New Jersey – Carolina 7:4 (kon.) | NY Rangers – Arizona 7:3 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:3 (kon.)
Colorado – Montreal 3:2 (po pr.) | Washington – Ottawa 3:2 (po pr.) | Nashville – Detroit 4:1 (kon.)
Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.) | Edmonton – Calgary 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 1:7 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 3:2 (1:0 po s.n.)
Minnesota Wild
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 23.01.2022, 03:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Minnesota Wild v tomto zápase dokázala ve třetí třetině vyrovnat, a pak v prodloužení rozhodla o své výhře. Autorem rozhodující branky v zápase je Marcus Foligno. (06:03:23)

Kdo se postavil do brankoviště?

Kaapo Kähkönen (MNS) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 63:12
    Kevin Lankinen (CHI) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 64:22

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:50

Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí celek vyhrává, je rozhodnulo. V prodloužení se po rychlé akci prosazuje střelou z mezikruží MARCUS FOLIGNO. Asistence: Jordan Greenway a Alex Goligoski.

63:46
    Brandon Hagel se vrátil do středního pásma, následně puk získali domácí.

63:17
    Jonathan Toews na dlouhou přihrávku nedosáhl, do nájezdů ani jeden tým nechce.

63:10
    Wild nyní nezakončili.

62:51
    Mats Zuccarello zakončoval nyní sám, ale trefil brankáře.

62:27
    Mats Zuccarello připravil šanci pro spoluhráče, ten ale minul branku.

61:47
    Brandon Hagel mohl rozhodnout, udělal pěknou kličku na střed, ale trefil jen brankáře.

61:22
    Ani jeden celek se nežene do zakončení, sledujeme klidnější hru.

61:09
    Kevin Fiala vrací hru do svého pásma.

61:03
    Ofsjd přerušil akci Chicaga, vhazovat se bude ve před brankou Chicaga. Sledujeme hodně nervózní prodloužení.

60:43
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování).

60:30
    Seth Jones a Patrick Kane se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

60:01
    Úvodní buly pro hostující celek.

60:01

Utkání za stavu 3:3 dospělo do prodloužení.

60:00

58:45
    Kirby Dach minul branku z dobré pozice, nebyla to vůbec špatná střela.

58:29
    Calvin de Haan se propracoval do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Kaapo Kähkönen.
    57:56 Kevin FIALA - 3:3

57:56
    Domácí vyrovnávají stav zápasu, z bezprostřední blízkosti se prosazuje bekhendovou střelou KEVIN FIALA. Asistence: Jordan Greenway a Alex Goligoski.

57:27
    Kirill Kaprizov nahodil kotouč ze středního pásma na branku, ale gólmana prostřelit nedokázal.

57:09
    Domácí celek hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:45
    Kirill Kaprizov pálil z dobré pozice, ale jeho tvrdou ránu kryje brankář Kevin Lankinen. Bude se vhazovat v útočném pásmu Wild.

56:01
    Chicago vede o jednu branku a domácí hokejisté už mnoho času na vyrovnání nemají.

55:23
    Kaapo Kähkönen kryje kotouč po střele, kterou z dobré pozice vyslal Patrick Kane.

53:45
    Dominik Kubalík byl hodně vidět, dvakrát se dostal do dobré střelecké pozice, ale ani jednou nedokázal proměnit své příležitosti.

52:52
    Joel Eriksson Ek mohl vyrovnat, ale jeho rána z horní části kruhu byla snadnou prací pro brankáře Chicaga. Kevin Lankinen si dokázal poradit.
    52:03 Henrik BORGSTRÖM - 2:3

52:03
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hostující celek si bere vedení zpět, důraz v útočném pásmu se vyplatil a střelou zápěstím se z bezprostřední blízkosti prosazuje aktivně hrající HENRIK BORGSTRÖM. Asistence: MacKenzie Entwistle a Ryan Carpenter.

51:43
    Frédérick Gaudreau pálil z kruhu, jeho projektil byl zblokovaný soupeřem.

51:01
    Connor Dewar se propracoval ke střele od modré čáry, jeho pokus vyrazil brankář. Hra následně pokračovala dál, další rána byla zblokovaná.
    50:45 Kirill KAPRIZOV - 2:2

50:45
    Domácí hokejisté srovnávají stav zápasu, po rychlé akci se střelou zápěstím z kruhu prosazuje KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello a Jared Spurgeon.

50:15
    Kevin Fiala neuspěl ránou příklepem z horní hranice kruhu.

