Pardubický kraj – Ústecký kraj 0:4 (kon.) | Plzeňský kraj – Středočeský kraj 5:1 (kon.) | Královéhradecký kraj – Praha 4:5 (kon.)
Zlínský kraj – Karlovarský kraj 4:2 (kon.) | Olomoucký kraj – Liberecký kraj 0:10 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Jihočeský kraj 3:3 (kon.)
Ústecký kraj – Kraj Vysočina 3:5 (kon.) | Středočeský kraj – Jihomoravský kraj 3:2 (kon.) | Praha – Pardubický kraj 4:0 (kon.)
Karlovarský kraj – Plzeňský kraj 3:5 (kon.) | Královéhradecký kraj – Olomoucký kraj 5:3 (kon.) | Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj 2:2 (kon.)
Kraj Vysočina – Liberecký kraj 1:2 (kon.) | Jihomoravský kraj – Jihočeský kraj 2:1 (kon.)
Olomoucký kraj
0:10 (0:2, 0:4, 0:4)
Liberecký kraj
Sobota 22.01.2022, 12:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Mládežnické MČR krajských výběrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Roman Přidal (HC Olomouc)
    Kristián Březina (HK Mladí Draci Šumperk)

Liberecký vs. Královehradecký kraj 6:2

Olomoucký kraj: Šejba (Žbánek) – Voráč, Zimovčák (C), Pohanka, Nemrava, Mozr, Přidal, Březina – Pazourek, Navrátil, Hejcman, Fehér, Věchet (A), Kurial, Dobřecký, Zelinka, Hebar, Koudela.
    Trenér: Kamil Přecechtěl

Liberecký kraj: Bogač (Kanca O.) – Vápeník (A), Seidl, Hrouda, Ehrenberger (A), Kanca M., Stromský – Maxin, Krajdl, Choma, Bajer, Rozsíval, Šťástka, Bělohorský, Sanejstr, Bartovič (C), Kytka, Plosová.
    Trenér: Vojtěch Fiala

Rozhodčí: Domský – Janíček J., Janíček M..

00:01

00:05
    Olomoučtí velmi rychle ukončili první nájezd Libereckých a sami se vydali směrem ke Štěpánu Bogačovi. Ten byl tedy prvním gólmanem, který si v tomto utkání připsal zákrok.

00:47
    Vyloučení v týmu Liberecký kraj (Imrich Maxin – 2 min., nedovolené bránění).

00:57
    Filip Koudela se snaží prokličkovat zpoza vlastní branky. Libereckým se ale celkem daří držet soupeře na uzdě.

01:51
    Adrien Bartovič se rozjel k zakončení po pravé straně. Gólman Šejba ale dokázal puk vyrazit svými betony.

02:33
    Čtveřice bránících hráčů libereckého výběru stojící na modré čáře vyhodila kotouč až k Robinu Šejbovi.

02:47

03:10
    Marek Šťástka nevybojoval za olomouckou brankou kotouč proti Petru Kurialovi. Hanáci se tak rozjeli k soupeřově brance.

03:49
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Adam Pohanka – trestné střílení, hákování).

03:49
    Trestného střílení se chopil Imrich Maxin, který ovšem na Robina Šejbu nevyzrál.

04:53
    Adrien Bartovič při nájezdu po pravé straně nevyzrál na dvoučlennou obranu olomouckého výběru.

05:43
    Na opačné straně se v levém kruhu dostal do zakončení Andrej Hebar. Štěpánu Bogačovi se ale podařilo kotouč vyrazit svými betony.

05:54
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Kryštof Zelinka.

06:06
    Imrich Maxin si najel obloukem na vrchol útočného pásma, odkud vypálil. Puk ale zvedl příliš vysoko nad Šejbovu branku.

06:25
    Znovu Imrich Maxin, tentokrát ale zakončoval po přihrávce zleva od Matěje Bajera. Nicméně i v tomto případě zvedl puk příliš vysoko.

06:59
    Nepřesnost Davida Rozsívala při zpracování kotouče umožnila Olomouckým na čas vyjet z vlastní obranné třetiny.

