Banská Bystrica – Spišská N. Ves 3:2 (3:1 po s.n.) | Nové Zámky – HC Slovan 0:0 (odl.) | Trenčín – Nitra 3:6 (kon.)
Zvolen – Košice 0:0 (odl.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 1:2 (po pr.) | Poprad – Michalovce 0:0 (odl.)
HK DUKLA Trenčín
3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
HK Nitra
sk Neděle 23.01.2022, 16:15 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Po skvelom úvode prvej tretiny zopakovali hostia podobný aj v druhej a potom si pohodlný náskok ustrážili do konca zápasu a vezú domov zaslúžené tri body. (18:46:01)

59:55
    Ešte jedna možnosť Dukly, Tybor dostal prihrávku na pravý kruh, ale trafil len masku brankára Honzíka.

59:51
    Tybor sa natlačil pred bránku a snažil sa prepasírovať puk cez Honzíka, ale nepodarilo sa to ani jemu, ani následnej jeho spoluhráčom.

59:32
    Po chybe v domácej rozohrávke zakončoval v oslabení Baláž, no Valent tentoraz bol úspešnejší.

59:25
    Aj záverečná presilovka Dukly v klasickom prevedení, prehraté buly, následné dobýjanie útočného pásma.

58:55
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., krosček).

58:26
    Mahbod nevidel teraz Tybora pred bránkou, jeho strela bola len propagačná.

56:50
    Nitrania už nevyrážajú dopredu za každú cenu.

56:08
    Trenčín dal gól!
    Tybor obkrúžil s pukom okolo brány a popred bránkovisko prihral osamotenému SAMSONOVI MAHBODOVI, ktorý zakončio do odkrytej brány.
    Asistencie: Radoslav Tybor, Patrick Kudla

55:59
    Nemčík napriahol od červenej, Honzík puk vyrazil do hľadiska.

54:32
    Nitra dala gól!
    BRANISLAV MEZEI napriahol na modrej k strele a hoci Valent puk dobre videl a pripravil sa na zákrok, nejak mu prepadol za chrbát.
    Asistencia: Adam Rockwood

54:17
    Prvý útok Dukly síce v tretine súpera, ale bez strely na bránu, prihrávky popri mantineloch.

52:26
    Prvý nitriansky útok si trpezlivo počkal počas tlaku v útočnom pásme, nakoniec sa otvorila možnosť pre Bučeka na strelu od modrej, Valent to zvládol pokryť.

51:25
    Rockwood v protiútoku, strelou z ľavého kruhu získal vhadzovanie v tretine súpera, keďže Valent prerušil hru po zákroku.

51:09
    V závere presilovky pokus Bezúcha z prvej, ale len do brániaceho hráča. Honzík počas početnej výhody domáceho tímu ani nemusel zasahovať.

50:04
    Nitrania už dvakrát vyhodili, po návrate Dukla mala snahu dostať puk medzi kruhy, ale neúspešne.

49:07
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rockwood – 2 min., držanie).

48:52
    Mahbod s Berishom narobili trochu vietor v obrane hostí, ale Honzík nemusel čeliť žiadnej väčšej šanci.

46:42
    Tvrdoň bol s pukom medzi kruhmi, ale nemal čas prehodiť si na forhend, bekhendový pokus mieril mimo brány.

45:42
    Mohlo platiť nedáš dostaneš, po šanci domácic ušli hostia do prečíslenia, zakončil ho Molnár strelou z pravej strany, nedokázal prekonať Valenta.

45:30
    Mahbod získal puk v útočnom pásme a videl pred bránkou Tybora, tak mu to naservíroval, no Radoslav Tybor potvrdil, že si momentálne strelecky neverí. Nevystrelil z prvej, po spracovaní nezakončil podľa predstáv.

44:48
    Kudlov tvrdý projektil od pravého mantinelu narobil Honzíkovi riadne problémy, ale dokázal puk vyraziť do bezpečia.

44:19
    Minárik šikovne povedľa obrancu posunul puk rozbehnutému Valachovi, ten sa ocitol však až príliš blízko Honzíka na nejaký blafák, strelu mu nitriansky gólman vyrazil rukou.

43:55
    Čas hrá pre Nitru, hostia pozorne bránia a čakajú na brejkové možnosti. Dukla to už bude mať do plných ťažké.

42:11
    Krajčovič z ľavej strane poslal puk pred bránku, tam do neho pichol Rehuš smerom k bráne, hoci Honzíkovi puk prepadol, ostal stáť a pomohli mu obrancovia.

