HC UP Olomouc – North wings Ústí 3:11 (kon.) | BO Ostrava – VUT Cavaliers Brno 7:1 (kon.) | Black Dogs Budweis – Riders Univerzita Pardubice 13:2 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
VUT Cavaliers Brno
Pondělí 22.11.2021, 18:00 • RT TORAX Aréna, Ostrava • Univerzitní liga ledního hokeje • 9. kolo

Tým BO OSTRAVA Vítkovice Steel doma jednoznačně přehrál VUT CAVALIERS Brno v poměru 7:1. Pro hosty to je trochu krutý výsledek, protože v zápase měli několik vyložených šancí. Bohužel pro ně platilo, nedáš, dostaneš. Nejlepším hráčem utkání byl dnes Maek Kovalski, který vstřelil Kavalírům hattrick. (20:10:18)

59:10
    Zápas Ostrava dohrává v exibičním tempu, halou zní Vysoký jalovec.

58:25
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Plitko – 2 min., hákování).

58:23
    Ficek si na vrcholu kruhu posunul puk do lepší pozice a vyslal ostrou střelu na branku. Ta ale skončila v rohu.

57:27
    Kovařík to zkoušel ze křídla, gólman hostí ale zůstal nepřekonán.

57:06
    Brněnský obránce Běhal na útočném výletě, z levého kruhu, vystřelil na Šindelku, ten vyrazil touš do rohu.

56:22
    Kaukič hledal zpoza brány spoluhráče, ti mu ale šli střídat.

55:49
    Ostrava je stále při chuti, Zajíc ale Buriana nepřekonal.

55:00
    To byla paráda, Kovalski má hattrick. Ostrava teď rozebrala obranu Kavalírů, povedenou souhrou, do šroubku. Marek Kovalski skóroval do odkryté branky.

54:08
    Ostravský gólman Šindelka teď pokryl dvě střely Kavalírů, kteří jsou při chuti.

53:47
    Patrik Říčka ve vyložené pozici trefil jenom boční síť ostravské branky. Šindelka by teď neměl šanci zasáhnout.

53:10
    Kavalíři se dostali do útočné třetiny Ostravy, ale po dvacetisekundovém pobytu v ní nedokázali vystřelit.

51:45
    Kavalíři teď hrozili Janem Hasoněm, ten ale gólmana Šindelku v samostatném úniku nepřekonal.

51:19
    Emil Adamczyk byl ve vyložené šanci před gólmanem Burianem, ten ale jeho nebezpečnou střelu z bezprostřední blízkosti chytil.

51:00
    Sysala parádně našel Kovalského dlouhou přihrávkou, ale Burian svou svatyni včas uzavřel betony.

50:15
    Martin Šindelka musel dvakrát zasahovat po nájezdu Kaukiče.

49:54
    Ostrava se nikam nežene a čeká na chyby Kavalírů.

49:28
    Ostrava bude vhazovat v útočné třetině po střele Fejka.

48:40
    Brno ztratilo puk, Bernát našel dlouhou přihrávkou Kovalského, ten ale o puk v šanci přišel.

47:45
    Ostravský Sysala byl v úniku, Burian ale včas zasáhl betonem.

47:12
    Brno má puk na hokejkách a Ostrava, vědoma si náskoku, stínuje.

46:28
    Brno se na chvíli usadilo v ostravské třetině, domácí se ale osvobodili.

45:50
    Brno chce vstřelit druhou branku, Gombarčík teď ale pálil mimo.

45:06
    Kavalíři se vydali do útoku, ale mezi kruhy přišli o puk.

44:49
    Kovalski je při chuti, opět prověřil pozornost Buriana.

43:48
    To je pro Kavalíry kruté. Opět dostali gól po vlastní šanci. K puku se na levém kruhu dostal obránce Ostravanů Vojtěch Ševěček, který z levého kruhu prostřelil Buriana.

43:29
    Gombarčík z levé strany vystřelil na gólmana, ten vyráží betonem do rohu.

