Benátky n/J – Poruba 2011 1:4 (kon.) | Havířov – Vrchlabí 1:2 (2:3 po s.n.) | Šumperk – Jihlava 3:4 (kon.)
Kolín – Vsetín 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:7 (kon.) | Prostějov – Slavia 3:4 (po pr.)
Sokolov – Třebíč 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:6 (kon.)
po s.n. (2:3)
AZ Havířov
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Stadion Vrchlabí
Pondělí 03.01.2022, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Stadion Vrchlabí, 7. místo, 31z, (12 – 6 – 1 – 12), skóre 90:86, 49 bodů.

Od října do začátku prosince Vrchlabí, v 17 zápasech, padlo pouze šestkrát. Svěřenci trenérů Martina Koudelky a Petra Hlaváče byli tou dobou považováni za štiku ligy. Na dobré výsledky se ale nepodařilo navázat v posledním měsíci kalendářního roku 2021, to hráči z Krakonošova revíru hned pětkrát odcházeli z ledu poraženi.

Před sezónou bylo oznámeno, že extraligové Pardubice budou pro Vrchlabí partnerským klubem. Obě východočeská hokejová města spojuje postava podnikatele Petra Dědka. Do Vrchlabí a zpět přicházejí velmi kvalitní hráči, můžeme jmenovat velezkušeného útočníka Tomáše Kauta, obránce Jana Zdráhala a Marka Helcela. Trenérský štáb je nejpočetnější v celé CHANCE lize už zmíněné pány Koudelku a Hlaváče, doplňují na pozicích asistentů Tomáš Jirků a Jan Starý.

V posledních sedmi zápasech se Krakonošům už příliš nedařilo, vytěžili z nich jen 5 bodů. V Litoměřicích padli 1:3, doma nestačili na Slavii 0:2 a Vsetín 4:5. Po třech zápasech bez bodu přehráli venku Třebíč na nájezdy 3:4. Doma před Vánocemi porazili další tým z předních příček a sice Baník Sokolov 4:3. Po svátcích ale padli v Prostějově 2:0. Naposledy Vrchlabí doma vyzvalo ústecký Slovan, se kterým těsně padlo 3:4.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 31z. (6 – 3 – 3 – 19)‚ skóre 71:100, 27 bodů.

Po posledním zápase se Havířov dostal, jako první, do klubu ligových stovkařů. Jako první tým v CHANCE ligy inkasoval od svých soupeřů 100 branek. Když jsme u těch prvenství, tak 71 vstřelených branek, po 31 odehraných zápasech, je také nejnižším číslem v soutěži. Pokud odečtěme deset branek z kontumovaných zápasů s Trhači, tak AZ za jedno utkání, v průměru, vstřelí 1.96 gólu. Jsme u problému, který je vidět asi nejvíce a sice nízká týmová produktivita.

Trocha analytických dat

Vlastimil Dostálek (68), Jakub Doktor (52), Jan Hudeček (46) a Antonín Pechanec (44) jsou v první sedmnáctce hráčů, kteří si vytvořili v průměru nejvíce individuálních šancí. Jenže s jejich proměňováním jsou na tom, nejen tito zmínění útočníci, špatně. AZ, v soutěži, vystřelil 1509 (na branku i mimo ni) projektilů (7. nejvyšší číslo v soutěži), ale dokázal vstřelit jen 71 gólů. Hráči z nejmladšího města dovolili na svou svatyni projít 1494 (5. nejvyšší číslo v soutěži).

V posledních jedenácti zápasech získali hráči z nejmladšího města (když vynecháme kontumační výhru s Trhači) pouhopouhé čtyři body. Bodově naprázdno vyšli se zápasu se Sokolovem, Prostějovem, Frýdkem, Benátkami, Kolínem, Šumperkem, Jihlavou, Vsetínem. Body přišly za pohru v prodloužení s oslabeným Slovanem (2:3p) a vítězství na ledě přerovských Zubrů (0:2). Naposledy do GASCONTROL Arény zavítala k derby Poruba a pro AZ šlo o hodně hořké utkání, protože jej prohrál poměrem 0:7.

Marodka Havířova:
    Na marodce nadále zůstává útočník Jakub Mrva, který je zraněn v dolní části těla. Nově s k němu přidali obránce David Chroboček, ten je zraněn v dolní části těla a útočník Michal Kunc.

00:01

00:40
    Ani první formace domácích ani hostů se v útočných třetinách dlouho neohřála a jdou střídat.

01:30
    Zholobov obral obránce o kotouč a pálil na Soukupa backhandem, ale brankář puk vytěsnil.

02:35
    Damašek dostal kotouč ideálně mezi kruhy, jeho střela ovšem byla zblokována.