07:50
    Adrien Bartovič až příliš přetáhl vlastní zakončení a v podstatě kotouč na Šejbu poslal bekhendem zpoza jeho svatyně.

07:54

08:46
    Olomoučtí si přihrávají ve vlastní třetině a vyčkávají na možnost přesunu hlouběji do prostoru.

09:24
    Libereckou dělovku od modré ještě před Šejbou zblokoval Marek Mozr.

09:49
    Petr Věchet nedokázal přejet přes modrou čáru. Liberečtí se tak pokouší o to stejné, ani oni se ale nemohou dostat ze středního pásma.

10:23
    Střela Stanislava Sanejstra z otočky mířila těsně vedle pravé tyče Šejbovy branky.

10:47
    Imrich Maxin nepřešel na modré přes Jana Nemravu. Volného kotouče se tak chopila Tereza Plosová, která si najela na Šejbu z pravé strany a poslala kotouč přímo do jeho náručí.

11:24
    Petr Kurial jel do útoku zcela sám. Od levého mantinelu následně dokázal vystřelit. Polapení jeho obloukovité střely ale nečinilo Bogačovi žádné potíže.

12:01
    Hanáci se v poslední chvíli stále drží na dostřel branky Štěpána Bogače.

12:19
    Olomouckým se povedlo zastavit najíždějícího Matěje Bajera a vyhodit kotouč až k liberecké bráně.

13:30
    Liberecký kraj právě vstřelil branku!
    Liberečtí se v závěru třetiny ujímají vedení! Těsně před brankovištěm posunul Adrien Bartovič kotouč doprava, kde stál připravený DAVID ROZSÍVAL, který z první poslal puk do volného prostoru u pravé tyče Šejbovy branky. Asistence: Adrien Bartovič a Marek Šťástka.

13:58
    To, co chybělo po celý průběh třetiny, rozjelo se až v jejím samotném závěru. Liberečtí si po vhazování najeli ve větším počtu do útočné třetiny, což gólově využil IMRICH MAXIN. Asistence: Dominik Krajdl.

14:31
    Olomoučtí se pustili do rozehrávky zpoza vlastního brankoviště.

15:00

První třetina byla po dlouhou dobu hodně vyrovnaná a oba týmy sahaly po skórování. Libereckému kraji se ale zadařilo v úplném závěru, kdy poslal do Šejbovy svatyně hned dva kotouče a díky těm momentálně drží vedení.

15:01

15:05
    Adam Fehér se snažil natlačit směrem k liberecké brance. Toto mu ovšem nevyšlo, naopak musel jeho tým vyjet bránit vlastní předbrankový prostor.

15:51
    Rychlý nájezd Libereckých znamená už třetí vstřelenou branku! Dobře kombinačně rozjetý brejk dokázal přeměnit v gólovou trefu ŠIMON BĚLOHORSKÝ. Asistence: David Rozsíval.

16:40
    V útočném pásmu se snažil sám zaůřadovat Petr Kurial, Na dvojici libereckých beků ale vyzrát nedokázal.

17:27
    Liberečtí zcela jasně potvrzují své vedení! Z pravého kruhu si najel až na hranici brankoviště DOMINIK KRAJDL, který z této pozice vymetl prostor pod horním víkem olomoucké branky. Asistence: Marek Šťástka.

17:27
    Střídání v týmu Olomoucký kraj: ze hřiště odchází Robin Šejba, přichází Stanislav Žbánek.

18:47
    Petr Věchet se snažil rozjet osvobozující akci svého týmu. Což se zadařilo, Olomoučtí se nejprve přesunuli do středního pásma, následně si směrem k Bogačovi vyjel Andrej Hebar.

19:27
    Adrien Bartovič tentokrát nedokázal umístit kotouč přesně na branku. Cestu mu totiž zkřížil Filip Zimovčák. Liberecký výběr se ale stále drží v útočném pásmu.

20:03
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Andrej Hebar – 2 min., napadení).

