Toronto – Ottawa 6:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:6 (kon.) | Seattle – Vancouver 2:5 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:0 (kon.) | Detroit – Boston 1:5 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Anaheim 4:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:4 (po pr.)
Vegas – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Vegas Golden Knights
4:5 (2:0, 0:2, 2:2 - 0:1)
Winnipeg Jets
Neděle 02.01.2022, 22:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vegas vedlo v zápase 2:0 po dominantní první třetině, ve druhé třetině přestalo úplně hrát a během dvaceti vteřin hosté vyrovnali. Následně ve třetí třetině Vegas dostalo další dva góly a prohrávalo 2:4. Prvních prakticky deset minut třetí třetiny Vegas nevystřelilo. Nakonec domácí brankou v poslední minutě vydřeli bod, a tak šel zápas do prodloužení. V něm rozhodl Kyle Connor. Kristian Reichel vstřelil svou první branku v NHL. (00:50:57)

Tři hvězdy utkání

1. Mattias Janmark (VEG) 2+0
    2. Kyle Connor (WPG) 1+1
    3. Michael Amadio (VEG) 1+1

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:32

Kdo se postavil do brankoviště?

Laurent Brossoit (VEG) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5 %, odchytal 61:10

Connor Hellebuyck (WPG) – 42 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 61:43

62:39 Kyle CONNOR - 4:5

62:39
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostující celek získává druhý bod, po pěkné rychlé akci ukončuje tento zápas střelou na vzdálenější tyč KYLE CONNOR. Puk si do branky srazil domácí brankář. Asistence: Josh Morrissey.

62:14
    Andrew Copp mohl rozhodnout, ale jeho pokus kryje brankář Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:57
    Sudí ztratili puk z dohledu, hra je přerušená, buly před brankou Vegas. Hosté se mohou snadno usadit v útočné třetině.

61:52
    Laurent Brossoit kryje puk, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:43
    Sledujeme dramatický hokej.

61:09
    Jets neuspěli, velkou šanci neproměnili, Reilly Smith nepřekonal brankáře Winnipegu na druhé straně.

60:53
    Reilly Smith minul branku v situaci dva na jednoho.

60:21
    Vegas má kotouč pod kontrolou a čeká na nějakou výraznější šanci.

60:01
    Začalo prodloužení. Buly pro domácí.

60:01

Tento zápas jde do prodloužení, Vegas na poslední chvíli dokázalo vyrovnat, a tak uvidíme extra hokej. Jets i Vegas přišli o dvoubrankové vedení.

60:00
    59:51 Mattias JANMARK - 4:4

59:51
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Tento zápas půjde do prodloužení, tlak Vegas končí gólem, tečí před brankou se prosazue MATTIAS JANMARK. Asistence: Nicolas Roy a Shea Theodore.

59:18
    Puk je za brankou Vegas.

58:52
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky.

58:32
    Jevgenij Dadonov minul branku, velkou šanci domácí neproměnili.

58:22
    Domácí v šesti.

58:04
    Keegan Kolesar trefil jen brankáře soupeře, mnoho času už domácí nemají.

57:28
    Vhazovat se bude před brankou Vegas, puk vypadl z hrací plochy.

56:39
    Chandler Stephenson na přihrávku od spoluhráče nedosáhl, a tak se směr hry rychle otáčí. Pierre-Luc Dubois neuspěl individuálně.

55:46
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou hráče vpřed. Hutton znovu přišel o puk, Mark Scheifele nic vymyslet nedokázal.

55:28
    Ben Hutton neudržel útočné pásmo, hrát tak mohou hosté. Ti ale o puk přišli.

55:02
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas dokázalo snížit.

54:25
    Alex Pietrangelo vypálil z dobré pozice, ale jeho ránu tak tak brankář Connor Hellebuyck vytěsnil mimo branku.

53:57
    Nikolaj Ehlers měl obrovskou šanci, jeho pokus tak tak zastavil brankář Vegas. Laurent Brossoit vytáhl skvělý zákrok.
    53:37 Mattias JANMARK - 3:4

53:37
    Rychlost, rychlost MATTIASE JANMARKA. To byl klíč k tomu, že Vegas snižuje. Po rychlé akci se střelou do horní části branky trefuje Janmark. Asistence: Zach Whitecloud a Brayden McNabb.

52:53
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté míří za výhrou, domácí se nemohou dostat do tempa.

51:31
    Vegas rozehrává od své branky, následně se dostalo do útočného pásma, ale Connor Hellebuyck bez problémů kryje puk.

