Kobra – Řisuty 3:4 (po pr.) | Cheb – Klatovy 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 2:7 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 5:7 (kon.) | Opava – Kopřivnice 1:2 (po pr.) | SHK Hodonín – Žďár n/S 4:1 (kon.)
Vel. Meziříčí – Kometa Brno B 1:3 (kon.) | Bílina – Děčín 6:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Letňany 6:4 (kon.)
Nová Paka – Jablonec n/N 4:3 (po pr.) | Dvůr Králové n. L. – Hronov 3:5 (kon.) | Příbram – Písek 6:1 (kon.)
HC Kobra Praha
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
HC Řisuty
Středa 15.12.2021, 18:00 • ZS HC Kobra Praha, Praha-Braník • 2. liga skupina Jih (ČR) • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný večer všem fanynkám a fanouškům hokejové 2. ligy! Čeká nás zápas mezi domácí Kobrou Praha a hosty z Řisut, obce nedaleko středočeského Slaného. Úvodní buly je naplánováno na tradičních 18:00. Příjemnou počtenou přeje Tadeáš Podolka.

Poslední vzájemné utkání
    HC Řisuty 2:4 HC Kobra Praha (17.11.2021 – 2. liga skupina Jih)

Branky a nahrávky: 2. Janeček (Bláha, Havlůj), 7. Patyk (Matula, Janeček) – 50. Šťastný (Bříška), 54. Havrda (Novák, Zídek), 55. Novák (Knesl), 60. Bříška (Janda)

HC Řisuty: Pánek (Novotný) – J. Kučera, Potěchin (A), Malovický, Zich, Flachs, Matula, Škutina – M. Kučera, Fortelka, Bláha – Řepka, Patyk (C), Rendla – Janeček, Havlůj, Čermák – Výrut.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Kadlec) – Šteiner (A), Knesl, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda, Pelant – Janča, Šťastný, Mucha, Zídek, Tondr, Hrubý, Bříška (C), Novák, Havrda, Petrák, Heldák.

Rozhodčí: Šmika – Štěpánek, Jurak.

Kobra je na 2. místě skupiny Jih za vedoucím Táborem. Právě s tímto soupeřem v posledním kole Braničtí prohráli, a to 1:3. Jihočeši přerušili Pražanům šestizápasovou sérii výher, ve druhém utkání po sobě nebodoval domácí kapitán Kamil Bříška. Ten má nyní na kontě 49 kanadských bodů, proti Řisutům bude chtít překonat padesátibodovou hranici. Kobra bude jistě dnes kandidátem na vítězství.

Pozice v tabulce: 2. (44 bodů)
    Skóre: 100:74
    Nejproduktivnější hráč: Kamil Bříška 49 b. (23+26)

HC Řisuty
    Hosté se vzpamatovávají z debaklu 0:8 od Havlíčkova Brodu. Středočeši se nacházejí na posledním 8. místě skupiny Jih s 15 body. Aktuální forma hovoří jasně pro domácí, kteří budou dnes favority. Řisuty z posledních 8 zápasů vyhrály jediný, a to proti předposlednímu Písku 5:4. Buldoci budou muset přidat v obranné činnosti, zvláště proti hvězdné první formaci Kobry ve složení Bříška – Šťastný – Tondr.

Pozice v tabulce: 8. (15 bodů)
    Skóre: 54:110
    Nejproduktivnější hráč: Petr Patyk 25 b. (14+11)

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Šteiner (A), Duda, Knesl, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda – Šťastný, Heldák, Hlinka, Tondr, Zídek, Čech, Hrubý, Bříška (C), Mucha, Havrda, Janča, Petrov.
    Trenér: Šeba

HC Řisuty: Pánek (Novotný) – Matula (A), Houška, Řepka, Pika, Škutina, Malovický, Zich – Výrut, Janeček, Patyk (C), Fortelka (A), Bláha, Rendla.
    Trenér: Boháček

Rozhodčí: Jaroš – Kučera, Schopf.

