Slavia – Havířov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 6:4 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Kolín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Sokolov – Prostějov 5:4 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.)
HC Baník Sokolov
5:4 (3:0, 0:1, 2:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 08.01.2022, 17:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 35. kolo

Sokolov tedy pokračuje ve své zlepšené formě, kdežto Prostějov si připsal další prohru, i když dnes nebyli k bodům daleko. Každopádně hosté zaspali první třetinu a dotahování manka je stálo hodně sil. (19:29:37)

Zajímavá třetí třetina! Prostějov se snažil o vyrovnání. Ovšem Sokolov dokázal odskočit opět na dvou brankový rozdíl, který však rychle snížil jejich soupeř a následně i vyrovnal po krátkém velkém tlaku. Závěr zápasu přinášel další šance, kdy ani jeden celek nechtěl jít do prodloužení. Nakonec se Sokolov dostal k další brance a vzhledem k tomu, že se následně jejich soupeř vyfauloval, tak závěrečné minuty dohrál v poklidu.

59:11
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Miloslav Jáchym – 2 min., nedovolené bránění).

59:01
    A další faul ze strany Prostějova. Sokolov však drží hru a hraje v šesti proti čtyřem a rozhodně nikam nespěchají.

58:16
    Komplikace pro Prostějov, který bude dohrávat utkání ve čtyřech! Na střídačku usedl Jiránek za vysokou hůl.
    58:02 Daniel PŘIBYL - 5:4

58:02
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla kombinace par excelans! DANIEL PŘIBYL dostal přesnou přihrávku k pravé tyčce, kde zvedl puk nad lapačku zasahujícího Bláhy. Asistence: Jaromír Kverka a Martin Weinhold.

57:29
    Oba celky se snaží i v závěru aktivně útočit a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době.

55:55
    Jurčík obkroužil branku a poté předal puk na Tomiho. Tomu hráči Prostějova dokázali zablokovat hokejku a nejproduktivnější hráč Sokolova se nedostal do zakončení.

55:23
    Časomíra kvapí k závěru zápasu a uvidíme, zda se dnes dočkáme přídavku v podobě prodloužení.

54:32
    Prymula nyní dělal rozruch před Bláhou a ten musel od jedné tyčky k druhé a nakonec ukryl puk pod svou výstroj!

54:09
    Po dobré první třetině Sokolova, by asi málokdo čekal, že v závěru zápasu bude na ukazateli skóre 4:4!
    53:24 Miloslav JÁCHYM - 4:4

53:24
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Obrovský tlak Prostějova. Cichoň předvedl dva super zákroky. Nicméně následně se puk odrazil přesně
    na MILOSLAVA JÁCHYMA a ten ranou prostřelil skrumáž před brankou Cichoně. Pro Jáchyma jde dnes o druhou trefu. Asistence: Jan Štefka a Michal Janeček.

52:57
    Prostějov se snaží něco vymyslet v útočném pásmu a dostává Sokolov do menšího pod tlaku.

51:44
    Drama nás tedy čeká až do posledních minut. I druhý vzájemný zápas obou týmů v této sezóně přinesl těsnou hru, kdy vyhrál Sokolov 4:3 po prodloužení.
    50:40 Lukáš MOTLOCH - 4:3

50:40
    Slibný náskok Sokolova však netrval dlouho. Prostějov se dostal k rychlé odpovědi. Autorem branky je LUKÁŠ MOTLOCH. Asistence: Miloslav Jáchym a Petr Beránek.
    50:12 Vítězslav BÍLEK - 4:2

50:12
    A nakonec se domácí celek přece jen prosazuje a uklidňuje svou situaci. VÍTĚZSLAV BÍLEK poslal puk na branku a s trochou štěstí se puk převalil přes Bláhu do branky. Asistence: Tomáš Šmerha a Vít Jiskra.

49:51
    Sokolov vůbec tuto přesilovou hru nedokázal využít ke své další brance a uklidnění své hry.

49:10
    Nyní se domácí vystavili ofsajdu.

