Lipt. Mikuláš – Zvolen 3:5 (kon.) | HC Slovan – Spišská N. Ves 3:4 (kon.) | Prešov – Trenčín 3:1 (kon.)
Poprad – Nové Zámky 3:0 (kon.) | Michalovce – Nitra 2:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
HKM Zvolen
sk Pondělí 20.12.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Liptovský Mikuláš vyrovnal dvojgólové manko vďaka dvom presilovkám, no gól Saracina 103 sekúnd pred koncom zmaril všetky šance domácich na body. Zvolenčania si skomplikovali záver duelu, nakoniec však víťazia 5:3. (19:08:49)

59:54
    V záverečných sekundách vytiahol bravúrny zákrok Rahm, keď vychytal Chuvilova!

59:46
    Ešte jeden zrazený pokus od Kubku na ochrannú sieť, vhadzuje sa po ľavici Vošvrdu.
    58:50 Radovan PULIŠ - 3:5

58:50
    Zvolen dal gól!
    Liptáci sa nedostali k zakončeniu, čo využil RADOVAN PULIŠ. Zmocnil sa voľného puku a cez os ihriska ho poslal priamo do brány!

Asistencia: Robin Rahm.

58:26
    Vošvrda na striedačke, domáci skúšajú vabank!

58:17
    Oddychový čas domácich.
    58:17 Nick SARACINO - 3:4

58:17
    Bláznivý záver na Liptove! Murček nevyhodil puk von z pásma. Prišlo nahodenie, ktoré sa od domáceho obrancu dostalo pred bránkovisko. Puk si tam vyzdvihol NICK SARACINO, obišiel brankára a prinavrátil hosťom vedenie!

Asistencia: Branislav Kubka.

57:54
    Puk zaseknutý niekde pod hráčmi na zadnom mantineli Liptovského Mikuláša.

57:16
    Handlovského pokus z veľkého uhla, Rahm si dal pozor a puk radšej prikryl.
    56:15 Petr OBDRŽÁLEK - 3:3

56:15
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Pozrime sa na to! Už bolo síce po presilovke, ale veci sa začali diať až potom! Salija z pravého kruhu nastrelil žŕdku, puk sa odrazil na opačnú stranu tretiny, kde PETR OBDRŽÁLEK pohotovo mieril do polodkrytej brány!

Asistencie: Matúš Paločko, Arturs Salija.

56:13
    Hostia v plnom počte.

55:53
    Obdržálkova rana poľahky zrazená Rahmom.

55:20
    Viedenský vytlačil Šepeleva, druhá presilovka HK 32 sa nesie v horšom duchu.

54:58
    Ale ďalší zlý pas od domácich, sekundy pri vylúčení Puliša veľmi rýchlo plynú.

54:45
    Teraz sú Liptáci späť a môžu rozbehnúť svoj kolotoč.

54:27
    Nepresná prihrávka znamená vysťahovanie sa z útočného pásma.

54:13
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Radovan Puliš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

54:02
    Kotvan s treťou hrúbkou v zápase, hostia so šťastím na hokejkách.

53:43
    Puliš to mieril na betóny, Viedenský sa nestihol predrať k puku ako prvý.

53:11
    Rahm sa obracia, tentokrát musel zasahovať po pokuse Šepeleva.

52:57
    Kriškova strela od modrej, ešte sa snažil dobiedzať Hovorka.

52:21
    Toto dnes nie je prvý ofsajd, v ktorom bol nachytaný Török.

51:29
    Zakázané uvoľnenie HK 32.

51:00
    Po zranení Chlepčoka schádza z ľadu aj Marcinek, zo štvrtej formácie zostal hosťom už iba Csányi.
    50:54 Aleksi VARTTINEN - 2:3

50:54
    Tlak využitý, ALEKSI VARTTINEN pozorný pri dorážke po strele Krišku, ktorú Rahm vyrazil pred bránkovisko!

Asistencia: Martin Kriška, Sameli Ventelä.

50:35
    Domáci točia Zvolenčanov.

50:21
    Strela Hovorku z prvej šla iba do bočnej siete.

50:04
    Rahm absolútne nič nevidel, Ventelovo nahodenie tečované do siete nebolo.

49:46
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ville Elmeri Leskinen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    49:32 Stupka (ZVO)

49:32
    Mohlo byť definitívne rozhodnuté! Hain vysunul Stupku na útočnej modrej, krídelník tretieho útoku trafil pravú žŕdku!

49:08
    Vošvrda dlhou rozohrávkou našiel Krišku, ten však musel zaradiť spiatočku, keďže nemohol prejsť do útoku.

48:49
    Po Hovorkovej snahe sa celý štadión otriasol zvukom plexiskla.