20:29
    Přesilovku zatím zvládá liberecký celek dosti úspěšně. Daří se mu držet pozice v útočném pásmu.

20:51
    Podél mantinelu si mezi sebou přihrávají Vít Stromský a Marek Šťástka. Na střelecký pokus ale zatím nedošlo.

21:41
    Puk stále patří na hokejky hráčů libereckého týmu, kteří momentálně rozehrávají od svatyně Štěpána Bogače.

22:03

22:08
    Hra je přerušena kvůli posunuté brance libereckého týmu.

22:14
    Střelu Adama Fehéra dokázali Liberečtí mezi kruhy zblokovat. Sami ale pouze vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

22:39
    Za vlastní brankou se rychle posouval Teodor Vápeník. Liberečtí se díky tomu dostali do středního pásma, kde je ovšem soupeř o puk připravil.

23:09
    Branka Štěpána Bogače ve své pozici vydržela jen minutu, nyní musí být opět opravována.

23:25
    Až příliš daleko zajel s kotoučem Marek Šťástka, který tím prováhal příležitost ke střele. Liberečtí se ovšem i nadále drží v útočném pásmu.

24:18
    Záhy se ovšem museli vrátit k vlastní brance, kde se rozehrávky chopil David Hrouda.

24:48
    Libereckým hokejistům se povedlo vytěsnit svého soupeře ven ze třetiny a od Teodora Vápeníka rozjeli další úspěšnou přechodovou šanci.

25:14
    Olomoucký gólman Žbánek musí být ve střehu, tlak na jeho klec graduje.

25:19
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Tomáš Navrátil – 2 min., hákování).

25:41
    Liberecká přesilovka neměla dlouhého trvání! Severočeši se dokázali rychle přesunout od vlastní branky až k Stanislavu Žbánkovi, kde volnou skulinu pro skórování našel ADRIEN BARTOVIČ. Asistence: David Rozsíval a Teodor Vápeník.

25:41

26:47
    I s pětigólovým náskokem pokračuje liberecký výběr ve své aktivitě. Stanislav Žbánek tentokrát musel hasit střelu z levého kruhu.

27:11
    Tým Libereckého kraje se drží s pukem na holi u mantinelu za olomouckou brankou. Blíž se mu ale dostat nedaří.

28:06
    Sanejstrovu nahrávku mezi kruhy dokázali Olomoučtí zblokovat. Nadále ale musí čelit útočnému náporu ze strany libereckého výběru.

28:57
    Bělohorského střelu dokázal Žbánek vyrazit svými betony.

29:22
    Zdá se, že Liberecký kraj si i v tomto utkání dojde k dalšímu vítězství! Dlouhotrvajícího tlaku na Žbánkovu branku tentokrát dokázal využít ŠIMON BĚLOHORSKÝ. Asistence: Adrien Bartovič a Matěj Bajer.

29:54
    Ještě poslední ofsajd Libereckých v této třetině.

30:00

Ve druhé třetině už Liberecký kraj potvrdil svou dominanci a čtyřmi góly zcela jednoznačně strhl vedení na svou stranu. Hanáci se tak musí velmi snažit, aby vůbec měli možnost výsledek jakkoliv zvrátit.

30:01

30:13
    Vyloučení v týmu Liberecký kraj (Adrien Bartovič – 2 min., podrážení).

30:19
    Olomoucký výběr se hned zkraje této přesilovky usídlil v útočném pásmu. Ke střele se ale nemohl odhodlat.

31:23
    Dobřeckého nahození z pravého kruhu dokázal Bogač vyrazit do prostoru za svou brankou.

31:53
    Libereckým se po dlouhé době povedlo vyhodit kotouč až ke Žbánkovi.

32:13

32:29
    Dominik Krajdl tvrdě bojoval za olomouckou brankou. Nakonec byl ale zablokován tělem jednoho z obránců a Hanáci se vydali do protiakce.

33:09
    Vyloučení v týmu Liberecký kraj (Imrich Maxin – 2 min., napadení).

33:19
    Od modré tvrdě poslal kotouč na branku Jan Nemrava. Štěpán Bogač jej pak ve snaze zamezit rozehrávce zalehl na ledové ploše.