48:49
    Novák to nyní vzal na sebe a jeho zavezení puku neměl dlouhého trvání. Sokolov tuto přesilovku zatím hraje hodně "profesorsky".

48:17
    Kverka v dobré rychlosti dostal puk a sebe před bránícího hráče. Ovšem Bláha hokejkou odrazil puk.

47:34
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jiránek – 2 min., sekání).

47:34
    Cichoň musel nyní udělat těžký zákrok a to proti střele Jiránka. Následně rozhodčí viděl sekání a domácí budou hrát svou další přesilovku.

46:44
    Jiskra udělal špatnou dlouhou rozehrávku, kterou ve středním pásmu zastavil hráč Prostějova a rázem se rýsoval nebezpečný protiútok. Hráč hostí se však zamotal do svých kliček.

46:12
    Bláha nyní lapačkou dobře máchl a to proti střele Šmerhy. Tato situace vyplynula ihned po buly. Mohli jsme být svědky další branky a hodně podobné té druhé ze strany Prostějova.

46:06
    Novák vyslal tvrdý projektil od modré čáry. Bláha se nesjpíše rozchytal a nyní chytil puk, aniž by z něj vypadl.

45:01
    Ovšem musí se mít taky na pozoru směrem dozadu. Před jejich brankou úřadoval Prymula, který ve třetí třetině měl druhou dobrou šanci ke skórování!

44:40
    Domácí měli nyní trochu štěstí. Střílený puk se nepříjemně odrazil před jejich branku a Prostějov cítí šanci...

43:47
    Jiskra se pokoušel tečovat nahození. Nakonec minul puk a Bláha jen betony vyrazil puk do volného prostoru.

42:53
    Novákova tvrdá rána po ledě nadělala menší problémy, ale Bláha udržel puk a jeho tým otáčí hru na druhou stranu.
    42:16 Petr BERÁNEK - 3:2

42:16
    To se podívejme. Zničehonic je tu kontaktní branka. Čisté vyhrané vhazování a puk šel přímo na hůl PETRA BERÁNKA který čistým průstřelem umístil puk do levého horního rohu. Cichoň na tuto střelu nedokázal včas zareagovat. Asistence: Tomáš Jáchym.

42:04
    Cichoň už byl překonaný, kdy mu puk propadl výstrojí. Nakonec však ještě stačil zareagovat a odrazit puk do bezpečí.

41:21
    Prymula využil svých dlouhých rukou a udržel ještě puk v pásmu Prostějova. Střela od Weinholda byla tečovaná a s vypětím všech sil dokázal Bláha vyrazit.

41:06
    Puk poskakoval na modré čáře a nakonec je to ofsajd pro hosty.

40:47
    Cichoň pomohl s rozehrávkou a posílá svůj celek z pásma.

40:01

Druhá část nám nabídla jedu trefu ze strany Prostějova, který nakonec ještě ve třetí periodě může živit naději na nějaký obrat či vyrovnání. Mohli jsme sledovat třetinu, ve které taky nebylo nouze o šance a roztržky. Dokonce bylo k vidění trestné střílení, kterým Mrázek pohrdl. Tato situace může nakonec Prostějov mrzet, neboť rozdílový stav zápasu mohl klidně být už jen jedno brankový.

40:00

39:40
    Baníkovci drží puk daleko od své branky a pravděpodobně se již v této třetině další branky nedočkáme.

38:33
    Prostějov ubránil své oslabení a krátce na to byl blízko ke kontaktní brance. Cichoň však odmítl snížení stavu ze strany jeho soupeře.

38:03
    V závěru přesilovky se přece jen domácí dostali k menšímu tlaku. Přibylovo zakončení bylo nakonec sraženo nad branku do ochranné sítě.

37:10
    Miloslav Jáchym byl nastřelen a díky tomu se hosté opět dostávají s pukem z vlastního pásma.

36:45
    Sokolov s dalšími nabídnutými přesilovkami je horší a horší. Prostějov se nyní brání bez větších problémů.

36:13
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Šimon Jelínek – 2 min., podrážení).

36:05
    Klimíček vyslal tvrdou ránu a puk se odrazil mimo tři tyčky.

