Carolina – NY Rangers 6:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Detroit – Dallas 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:5 (kon.) | Vancouver – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Tampa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 0:5 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 6:3 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0 účast, 0 střel, TM 4, čas na ledě 07:53 (06:50:40)

Zápas je u konce. V poslední třetině padly ještě tři branky. Nejprve hned ze začátku navýšil už na 4:0 Lettieri. Naději Tampě ještě nabídl Colton, ovšem následně hosté zkusili risk v přesilovce s odkrytou klecí sedm a půl minuty před koncem a to potrestal Deslauriers. V závěru utkání se strhla nepochopitelná bitka mezi Robinsonem a Footem. Anaheim tedy protrhl sérii čtyř proher a Tampa pak naopak po čtyřech výhrách poprvé prohrála.

59:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Buddy Robinson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cal Foote – 5 min., bitka + 2 min., krosček).

59:42
    Shattenkirk stáhl kotouč za svou branku a už se mu nechtělo hrát. Tampa se stáhla taky a vůbec nevyvíjela zájem. Najendou se ale úplně z ničeho nic strhla ve středovém kruhu bitka, ve které se participovali Ŕobinson a Foote.

59:13
    Anaheim dostal kotouč do útočného pásma, ale tam ho soupeř od něj rychle odstavil. Hraje se ve středním pásmu.

58:41
    Lightning se ještě snaží o něco v útočném pásmu, ale už je to pomalé, bez tempa, prostě klasický konec zápasu.

58:03
    Zápas se ještě o chvíli pozdrží, Perry totiž nechtěně vyhodil branku, u které uklouzl, a ta se musí znovu ukotvit.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty do konce zápasu.

57:53
    Sergačjov se nyní vydal na útočný výlet, ale jeho technickou střelu Gibson vychytal bez problémů.

57:13

57:07
    Shattenkirk udržel pásmo, ale následně poslal nepřesný pas do rohu. Tam se utvořila skrumáž.

56:46
    Tampě se dvakrát podařilo vyvézt kotouč pryč. Anaheim ale ještě stihne jeden přesilovkový útok.

55:48
    Anaheim už hraje v pohodovém tempu. Ví totiž, že dnes už utkání vyhraje.

55:13
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., hákování).
    52:23 Nicolas DESLAURIERS - 5:1

52:23
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tampa sedm a půl minuty před koncem riskovala s odkrytou brankou, protože hrála v přesilovce a ztrácela tři branky. Ovšem NICOLAS DESLAURIERS získal kotouč a právě do odkryté branky ho poslal. Bez asistence.

51:43
    Tampa má nyní problém se usadit v pásmu a tato početní výhoda už ji nejde tak, jako se ji dařily ty předchozí.

51:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., podrážení).

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 12. D. Grant (Lundeström, H. Lindholm), 20. Shattenkirk (Pateryn, S. Carrick), 28. D. Grant (Lettieri, Drysdale), 42. Lettieri (Steel, Shattenkirk), 53. Deslauriers – 46. Colton (Sergačjov, Cirelli)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Jacob Larsson, Pateryn, B. Guhle – Rakell, Getzlaf, Zegras – Silfverberg, Lundeström, D. Grant – Lettieri, Steel, Comtois – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: D. Eakins

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – C. Foote, Hedman, Sergačjov, McDonagh, Šustr, Claesson – Kučerov, B. Point, Perry – Stamkos, Cirelli, Killorn – M. Joseph, Bellemare, Maroon – Raddysh, Colton, Katchouk.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: E. Furlatt, Ch. Lee – D. Nansen, T. Gawryletz