03:08
    Hrubec téměř obral Soukupa o puk, který rozehrával zpoza vlastní brány.

03:53
    Doktor hledal před bránou spoluhráče, jeho přihrávka však byla zblokována obráncem na vlastní bránu. Soukup musel vytáhnout kotouč betonem!

04:55
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Vrchlabí se prosadilo z první střely na bránu! Chrtek zatáhl puk za bránu a zpětnou přihrávkou našel MICHALA POCHOBRADSKÉHO, který uklidil puk do brány. Asistence: Ondřej Chrtek a Martin Heřman.
    04:55 Michal POCHOBRADSKÝ - 0:1

06:07
    Vrchlabí po brance ožilo a dlouho se drželo v útočné třetině. Obránce ale trefil jen svého spoluhráče.

06:48
    Nedbal dostal nabito a z mezikruží pálil na Dolejšovu bránu. Ten vytěsnil puk vyrážečkou.

07:58
    Dostálek se hnal za pukem po nahození do třetiny a následně ho nápalil z úhlu na Soukupa. Ten místo u tyčky nenechal.

09:03
    Křemen se prosadil individuálně až před Soukupa, ale následně minul branku.

09:42
    Maruna nabízel puk na teč Handlovi, ten ale nemířil přesně na bránu.

10:34
    Hostům se nedaří dostat dopředu. Herčík jen protečovává do pásma.

10:58
    Bednář se řítil na Soukupa od pravého mantinelu. Střelou švihem branku hostí netrefil.

11:21
    Mrňa střílel ihned po vhazování, ale Dolejš puk drží v náručí.

12:08
    Dostálek v dobré střelecké pozici mezi kruhy trefil jen prostředek brány! Následně ještě pálil Doktor, ale jeho střela byla zblokována

12:57
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Pochobradský – 2 min., podrážení).

14:27
    Havířov i přes tlak stále nevstřelil branku! Domácí teď zamkli Vrchlabí na dlouhou dobu v pásmu.

15:30
    Matys nabízel puk před bránu, ale spoluhráče tam nenašel.

16:02
    Doktor se dostal ke kotouči za obránce, ale hráč Vrchlabí ho fauloval a bude z toho jen přesilovka pro AZet.

16:02
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Machač – 2 min., podrážení).

16:59
    Obrovská chyba v rozehrávce AZetu! Kaut jel zcela sám na Dolejše, ale ten ho vychytal betonem!

17:31
    Zholobovova rána zblokována do rohu hřiště.

18:31
    Handl se protáhl kolem mantinelu a z úhlu najížděl na Soukupa. Obránce opět zatáhl ruční brzdu. Rozhodčí se teď ale radí zda-li byl zákrok nedovolený.

18:31
    Pokračuje se nakonec v pěti bruslařích na obou stranách.

18:43
    Jelínek nahazoval puk na Dolejše, ten i přes zakrytý výhled vyráží.

19:11
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., podrážení).

19:20
    Lytvynov pálil ostře, ale puk až k Soukupovi nedošel. Vrchlabí vyhazuje.

19:55
    Bednář chtěl ještě v posledních sekundách nahodit puk na branku, ale minul ji.

20:00

AZet byl v první třetině o něco lepším týmem, ale ani z jedné z šancí se dokázat neprosadil. Vrchlabí snad z jediné vážnější šance branku dalo, ale jinak toho tým z Krkonoš dopředu moc nepředvedl. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

Druhá třetina začne za malou chvíli Azet pokračuje v přesilovce.

20:01

20:24
    Doktor při nájezdu do útočné třetiny zlomil hůl.

20:48
    Soukup musel zasahovat betonem proti Bednářově ostré ráně od modré.

21:40
    Kynčl vystřelil od modré. Spoluhráči se snažili puk tečovat, ale to se jim nepovedlo a Dolejš drží kotouč v lapačce.

22:18
    Kajínek rozehrává zpoza vlastní brány.

23:01
    Hudeček nahodil puk do rohu hřiště na Hrubce, ten mu vrátil kotouč, ale Hudeček nemířil přesně.

23:38
    Doktor sice vybojoval puk za Soukupem, ale Dostálek ho následně nepřihrál přesně a připravil tým o útočnou třetinu.

24:13
    Kaut si krásně narazil s Kofferem , ale backhandem Dolejše nepřekonal.

24:40
    Mrňa zcela volný na kruhu nápalil puk jen do Dolejše!

24:53
    Šance i na druhé straně! Becher dostal kotouč před bránu, ale střelou z první mířil jen do Soukupa!

25:37
    První formace Vrchlabí bojovala o puk za bránou domácích, bohužel pro ně bez úspěchu.

