Florida – Tampa 9:3 (kon.) | Columbus – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Carolina – Montreal 4:0 (kon.)
NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.) | Seattle – Calgary 4:6 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 2:1 (2:1 po s.n.)
San Jose – Philadelphia 3:2 (po pr.) | New Jersey – Edmonton 6:5 (po pr.) | Vegas – Anaheim 3:1 (kon.)
Seattle Kraken
4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Calgary Flames
Pátek 31.12.2021, 04:10 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Z tohoto utkání, které bylo okořeněno skvělou koncovkou, je to tedy už vše. Já se s vámi loučím a někdy znova na počtenou. (07:00:49)

Hvězdy utkání

1. Mark Giordano (SEA) – 1+2
    2. Calle Järnkrok (SEA) – 1+2
    3. Johny Gaudreau (CGY) – 2+1

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný z českých či slovenských hráčů.

V oslabení: 0:0
    Po divoké koncovce nakonec slaví vítězství Calgary Flames!

Seattlu se nejprve ve třetí třetině podařilo srovnat, když Kraken těžil z rychlého protiútoku, ze kterého se prosadil Gourde. Poté to vypadlo, že zápas půjde do prodloužení, jenže následně přišla koncovka, jako hrom.

Flames totiž v 57. minutě nejprve zužitkovali trochu přísné vyloučení Gourda, když se v početní výhodě z dorážky trefil Mangiapane. Nicméně tohle vedení hostům vydrželo jen třicet vteřin, protože po teči vyrovnal McCann.

Následný nerozhodný stav však trval pouhých třináct vteřin, když se Calgary opět dostalo do vedení díky brance Tkachuka. Tato branka se už nakonec ukázala, jako vítězná, jelikož v závěru se při power play Seattlu do opuštěné klece ještě trefil Hanifin.

Calgary Flames tedy v infarktovém závěru přetlačilo Seattle Kraken poměrem 6:4 a slaví svou první výhru nad tímto soupeřem.

59:40 Noah HANIFIN - 4:6

59:40
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames drželi puk ve svém útočném pásmu, kde se poté odrazil na modrou čáru k NOAHU HANIFINOVI, který jej poslal do opuštěné klece, jenž tak svou brankou dává tečku za tímto utkáním. Bez asistence.

59:19
    Gaudreau ze středové čáry zkusil trefit opuštěnou klec, ale o kousek jí minul.

58:59
    Calgary se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

58:42
    Seattle si bere svůj oddechový čas.

58:42
    Další střelu od modré z hole Soucyho se už hostům podařilo zblokovat do ochranné sítě.

58:36
    Soucy dostal nabito na modrou čáru a jeho střela skončila přesně na betonu Markstroma. Puk se poté odrazil k Eberlemu, který ještě přihrával k tyči svému spoluhráči, ale ten už netrefil klec Calgary.

58:08
    Driedger míří na svou střídačku!
    57:34 Matthew TKACHUK - 4:5

57:34
    Tak to je neuvěřitelné co se nyní děje v Climate Pledge aréně, kde se Calgary po pár vteřinách opět dostává do vedení! MATTHEW TKACHUK dostal přihrávku od Gaudreaua mezi kruhy, odkud ihned po ledě vystřelil a jeho pokus skončil přesně mezi betony Driedgera. Asistence: Johny Gaudreau.
    57:21 Jared MCCANN - 4:4

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 6. Giordano (Blackwell, Järnkrok), 21. Järnkrok (McCann, Giordano), 45. Gourde (Blackwell, Järnkrok), 58. McCann (Giordano, Jordan Eberle) – 10. J. Gaudreau (Zadorov, M. Tkachuk), 24. J. Gaudreau (Monahan, M. Tkachuk), 35. Lucic (Ch. Tanev), 57. Mangiapane (Kylington, Hanifin), 58. M. Tkachuk (J. Gaudreau), 60. Hanifin

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Giordano (C), Oleksiak, A. Larsson, Lauzon, Soucy, Borgen – Jordan Eberle (A), McCann, Lind – Blackwell, Gourde (A), Järnkrok – Donskoi, Wennberg, Marcus Johansson – True, Geekie, M. McCormick.
    Trenér: David Hakstol

Calgary Flames: Markström (Dustin Wolf) – Kylington, Ch. Tanev, Hanifin, R. Andersson, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Lucic, Backlund (A), Coleman – Mangiapane, D. Dubé, T. Pitlick – B. Richardson, Monahan (A), T. Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: South, Nicholson – Murchinson, Nagy

Diváci: 17 151