50:45
    Laurent Brossoit rozehrával od své branky, ale jeho tým se po rychlé akci do zakončení nedostal. Jets hrají zodpovědně.

50:01
    Connor Hellebuyck snadno kryje puk, komerční přestávka.

49:46
    Mattias Janmark sice puk tečoval před brankou, ale kotouč končí výrazně vedle.

49:22
    Až teď přichází první střela na branku, kterou ve třetí třetině vyslali domácí. Jets míří za výhrou.

48:48

48:18
    Brett Howden dostal hru za branku Jets.

47:55
    Vegas hraje opravdu mizerně v této třetině, ani nevystřelilo na branku.

47:41
    Neal Pionk neposlal dobře puk spoluhráčům, směr hry se otáčí.

47:19
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde zkouší něco vymyslet.

46:50
    Neal Pionk rozehrává od své branky, sledujeme přesilovkovou akci hostů.

46:43
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., sekání).

46:28
    Hosté mířili dva na samotného brankáře, ale přihrávka byla nepovedená.

45:38
    Dominic Toninato měl na hokejce další branku, ale nakonec puk za brankovou čárou nekončí. Obrana Vegas si dokázala poradit.
    44:16 Andrew COPP - 2:4

44:16
    Snadná branka pro hosty, třikrát se ke střele před brankou dostal ANDREW COPP. Třetí pokus už končí v brance, úspěšná přesilovka. Asistence: Kyle Connor a Mark Scheifele.

43:55
    Mark Scheifele dostal kotouč do útočného pásma, následně Pierre-Luc Dubois měl obrovskou šanci, ale minul branku.

43:42
    Domácí dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

43:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brett Howden – 2 min., podrážení).

42:57
    Hosté hrají v šesti, mají ponechanou výhodu.
    42:28 Paul STASTNY - 2:3

42:28
    Hostující celek se dostává do vedení, a tak otáčí skóre. Povedenou tečí se prosazuje PAUL STASTNY. Asistence: Josh Morrissey a Dylan DeMelo.

41:54
    Jevgenij Dadonov to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

40:32
    Nikolaj Ehlers vypálil a jeho pokus kryje brankář Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

40:12
    Utkání pokračuje třetí třetinou, skóre je vyrovnané.

40:01

Dvacet vteřin stačilo hostům k tomu, aby srovnali stav zápasu. Vyrovnávající branku vstřelil Kristian Reichel, který se prosadil v NHL vůbec poprvé. Na Stripu v Las Vegas platí stav 2:2 a nutno poznamenat, že hosté byli v této třetině výrazně lepší.

40:00

39:23
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale střely končí vedle branky.

38:37
    Alex Pietrangelo kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale Vegas se do šance nedostalo.

38:19
    Alex Pietrangelo přišel o puk, špatně přihrál, ale hosté rychlý brejk neproměnili.

38:00
    Dadonov se dostal do dobré střelecké pozice, ale minul branku.

37:18
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry.

36:45
    Odrazy kotouče jsou nyní příznivější pro hostující celek. Puk se odráží na hokejky hráčů Jets.

36:11
    Laurent Brossoit zastavil puk za svou brankou, následně Vegas přišlo o útočné pásmo, a tak se směr hry znovu otáčí.

35:50
    William Carrier bekhendem minul odkrytou část branky, sledujeme atraktivní hokej.

35:25
    Connor Hellebuyck kryje další ránu od modré čáry, následně hosté otočili směr hry.

34:51
    William Karlsson se z ničeho nic dostal k zakončení, jeho pokus kryje brankář. Následně Connor Hellebuyck si připsal další zákrok.

34:23
    Hostující celek má převahu, snadněji se dostává do šancí.

33:52
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

33:28
    Laurent Brossoit si poradil se střelou od modré čáry, následně měl Mark Scheifele další šanci, ale brankáře nepřekonal.

32:46
    Brayden McNabb dokázal před brankou získat puk a rychle jej dostal bezpečně daleko od vlastní branky.

32:28
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Jets musí o útočné pásmo bojovat.

32:07
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas.

31:50
    Domácí poprvé v tomto zápase hrají oslabení.

31:42
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., držení).

31:30

30:39
    30:16, tak vypadá statistika střel na branku, ale dvacet vteřin stačilo hostům na vyrovnání.

30:25
    Jansen Harkins měl velkou šanci, druhou branku v zápase nepřidal, Laurent Brossoit kryje kotouč. Winnipeg je lepším týmem.