43:06
    Kovalski měl vyloženou příležitost před Burianem, ale hattrick ještě nezkompletoval.

42:32
    Ostrava nahodila puk za branku Kavalírů, ti ale vyhodili puk do střetní třetiny.

42:10
    Icing domácích, vhazuje se před Šindelkou.

41:42
    Ostrava zachytila touš na vlastní modré a snaží se o rozehrávku.

41:19
    Kavalír Kaukič zablokoval nahození Ostravanů.

40:49
    Tempo v začátku třetího dějství výrazně opadlo.

40:30
    Icing Brna, vhazuje se před svatyní Kavalírů.

40:01

Brno ve druhém dějství mělo více šancí, všechny ale ztroskotaly na výborně chytajícím gólmanovi Ostravanů Martinu Šindelkovi. No a tak opět platilo ono nedáš, dostaneš. Ostrava dala v druhém dějství tři góly a vede po 40 minutách 5:1.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

40:00

39:39
    Kovalski měl na lopatě hattrick, ale střela mu v poslední chvíli sjela z hole.

39:25
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Sabol – 2 min., hákování).

39:25
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Ševěček – 2 min., sekání).

39:04
    Brnu chybí střelba.

38:50
    Kaukič opět aktivní, jeho pokus ale gólmanovi zůstal mezi betony.

38:35
    Kavalíři se v přesilovce zatím nedostali ke střele.

37:43
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Ficek – 2 min., sekání).

36:24
    Sváteční střelec Jan Žídek se dostal ke střele z pravého kruhu, na kterou gólman Burian moc dobře ve skrumáži hráčů neviděl.

36:01
    Kavalíři jsou čtvrtým inkasovaným gólem trochu zaskočeni.

35:11
    Marek Kovalski se podruhé gólově prosadil v zápase. Ostrava hrála kvůli signalizovaném vyloučení v šesti, když Kovařík nezištně přihrál Kovalskému, ten měl před sebou odkrytou bránu.

34:55
    Běhal se po návratu z trestné lavice dostal ke střele, ale Šindelka zasahuje.

34:28
    Ostrava vyhrála buly v útočné třetině, dostala se ke střele, ale ta byla zblokovaná obránci.

34:19
    Burian raději přikryl puk po tečované střele Ostravanů.

33:53
    Šindelka opět chytá střelu Kaukiče, který se dostal k zakončení ve vlastním oslabení.

33:29
    Ostrava, vědoma si náskoku, hraje přesilovku profesorsky,

32:59
    Ostrava začala přesilovku aktivně, Hudec měl dobrou střelu.

32:36
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Běhal – 2 min., sekání).

32:13
    Brno je stále aktivnější, jde si za vyrovnáním.

32:02
    Šindelka čaruje a chytá další střelu brněnského Kaukiče.

31:35
    Ostrava se po dlouhé době podívala do útočné třetiny.

31:07
    Kavalíři neproměnili dlouhou přesilovku 5 na 3.

30:36
    Kaukič opět prohání obranu Ostravy, ale Šindelka jeho dva pokusy, v rozmezí deseti vteřin, likviduje.

30:17
    Ostrava vyhodila puk přes všechny čáry.

29:55
    Brno je rozestaveno, ale nestřílí.

29:29
    Kaukič byl ve vyložené šanci, když se dostal k volnému puku v předbrankovém prostoru domácích, gólman ale včas zasáhl.

29:06
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Ševěček – 2 min., hrubost).

28:41
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Smička – 2 min., držení).

28:38
    Brňané se nevzdávají a napadají rozehrávku.

27:50
    Kovařík dostal parádní dlouhou přihrávku z obranné třetiny a v samostatném úniku propálil gólmana střelou k tyči. Opět platí nedáš, dostaneš.

27:18
    Gombarčík měl střelu na branku, Šindelka zasáhl.

26:53
    Janíczek zablokoval střelu Kaukiče.

26:25
    Ostrava zavezla puk do třetiny, ale finální přihrávku odbyla.

