Buffalo – Seattle 4:7 (kon.) | Winnipeg – Arizona 0:1 (kon.) | Montreal – Vancouver 1:2 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 2:1 (2:1 po s.n.)
Winnipeg Jets
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Arizona Coyotes
Úterý 30.11.2021, 01:30 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji klidný zbytek noci a povedený den. Všem Ondřejům přeji všechno nejlepší k svátku, sebe z toho pochopitelně vynechávám. (04:25:25)

Vhazování 27:22

Utkání v Canada Life Centre sledovalo 14 129 diváků.

Kdyby byl dnešní zápas důležitější, než je jen obyčejný duel v základní části, měli by za něj Karlu Vejmelkovi v Arizoně postavit sochu. První třetina ještě byla celkem vyrovnaná, ale od té druhé to už celou dobu vypadalo jako trénink útočných situací Winnipeg Jets. Ti stříleli ze všech možných pozic, ale nepříjemná obrana Coyotes je nepouštěla do vyložených šancí, i když ve třetí třetině už byl tlak domácích ohromný. Nevděčný úděl měl Connor Hellebuyck, jenž se pouze díval na utkání přes celou délku kluziště, a když ho přijel ke konci druhé třetiny pozdravit Antoine Roussel, nechal Hellebuyckovi zároveň zásilku v bráně. Naproti němu podal dechberoucí výkon Karel Vejmelka, který si připsal 46 zákroků – nejvíce zákroků v historii při gólmanově prvním čistém kontu v kariéře.

59:52
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Anton Strälman – 2 min., nedovolené bránění).

59:40
    Fischer se po vhazování prodral ke kotouči a poslal ho do středního pásma. Zdá se, že je rozhodnuto.

59:38
    Christian Fischer vyhodil na zakázané uvolnění a už je viditelně unavený. Arizona si proto bere oddechový čas.

58:52
    Hosté hrají v plné počtu.

58:35
    Hostům se podařilo vyhodit a Eriksson dokonce dojel k puku jako první, aby v útočném pásmu ušetřil cenné sekundy.

58:00
    Winnipeg odvolává brankáře a hraje v šesti proti čtyřem.

57:38
    Ehlersovi se střela po ledě příliš nepovedla, Vejmelka ji vykopnul a Coyotes se osvobozují.

56:47
    Schmidt nádherně našel v pravém rohu křižnou přihrávkou Andrewa Coppa. Vejmelka se stihnul přesunout, ale ani nemusel, protože Copp netrefil kotouč.

56:05
    Fischer se v oslabení dostal do protiútoku, přihrával před branku, kde puk sebrali Jets.

55:39
    Ehlers se musel natahovat pro přihrávku, takže byl v ofsajdu. Domácí fanoušci už nespokojeně bučí na svůj vlastní tým.