35:33
    Ukrytá rána, kdy puk šel nakonec hodně vysoko nad branku. Jestřábi po delší době dostávají hru až za branku Cichoně.

35:07
    Šmerha se mohl dostat do útoku. Jiří Klimíček nakonec překazil plány ve středním pásmu. Vzápětí však dobrý útočný výpad od Bílka, který však nezakončil ideálně.

34:24
    V zápase se dost přiostřilo a v posledních minutách má Sokolov opět více ze hry a dostává se do šancí.

33:33
    Kverka a Prymula se dostali do přečíslení. Prymula to vzal na sebe, neboť Kverka byl nakonec zablokován. Prymula poslal puk nad branku.

32:36
    Vracovský byl nyní blízko k hattricku. Po skrumáži už mířil do prázdné branky, ale na poslední chvíli jeden z obránců zastavil puk!

31:56
    Tvrdá rána od Pohla, kterou brankář jen vyrazil. Následně se k dorážce mohl dostat Tomi, ale netrefil puk!

31:09
    A Jiránek mohl potrestat sokolovského. Jeho pokus pravděpodobně skončil na tyčce!

30:51
    Miloslav Jáchym opět vyhodil puk a Sokolovu se nedaří vůbec usadit v pásmu.

30:17
    Prostějov vyhrál klíčové buly a dostává hru alespoň do středního pásma. Sokolov se rychle snaží dostat zpět do pásma.

29:33
    Sokolov měl nyní dobrý pohyb v pásmu. Po delší době Novák vyvezl puk a nakonec se dostal i do nebezpečnějšího zakončení.

29:03
    Jiskra střílenou přihrávkou hledal Tomiho, který se v tísni obránce nakonec k puku nedostal.

28:30
    Prostějov zatím zvládá toto dlouhé oslabení. Sokolov si zatím nedokázal vytvořit nějaký větší tlak.

26:59
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Kloz – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání). Trest odpyká Tomáš Jiránek.
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Štefka – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Jandus – 2 min., hrubost).

26:59
    Dlouhá debata mezi rozhodčími a oběma kapitány. Uvidíme, jak nyní rozhodčí udělí tresty.

26:59
    Klejna byl faulován. Následně krosček na Jiskru a poté mela mezi oběma celky! Prostějov se poslední dobou uchyluje k podobným kouskům a roztržkám.

25:46
    Teď už se vyhození podařilo a domácí celek mohl vystřídat na ledě čerstvé síly.

25:14
    Proti Beránkově střele se dokázal Cichoň včas přemístit ke své levé tyčce. Následně se Sokolovu nepodařilo vyhodit a musí se bránit i nadále.

24:43
    Pro hosty je to nyní dobrá šance, jak se dostat zpět do zápasu. Ihned po zahájení přesilovky se usadili v pásmu Sokolova.

24:30
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Pohl – 2 min., nedovolené bránění).

24:30
    Nakonec to nebude trest pro hráče Prostějova, ale pro Pohla. Hodně zajímavé rozhodnutí rozhodčích. Nyní se ještě debatuje u střídaček.

24:30
    U střídaček se strhla menší mela. Pohl ve středním pásmu provedl ostrý čistý hit. Poté co šel na svou střídačku, byl napaden soupeřem!

24:30
    Pohl si počíhal na Mrázka a zastavil jeho snahu zaútočit.

24:10
    Šmerha byl nyní tvrdě sražen u střídaček. Sokolov se dostal do pásma a snaží se dostat do ohrožení branky soupeře.
    23:06 Miloslav JÁCHYM - 3:1

23:06
    Prostějov se přece jen dokázal prosadit hned na začátku druhé třetiny. MILOSLAV JÁCHYM nahodil puk od modré čáry a ten za pomocí nešťastné teče sokolovského hráče skončil v brance. Asistence: Tomáš Koblížek a Jan Štefka.

22:40
    Hašek dokázal přečíst žabičku prostějovského hráče a ve středním pásmu překazil počínající útok hostí.

21:34
    Kverka se uvolnil před Bláhou, ten proti jeho pokusu dokázal včas sklapnout své betony!

