Lipt. Mikuláš – Zvolen 3:5 (kon.) | HC Slovan – Spišská N. Ves 3:4 (kon.) | Prešov – Trenčín 3:1 (kon.)
Poprad – Nové Zámky 3:0 (kon.) | Michalovce – Nitra 2:3 (kon.)
HK Poprad
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pondělí 20.12.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 27. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj duel medzi HK Poprad a HC Nové Zámky. Stretnutie sa na popradskom zimnom štadióne začína o 18:00.

Favorit tohto duelu je asi viac-menej jasný, a to je domáci Poprad. Kamzíci z posledných piatich zápasov vyhrali štyri. Naposledy v piatok triumfovali vo východniarskom derby s Košicami 1:4 a predtým si doma vychutnali Liptovský Mikuláš, ktorý zdolali vysoko 9:0. Kamzíkom patrí v tabuľke 6. miesto so ziskom 37 bodov a skóre 90:68.

Novozámčania sú na tom tabuľkovo podstatne horšie, patrí im až predposledná 11. priečka so ziskom 25 bodov a skóre 63:64. Zámky v posledných piatich dueloch získali šesť bodov vďaka dvom víťazstvám, posledné dva hrané zápasy však prehrali, a to v Banskej Bystrici 3:2 a naposledy doma s Prešovom 2:3.

V tejto sezóne sa zatiaľ odohrali dva vzájomné zápasy medzi Popradom a Novými Zámkami. Oba vyhral Poprad, a to doma 8:3 a vonku 3:5.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec, Demo – Svitana, Skokan, Bondra – Ully, Arniel, Vandas – Bjalončík, Mlynarovič, Livingston – Kundrik, Matej Paločko, Petráš
    Trenér: Corey Neilson

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Klempa, Langkow, Jackson – Šišoský, Šiška, Števuliak – Barto, Fetkovič, Varga – Kurbatov, Ondrušek, Ferenyi
    Trenér: Gergely Majoross

Rozhodca: Korba, Hronský – Bogdaň, Šefčík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:18
    Šišovský dobre napádal popradskú rozohrávku, podarilo sa mu aj vypichnúť puk, no potom ho dlhšie neudržal na svojej hokejke.

01:02
    Prvú presilovku v zápase si zahrajú domáci hokejisti. Patrik Števuliak dostáva dve minúty za držanie.

01:44
    Popradčania si rozhadzovali puk v útočnom pásme, dostal to napokon Arniel na ľavý kruh a tvrdo vypálil. Bakala dokázal zakročiť.

02:31
    Cole Ully dostal krížnu prihrávku od Dalhuisena a okamžite zakončoval. Bakala sa rýchlo presunul a zasiahol.

03:03
    Hostia už sú v plnom počte, popradská presilovka až na pár ľahkých zakončení nebola obzvlášť nebezpečná.

03:24
    Novajovský si prevzal puk za pravým kruhom od Paločka, vyskúšal strieľať, ale hradbu tiel stojacu pred bránkou neprestrelil.

04:05
    Obranca Roman dostal puk na modrú čiaru a rýchlo chcel strieľať. To sa mu nakoniec aj podarilo a Čiliak si pripísal asi prvý úspešný zákrok.

04:34
    Bondra to neurobil vôbec dobre, jeho nahodený puk prečítal za popradskou bránkou Klempa, ktorý chcel situáciu ihneď využiť. Poslal však nepresnú prihrávku.

05:14
    Vandas sa obtočil okolo Holendu a na pomoc mu prišiel Arniel. Popradčania ostávajú v pásme.

05:49
    Ondrušek prešprintoval aj Ulrycha a následne hľadal od mantinelu pred bránou Kurbatova. Ten sa už však do zakončenia nedostal.

06:09
    Do samostatného úniku sa dostal Samuel Mlynarovič, ktorý sa šikovne uvoľnil dopredu. Vystrelil však zblízka len do Bakalových betónov.

06:24
    Bude sa hrať vo formáte štyroch proti štyrom. James Livingston dostáva dve minúty za nedovolené bránenie a Martin Barto za filmovanie.

07:08
    Dávid Bondra šikovne vystihol rozohrávku súpera, dostal sa do bekhendové zakončenia spomedzi kruhov, ale triafal to iba priamo do Bakalovej lapačky.

07:48
    Svitanovi sa uvoľnil medzi kruhmi Dalhuisen, poslal mu prihrávku a holandský obranca vystrelil. Bakala však opäť úspešný.

08:18
    Spoza pravého kruhu pálil Holenda, ale priestor Čiliakovej bránky netrafil.