25:38
    Šindelka je v pernamenci. Hasoň ale puk nezvedl.

25:05
    Brňané mají opticky více ze hry a aktivně napadají rozehrávku Ostravy.

24:33
    Špatná rozehrávka domácích znamená icing a Brno má buly v útočné třetině.

24:22
    Bernát byl v dobré šanci, ale Šindelka byl na zemi jistý.

23:30
    Brno mělo obrovskou šanci, ale Lukáš Kaukič se už nedostal k puku, který nechal Šindelka, po jeho střele, ležet na ledě.

22:45
    Ostrava měla první náznak šance, Moravčík se ale mezi kruhy nedostal ke střele.

22:10
    Gombarčík nepříjemně dorážel před Šindelkou, ten ale bravurně zasáhl.

21:49
    Brno pokračuje v napadání ze závěru třetiny, vyloženou šanci jsme ale neviděli.

21:45
    Cavaliers v offsajdu.

20:48
    Ostrava nastřelila puk na Buriana, ale vzápětí musela upalovat zpět.

20:29
    Burian špatně rozehrál a v zápětí musel zasahovat.

20:07
    Brno vyhrálo buly a usadilo se v útočné třetině. Kaukič byl ve střelecké pozici.

20:01

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Po první třetině vede BO Ostrava Vítkovice Steel nad VUT Cavaliers Brno 2:1. Vedení Ostravanům zajistili Kovalski s Moravčíkem, Brno zatím sice skórovalo jenom Dlouhým, ale v závěru prvního dějství mělo několik vyložených šancí.

19:52
    Brněnský útočník Dlouhý se velmi těžko zvedal z ledu po srážce u mantinelu.

19:20
    Cavaliers se v závěru třetiny derou to útoku, Šindelka musel dvakrát zasahovat.

18:49
    Útočník Brna Malý teď jel sám na banku Ostravanů, ale Šindelka se nenechal nachytat blafákem do forehandu a včas vystrčil svůj beton..

18:00
    Brno se snaží napadat rozehrávku.

17:33
    Gombarčík se neprosadil střelou po ledě,domácí gólman nechal beton na ledě.

17:05
    Ostrava se aktivně snaží napadat rozehrávku hostí.

16:32
    Lukáš Kaukič právě rozezvučel tyč za brankou Šindelky.

15:25
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Malíř – 2 min., nedovolené bránění).

15:25
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Sztrurc – 2 min., sekání).

15:12
    Brno se na chvíli dostalo z pásma

14:43
    Ostravané vyhráli buly, Szturc se nahozením od modré snažil překvapit gólmana, ten byl ale připraven.

14:35
    Ostrava má výraznou převahu. Brnu dělá Kovalski velké problémy.

14:12
    Vojtěch Burian musel zasahovat po střele Sysaly.

13:32
    Brno se na chvíli dostalo z vlastního obranného pásma, ale nepřesnou rozehrávkou se připravilo o pozici.

13:01
    Ostrava vyhrála vhazování v útočné třetině a dvakrát vystřelila na gólmana Brna.

12:47
    Kovalski se dostal do pásma a ohrozil Vojtěcha Buriana, ten však puk vyrazil do rohu.

10:49
    Ostrava je po druhém vstřeleném gólu při chuti, Burian teď dvakrát musel zasahovat.

09:36
    Moravčík se po šťastném odrazu, po střele Fejka, od zadního mantinelu dostal k puku před odkrytou brněnskou brankou a neměl žádný problém skórovat.

09:21
    Brněnský Malý byl ve vlastním oslabení ve velké příležitosti, Šindelku ale nepřekonal.

08:09
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Hasoň – 2 min., sekání).

06:59
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

06:18
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Běhal – 2 min., hrubost).

06:18
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Kovařík – 2 min., hrubost).

4:13
    Ostravané bleskurychle odpověděli, Kovalski dostal parádní přihrávku od Zajíce a Kovalski se nemýlil.