00:01

00:06
    Utkání začalo icingem Kobry, hra se přesune před Sochůrka.

00:25
    Ryzák na druhé straně neudržel útočné pásmo, puk mu sjel z čepele.

01:04
    Kobra se dostala do slibné šance, Zídek prověřil Pánkovu lapačku, která zachytila kotouč.

01:23
    Petrov ukázal velkou rychlost a nabruslil si to až do zakončení, Pánek vyrazil nízkou střelu betonem.

01:41
    Buldoci byli příliš rychlí při přechodu do útoku, je tak pískán ofsajd.

02:21
    Nová posila Kobry, Daniel Čech, chtěla založit další akci. Obrana Řisut zatím drží.

03:17
    Škutina nahodil od modré na Sochůrka, ten bez problémů kryl.

03:23
    Za to Šťastný vypálil opravdu tvrdě a Pánek odrazil kotouč vysoko do ochranné sítě!

03:45
    Sochůrek rychle chytil volný kotouč, zamezil tak nebezpečí.

04:14
    Matula jen nastřelil hrací předmět do obranné třetiny Kobry, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

04:30
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Čech – 2 min., držení).

05:02
    Šťastný i v oslabení opět provětral Buldoky po levé straně, Pánek si připisuje další zákrok.

06:01
    Řisuty poměrně dlouho tavili Kobru v jejím obranném pásmu, ale nakonec se domácí z tlaku dostali.

06:31

06:55
    Šťastný poslal příliš vysokou přihrávku na Bříšku, ten nemohl kotouč chytit, a tak je tu zakázané uvolnění.

07:35
    Škutina je dnes velmi aktivní v obranné činnosti, hráči Kobry jej těžko přecházejí.

08:18
    Pro změnu se zahnali hosté, a tak se přesune hra před Pánka.

09:01
    Havrdovi se otevřel prostor z levé strany. Vypálil tak vysoko, až puk přeletěl i Pánkovu masku.

09:26
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Výrut – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník).

10:13
    Kobra v přesilovce drtí Řisuty, Pánek se štěstím drží čisté konto.

10:53
    Janeček vyhodil vysokým obloučkem, jeho spoluhráči tak vystřídají.

11:20
    Janda se dral k zakončení před Pánkem, ten znovu schoval hrací předmět do své výstroje.

11:26

12:19
    Heldák vystřelil zápěstím a trefil přímo prostředek klece, kde byl připravený Pánek.

13:36
    Kneslovi utekl kotouč v obranné třetině, zvládl jej ale odehrát před blížícími se Středočechy.

14:25
    Holý tvrdě napálil protihráče do bruslí, kterého musela rána určitě bolet.

14:51
    Ryzák upadl před Janečkem, ten se dostal až k zakončení, jenže Sochůrek opět zasáhl.

15:48
    Bříška nastřelil kotouč o mantinel, ten se odrazil za branku Řisut.

16:41
    Ofsajdové postavení zastavilo postup vpřed Buldoků.

17:30
    Domácí v klidu čekají na rozehrávku, hra nenabízí v posledních minutách příliš zábavy.

18:10
    Patyk nahrál puk na prázdno, pak ještě si to vyčítal ostrými výrazy.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:03
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Hosté se ve třech natlačili do útoku, a tak doráželi na Sochůrka, až se prosazuje MICHAL FORTELKA. Asistence: Martin Bláha, Petr Patyk.

20:00

Je za námi první část, která přinesla trochu překvapivé rozuzlení, kdy se v poslední minutě prosadil Michal Fortelka. Řisuty tak na Braníku vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:23
    Šťastný se prokličkoval až k zakončení, Pánek střelu vyrazil mimo tři tyče.

20:50
    V úvodu druhé části je Kobra aktivnější, Řisuty mají, co dělat, aby se ubránili.

21:46
    Hlinka nahodil kotouč do útočného pásma, hosté jsou stále pod tlakem.