48:22
    Chuvilov spadol po súboji s Marcinekom, ani po tomto sa vylučovať nebude. Po zmätkoch sa k puku dostal Paločko, jeho pokus šiel vysoko nad.

47:12
    Domáci chceli okamžite reagovať, Rahm však zostáva pozorný.
    46:41 Radovan PULIŠ - 1:3

46:41
    Trojica Viedenský, Zuzin a RADOVAN PULIŠ si urobili z pätice Liptákov trhací kalendár! Trikrát výmena puku, Puliš nebol nikým krytý pred bránkoviskom, krásne si to prehodil z bekhendu na forhend a zavesil puk pod hornú žŕdku!

Asistencie: Marek Viedenský, Peter Zuzin.

46:20
    Striedame počas hry. Na ľade sa toho deje veľa a zároveň nič.

45:47
    Krieger sa pretlačil cez Ventelu, pri puku však prvý Varttinen.

45:16
    Štyri minúty hráme bez prerušenia. Viac to vyhovuje hosťom, ktorí domácich nepúšťajú do tlaku.

44:36
    Roy zrazil strelu Chuvilova, puk zamieril na zadný mantinel.

44:15
    Paločko spadol na ľad po zákroku Töröka, hráme už 30 minút čistého času bez vylúčenia.

43:42
    Murček sa predral do zakončenia, avšak márne na štvrtý gól.

43:13
    Zuzin pálil spomedzi kruhov, český gólman HK 32 s pohotovým zákrokom betónmi.

42:51
    Kotvan s menšou chybičkou, tentokrát nebola potrestaná tak, ako vo 8. minúte.

41:44
    Meliško mal dostatok času na rozohrávku, Liptáci striedali počas hry.

40:57
    Prvé pozdravenie pre Vošvrdu v záverečnej tretine. Budeme zvedaví, kto sa bude radovať zhruba o polhodinu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredné dejstvo veľa vzruchu neprinieslo. Bolo to bez gólov, bez vylúčení, za zmienku stojí žŕdka po koncovke Hovorku a viacero chýb Zvolenčanov pri rozohrávke.

Tretia tretina sa začne približne o 18:35.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Trochu oneskorene, ale predsa sa píska ofsajd aj na strane HK 32.

39:23
    Leskinen mieril strelu na pravý betón, Vošvrda zasiahol úplne pokojne.

38:51
    Stupka v ofsajdovom postavení.

38:31
    Haluška dostal puk z vlastnej až do útočnej tretiny, na finálnu fázu akcie mu sily nestačili.

37:55
    Obdržálek sa dostal k puku ako slepé kura k zrnu, Rahm musel po dlhom čase vyčarovať extra zákrok!

37:01
    Domáci kapitán veľa vody v blízkosti Rahma nenamútil, puk znovu v neutrálnej zóne.

36:47
    Hovorka roztáča novú akciu v strednom pásme cez Krišku.

35:51
    Chlepčok odchádza z ľadu po vlastných, čo je vždy dobrá správa. Vylučovať sa nebude.

35:51
    Tvrdý zákrok Varttinena na Chlepčoka, ktorý skončil narazený na mantineli. Útočník štvrtej zvolenskej formácie sa len pomaly dvíha z ľadu.

35:30
    Zakázané uvoľnenie domácich.

34:49
    Hraškov skákajúci puk neskončil u Vošvrdu, Stupka pri dorážke zaváhal.

34:21
    Dvaja Liptáci zamestnali za Rahmovou bránou až štyroch Zvolenčanov, puk na hokejky nezískali.

34:08
    Török v súboji s Kremapským, zrážka hokejok vyústila v odrazený puk mimo hracej plochy. Reklamná prestávka.

33:51
    Tlak hostí pokračoval, bola to skôr už iba platonická snaha.

33:13
    Okamžite po buly prišla polovysoká koncovka, Vošvrda veľa nevidel a môže byť rád, že puk nebol tečovaný za jeho chrbát!

33:06
    Posunutá bránka po koncovke Kriegera, Vošvrda mal všetko pod kontrolou.

32:38
    Obdržálek bol rozbehnutý, namieril si to však do "zveráka" a bol odzbrojený od puku.

32:05
    Hrá sa zo strany na stranu, dlhšiu dobu bez gólovej príležitosti.

31:43
    Mikúšova zadovka mala nájsť jedného zo spoluhráčov, putovala ale na hokejku Šepeleva.

30:54
    Zvolenčania aktívnejší v posledných okamihoch. Držia súpera pod tlakom, nevedia však ohroziť priestor brány.

29:27
    Meliško skúsil šťastie z uhla, Vošvrda si žŕdku postrážil.

29:19
    Icing aj na strane Liptákov.