2:46
    Cavaliers se v podstatě z první velké šance v zápase prosadili. Kaukič našel Dlouhého, který se nerozpakoval se střelou, Šindelka byl bez šance.

01:47
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Bernát – 2 min., podrážení).

01:29
    Šenk byl teď ve slibné příležitosti před gólmanem Šindelkou, ten ale svůj tým podržel.

00:35
    Brněnský Kaukič poprvé prověřil Šindelku.

00:35
    Ostrava vyhrála úvodní buly a na chvíli se usadila v třetině Brna.

00:01

Oba týmy jsou na ledové ploše.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Šindelka (Ovčari) – Ficek, Hudec, Baca, Janiczek, Ševěček, Smička, Zajíc, Szturc – Moravčík, Fejko, Sysala, Bernát, Žídek, Adamczyk, Kovalski.

VUT Cavaliers Brno: Burian – Pernický, Běhal, Malý, Sabol – Plitko, Malý, Uhlíř, Říčka, Zemánek, Dlouhý, Malíř, Hasoň, Šenk, Gombarčík, Kaukič, Horňák, Šišma.

Oběma týmům se moc nedaří, papírovým favoritem je BO Ostrava, která je v tabulce pátá. Doma zatím ale vyhrála jediný zápas. Forma CAVALIERS venku není příliš oslnivá. Na výjezdech čtyřikrát prohráli a domů pokaždé přijeli s prázdnou.

VUT CAVALIERS Brno, 9. místo 7, z. (1 – 1 – 0 – 5), skóre 14:25, 5 bodů.
    Dva útočníci Brna posbírali sedm bodů, jsou jimi Ondřej Dlouhý a Lukáš Kaukič. Dlouhý nastřílel i nejvíc gólů a sice 5. Kaukič je zase lídrem v asistencích (má jich 5). nejproduktivnějším bekem je pětibodový David Sedláček. Po šesti zápasech jsou na nule +/- tabulce Filip Malý a Martin Šenk. Na trestné lavici toho nejvíce odseděl obránce David Sedláček, ten už nasbíral 39 TM. Gólman Matěj Huzlík je, po třech zápasech na úspěšnosti 92.50 %. Jeho parťák Vojtěch Burian je na tom po 4 zápasech o trochu hůře 89.70 %.
    Poslední zápas
    Cavaliers se naposledy představili na ledě lídra Engineers Prague a byl z toho debakl 6:1. Čestný úspěch Brnu zařídil Patrik Říčka. Na střely vyhráli Pražené v poměru 33:24.

BO OSTRAVA Vítkovice Steel, 5 místo (3 – 0 – 0 – 4 ), skóre 30:34, 9 bodů.
    Největším sběračem kanadských bodů je Marek Kovalski, ten jich má na svém kontě 10. Spolu s Davidem Sysalou je i nejlepším snajprem, oba vstřelili šest gólů. Asistencí nastřádal nejvíce Dominik Moravčík a sice 5. Nejproduktivnějším bekem je šestibodový Jakub Baca, který je zároveň nejtrestanějším hráčem (12TM). Jakub zapsal i nejvíce plusových bodů v tabulce +/- (+3). Gólman Jakub Ovčari je po pěti zápasech na úspěšnosti 86.85 %. Jeho kolega Martin Šindelka má sice vyšší úspěšnost (92.31 %), ale nastoupil jen do dvou zápasů.

Naposledy se BO Ostrava doma postavila UK HOCKEY Praha, na kterou nestačila v poměru 3:5. Góly Ostravanů vstřelil Ševěček, Kowalski a Pavliczek. Na střely to bylo 38:25 pro Ostravany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 5. Kovalski (Zajíc), 10. Moravčík (Fejko, Bernát), 28. Kovařík (Sysala), 36. Kovalski (Sysala, Kovařík), 37. Žídek (Janiczek, Moravčík), 44. Ševěček (Žídek, Fejko), 55. Kovalski (Kovařík) – 3. Dlouhý (Kaukič)

Rozhodčí: Cabák – Bartoň, Hladík.