Lipt. Mikuláš – Nitra 3:2 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:4 (po pr.) | Michalovce – HC Slovan 1:6 (kon.)
Nové Zámky – Spišská N. Ves 1:4 (kon.) | Prešov – Košice 3:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
HK Nitra
sk Pátek 19.11.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Nitra si za stratu dvoch bodov môže sama. Prvé mužstvo ligy vyhrávalo 2:0 ešte v 36. minúte, Liptákom ale darovalo presilovky piatich na troch a domáci sa vrátili do duelu. Dokonalý obrat zavŕšil posledný tím súťaže v predĺžení, keď o výhre rozhodol symbolicky kapitán Kriška. (19:31:32)

60:48 Martin KRIŠKA - 3:2

60:48
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    MARTIN KRIŠKA hrdinom dnešného duelu! Kapitán Liptákov sa dostal do zakončenia pred bránkoviskom po perfektnej prihrávke z pravej strany!

Asistencie: Sameli Ventelä, Petr Obdržálek.

59:57
    Zrazený puk na ochrannú sieť, zápas pôjde do predĺženia.

59:25
    Ani Salija, ani Jurík nerozhodli o troch bodoch pre Liptovský Mikuláš!

59:05
    V rozhodujúcej chvíli nadvihol Obdržálkovi hokejku Vitaloš. Honzík mal vďaka tomu uľahčenú prácu pri zákroku.

58:46
    Túto presilovku začali domáci oveľa lepšie ako tie predchádzajúce. Bude z toho niečo?

58:29
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Adrián Holešinský – 2 min., podrazenie).

58:06
    Dlho sme tu nemali zakázané uvoľnenie Nitry, už štvrté za ostatných desať minút.

57:58
    Ofsajdové postavenie Liptákov.

57:46
    Obdržálek z uhla od pravého mantinelu pozdravil lapačku Honzíka, ktorý prerušil hru.

57:24
    Na opačnej strane Vargova strela len do Mezovského korčúľ.

57:13

56:35
    Šepelev a jeho nahodenie nepresné, Nitrania sa znovu dokázali poľahky oslobodiť.

56:08
    Salija neudržal puk na útočnej modrej, hra sa presúva po ofsajde do stredného pásma.

55:46
    Puk je ďaleko od Honzíka, hostia môžu pokojne prestriedať.

55:13
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Ivan Švarný – 2 min., držanie hokejky).

54:25
    Viac sa o víťazný gól snažia hostia. Pôjde duel do predĺženia, alebo si niekto zoberie plný počet bodov?

53:39
    Pokojnejšia minúta za nami, respektíve sme videli viac nepresností na oboch koncoch klziska.

52:33
    No ale píska sa opäť proti Nitranom, ktorí za štyri a pol minúty vyprodukovali už tretie zakázané uvoľnenie.

51:50
    Nikto nevie, kde je puk, až ho zo svojho výstroja vytiahol Kozel. Veľký dôraz hostí v bránkovisku po dorážke Tvrdoňa, posunutá brána a hra je prerušená.

50:35
    Hrali sme dve a pol minúty bez prerušenia, aby sme sa vrátili späť pred Honzíka. Corgoni s ďalším icingom.

49:16
    Obdržálek v samostatnom úniku, kľučka do forhendu, ale Honzík nedopustil výsledkovú otočku!

48:00
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

47:33

47:00
    Je neuveriteľné, ako domáci prešustrovali tri štvrtiny presilovky. Veľká katastrofa, ktorá ale hovorí o (ne)efektivite Liptákov v početných výhodách.

45:33
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Filip Bajtek – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

45:21
    Jurík si niečo vysvetľuje s rozhodcom, no ten už ofsajdový výrok späť nevezme.

44:23
    Krásne Holešinského sólo cez polovicu ľadovej plochy, útočník hostí na konci ataku prepadol cez betón Kozla, avšak na vylúčenie to rozhodne nebolo.

42:45
    Už desať sekúnd sa tvrdo bojuje o puk za svätyňou Kozla. Nitrania vedia, že si sami pokazili zápas v druhej tretine, na začiatku tretej to chcú odčiniť.