28:34
    Kriškovo nahodenie Rahm vyrazil, Hovorka nedokázal presne doraziť.

28:10
    Zakázané uvoľnenie HKM.

27:58
    Zvolenčania na malú chvíľu so šiestimi korčuliarmi na ľade, arbitri si priestupok nevšimli.

27:37
    Jurík šiel sám do trojice Zvolenčanov, nemal šancu na úspech.

27:18
    Vošvrda musel zasahovať po delovke Hraška, český gólman sa výraznejšie zapotil.

26:11
    Liptovský Mikuláš lepším tímom v druhej tretine, respektíve minimálne dôraznejším. Nič im to však z pohľadu výsledku nie je platné.

25:50
    Opakovaný záznam ukázal, že Marek Hovorka v predchádzajúcom striedaní opečiatkoval hornú žŕdku!

25:35
    Pískala sa hra s vysokou hokejkou, vhadzovanie pred modrou čiarou Zvolena.

25:13
    Rahm fakticky pristavil puk za bránou Kalouskovi, ten však nedokázal prihrať presne pred bránu!

24:25
    Dve chyby Zvolena v krátkom rozpätí, Paločko ani na dvakrát neprekonal Rahma!

23:47
    Hráči na oboch stranách dvíhali ruky nad hlavu, čím avizovali, že boli faulovaní. Rozhodcovia mlčia.

23:31
    Po výmene strán sledujeme množstvo nepresností.

23:06
    Hostia dokázali vykorčuľovať z vlastného pásma, dokonca aj zaútočili, čo im vytvorilo priestor na prestriedanie.

22:28
    Zakázané uvoľnenie Zvolena.

21:45
    Obdržálkova rana po zemi vyrazená Rahmom pred seba, odrazený puk zobral pod kontrolu Kubka.

20:38
    V druhej dvadsaťminútovke budú mať tímy vlastné striedačky o čosi ďalej, čo môže priniesť zaujímavé momenty.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Liptovský Mikuláš doma po 20 minútach prehráva so Zvolenom 1:2, všetky tri góly padli v rozpätí 3 minút a 53 sekúnd. Zatiaľ rozhodujúcou trefou je presilovková rana Petra Zuzina.

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:43
    Hostia predsa len ešte skúsia raz ohroziť Vošvrdu, hrá sa však v rohu klziska.

18:50
    Zvolen potreboval vymeniť hráčov na ľade, aj preto puk iba vyhodil cez plexisklo do stredného pásma.

18:22
    Viaceré nepresnosti na oboch stranách. Výhodou je, že sa hrá plynulý hokej.

17:39
    Liptákom sa uľavilo, po dlhom čase mohli odísť striedať.

17:04
    Domáci v plnom počte.

16:48
    Hokejisti HK 32 vyhadzujú puk cez všetky čiary, mali by sa teda už ubrániť.

16:33
    Puliš sa natlačil pred bránu a hoci z toho gól nebol, pomohol hosťom usadiť sa v útoku.

16:01
    Prvá polovica oslabenia je takmer preč. Výrazne tomu pomohlo to, že sa po trestnom strieľaní vhadzovalo vo zvolenskom pásme.
    15:40 Obdržálek (LMI), Rahm (ZVO)

15:40
    Obdržálek príliš nešpekuloval, napálil to polovysokou strelou iba do betónov Rahma!

15:40
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ville Elmeri Leskinen – 2 min., sekanie).

15:40
    Liptáci útočili v oslabení, Obdržálek bol osekávaný a je z toho dokonca trestné strieľanie!

15:04
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Martin Kriška – 2 min., sekanie).

14:29
    Veľký tlak Zvolenčanov, tretia formácia pálila puky pred bránkovisko, Vošvrda sa musel obracať.

14:03
    Domáci sa neboja napádať súpera, tentokrát pressing úspech nepriniesol.

13:34
    Roy dohratý Haluškom na zadnom mantineli, všetko bolo v rámci pravidiel.

12:52
    Chlepčok z kontry posúval na Marcineka, ktorý netrafil bránku. Veľké šťastie pre Liptákov, ktorí sa nestačili vrátiť do defenzívy.

11:40
    Rahm chcel narýchlo rozohrať zachytený puk vedľa ľavej žŕdky, nakoniec to nechal tak. Vhadzovať sa bude po Švédovej ľavici.

11:05
    HK 32 zamierilo do útoku, bojovalo o pozície, víťazne však vzišli zo súbojov hokejisti Zvolena.

10:23
    Signalizované a nakoniec aj odpískané zakázané uvoľnenie Liptákov.
    09:08 Peter ZUZIN - 1:2

09:08
    Tri góly v sieti a to máme za sebou niečo vyše deväť minút duelu. Presilovku využíva PETER ZUZIN, ktorý z vrcholu pravého kruhu prepálil betóny Vošvrdu.