08:36
    Šiška mal pred bránou pripraveného Števuliaka, no toho postrážil Rymsha a nedovolil mu spracovať prihrávku.

09:20
    Popradčania sa previnili zakázaným uvoľnením, hra sa teda bude sťahovať pred Mareka Čiliaka.

09:44
    Zaujímavo to vymyslel po ľavom krídle Ondrušek, ktorý sa preštrikoval takmer pred bránu, dával to ešte puk pred bránu krížom popred Čiliaka, no spoluhráč už na jeho výzvu nezareagoval a puk mu unikol.

10:15
    Poprad dal gól!
    Kamzíci otvárajú skóre duelu. Petráš si z ľavého kruhu všimol medzi kruhmi voľného MATEJA PALOČKA, poslal mu puk a Paločko poslal prudkú strelu švihom ponad lapačku, na ktorú bol Bakala prikrátky.
    Asistencia: Samuel Petráš.

11:21
    Števuliakovi sa otvoril priestor na ľavom krídle, nemal však dostatočnú rýchlosť nato, aby dokázal ísť do zakončenia. Napokon bol ubránený.

11:31
    Presilovú hru si zahrajú hokejisti Nových Zámkov. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Mike Dalhuisen.

12:06
    Šišovský sa prebíjal na osi ihriska cez Hudeca, ale jeho pohyb protihráč prečítal a puk napokon vyhadzoval preč brankár Čiliak.

12:45
    Langkowovi skĺzol puk na modrej čiare a ihneď to chceli využiť Bondra s Petrášom, spolupráca im však veľmi nesadla.

13:12
    Kundrik s Brejčákom sa vo vlastnom oslabení dostali až pred bránku, predviedli pred Bakalom niekoľko dorážok, ktoré však brankár Zámkov dokázal skrotiť.

13:52
    Hostia ostali v útočnom pásme. Puk na modrú čiaru dostal Fetkovič, ktorý to vypálil príklepom a Čiliak predviedol svoju lapačku.

14:27
    Šišovský priťukol na modrú čiaru Holendovi, ktorý to nahadzoval smerom na bránu, ale jeho pokus bol zblokovaný.

14:52
    Dalhuisen nahadzovalo od modrej čiary, no jeho pokus letel mimo priestoru bránky.

16:31
    Paločko nahadzoval puk na bránu spoza pravého kruhu, ale tento jeho strieľaný pokus nebol veľmi úspešný.

16:48
    Poprad bude hrať presilovku, Matúš Holenda dostáva dve minúty za podrazenie.

17:09
    Svitana krížom nabíjal Arnielovi na ľavý kruh, no puk mu na hokejku vôbec nesadol a teda neohrozil brankára Bakalu.

17:54
    Arniel krížom presunul puk na Svitanu, ktorý zakončoval z tesnej blízkosti, no gólman Bakala znovu predviedol dobrý zákrok.

18:24
    Arniel presunul dozadu na Dalhuisena, ktorý to nahadzoval švihom, ale priestor bránky netrafil.

18:41
    Dalhuisenov pokus č.3 letel priamo do výstroje brankára Bakalu, presnejšie do jeho lapačky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina priniesla jeden gól. V 11. minúte poslal domácich do vedenia Paločko, a tak Poprad po 20 minútach vedie nad Novými Zámkami 1:0.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:32
    Skokan sa poľahky presadil po pravom krídle, dostal sa až pred bránku a následne svoju strelu aj dorážal, no Bakala dokázal odolať.

21:18
    Šiškovi nakorčuľoval do pásma Fereta, dostal puk na hokejku a vyskúšal pozornosť brankára Čiliaka.

21:41
    Arniel prekorčuľoval po pravom krídle, prešiel ku kruhu a odtiaľ strieľal švihom, no priestor bránky trafiť nedokázal.

22:15
    Rozhodcovia signalizovali trest na strane hostí, po prerušení hry sa arbitri medzi sebou poradili a napokon avizovaný verdikt odvolali. Vylučovať sa teda nebude.

23:28
    Svitana krížnou prihrávkou na pravý kruh nabíjal Bondrovi, ktorému však skĺzol puk z čepele a nebola z toho veľmi dôrazná strela.

23:59
    Tentokrát sa už vylučovať bude. Adam Drgoň je potrestaný 2+2 minútami za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

24:34
    Bjalončík s Mlynarovičom znepríjemňovali protihráčom rozohrávku, napokon si Mlynarovič vybojoval aj streleckú možnosť, no prestrelil.

24:35
    Zámčania si skracujú zo svojej presilovky. Lukáš Kozák dostáva dve minúty za hákovanie.