26:16
    Hudeček nepřihrál vůbec přesně a je z toho icing.

26:32
    Doktor v situaci 3 na 2 volil střelu z kruhu. Soukup puk drží.

27:10
    Druhá lajna AZetu si vybojovala útočné pásmo. Následná střela Koríma, byla ale zblokována.

27:57
    Kadeřávek dobře nahazoval na Soukupa, který nic neviděl, ten se štěstím vyráží puk do rohu.

28:37
    Nahození hostů Dolejš podrží v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.

28:56
    Kostrbatá rozehrávka Vrchlabí v útočné třetině. Havířov ale stále nedokáže vyhodit.

29:50
    Doktor prudce vystřelil z pravého kruhu. Jeho střela trefila jen boční síť brány.

30:25
    AZet zavřel soupeře v třetina téměř na minutu. Hra je přerušena pro posunutou branku.

31:01
    Třetí útok domácích se opět držel v útoku, střela z toho ovšem nebyla.

31:48
    Herčík se hnal za pukem, ale obránci si situaci pohlídali a rozehrávají.

32:22
    Linhart přihrával na Kauta, ten ale upadl a Vrchlabí přichází o pásmo.

32:50
    Mrňa číhal před bránou a dorážel zblízka střelu od modré.

33:45
    Matys mohl jet s Chrtkem dva na jednoho, ale první jmenovaný nahrál nepřesně.

34:17
    Další rána Mrni. Dolejš i přesto, že neudržel stabilitu puk udržel v lapačce.

34:32
    Becher přenechal kotouč na Zholobova, jeho střela byla zblokována obráncem do ochranné sítě.

34:53
    Vrchlabí má tlak v útočné třetině, ale ani jedna střela Linharta neprošla až k brankáři.

35:52
    Doktor vydoloval puk za vlastní bránou a rozjíždí útočnou akci svého mužstva.

36:09
    Heřman nahodil kotouč na bránu. Puk tam ještě poskakoval na brankovišti, ale obránci si s tím poradili.

36:24
    Korímova rána po vhazování zblokována do ochranné sítě.

36:42
    Pochobradský se neprosadil individuálně a kotouč je za bránou Havířova.

37:05
    Velmi ostrý zákrok Heřmana. Korím po něm zůstal ležet na ledě.

37:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Martin Heřman – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Daniel Herčík.

37:14
    Dostálek ani na dvakrát nepřekonal ležícího Soukupa!

37:51
    AZ stále kombinuje v pásmu.

38:10
    Hudeček dostal puk před bránu, ale Soukup se stačil přesunout a vytáhl fantastický zákrok!

38:24
    Bednář opět nahazoval na Soukupa a Vrchlabí se konečně poté osvobozuje.

38:48
    Další útočnou akci domácí překazil ofsajd.

39:15
    Hudečkův odvážný průnik úspěšný nebyl a hosté vyhazují.

39:46
    Havířov právě vstřelil branku!
    VLASTIMIL DOSTÁLEK si krásně našel přihrávku od Kadeřávka a tečoval ho za záda Soukupa. Asistence: Patrik Kadeřávek a Jakub Doktor.
    39:46 Vlastimil DOSTÁLEK - 1:1

40:00

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první a týmy si vyložené šance příliš nevytvářeli. Běh utkání změnilo až vyloučení Heřmana. AZ dvě vyložené šance neproměnil, ale v poslední minutě se nakonec dokázal prosadit Dostálek a srovnal na 1:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:08.

AZ ještě bude pokračovat v přesilové hře 2 minuty

40:01

40:23
    Hudeček si připisuje první střelu třetiny. Soukup vyráží.

40:59
    Zholobov střílel z kruhu do betonů gólmana.

41:29
    Další střela Zholobova. Následně pálí Kadeřávek, ale jen do Dostálka před bránou.

41:55
    Hosté se ještě osvobozují a už jim končí pěti minutové oslabení.

42:35
    Kaut si vyměňuje kotouč s Mrňou v rohu za brankou AZetu.

42:49
    Maruna byl atakován hned třemi hráči, ale i přesto se dostal ke střele. Soukup drží.

43:08
    Linhartovo nahození zblokováno, ale Vrchlabí stále drží pásmo.

43:38
    Urban si vybruslil s kotoučem na kruh, jeho střela je opět zablokována.

44:26
    Doktor složil Urbana za brankou Havířova tvrdým hitem, ale podle rozhodčích čistým.

45:02
    Kadeřávek drží puk za vlastní bránou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.

45:34
    Koffer si nevšiml, že jeho spoluhráč už přejel přes modrou čáru a je z toho ofsajd.