21:11
    Mrázek ani na podruhé neuspěl a své zakončení poslal mimo branku Sokolova!

21:11
    Mrázek nyní ujel a šel sám na brankáře Cichoňe. Ten sice nájezd chytil, ale Mrázek byl při zakončování seknut dojíždějícím hráčem Sokolova Uvidíme trestné střílení.

20:38
    Jiří Klimíček z levé strany hledal prostor u vzdálenější tyčky. Se svou střelou nakonec minul branku Bláhy.

20:01

Prostějov neodehrál zrovna svou nejlepší třetinu. Sokolov se postupně dostal ke třem brankám, hned o dvě se postaral Tomáš Vracovský. Prostějov za stavu 2:0 sáhl i k oddechovému času, ale ten nepřinesl oživení jejich hry a inkasoval ještě jednou. Uvidíme, zda se Prostějov po přestávce dokáže zmátořit a pokusí se ještě se zápasem něco udělat.

20:00

19:44
    Přečíslení tří na dva a na konci celé akce byl Vojtěch Tomi, který nabral slušnou rychlost a Bláha v protipohybu dokázal vyrazit jedovatou střelu!

19:20
    Prostějov zrychlil svůj pohyb, ale zatím jim to není nic platné.

18:49
    Další šance Baníku, kdy Pohl poslal puk na Jurčíka a tomu moc nechybělo, aby se jeho tým mohl počtvrté radovat z branky.

18:29
    Cichoň si po delší době mohl sáhnout na puk a uklidil jej do své lapačky.

18:05
    Bláha levým betonem zakročil a odrazil letící puk. No, Jestřábi jsou pod pořádnou dekou.
    17:30 Tomáš VRACOVSKÝ - 3:0

17:30
    Sokolov neustával v napadání a vybojoval zpět puk. Ten se dostal na čepel TOMÁŠE VRACOVSKÉHO, který si jej hezky zpracoval a přesnou ranou trefil levý horní roh branky. Velmi hezká rána! Asistence: Tomáš Jandus a Denis Zeman.

17:00
    Hašek dostal puk na střed, ale trefil jen soupeře. Následně se ještě pokoušel dostat před branku a pokusit se o dorážku.

16:14
    Ovšem ani po oddechovém čase se Prostějov nedokáže odpíchnout k lepšímu výkonu. Nyní se provinil zakázaným uvolněním.

14:49
    Prostějov si netypicky již v první třetině bere oddechový čas a trenéři se i tímto způsobem pokouší probudit hostující celek, který zatím nepředvádí optimální výkon.

14:40
    Klejna si svou střelu rozmyslel, neboť by pravděpodobně nastřelil blízko stojícího soupeře. Nakonec se rozhodl o přihrávku. Poté se Sokolov dostal do dobrého zakončení a Bláha musel vytáhnout těžší zákrok.

13:13
    Šmerha byl blízko k navýšení skóre! Dostal se do úniku, ale tentokrát Bláha byl úspěšnější a podržel svůj celek od tří brankového manka.

12:37
    Bláha se musel mít opět na pozoru a to před nepříjemným nahozeným pukem do blízkosti jeho brankoviště.

11:42
    Hráč Prostějova se pokoušel projít skrze levou stranu, ale nepřišel si na bránícího hráče domácích.

11:12
    Sokolov zatím hraje ve velké pohodě a svého soupeře v dosavadním průběhu zápasů moc před svou branku nepustil.
    10:08 Tomáš ŠMERHA - 2:0

10:08
    Baník využívá hned svou první přesilovku! Kverka dostal puk na modrou, odkud Novák přihrával na levou stranu a TOMÁŠ ŠMERHA dobře zamířil. Puk se ještě otřel o bránícího hráče. Asistence: Jan Novák a Jaromír Kverka.

09:32
    Sokolov se dokázal ihned usadit v pásmu. Dobrou přihrávku přes brankoviště nedokázal nikdo adekvátně tečovat.

09:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Miloslav Jáchym – 2 min., vražení na mantinel).

08:22
    Rychlý brejk Prostějova byl přerušen, neboť čárový rozhodčí viděl ofsajd.