22:27
    To byla šance zápasu, ve které byl Šťastný! Úplně sám jel na Pánka, ten fantasticky vyrazil kotouč lapačkou mimo branku!

23:01
    Knesl vypálil od modré a Pánek zapisuje další úspěšný zákrok.

24:11
    Kobra demonstruje svou útočnou sílu, hostující brankář musí čelit dalším a dalším pokusům.

25:15
    Domácí také zvýšili důraz před brankou, snaží se více dorážet na Pánka.

25:30
    Havrda hledal místečko mezi betony gólmana Řisut, ten má plné rukavice práce.

25:46
    To nevypadá vůbec dobře se Sochůrkem, ten zakřičel a stále se nezvedá po souboji s jedním z hráčů Řisut.

25:46
    Sochůrek se nakonec dal dohromady a zatím bude v brance Kobry.

26:18
    Také Čech zkusil překonat Pánka, ten stále drží svůj tým nad vodou.

26:31
    Buldoci jsou pod stále větším tlakem, domácí vlétli do druhé části s velkou vervou.

27:32
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Janda – 2 min., podrážení).

28:30
    Řepkův pokus zablokovali domácí obránci.

29:15
    Hosté si nerozuměli při přechodu pásem, a tak je tu ofsajd.

29:33

30:34
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Duda – 2 min., vysoká hůl).

31:39
    Minuta přesilovky za námi, tato výhoda zatím ani jednomu z týmů příliš nevychází.

32:10
    Kobra i v početní nevýhodě ohrožuje branku Řisut, Havrda z pravé strany trefil připraveného Pánka.

32:35

33:40
    Domácí svádějí velký boj o kotouč s hosty, ani jeden z týmů se na něm příliš dlouho neudrží.

34:18
    Pražané začali opět tlačit na obranu Středočechů, ti stále drží jednobrankový náskok.

35:01
    Rozhodčí viděl ofsajd, který odpískal i přes protesty Šťastného.

35:11
    Kobra právě vstřelila branku!
    Domácí využívají svého dlouhého tlaku! TOMÁŠ ŠŤASTNÝ vyslal na Pánka chytrou střelu, na kterou byl krátký. Asistence: Dominik Šteiner, Marek Ryzák.

36:30
    Pika vypálil od modré, ale příliš vysoko na to, aby ohrozil Sochůrka.

36:58
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Čech – 2 min., sekání).

37:48
    Kotouč byl zaseklý dlouho u mantinelu, nakonec jej vyšťourali domácí.

38:59

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Útočné snažení Kobry v závěru druhé části šanci nepřineslo.

39:48
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Hlinka – 2 min., vysoká hůl).

39:59
    Góól! V poslední vteřině druhé třetiny procpal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ kotouč do sítě mezi výstrojí Pánka! Asistence: Kamil Bříška. Domácí kapitán tak, díky této asistenci, zapisuje 50. bod v sezoně!

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:34.

Je za námi druhé dějství, které vyšlo vítězně pro Kobru, za níž se hned dvakrát trefil Tomáš Šťastný. Domácí ukazují svou sílu v útoku, která je značná. Řisuty navíc přijely jen s celkem 15ti hráči, což se také začalo podepisovat na průběhu zápasu.

40:01

40:39
    Řisuty jen nahodily kotouč na Sochůrka, ten nemá příliš práce.

41:19
    Bříška vypálil z pravé strany, ale přestřelil klec hostů.

41:49

42:05
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Houška – 2 min., sekání).

43:15
    Bříška upadl při útočné akci, pády jsou dnes velmi časté.

43:26
    Na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Řisut, nakonec se ale oklepal a bude pokračovat.

44:06

44:35
    Skákavý puk chytá do své moci Pánek.

45:20
    Buldoci si nepřesným pasem způsobili další icing.

45:44
    Šťastný, z netradiční pozice na modré čáře, prověřil lapačku Pánka.

46:23
    Spousta hokejek se dožadovala puku před Sochůrkem, ten jejich tlak ustál a kotouč schoval.