41:41
    Bodák smolne opečiatkoval hornú žŕdku Kozlovej brány!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Keď Nitrania skórovali v oslabení a zvýšili na 2:0, málokto čakal, že by Liptovský Mikuláš ešte dokázal vyrovnať do konca tretiny. Stalo sa tak aj vďaka nedisciplinovaným hosťom, ktorí darovali domácim presilovky piatich na troch. Pred záverečnou časťou hry je preto všetko otvorené.

Tretia tretina sa začne približne o 18:47.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:41
    Zakázané uvoľnenie Liptákov.
    38:37 Kamil WALEGA - 2:2

38:37
    Už to s domácimi vyzeralo všelijako, ale dvomi gólmi za necelé tri minúty vyrovnávajú! KAMIL WALEGA po prihrávke Obdržálka prepálil všetko, čo mu stálo v ceste! Honzík toho veľa nevidel.

Asistencie: Petr Obdržálek, Arturs Salija.

38:13
    Paločko sa predral k puku, z ľavého kruhu ho poslal tesne vedľa ľavej žŕdky!

37:42
    Nitra sa oslobodila vyhodením aspoň do stredného pásma a môže sčasti prestriedať.

37:10

36:50
    Len ťažko ale domáci rozohrávajú a zostávajú paradoxne pred vlastnou bránou.

36:27
    Tlak Liptákov pokračuje aj v presilovke o jedného muža, Bajtek sa vráti na ľad o 43 sekúnd.
    35:58 Alexander ŠEPELEV - 1:2

35:58
    ALEXANDER ŠEPELEV dostal pri presilovke o dvoch hráčov dostatok priestoru na osi ihriska, vylepšil si pozíciu a strelou švihom do šibenice brány znižuje na 1:2!

Asistencie: Arturs Salija, Juraj Jurík.

35:36
    Paločko to dostal na korčule, Hrnka vyhadzuje puk cez všetky čiary.

35:20
    Šepelev pálil vysoko nad, domáci ale zostávajú v pásme.

35:10
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Filip Bajtek – 2 min., držanie hokejky).

34:56
    Nitra so štyrmi hráčmi, je však avizované ďalšie vylúčenie hostí!

34:43
    Krátka presilovka o dvoch mužov, podarí sa Liptákom vrátiť sa do duelu?

34:35
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Filip Krivošík – 2 min., podrazenie).
    33:31 Adrián HOLEŠINSKÝ - 0:2

33:31
    Nitra dala gól!
    Nedáš-dostaneš! Petráš zahodil šancu v presilovke a domáci inkasovali v početnej prevahe! Skvelé napádanie dvojice Krivošík – ADRIÁN HOLEŠINSKÝ sa končí gólom. Luxusná prihrávka od prvého menovaného z dvojice pred bránkovisko, koncovka a Kozel smutne vyťahuje gumené teleso zo siete.

Asistencia: Filip Krivošík.

33:18
    Krivošík s Holešinským zbierajú cenné sekundy ďaleko od vlastnej brány.

32:56
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tomáš Hrnka – 2 min., hrubosť).

32:32
    Zakázané uvoľnenie prichádza ale z hokejok domácich borcov.

32:11
    Salija musí hrať, icing sa nepíska. Po dvoch minútach je na ľade aj Obdržálek, ktorý môže pokračovať.

31:24
    Švarný zostal sám vzadu, aj napriek tomu zrazil pokus Walegu na ochrannú sieť. Črtalo sa dokonca prečíslenie, domáci center s ním nenaložil vôbec dobre.

30:47
    Tvrdoň si šikovne pokryl puk, nahodil ho do bránkoviska, kde číhali s dorážkou Buček s Hrnkom. Kozel a spol. mali šťastie, že Nitrania neboli dostatočne dôrazní.

30:23
    Obdržálek tvrdo dohratý, vylučovať sa nebude. Skúsený útočník si drží tvár, pravdepodobne tam bude aj krv.

30:00
    Za nami polovica duelu. Nitra vedie nad Liptovským Mikulášom futbalovo 1:0.

29:21
    Švarný si predĺžil striedanie, po rozohrávke spoza brány si však konečne odchádza oddýchnuť.