30:01
    Dostáváme se o druhé poloviny hry ve druhé třetině, Zach Whitecloud měl velkou šanci, ale neuspěl.

29:19
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, ale mají velké problémy s přesností střelby.

28:52
    Connor Hellebuyck kryje další střelu Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:19
    Jen těžko se domácí celek dostává do tempa, hosté jsou výrazně lepší, snadněji se dostávají do zakončení i jsou lepší v soubojích.

27:45
    Kristian Reichel měl další šanci, jeho bekhendová střela se mezi tři tyče nevešla.

27:30
    Connor Hellebuyck kryje puk, komerční přestávka.

27:13
    Jonathan Marchessault tečoval před brankou ránu od modré čáry, puk se od horní tyče odrazil mimo.

26:35
    William Carrier mohl poslat domácí do vedení, ale z mezikruží trefil jen beton brankáře.

26:05
    Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude v útočném pásmu Winnipegu. Ten hraje velmi dobře ve druhé části zápasu.

25:51
    Nicolas Roy pálil, brankář Connor Hellebuyck kryje puk. Bude se vhazovat.

25:21
    William Carrier nedokázal po chybné rozehrávce soupeře něco vymyslet v útočném pásmu. Snadno si poradila obrana Jets.

25:00
    Hra je nyní ve středním pásmu, hostující celek dominuje ve druhé třetině.

24:36
    Nikolaj Ehlers to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes obranu Vegas.

24:00
    Mark Scheifele měl další velkou šanci, ale jeho rána končí vedle branky. Vegas hraje nyní velmi špatně, naopak Jets podstatně zlepšili hru.

23:40
    Stav zápasu je vyrovnaný, Vegas inkasovalo dvě branky během dvaceti vteřin.
    22:39 Kristian REICHEL - 2:2

22:39
    Tento moment si brankář Vegas za rámeček nedá. Z kruhu vypálil KRISTIAN REICHEL a jeho rána propadla do branky. Puk prolétl k bližší tyči. První branka v NHL pro tohoto hráče.
    22:19 Jansen HARKINS - 2:1

22:19
    Hostující celek z kraje druhé třetiny snižuje a dostává se do hry. Po pěkné akci se prosazuje JANSEN HARKINS. Asistence: Brenden Dillon.

22:00
    Nolan Patrick bojoval v útočném pásmu o puk, ale nedokázal připravit střeleckou pozici pro spoluhráče.

21:29
    Dylan DeMelo chtěl otočit směr hry, ale jeho akce byla nepřesná, píská se zakázané uvolnění.

20:57
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Hostující obrana musí být pozorná.

20:21
    Vegas se dostalo do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:11
    Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme rychlý hokej.

20:01

Po první třetině vede zaslouženě aktivněji hrající Las Vegas o dvě branky. Hosté měli velké šance, ale Laurent Brossoit chytal dobře.

20:00

19:24
    Domácí se pokoušeli něco vymyslet, ale přišli o puk. Směr hry se rychle otočil.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:30
    Stanley měl obrovskou šanci, ale skvěle zasáhl brankář Vegas.
    16:59 Jevgenij DADONOV - 2:0

16:59
    Vegas navyšuje své vedení, po rychlém přenesení hry se domácí dostali do situace 2 na 1. JEVGENIJ DADONOV hledal přihrávkou spoluhráče, ale puk si do vlastní branky srazil Josh Morrissey.. Asistence: Michael Amadio a Brett Howden.

16:23
    Dylan Coghlan pálil od modré čáry, před brankou puk schytal William Carrier. Okamžitě jde do kabiny.

15:54
    Hosté zakončovali od modré čáry, ale brankář Vegas si dokázal poradit.

15:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Jets se dostali do útočného pásma, ale nedokázali se prosadit.

15:07
    Ofsajd Jets, komerční přestávka.

14:49
    Jonathan Marchessault z mezikruží trefil jen brankáře soupeře, následná dorážka končí vedle.

14:25
    Laurent Brossoit musel zasahovat proti střele soupeře, dobrou šanci měli hosté.

14:01
    Mattias Janmark to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se nedostal.

13:31
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Jets.
    13:05 Michael AMADIO - 1:0

13:05
    Domácí celek jde do vedení, k odraženému puku se dostal před brankou MICHAEL AMADIO. Ten už snadno dokázal poslat puk do odkryté části branky. Vegas vede. Asistence: Keegan Kolesar a Zach Whitecloud.

12:37
    Tři střely v přesilovce vyslali domácí, početní výhodu neproměnili.