49:38
    Ryan Hartman to vzal na sebe, ale brankáře prostřelit nedokázal.

48:38
    Ryan Hartman dostal od spoluhráčů dobrou přihrávku, jeho pokus ale končí vedle branky. Kevin Lankinen nyní zasahovat nemusel.

47:34
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).

47:19
    Alex DeBrincat, dnes aktivně hrající, se dostal z mezikruží ke střele zápěstím. Kaapo Kähkönen si s jeho zakončením dokázal poradit.

45:30
    MacKenzie Entwistle to nemyslel vůbec špatně, ale jeho tvrdá rána končí mimo branku.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, která je dost podobná druhé třetině.

44:47
    Alex DeBrincat zakončoval od modré čáry, jeho střelu zápěstím dokázal poměrně snadno zastavit brankář Wild.

42:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně do střeleckých pozic nežene.

41:03
    Další rána domácích byla zblokovaná, dobře si počínal Alex DeBrincat před vlastní brankou.

41:00
    Kirill Kaprizov pálil z dobré pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal, Kevin Lankinen byl úspěšnější.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak vede Chicago na ledě Minnesoty v tomto utkání těsně 2:1.

40:00

39:50
    Už se nic nestane.

39:23
    Calvin de Haan jako obránce pálil od modré čáry, s jeho projektilem neměl gólman Kaapo Kähkönen mnoho práce.

37:59
    Kirill Kaprizov dobře pálil od modré čáry, ale brankář na střelu viděl.

37:30
    Jared Spurgeon ani Mats Zuccarello nedokázali proměnit své dobré šance. Přesilovku hraje Minnesota aktivně.

36:55
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jake McCabe – 2 min., nedovolené bránění).

36:34
    Fiala pálil, jeho ránu Murphy zblokoval do sítě nad brankou.

35:33
    Calvin de Haan jako obránce pálil od modré čáry, ale brankář nepřekonal.

34:16
    Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:43
    Brankář Chicaga musel znovu zasahovat. Nejprve pálil Joel Eriksson Ek, a pak po něm od modré čáry zkoušel dostat puk do branky Jared Spurgeon.

33:13
    Dmitrij Kulikov od modré čáry protáhl brankáře. Kevin Lankinen byl připravený, na střelu viděl a dokázal si poradit.

32:16
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Minnesoty.

31:46
    Alex Goligoski to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu tak tak dokázal brankář Kevin Lankinen zastavit.

31:08
    Patrick Kane to vzal na sebe, z levého kruhu vyslal tvrdou ránu, kterou kryje brankář Kaapo Kähkönen. Bude se vhazovat.

30:22
    Kaapo Kähkönen musel zasahovat po střele, kterou vyslal Sam Lafferty. Puk končí v ochranné síti.

30:14
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Nyní se hraje převážně před brankou Wild.

29:47
    Jonathan Toews pálil z kruhu, ale brankář jeho pokus kryje.

28:48
    Connor Dewar z horní hranice kruhu po dobré přihrávce trefil jen brankáře, akce pokračuje dál. To se už hraje pět na pět.

28:33
    Brandon Hagel pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho rána byla zblokovaná.

27:03
    Joel Eriksson Ek pálil z bezprostřední blízkosti, jeho pokus byl ještě tečovaný, ale i tak puk kryje brankář Kevin Lankinen .

25:59
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Philipp Kurashev – 2 min., podrážení).

25:01
    Matt Dumba se dvakrát dostal z mezikruží ke střele, ale oba jeho pokusy končí v moci brankáře, sledujeme aktivní hru Wild.

23:40
    Seth Jones pálil jako obránce od modré čáry, jeho tvrdou ránu zblokoval gólman do ochranné sítě nad brankou.

22:45
    Vhazovat se bude před brankou Wild, útočící celek vybojoval kotouč.

22:28
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, více ze hry mají hráči Chicaga.

22:00
    Frédérick Gaudreau se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu z kruhu kryje Kevin Lankinen.

20:17
    Joel Eriksson Ek to zkoušel z dobré pozice, ale brankář si dokázal poradit, první výraznější šance ve druhé třetině.

20:01

20:00
    19:30 Joel Eriksson Ek - 1:2

19:30
    Díky důrazu před brankou se na konci první třetiny prosazuje domácí celek a snižuje. Odražený kotouč dokázal získat a poslat vedle brankáře do branky JOEL ERIKSSON EK. Asistence: Mats Zuccarello a Jared Spurgeon.