25:42
    Popradčania si rozhadzovali a manévrovali s pukom v útočnom pásme, k streleckej možnosti sa však asi za minúty čistej hry nedostali.

26:09
    Ully na dvakrát zakončoval z tesnej blízkosti, ani jeden pokus však neskončil za chrbtom gólmana Bakalu.

26:34
    Trest Kozáka už uplynul, a tak pokračuje presilovka Zámkov v skrátenej forme.

27:21
    Ulrych si poradil s napádajúcimi hráčmi v rohu klziska a dokázal vzduchom vyhodiť puk ďaleko od brány.

27:55
    Langkow dával puk krížom na Klempu medzi kruhy, no jeho strela letela mimo priestoru bránky.

28:01
    Chris Langkow dostáva dve minúty za držanie hokejky a bude z toho popradská presilovka.

29:00
    Arniel vyčkával a napokon to nenápadne posunul pred bránkovisko Livingstonovi, ktorému však bekhendové zakončenie vôbec nevyšlo.

29:39
    Zámčania získali puk v rohu klziska a bezpečne ho poslali preč cez celé klzisko.

29:51
    Poprad prichádza o presilovku skôr, Michael Vandas je vylúčený za nedovolené bránenie.

30:49
    Langkow krížom poslal puk do druhej vlny Klempovi, ktorý bol na ľavom kruhu, ale strelu poslal ponad bránku.

31:36
    Holenda nahadzoval z modrej čiary, no trafil len pred sebou stojaceho Petráša a potom sa domáci oslobodili vyhodením puku.

32:20
    Pred Ullym sa otvoril priestor na ľavom kruhu, vylepšil ešte pozíciu medzi kruhy Vandasovi, no jeho strela z prvej bola nepresná.

33:22
    Skokan vykorčuľoval dopredu s Livingstonom a ešte sa k nim z druhej vlny pridal aj Svitana, ktorý zakončoval z pravého kruhu, no iba do Bakalu. Najväčším problém pre popradskú ofenzívu je zatiaľ stále brankár Dan Bakala, ktorý až na jednu strely všetky tie domáce zneškodnil.

34:42
    Fereta mal otvorený priestor na modrej čiare a poslal strelecký pozdrav priamo do lapačky Mareka Čiliaka.

34:44
    Dvojminútový trest na trestnej lavici si bude odpykávať Mike Dalhuisen. Je to za krosček.

35:22
    Kozák pálil príklepom spoza ľavého kruhu a Čiliak urýchlene reagoval betónom.

35:39
    Zámčania prišli o puk na modrej čiare. Rozohrávali z vlastného pásma, Bakala v rozohrávke trošku zaváhal a využiť to chcel Petráš, ktorý však bekhendom nastrelil iba do brankára súpera.

36:22
    Klempa posúval za pravý kruh Bullovi, ktorý švihom vystrelil, ale len priamo do Čiliakovej lapačky.

37:18
    Vandas sa kľučkami v útočnom pásme veľmi nepresadil, do zakončenia sa neprebojoval.

37:39
    Holenda sa dostal k strele spomedzi kruhov. Čiliak vyrazil puk do vzduchu, ale už nemohol nikto dorážať.

38:01
    Ully nabíjal Svitanovi medzi kruhy. Strela sa odrazila od Bakalu, dorážka však už Arnielovi nevyšla.

38:35
    Druhý gól zápasu prichádza po naozaj dlhých minútach. Livingston z rohu klziska pekne našiel SAMUELA MLYNAROVIČA pred bránkoviskom a ten sa už zblízka nemýlil a prekonal Bakalu.
    Asistencie: James Livingston, Daniel Brejčák.

39:24
    Arnielov nahodený puk spoza ľavého kruhu od mantinelu letel iba do rohu klziska.

39:42
    Ulrychov jemne nahodený puk od modrej čiary letel priamo na Bakalovu hruď.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V prostrednej dvadsaťminútovke pridali domáci jeden gól. V 39. minúte zvýšil vedenie Popradu Mlynarovič, a tak kamzíci po 40 minútach vedú nad býkmi 2:0.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Holendova prihrávka z modrej čiary bola zrazená, hostia prišli o útočné pásmo.

40:54
    Arniel prihrávkou pred bránku hľadal Ullyho, napokon z toho bola iba nepresná strela.

41:42
    Nepresná prihrávka z hokejky Barta znamená zakázané uvoľnenie na strane Zámkov.

42:29
    Bondra posielal puk krížom cez pásmo, snažil sa nájsť Bjalončíka, no ten zahral vysokou hokejkou, a tak je hra prerušená.