28:43
    Kalouskov bekhend do protipohybu Honzíka, gólman Nitry ukázal parádny reflex a zákrok!

27:50
    Ostatná minúta priniesla viaceré nepresnosti. Po otváracom góle márne hľadáme tempo stretnutia.

26:53
    Tretia formácia Liptákov útočila po pravej strane, zostalo to bez zakončenia.

26:08
    Už sa zdalo, že Sýkora sa vyhol ofsajdu, radosť 17-ročnému hokejistovi prekazil čiarový rozhodca.

25:29
    Walega sa pretlačil cez dvoch súperov až pred bránkovisko, Honzík vážnejšie nemusel zasahovať.

24:24
    Domáci v plnom počte.

23:55
    Buček na Tvrdoňa, skúsený útočník z uhla netrafil priestor troch žrdí.

23:14
    Hostia v plnom počte, začína sa ich niečo vyše minútová presilovka.
    23:06 Róbert VARGA - 0:1

23:06
    Ešte za stavu štyroch na štyroch otvoril skóre! RÓBERT VARGA prepasoval puk pomedzi betóny Kozla, ktorý na strelu mohol reagovať lepšie.

Asistencia: Willie Raskob.

22:33
    Viaceré prerušenia hry v krátkom časovom slede.

22:24
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Aleksi Varttinen – 2 min., hákovanie).

21:44
    Bodák pri snahe o vyhodenie puku trafil iba Hovorku, Liptáci zostávajú v útoku.

21:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Adrián Holešinský – 2 min., hákovanie).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nitra má za sebou dobré presilovky, avšak ani to jej nepomohlo k tomu, aby otvorila skóre duelu. Liptovský Mikuláš aktívnejší v úvode, postupom času sa ale dostával do čoraz väčšieho tlaku.

Druhá tretina sa začne približne o 17:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    Ešte mohli ohroziť bránu Holešinský a Krivošík, hosťom ale nebolo súdené skórovať.

19:43

19:31
    Hovorka ponaháňal hostí pred Honzíkom, získal cenné sekundy na konci oslabenia.

19:09
    Ani z tohto nie gól, Tvrdoň spred bránkoviska necháva vyniknúť Kozla, ktorý sa na nedostatok práce nemôže sťažovať!

18:38
    Petráš puk síce zachytil a aj ho vyhadzoval pozdĺž mantinelu, ale napokon ho nedostal von z obrannej tretiny.

17:51
    Hrnka v dobrej príležitosti, ale stav zostáva nezmenený.

17:43
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Arturs Salija – 2 min., nedovolené bránenie).

17:29
    Ďalšia zhruba minútka pred Kozlom. HK 32 prešlo do útoku, vytiahlo vyšší pressing a zrazu Nitra musela vyhodiť puk na icing.

16:06
    Rockwood so spoluhráčom v ofsajde, domácim to iba prospeje.

15:46
    Liptákom sa nedarí prejsť cez červenú čiaru, Nitra s tlakom pred koncom prvej časti.

14:32
    Domáci gólman zapracoval vyrážačkou, puk sa ocitol na ochrannej sieti. Nasleduje reklamná prestávka.

14:15
    Molnár sa šikovne zbavil súpera, vystrelil... A Kozel opäť prerušil hru.

13:48
    Menšia šarvátka pred Kozlom po zakončení Vitaloša. Hlavná rozhodcovská dvojica ale rozhodla, že to na ďalšie tresty nebude.

13:18
    Mezovského zrazené nahodenie, Vitaloš včas odohral puk spred bránkoviska.

12:59
    Šepelev sa vrátil z trestnej lavice, obdržal prihrávku, no zo samostatného úniku vyťažil iba koncovku do lapačky unudeného Honzíka.

12:51

12:13
    Šimon Nemec zostrelil Petráša, ktorý len s ťažkosťami vstáva. Vzápätí Bajtek urobil z Kozla hrdinu, domáci gólman šikovne zasiahol betónom.

11:44
    Ilenčík vyhadzuje o polminútu neskôr puk cez všetky čiary, oba celky striedajú.

11:15
    Uhrík zrazil strelu od Tvrdoňa a aspoň na malý moment oslobodil domácich.