19:23
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., podrážení).
    17:07 Alex DEBRINCAT - 0:2

17:07
    Krásná přesilovková kombinace a už vedou hosté o dva góly. Jones připravil spoluhráči přihrávku před odkrytou část branky a ALEX DEBRINCAT naprosto v pohodě trefil branku. Pohledná akce. Asistence: Seth Jones a Dylan Strome.

15:38

13:38
    Patrick Kane to vzal na sebe, jeho rána z horní části kruhu končí nad.

12:53
    Marcus Foligno z pravé strany zakončoval, jeho projektil kryje brankář.

11:26
    Jon Merrill jako obránce pálil od modré čáry, jeho pokus kryje celkem snadno brankář, bude se vhazovat.
    09:51 Henrik BORGSTRÖM - 0:1

09:51
    Hostující celek se dostává do vedení, tečí rány od modré čáry se před brankovou šikovně prosazuje obránci neobsazený HENRIK BORGSTRÖM. Asistence: Erik Gustafsson.

09:26
    Ryan Hartman ani Matt Dumba nedokázali z dobrých pozic přesněji trefit branku, následně puk vypadl z hrací plochy.

08:04
    Kaapo Kähkönen musel zasahovat, z kruhu dobře zakončoval Sam Lafferty.

07:52
    Alex Goligoski to vzal na sebe, jeho ránu od modré čáry brankář viděl.

07:43
    Nico Sturm a jeho tvrdá rána od modré čáry. Kevin Lankinen byl připravený, vyrazil puk, hra pokračuje dál.

05:31
    Kevin Lankinen kryje kotouč po střele jednoho z domácích hráčů, bude se vhazovat.

04:43
    Joel Eriksson Ek ještě jednou z podobné pozice, ale ani tentokrát brankáře nepřekonal.

04:42
    Joel Eriksson Ek zkoušel obkroužit branku, ale brankáře prostřelit nedokázal.

03:42
    Kaapo Kähkönen musel znovu zasahovat, tentokrát pálil aktivně hrající Alex DeBrincat.

03:29
    Philipp Kurashev to vzal na sebe, jeho bekhendová střela byla snadnou prací pro brankáře Wild.

02:32
    Seth Jones se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný a končí nad.

00:01

Zdravím všechny hokejové příznivce! Máme tady utkání nejprestižnější hokejové ligy na světě, konkrétně souboj mezi domácí Minnesotou a Chicagem. Chicago má soupeři co vracet, neboť v posledním zápase prohrálo Chicago na svém ledě 1:5 právě s Minnesotou. Chicago se může v letošní sezóně opřít o Alexe DeBrincata, který nasázel už 23 gólů. Na straně Wild je nejlepším střelcem Ryan Hartman s 18 góly. Nejproduktivnějším hráčem domácích je ale Kirill Kaprizov. Ruský hráč si připsal 47 bodů (16+31) ve 35 utkáních a v produktivitě celé NHL mu patří osmá příčka. Nejproduktivnějším obráncem Blackhawks je Američan Seth Jones, jenž ve 36 zápasech nasbíral 25 bodů (3+22). V Minnesotě mezi obránci dominuje Alex Goligoski, který v 31 zápasech získal 21 bodů (3+18). Brankář Minnesoty Kaapo Kahkonen je mezi brankáři s úspěšností zásahů 92,23% na 9. místě, Marc-Andre Fleury na druhé straně je s úspěšností 91,30% na 19. pozici, který je procentuálně nejlepší ze všech brankářů Chicaga. V utkání také uvidíme v sestavě Blackhawks českého útočníka Dominika Kubalíka, který zatím ve 40 utkáních posbíral 16 bodů za 9 branek a 7 přihrávek. Úvodní buly bude v Xcel Energy Center vhozeno ve 3:00 českého času.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. J. Eriksson Ek (Zuccarello, Spurgeon), 51. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 58. K. Fiala (Greenway, Goligoski), 65. M. Foligno (Greenway, Goligoski) – 10. Borgström (E. Gustafsson), 18. DeBrincat (S. Jones, D. Strome), 53. Borgström (Entwistle, R. Carpenter)

Minnesota Wild: Kähkönen (A. Hammond) – Goligoski, Spurgeon (C), D. Kulikov, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – McCabe, S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), C. Jones, E. Gustafsson – Hagel, D. Strome, P. Kane (A) – DeBrincat (A), J. Toews (C), D. Kubalík – Kurashev, Dach, Entwistle – Lafferty, R. Carpenter, Borgström.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: Anderson, O'Rourke – Baker, Galloway

Diváci: 19 092