne o 19:21.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:33
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Denis Bakala – 2 min., držanie).

21:16
    Jendroľ na druhý pokus získava puk, dokonca šiel aj do samostatného úniku, ale tam už bol odzbrojený.

22:33

22:38
    Lalík mohol dokonca vysunúť Bakalu, avšak prihrávka v strednom pásme mu vôbec nevyšla.

23:14
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Oliver Jokeľ – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:40
    Welychka si trúfol prejsť až pred Košarišťana, tam však narazil na odpor. Hostia sa ubránili vyhodením puku cez všetky čiary.

24:18
    Cenné sekundy zbierajú ďaleko od vlastnej brány Milý so Slovákom.

24:36
    Zagrapan rozohráva asi posledný atak v tejto početnej prevahe.

25:00
    Rais mal veľké šťastie, že si stihol uvedomiť, ako mu puk preskočil cez hokejku. Klhufek už bol pripravený vyštartovať sám na Bespalova.

25:14

27:00
    Minúty plynú a v derby sme naďalej bez gólov. Musíme vyzdvihnúť nebojácny výkon Prešova, ktorý je Košiciam miestami aj viac ako iba vyrovnaným súperom.

28:27
    Cibák napádaný dvojicou Šarišanov, dokázal si s nimi šikovne poradiť.

28:39
    Ťažil z toho Slovák, ktorý si našliapol do útočného pásma, jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

29:31
    Strela Čacha dvihla divákov zo sedadiel, puk narazil len na zadný mantinel.

30:19
    Obetavý pád jedného z obrancov Prešova po rane z ľavého krídla. Dnes domáci predvádzajú úžasný bojovný výkon.

31:00
    Oceliari síce odohrali kompletnú minútu v útočnom pásme, však je to stále bez gólu.

31:19
    Košice dali gól!
    Viselo to vo vzduchu už pár minút. Hostia uspali domácich, MAREK SLOVÁK unikol Bakalovi, prevzal si odrazený puk a dvihol do bekhendom pod hornú žŕdku poloprázdnej brány!

Asistencie: Adam Lapšanský, Patrik Rogoň.
    31:19 Marek SLOVÁK - 0:1

31:19
    Gól sa ešte skúma, Prešov si vzal challenge. Prešetruje sa kontakt Peršina s Bespalovom.

31:19
    Presný zásah Slováka platí, challenge zmenu rozhodnutia nepriniesol. Prešov nielenže inkasoval, ale dostáva aj dve minúty za zle využitú challenge.

31:19
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (2 min. pre hráčsku lavicu – trénerský challenge).

32:24
    Rais úplne zbytočne dorážal do Tanseyho, ktorý nechal Bespalova na pokoji. Jasné dve minúty.

32:24
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Matúš Rais – 2 min., hrubosť).

32:58
    Nikita Bespalov krotí puk vo výstroji, presilovka o dvoch mužov zatiaľ priniesla iba jednu strelu doprostred brány.

33:19
    Prešov so štyrmi hráčmi, Košičania ešte s minútovou presilovkou o jedného muža.

33:46
    Šarišania s prehľadom vyhadzujú puk cez všetky čiary ku Košarišťanovi, ktorý toho veľa v ostatných minútach neriešil.

34:17
    Úspešné napádanie Rajnohu znamená to, že nováčik prečká dve vylúčenia bez inkasovaného gólu.

34:24

34:41

35:20
    Pereskokov to dával na pravý betón, Bespalov ho včas vymrštil.

35:40
    Ruský gólman pozorný aj pri koncovke Coltona Saucermana, v akcii sme videli lapačku.

36:28
    Bartánus sa so spoluhráčmi dostal do ofsajdu, skúsenému útočníkovi sa to dvakrát nepozdáva.

37:17
    Zagrapan chcel pretečovať Raisovo nahodenie do útočného pásma, puk skončil na striedačke.

37:57
    Emócie na ľade, Slovák sa sťažuje na kontakt vlastnej tváre s Fekiačovou hokejkou. Toto arbitrom totálne ušlo, presilovka sa konať nebude.

38:39
    Nadšenie Jendroľa po prieniku rýchlo skrotené, Čacho bol príliš nedočkavý. Ofsajd.

39:41
    Sýkora si trúfol na "granlundovku", bohužiaľ, nevyšla mu. Prešovský zimák to ocenil potleskom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Derby zatiaľ chudobné na góly. Dočkali sme sa aspoň otváracieho, keď v 32. minúte dorazil puk do brány bekhendom pohotový Marek Slovák. Pred záverečnou časťou hry je všetko otvorené, Prešov však okrem slušnej defenzívnej hry musí zlepšiť aj ofenzívu, ak chce pomýšľať na body.

Tretia tretina sa začne približne o 20:18.

Prestávku medzi tretinami predĺžila krasokorčuliarska vsuvka Barbary Bespalovovej, dcéry brankára Nikitu Bespalova. Aj preto začneme zhruba o štyri minúty neskôr, ako bolo predpokladané.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:55
    Tím Grotto Prešov dal gól!
    Ideálny vstup do tretiny od domácich! Krásnu akciu uzavrel strelou po zemi a následným gólom ALBERT MICHNÁČ! Vyrovnávajúci zásah ešte musel potvrdiť videorozhodca.

Asistencia: Ján Sýkora.
    40:55 Albert MICHNÁČ - 1:1

41:32
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Oliver Turan – 2 min., podrazenie).

41:45
    Tansey neuspel ani na dvakrát, nepodarilo sa to ani Saucermanovi. Košice sa môžu bleskovo vrátiť do vedenia.