10:51
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Alexander Šepelev – 2 min., hákovanie).

10:07
    Holešinský urobil o jednu kľučku navyše, po nej mieril iba do obrancu. Nitrania si vedia vytvoriť šance, avšak dlho váhajú pri realizácii.

09:32
    Icing aj na strane posledného celku najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku.

08:57
    Bajtek skrotil vysoký puk po rozohrávke Kozla, hral však vysokou hokejkou a tak rozhodcovia vykázali hru do stredného pásma.

08:22
    Mierne problémy v rozohrávke Liptákov, ktorí iba preposlali puk na hokejky súpera.

07:50
    Nitra so zakázaným uvoľnením.

07:40
    Haluška získal puk na útočnej modrej, zašiel s ním do útočnej tretiny, ale nevšimol si, že Petráš bol v ofsajde.

07:05
    Šimon Nemec zabránil prihrávke Obdržálka na Hovorku, ktorý bol už v náprahu na ľavej strane.

06:42

06:17
    Aktívny Raskob trafil iba obrancu, veľký tlak favorita zostáva bez gólu.

05:43
    Nitra točí súpera v útočnom pásme, strely sú ale nepresné. Posledná od Tvrdoňa išla úplne mimo.

04:50
    Kozel sa musel činiť, včas však vytasil pravý betón.

04:42
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., napadnutie).

04:25
    Honzík na istotu prerušil hru, nebezpečne sa okolo neho obšmietal Uhrík.

03:46

03:31
    Jurík pridlho váhal s pukom na hokejke, Hrnka odpálil puk cez všetky čiary.

03:08
    Aktívne napádanie Nitry, do konca presilovky zostáva menej ako 40 sekúnd.

02:54
    Hrnka vo vlastnom oslabení páli sprava iba do náručia Kozla, ktorý má za sebou prvý zákrok.

02:25
    Trvalo to iba krátko, Ventelä chyboval a má šťastie, že súper zaváhal pri možnej kontre.

02:12
    Liptáci sa usadili v útočnom pásme a začínajú kombinovať.

01:46
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Volko – 2 min., podrazenie).

01:03
    Jurík musí hrať, arbitri zakázané uvoľnenie Nitry neodpískali.

00:30
    Obdržálek už po polminúte zakončoval sám, avšak Honzíka nielenže neprekonal, ale ani neohrozil!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Vošvrda) – Varttinen, Ventelä, Salija, Šepelev, Mezovský, Ilenčík, Krempaský – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Paločko, Petráš, Jurík – Haluška, Walega, Uhrík – J. Nemec, Kalousek, Dunčko

HK Nitra: Honzík (Beržinec) – Pupák, Raskob, Švarný, Š. Nemec, Vitaloš, Bodák, Socha, Drábek – Buček, Hrnka, Tvrdoň – Holešinský, Rockwood, Krivošík – Volko, Varga, Sýkora – Múčka, Bajtek, Molnár

Rozhodca: Výleta, Štefik – Crman, Vyšný – Lauff.

Proti sebe sa postavia celky z opačných pólov tabuľky.

Liptovský Mikuláš je priebežne posledný, teda dvanásty, v 15 dueloch získal 11 bodov, pričom chuť víťazstva nepocítil od 17. októbra, keď doma zdolal Spišskú Novú Ves. Po reprezentačnej prestávke čelili Liptáci vonku Zvolenu, ďalšiemu z favoritovi na horné priečky ale podľahli hladko 1:5.

Nitra je na druhej strane prvá s 32 bodmi zo 16 zápasov, má však iba o bod viac ako druhý Zvolen, tretí Slovan Bratislava a štvrté Michalovce, takže po piatku môže byť pokojne všetko inak. Corgoni si urobili chuť stredajšou výhrou 3:0 doma nad Michalovcami, podobný výsledok by si radi zopakovali aj na strednom Slovensku.

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 17. kola TIPOS Extraligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 36. Šepelev (Salija, Jurík), 39. Walega (Obdržálek, Salija), 61. Kriška (Ventelä, Obdržálek) – 24. Varga (Raskob), 34. Holešinský (Krivošík)

Rozhodčí: Výleta, Štefik – Crman, Vyšný – Lauff