45:50
    Doktor se ocitl osamocen na pravém kruhu, jeho střela švihem končí v náruči Soukupa.

46:22
    Pochobradský tečuje puk na modré a žene se za ním za bránu.

Dnešní utkání sleduje 443 diváků.

47:00
    Becherovi utekl kotouč a nabídl Vrchlabí pásmo.

47:36
    Jelínkovo nahození Dolejš v lapačce neudržel, ale hráči hostů se k němu nedostali.

47:52
    Mrňa pálil hned po buly. Dolejš pokryl jeho pokus i následnou střelu od obránce od modré čáry.

48:14
    Mrňa projel kolem Kočího a následně nastřelil Dolejše do masky. Ten byl lehce otřesen a nevěděl kde je kotouč. Obránce ho naštěstí pro domácí odpálil pryč!

49:05
    Hráči bojují o puk ve střední třetině, do útoku se nakonec vrhá tým z Krkonoš.

50:06
    Oliva na modré nepřesně přihrál spoluhráči a vyhnal svůj tým ze třetiny.

50:55
    Dostálek hledal Hudečka před bránou, ten na puk jen těsně nedosáhl.

51:43
    Pochobradský byl při nahození do pásma podražen.

51:43
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jiří Šindelář – 2 min., podrážení).

51:56
    Hosté vyhráli buly a kombinují, zatím bez střely.

52:16
    Matýs si udělal dobrou pozici. Jeho střela skončila v hloučku hráčů před gólmanem.

52:50
    Vrchlabí ještě ostřelovali domácí, ale vše šlo mimo.

53:35
    Urban pálí opět nad bránu.

53:56
    Šindelář hned z trestné lavice zamířil do útoku. Ostrou ránu vychytal Soukup betonem.

54:41
    Urban s Linhartem se vzájemnou kombinací dostalo do třetiny.

55:16
    Korím napálil poskakující puk, ale bránu netrefil.

56:05
    Hostující první útok se drží v útočné třetině, ale zatím bez větší šance.

57:03
    Vrchlabí stále přehrává soupeře. Pochobradský zatáhl kotouč za branku.

57:33
    AZ se konečně dostal do útoku. Soukup drží střelu, která letěl od mantinelu v lapačce.

57:36
    Křemen pálil ihned po vhazování. Soukup našel kotouč v lapačce.

58:09
    Křemen s Marunou se prali s hosty o kotouč ve středním pásmu, toho se nakonec ujímá Becher a jde dopředu.

58:53
    Bednář dojíždí vlastní nahození v rohu kluziště.

59:12
    Doktor nabral velkou rychlost a natlačil se až před Soukupa, ale vystřelit nedokázal!

59:27
    Zakázané uvolnění hostů.

59:31
    O kotouč se bojuje v rohu hřiště.

59:50
    Dostálek je za vlastní bránou s pukem a zápas půjde do prodloužení.

60:00

Třetí třetina přinesla minimum šancí a ani jeden z týmu se nedokázal prosadit, za minutu se zápas přesune do prodloužení.

60:01

60:10
    Matýs nabral rychlost a jeden na jednoho proti Kadeřávkovi zvolil střelu, ten ji zblokoval do ochranné sítě.

60:22
    Dostálek už ujížděl oběma obráncům. Jeden z nich fauloval. AZ má výhodu.

61:02
    Hudečkova rána z jedné jen těsně minula poloodkrytou bránu!

Oddechový čas pro domácí. Ti poté budou mít přesilovou hru.

61:22
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., držení).

61:23
    Vrchlabí vyhrává vhazování a vyhazuje.

61:52
    AZ čeká na vhodnou příležitost ke střele.

62:13
    Sporný zákrok obránce Vrchlabí není odpískán a hosté se tak osvobozují.

62:40
    Bednářova nabídka na teč končí v ochranné síti.

62:44
    Další vyhrané vhazování hostů a opět jde puk přes všechny čáry.

63:16
    Bednářova rána zblokována. Vrchlabí vyhazuje a hraje se ve 4 hráčích na obou stranách.

63:58
    Doktor zaváží puk do útočné třetiny.

64:07
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vlastimil Dostálek – 2 min., vysoká hůl).

Oddechový čas pro hosty.

64:12
    Vrchlabí vyhrává vhazování a kombinuje v pásmu.

64:41
    Linhart vyslal na Dolejše střelu z pozice před kruhy. Jeho pokus byl ale příliš slabý a brankář AZetu ho má v lapačce.

64:55
    Další střela Linharta mířila mimo. Následně v poslední vteřině střílel Kaut, ale do Dolejše.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Brankáři už jsou připraveni v brankách a nájezdy za malou chvíli začnou.