47:12
    Nepřesný pas Kobry znamená zakázané uvolnění.

47:47
    Houška, který posílil Řisuty z Letňan, vyzkoušel Sochůrka z pravé strany. Domácí brankář byl úspěšný.

48:57
    Kneslovi nevyšla rozehrávka podle jeho představ, a tak je hra opět přerušená icingem.

49:23
    Jandův pokus od modré se nevešel mezi tři tyče.

50:11
    Heldák ztratil při souboji rukavici i hokejku, obě důležité věci rychle zase sebral z ledu.

50:28
    Sochůrek čelí tlaku Řisutů, na kterých ve 3. části není znát únava.

51:07
    Hosté vyrovnávají na 2:2! MATYÁŠ RENDLA měl spoustu času a prostoru před Sochůrkem, kterého překonal vysokou střelou pod horní tyčku. Asistence: Petr Patyk, Pavel Řepka.

52:15
    Domácí velmi rychle odpovídají, VÁCLAV ZÍDEK vrací vedení Pražanům povedenou technickou střelou. Asistence: Tomáš Šťastný, Daniil Petrov.

53:51
    Hosté se snaží rychle oklepat, ale domácí vypadají v obraně už stabilně.

54:42
    Na druhé straně si připsal další zákrok Pánek, který jich dnes udělal opravdu dost.

55:07
    Puk se odrazil, i díky čárovému arbitrovi, na střídačku.

56:30
    V posledních minutách chybí přesnost na obou stranách, týmy rychle ztrácejí hrací předmět.

57:08
    Šťastný se objevil sám před Pánkem! Kotouč byl pak za řisutským brankářem, ale domácí forvard jej nedokázal už dorazit.

57:53
    Další velká šance Kobry, Havrda ale nezavedl puk za Pánkův beton.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:46
    Buldoci drží kotouč v útočném pásmu, brzy zřejmě sáhnou k powerplay.

59:28
    Hosté nakonec ani k powerplay sahat nemusejí! 32 vteřin před koncem srovnává na 3:3 kapitán hostů PETR PATYK, když dostal puk za Sochůrka. Asistence: Petr Janeček a Martin Bláha.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Tři dějství jsou minulostí, dnešní utkání bude pokračovat pětiminutovým prodloužením. 32 vteřin před koncem vyrovnal kapitán hostů Petr Patyk a zamezil 3 bodům pro Kobru. Řisuty tak mají jistotu alespoň jednoho bodu.

60:01

60:32
    Bříška zkouší pozornost Pánka, ten zatím drží vyrovnaný stav.

60:58
    Havrda se vytočil až před Pánka, ten svou lapačkou skutečně čaruje a zamezil téměř jisté brance!

61:41
    Sochůrek také musel vytáhnout zákrok proti tvrdé střele z levé strany.

62:36
    Bříška s Tondrem byli sami před Pánkem! Jenže si nezvládli přihrát kotouč.

63:13
    Prodloužení je plné šancí, ale na oboui stranách úřadují brankáři ve skvělé formě.

63:48
    Před zápasem nečekaný scénář se stává skutečností! Petr Patyk navezl kotouč před Sochůrka, zkusil vystřelit a následně volný PETR JANEČEK propálil domácího brankáře. Asistence: Petr Patyk.

To byl zápas! Řisuty si velmi překvapivě odvážejí dva body z Braníku, kdy i s 15 hráči stačily na silnou Kobru.

To je ode mě z ledového paláce Kobra vše, děkuji za sledování a na počtenou!

Dnešní utkání sledovalo 47 diváků. (21:16:15)

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 36. Šťastný (Šteiner, Ryzák), 40. Šťastný (Bříška), 53. Zídek (Šťastný, Petrov) – 20. Fortelka (Bláha, Patyk), 52. Rendla (Patyk, Řepka), 60. Patyk (Janeček, Bláha), 64. Janeček (Patyk)

Rozhodčí: Jaroš – Kučera, Schopf