43:02
    Kurbatov si pýtal puk od Ferenyiho, nedostal však presnú prihrávku.

43:12
    Presilovku získava celok Popradu. Andrej Hatala dostáva dve minúty za podrazenie.

43:38
    Arniel si vylepšoval pozíciu na ľavom kruhu a napokon vystrelil. Bakala v zákroku úspešný.

44:16
    Nepresná rozohrávka Popradu znamená puk na hokejkách hostí, ktorí už v podaní Feretu vyhadzujú puk preč.

44:41
    Cole Ully mal čistú šancu po prihrávke od mantinelu. Ocitol sa pred bránkoviskom, no triafal iba do Bakalu.

45:14
    Ferenyiho prihrávku vystihol Rymsha, Popradčania to chceli rýchlo otočiť, no nepodarilo sa im to. Hostia už sú zároveň v plnom počte na ľade.

45:45
    Od modrej čiary nahadzoval puk na bránku Holenda, jeho pokus bol veľmi nepresný.

46:38
    Drgoňova prihrávka nemala adresáta, preletela krížom pomedzi kruhy a iba sa odrazila od korčúľ.

47:18
    Na modrej čiare napriahol Rymsha, ktorého delovka príklepom letela priamo na výstroj Dana Bakalu.

47:51
    Varga dobiedzal trochu do Čiliaka, popradský brankár však novozámockého útočníka veľmi do dorázky nepustil.

48:30
    Šiška posunul puk Romanovi, ktorý vystrelil spomedzi kruhov a Čiliak vyrážal.

49:56
    Jackson po pamäti hľadal Langkowa na pravom kruhu, ten bol však obsadený.

51:34
    Ulrych posielal ďaleký pas na Vandasa. Jeho postavenie trochu bolo sporné, ofsajd však napokon pískaný nebol.

52:01
    Brejčák pálil z modrej čiary, na dorážku bol pripravený Livingston, ale nedokázal sa už presadiť.

52:32
    Bjalončík to spoza ľavého kruhu hádzal na teč Skokanovi. Bakala si bránku postrážil.

53:52
    Samuel Petráš a Martin Barto sa mierne pustili do seba. Nebola z toho veľká roztržka, no obaja sú potrestaní dvomi minútami za hrubosť.

54:41
    Šiška to skúsil strelecky sám spomedzi kruhov, triafal však mimo priestoru bránky.

55:05
    Mike Dalhuisen nahadzoval puk spoza ľavého kruhu. Nemal pred bránkou zaparkovaného nikoho na teč, gólman Bakala v poriadku zasiahol.

55:27
    Rymsha mierne zakiksoval pred Čiliakom, čo však Števuliak nevyužil dostatočne a brankár Popradu stihol puk rýchlo upratať.

56:08
    Prihrávka Barta pred bránku bola zblokovaná, brankár Čiliak zasiahnuť nemusel.

57:30
    Šiška sa nedostal k prihrávke od Kurbatova, Popradčania si protihráčov postrážili.

57:54
    Tečovaná strela od modrej čiary skončila u Čiliaka, ktorý si však úplne nebol istý, kde puk je. Spoluhráči mu pomohli a odstrelili ho ďaleko preč.

58:12
    Bakala na striedačke, hostia sú v šestici.

58:23
    O víťazstve Popradu je zrejme rozhodnuté. MICHAEL VANDAS zachytil puk v strednom pásme a poslal ho do odkrytej novozámockej brány.
    Asistencia: Mike Dalhuisen.

58:39
    Bakala je späť v bráne, vabank Novým Zámkom vôbec nevyšiel.

59:08
    Petrášovo nahodenie od modrej čiary skončilo v Bakalovej lapačke, gólman Zámkov radšej podržal.

59:38
    Livingston sa prebíjal do zakončenia medzi kruhmi, bližšie k bráne sa už však nedostal.

Tak ako v predošlých dvoch tretinách, a tak aj v tej poslednej padol jeden gól Popradu. Do prázdnej bránky počas powerplay hostí skóroval Vandas a upravil víťazstvo svojho tímu nad Novými Zámkami na 3:0. (20:19:40)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 11. Paločko (Petráš, Kundrik), 39. Mlynarovič (Livingston, Brejčák), 59. Vandas (Dalhuisen)

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Klempa, Langkow, Jackson – Šišoský, Šiška, Števuliak – Barto, Fetkovič, Varga – Kurbatov, Ondrušek, Ferenyi

Rozhodčí: Korba, Hronský – Bogdaň, Šefčík