Asistencie: Juraj Mikúš, Radovan Puliš.

08:28
    Hosťom nesadla strela z ľavého kruhu, Zvolenčania navyše zlomili hokejku.

08:11
    Puk doviezol pred Vošvrdu Krieger.

07:54
    Zvolen sa bez väčších problémov usadil v útoku, po nepresnej Royovej strele tak môžu činiť znovu.

07:27
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Hovorka – 2 min., nedovolené bránenie).
    07:10 Adam HALUŠKA - 1:1

07:10
    Prakticky bleskovo sa domáci oklepali z inkasovaného gólu! Lukáš Handlovský pri napádaní vybojoval puk, okamžite prihrával pomedzi kruhy, kde si nakorčuľoval ADAM HALUŠKA. Rana z prvej, Rahm bez šance.

Asistencia: Lukáš Handlovský.

06:18
    Pískaný ofsajd Töröka, ktorý si ešte vymenil pár slov s rozhodcom a zamieril na striedačku.
    05:15 Ville LESKINEN - 0:1

05:15
    Zbytočný icing je potrestaný. Spomedzi kruhov po vyhratom buly mieril presne pod hornú žŕdku VILLE LESKINEN.

Asistencie: Nicholas Samuel Saracino, Peter Krieger.

05:10
    Domáci gólman pod tlakom vyhadzuje puk cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie.

04:51
    Zrazený pokus Kotvana končí mimo ľadu, vhadzovať sa bude po ľavici Tomáša Vošvrdu.

03:56
    Rahm puk po zákroku radšej podržal, tímy môžu v pokoji prestriedať.

03:36
    Z uhla to skúsil Saracino, čakáme na vážnejšie príležitosti.

03:11
    Ilenčík pozdĺž mantinelu na Handlovského, domácim sa nepodarilo preveriť Rahma.

02:43
    Nepíska sa ani icing Liptovského Mikuláša, hrá bez prerušenia.

02:25
    Vyzeralo to na nedovolený zákrok hostí, vylučovať sa nebude.

01:37
    Smerom dopredu o čosi aktívnejší Liptáci, tentokrát ale neprešli cez útočnú modrú.

00:47
    Zasahovať musel aj Vošvrda po koncovke Haina.

00:32
    Kriška s prvou strelou duelu, Rahm vyrazil pred seba, Roy puk odpratal.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Šepelev, Ilenčík, Mezovský, Krempaský, Salija, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Handlovský – Jurík, Murček, Obdržálek – Paločko, Haluška, Chuvilov – Nemec, Kalousek, Dunčko
    Trenér: Milan Jančuška

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Gubančok, Barcík – Puliš, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Chlepčok, Marcinek, Csányi
    Trenér: Peter Oremus

Rozhodca: Peter Stano, Martin Jobbágy – Matej Janiga, Róbert Frimmel – Vladimír Martinko.

Favorit v tomto súboji je jasný. Posledný Liptovský Mikuláš hostí druhý Zvolen.

Domáci to budú mať po dvoch prehrách 1:2 v Košiciach a 0:9 v Poprade nesmierne ťažké. Liptáci sú na dvanástej priečke s 24 bodmi, na desiatu Banskú Bystricu strácajú štyri body, HK 32 má však o dva duely na konte viac. Zaujímavosťou je, že Liptovský Mikuláš doma vyhral všetky tri posledné merania síl – naposledy ešte 10. decembra s Trenčínom 3:1. Predĺži sa táto víťazná séria?

Po viacerých zaváhaniach v ostatných týždňoch nazbieral Zvolen zo 26 stretnutí 50 bodov, je tak druhý o desať bodov za prvým Slovanom,. Tretia Nitra stráca bodov deväť, k dobru má ale tri duely, v ktorých môže manko zmazať. HKM ešte 12. decembra triumfovalo v Michalovciach 2:0, za sebou má osemdňovú pauzu. Budú sa hostia tešiť z ďalších bodov v JL Aréne?

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 27. kola TIPOS Extraligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HKM Zvolen.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 8. Haluška (Handlovský), 51. Varttinen (Kriška, Ventelä), 57. Obdržálek (Paločko, Salija) – 6. Leskinen (Saracino, Krieger), 10. Zuzin (Mikúš, Puliš), 47. Puliš (Viedenský, Zuzin), 59. Saracino (Kubka), 59. Puliš (Rahm)

Rozhodčí: Peter Stano, Martin Jobbágy – Matej Janiga, Róbert Frimmel – Vladimír Martinko

Diváci: Bez divákov