33:36
    S vyšší střelou Filipa Zimovčáka od modré čáry si Bogač dokázal poradit a kotouč vyrazil nad sebe.

34:13
    Průnik dopředu vzal na sebe opět Zimovčák, ten ale následně poslal kotouč dozadu na Andreje Hebara, který prudce vypálil. Liberecký gólman ovšem svým tělem puk vyrazil.

35:09

35:40
    Kristian Březina uchránil kotouč i útočné pásmo před Šimonem Bělohorským. Olomoučtí se díky tomu mohou rozjet k soupeřově brance.

36:27
    Jako kočka s myšío si hrál Dominik Krajdl s celou olomouckou pětkou. Možnost vystřelit ale gentlemansky přenechal Tereze Plosové, která této příležitosti využila na modré čáře. Stanislav Žbánek ovšem její střelu vyrazil nad sebe.

37:49
    Byť stíněný bránícím protihráčem, dokázal Petr Věchet vystřelit. Štěpán Bogač si ale proti jeho střele vyjel s lapačkou, do níž puk snadno zaplul.

38:18
    Tomu se říká obětovat v podání Filipa Koudely. Ten se vložil asi metr po jejím vypuštěním do rány Davida Hroudy.

38:45
    Liberecký tým ale i tak navyšuje své vedení! Do prostoru mezi kruhy se dostal DAVID ROZSÍVAL, odkud zcela přesně poslal puk k pravé tyči olomoucké branky. Asistence: Adrien Bartovič a Jakub Seidl.

39:50
    Olomoucký výběr musí kousat už těžký debakl. Z těsné blízkosti brankoviště dokázal obloukem procedit kotouč za Žbánkova záda DANIEL KYTKA. Asistence: Tereza Plosová.

40:44
    Co minuta, to gól z holí hráčů výběru Libereckého kraje! Nájezd z pravé strany umístil naprosto přesně k bližší tyči MAREK ŠŤÁSTKA. Asistence: Jakub Seidl.

41:33
    První desátá branka, co je k vidění minimálně zde v litoměřické turnajové skupině! Obloukem pod víko poslal kotouč MAREK ŠŤÁSTKA, načež si puk trochu smole srazil za sebe olomoucký gólman. Tak jako tak si symbolicky hráč s číslem deset na dresu vstřelil desítku. Asistence: Adrien Bartovič a David Rozsíval.

43:14
    Od modré se dostal blíže k olomoucké brance Matěj Bajer. Tentokrát se ale ke střele dostat nemůže.

43:53
    Kytkova střela od levého mantinelu přesně zaplula Žbánkovi do lapačky.

44:02
    Adam Dobřecký ubránil Jakuba Seidla a Olomoučtí se tak po dlouhé době mohou nadechnout čistého vzduchu v útočném pásmu.

44:44
    Ještě symbolicky to zkusil Adam Dobřecký.

Ve třetí třetině pokračoval liberecký tým ve své kanonádě na olomouckou branku a celkovým výsledkem 10:0 si tak už definitivně pojistil postup do finálového duelu. Zatímco Olomouc už má jistý dnešní konec v turnaji. (14:07:22)

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 14. Rozsíval (Bartovič, Šťástka), 14. Maxin (Krajdl), 16. Bělohorský (Rozsíval), 18. Krajdl (Šťástka), 26. Bartovič (Rozsíval, Vápeník), 30. Bělohorský (Bartovič, Bajer), 39. Rozsíval (Bartovič, Seidl), 40. Kytka (Plosová), 41. Šťástka (Seidl), 42. Šťástka (Bartovič, Rozsíval)

Olomoucký kraj: Šejba (18. Žbánek) – Voráč, Zimovčák (C), Pohanka, Nemrava, Mozr, Přidal, Březina – Pazourek, Navrátil, Hejcman, Fehér, Věchet (A), Kurial, Dobřecký, Zelinka, Hebar, Koudela.

Rozhodčí: Domský – Janíček J., Janíček M.