07:37
    Až v samotném závěru se Prostějov usadil v pásmu. Byla z toho jedna střela, kterou Cichoň vyrazil ramenem.

07:09
    A mohlo být pro hosty hůře. Tomi se dostal do zakončení a skoro se mohl radovat z branky ve vlastním oslabení.

06:45
    Minuta přesilovky je pryč a hostující celek se zatím ještě neusadil v třetině Sokolova.

06:21
    Prostějov zatím nedokáže udržet hru v pásmu soupeře a moc nechybělo, aby se Baník dostal do zajímavé šance.

05:48
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Vracovský – 2 min., nedovolené bránění).

05:34
    Signalizovaný faul na straně domácích a Prostějov nyní v šesti hráčích zkusí zaútočit od své branky.

05:02
    Další napadání ze strany hostí nevyšlo a Sokolov rychlou rozehrávkou dostal hru na druhou stranu. Ovšem v útoku dlouho nepobyl.

04:05
    Prostějov se snaží aktivně napadat a nyní jejich napadání přineslo ovoce, kdy jeden z hráčů dokázal vystřelit, ale pokus byl zablokován.
    02:49 Tomáš VRACOVSKÝ - 1:0

02:49
    A máme tu brzkou branku! Hašek vyslal z obranné třetiny hezký pas na TOMÁŠE VRACOVSKÉHO, který sebral puk na modré čáře a následně propálil brankáře k protější levé tyčce. Asistence: Petr Hašek.

01:15
    Jestřábi operovali v útočném pásmu, nakonec z toho byla jen rána, která skončila na zadním mantinelu.

00:39
    Klejna se postaral o první šanci svého celku a nepříjemný krátkodobý závar Prostějov ustál.

00:01

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Pohl, Vodička, A. Rulík, J. Novák, D. Zeman, Weinhold – Jurčík, Šmerha, Prymula – Vracovský, T. Rohan, Jiskra – Kverka, Hašek, Tomi – V. Bílek, D. Přibyl, T. Jandus.
    Trenér: Štrba

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, M. Jáchym, P. Krejčí, Motloch, Vala – P. Beránek, Martin Novák, Jiránek – T. Koblížek, T. Jáchym, J. Kloz – Janeček, M. Švec, Mrázek – Š. Jelínek, Štefka, Račuk.
    Trenér: Totter

Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Hnát, Dědek.

Sokolov dokázal v minulém zápase zabrat a odčinit nedávnou prohru 3:2 s Třebíčí. Právě předehrávka 43. kola s Jihlavou jim v minulém kole přinesla další kýžené body do tabulky. Proti Jihlavě sehrál Baník parádní zápas, kdy hlavně Neužil zamkl svou branku a jeho tým mohl slavit vítězství 4:0! Nejproduktivnějším hráčem je Vojtěch Tomi (13+16) a proti Jihlavě si připsal další bod do statistik, když navyšoval vedení pro svůj tým na 2:0!

Prostějov se sice ještě drží v první šestce, ale v posledních třech zápasech se jim příliš bodově nedaří. Z daných zápasů dokázali Jestřábi vybojovat jeden bod za remízu 3:3 se Slavií Praha. V minulém zápase prohráli 3:0 na ledě Třebíče. V řadách má Prostějov obávaného snajpra a to Petra Mrázka (17+18), který je zároveň třetím nejproduktivnějším hráčem celé Chance Ligy. V TOP deset nejproduktivnějších hráčů má Prostějov ještě jedno zastoupení a to v podobě Jana Kloze (12+22), celkově šestý v produktivitě!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Hašek), 11. Šmerha (J. Novák, Kverka), 18. Vracovský (T. Jandus, D. Zeman), 51. V. Bílek (Šmerha, Jiskra), 59. D. Přibyl (Kverka, Weinhold) – 24. M. Jáchym (T. Koblížek, Štefka), 43. P. Beránek (T. Jáchym), 51. Motloch (M. Jáchym, P. Beránek), 54. M. Jáchym (Štefka, Janeček)

Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Hnát, Dědek