12:34

11:57
    Vegas přesilovka vůbec nejde, nyní se dostalo do ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:41
    Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.

11:15
    Vegas přišlo o útočné pásmo, musí o něj znovu bojovat.

11:07
    Jonathan Marchessault autorem další přesilovkové střely, ale brankář Winnipegu dokázal kotouč vyrazit nad branku do ochranné sítě.

10:51
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, Connor Hellebuyck kryje další pokus domácích hokejistů.

10:32
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Jansen Harkins.

10:32
    Komerční přestávka.

10:14
    Vegas zkoušelo něco vymyslet v útočném pásmu.

09:13
    Josh Morrissey z druhé vlny dostal puk a zakončoval. Jeho rána končí vedle.

08:56
    Nikolaj Ehlers se znovu dostal do zakončení, s jeho střelou si brankář Vegas dokázal poradit.

08:23
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají ve středním pásmu hosté.

07:34
    Jonathan Marchessault to zkoušel od modré čáry, rána byla zblokovaná.
    Někdejší hráči Vegas se vrací do města, kde dříve hráli.

07:10
    Brayden McNabb od modré čáry minul branku, následně ani Dylan Coghlan netrefil přesně.

06:47
    Dylan Coghlan pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Jets, vhazovat se bude před jeho brankou.

06:43
    Nate Schmidt a Paul Stastny se vrací do Vegas, kde působili. Nyní je přivítali fanoušci potleskem.

06:43

06:20
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Keegan Kolesar ani jeho kolega nedokázali vypálit na branku.

05:55
    William Carrier to zkoušel individuálně, hosté ale hrají hodně aktivně a mají více ze hry.

05:05
    Jevgenij Dadonov byl volný před brankou, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Hosté situaci zvládli.

04:15
    William Karlsson zkoušel rychle nahodit puk před branku, což se mu nepodařilo. Následně jeho spoluhráči přišli o puk.

04:01
    Neal Pionk pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář Vegas. Bude se vhazovat. Hosté hrají aktivně.

03:32
    Nikolaj Ehlers se znovu dostal do šance, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Brankář Vegas si poradil.

03:04
    Laurent Brossoit musel nyní zasahovat maskou, ale komplikovanou situaci zvládl.

02:32
    Domácí rozehrávají od své branky, ale přišli o puk. Hosté se následně prosadit nedokázali.

02:03
    Connor Hellebuyck musel poprvé zasahovat, dokázal si poradit se střelou soupeře. Snadná práce pro brankáře Jets.

01:33
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Brayden McNabb pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo branku.

00:18
    Nikolaj Ehlers se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu dokázal vykopnout brankář Vegas.

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro hostující celek.

00:01

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – B. Hutton, Pietrangelo, Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – Dadonov, Stephenson, Patrick – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, B. Howden, Amadio.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo – P. Stastny, Scheifele, Ehlers – Connor, Dubois, Harkins – Copp, Lowry, K. Reichel – Toninato, D. Gustafsson, Vesalainen..

Vegas Golden Knights odehrálo 34 zápasů s bilancí 18-4-0-12 a získalo 44 bodů. V tabulce Pacifické divize je tým na první pozici a z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. V posledním zápase Vegas získalo důležité body v souboji s druhým v tabulce Anaheimem. Vegas vedlo 3:0 a Ducks dokázali snížit až v poslední minutě hry.

Winnipeg Jets odehrál 30 zápasů s bilancí 12-2-5-11 a ziskem 33 bodů. V tabulce Centrální divize je tým na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Seattlem 3:0 a se St. Louis Blues 4:2. Tým nestačil na Vancouver 3:4 v nájezdech, Buffalo Sabres 2:4 a na Washington Capitals 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Amadio (Kolesar, Whitecloud), 17. Dadonov (Amadio, B. Howden), 54. Janmark (Whitecloud, McNabb), 60. Janmark (N. Roy, Theodore) – 23. Harkins (Dillon), 23. K. Reichel, 43. P. Stastny (Morrissey, DeMelo), 45. Copp (Connor, Scheifele), 63. Connor (Morrissey)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – B. Hutton, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, McNabb (A), Coghlan – Dadonov, Stephenson, Patrick – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, B. Howden, Amadio.
    Trenér: Peter DeBoer

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo – P. Stastny, Scheifele (A), Ehlers – Connor, Dubois, Harkins – Copp, Lowry (A), K. Reichel – Toninato, D. Gustafsson, Vesalainen.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Tobias, Hunt

Diváci: 17 888