42:01
    Opäť pozorný Bespalov, s koncovkou Saucermana od modrej nemal najmenšie problémy.

42:58
    Jakub Žilka odpálil puk cez všetky čiary.

43:11
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., podrazenie). Trest odpyká Denis Paršin.

43:32

43:52
    Welychka s neúspešným prenesením hry na Charbonneua, Prešov sa sám dostal z útočného pásma.

44:22
    Košarišťan toho veľa nevidel, koncovku aktívneho Welychku zastavil klbko asi štyroch hráčov.

44:44
    Viliam Čacho sa predral cez pravý mantinel a os ihriska pred bránu, zakončenie bolo v poslednej chvíli zrazené na ochrannú sieť.

45:11

45:22
    Šarišania pokračovali v ofenzívnych chúťkach, po strele z ľavej strany si štatistiky vylepšil Andrej Košarišťan.

46:29
    Chovana zo solídnej pozície vytesnil Turan. Košice sa dokonca z útočného pásma museli vrátiť do obranného.

47:12
    Šimun posunul puk za bránu súpera tak, aby nezapríčinil zakázané uvoľnenie a odišiel striedať.

47:31
    Rajnohov pokus od modrej tesne vedľa pravej žŕdky. Prešovský štadión si pýta gól.

48:37
    Viktor Fekiač našiel Tomáša Nauša medzi kruhmi, avšak center druhej formácie necháva vyniknúť košického gólmana!

49:01
    Zakázané uvoľnenie Košíc.

49:59
    Neskutočné, čo teraz Prešovčania predvádzajú! Aurel Nauš verzus Andrej Košarišťan – 0:3! Šarišania jasne lepší v posledných minútach, hostia prepadávajú aj v najzákladnejších činnostiach.

52:11
    Nechýbalo veľa a po trochu odmlčanej minútovke mohol Ján Sýkora dvihnúť puk pod hornú žŕdku! Prešov bližšie k výhre, potrebuje ale streliť gól.

53:39
    Neprerušovalo sa viac ako tri minúty, zmenilo sa to až po prieniku Čacha, ktorý zostáva nepotrestaný. Domáci očakávali presilovku za podrazenie, arbitri mlčia.

54:54
    Hŕstka divákov aj striedačka Prešova sa už tešila, ale gól to nie je! Colton Saucerman na bránkovej čiare zabránil jasnému zásahu Welychku!
    54:54 Saucerman (KOS)

54:54
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

55:22
    Charbonneau sa natlačil až do bránkoviska, Kanaďana musel krotiť až Cibák.

55:22
    Šikovný krídelník sa pri útoku zranil a iba za pomoci spoluhráča odchádza na lavičku. Duel sa nám kúskuje a predlžuje.

55:42
    Ukážkovo zahraná presilovka! Dlhšia kombinácia, prihrávka spoza brány na pravý kruh a JÁN SÝKORA posiela Šarišanov do vedenia!
    55:42 Ján SÝKORA - 2:1

56:30
    Košice už nemajú na čo čakať. Oceliari musia vrhnúť všetky sily do ofenzívy.

57:02
    Klhufek sa nedostal do zakončenia, hoci sa k nemu odrazil puk pred bránkoviskom.

57:24
    Slovák a spol. si nedali pozor na prienik do útoku, ofsajd.

57:24
    Oddychový čas hostí.

57:45
    Hostia prešli červenou čiarou a Košarišťan zamieril na striedačku!

57:49
    Košice získali buly v útočnom pásme, hrať budú naďalej v šestici.

58:08
    Ešte nekončíme! Rana z prvej z vrcholu pravého kruhu končí v sieti! VADIM PERESKOKOV oslavuje a spolu s ním aj košická lavička.

Asistencie: Michal Chovan, Denis Paršin.
    58:08 Vadim PERESKOKOV - 2:2

58:28
    Čacho mohol z uhla strieľať, nahrával ešte Lalíkovi, ten sa však k puku nedostal.

58:49
    Zisk puku v obrannom pásme, Košice sa s rozohrávkou neponáhľajú.

59:34
    Neuveriteľný koniec! Denis Paršin stratil puk na útočnej modrej, zmocnil sa ho Michnáč, ktorý ho zaviezol až do ofenzívnej tretiny. Tam zabrzdil, zbavil sa protihráča a hoci Tansey zrazil jeho prihrávku, k puku sa dostal EDUARD ŠIMUN, ktorý prekonal zmäteného Košarišťana!

Asistencia: Albert Michnáč.
    59:34 Eduard ŠIMUN - 3:2

59:34
    Oddychový čas domácich.

59:35
    Andrej Košarišťan pochopiteľne ide na striedačku a Košice skúsia ešte raz vyrovnať.

Ako sa derby pomaly rozbiehalo, tak bravúrne končilo! Košice viedli, Prešov otočil z 0:1 na 2:1, aby hostia necelé dve minúty pred koncom vyrovnali. To však nebolo všetko. Eduard Šimun sa stal prešovským hrdinom, keď 26 sekúnd pred skončením riadneho hracieho času rozhodol o tom, že tri body zostanú na Šariši. (21:09:45)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 41. Michnáč (Sýkora), 56. Sýkora, 60. Šimun (Michnáč) – 32. Slovák (Lapšanský, Rogoň), 59. Pereskokov (Chovan, Paršin)

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, Rais, Ružička, Jendroľ, Turan, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, T. Nauš, Michnáč – A. Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač

Rozhodčí: Orolin, Moller – Šoltés, Stanzel – Ország

Diváci: 1 004