41:59
    Tvrdoň dlhým pasom od vlastnej modrej vysunul na útočnú Bajteka, ten napriahol na strelu z diaľky, Valent dobre vykryl priestor.

41:31
    Honzekov pokus z ľavého kruhu bol zblokovaný obrancom na ochrannú sieť.

40:58
    Prvý domáci útok začal aktívne a zavrel Nitru v tretine, ale k zakončeniu sa dostal len Berisha po prihrávke Mahboda spoza brány, a zblízka nenašiel medzeru v postavení Honzíka.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    V závere sympatická útočná snaha Nitranov, zakončil ju strelou Rais spoza pravého kruhu, tesne minul svätyňu trenčianskeho tímu.

38:20
    Rockwood obkrúžil s pukom celé pásmo Dukly, potom prihral na modrú Nemcovi, ktorý sa rozhodol využiť zakrytý výhľad brankára, puk prešiel cez spleť tiel, no trafil pripraveného brankára domácich.

36:34
    Lemcke sa rozhodol podporiť útok, nakorčuľoval na Crinonovu prihrávku na ľavý kruh, ale z prvej poslal puk nad bránu, následne opäť dostal Lemcke puk pred bránku, no nedokázal prestrelil brankára.

35:52
    Hudec potiahol akciu po pravej strane, zabrzdil a počkal na striedajúcich spoluhráčov, prihral Paukovčekovi medzi kruhy, ten neprekonal Honzíka, puk brankár Nitry nemal v moci, ale pomohli mu následne obrancovia.

35:06
    Tretí útok hostí zavrel súpera v tretine, no kombinoval len popri mantineloch, k ohrozeniu Valenta sa nedostal.

33:46
    Po vyhratom buly potiahol Chovan puk na stred a vystrelil, opäť mal brankár Nitry čistý výhľad a bez problémov zakročil.

33:41
    V závere presilovky ešte vystrelil dvakrát od modrej Kudla, ale ani v jednom prípade nebol pred Honzíkom nikto, kto by mu sťažil situáciu.

33:14
    Berisha to skúsil švihom spoza obrancu, Honzík na dvakrát puk prikryl.

33:01
    Valachov pokus z ľavej strany Honzík dobre videl a Honzek mu prišiel tieniť príliš neskoro.

31:59
    Po krížnej prihrávke Valacha strieľal z prvej Bezúch, puk síce Honzíkovi po zákroku vypadol ale pomohol mu obranca.

31:36
    Ďaľší faul hostí, ale Dukla to zatiaľ vôbec nedokáže trestať.

31:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., podrazenie).

31:00
    Berisha strelou z pravého kruhu napálil puk len do Bodáka, ktorý sa sklátil k ľadu, no následne sa ešte postavil a hrdinskys oslabenie dohral.

30:18
    Až pri hre 4 na 4 musel Honzík zasahovať, ale Nemčíkov pokus z ľavého kruhu mu zase veľa práce nenarobil. 8 sekúnd sa ešte bude hrať 4 na 4, potom 43 sekúnd presilovky pre Duklu.

29:53
    Trenčania si prihrávali a prihrávali, strela na bránku neprišla.

29:12
    Hostia vyhrali buly a odpálili puk cez všetky čiary.

29:09
    Presilovka 4 na 3 potrvá 35 sekúnd.

29:09
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., hákovanie).

29:09
    V hre 4 na 4 sa domáci usadili v pásme a vybojovali presilovku.

28:27
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Berisha – 2 min., držanie).

28:27
    Berishov druhý útočný faul v dnešnom zápase končí presilovku Dukly.

28:20
    Valach nastrelil puk od modrej, ale vyrazenú strelu nemal pred bránou kto dorážať.

27:45
    Honzík má už v poriadku výstroj a vracia sa do bránky.

27:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rockwood – 2 min., krosček).

27:45
    Chovanovo nahodenie od modrej O´Connor vyrazil, rozhodca videl faul hosťujúceho hráča. Presilovka pre Duklu.

27:38
    Mahbod chcel spoza bránky prihrať Tyborovi do šance, ale dobre čítal hru O ´Connor a puk zastavil.

26:52
    Trenčania síce strávili striedanie v útočnom pásme, ale Nitrania ich vytláčali k mantinelom a tak sa k ohrozeniu brány nedostali.

26:05
    Pre O´Connora nepríjemný moment, studený musí na chvíľu do brány, podarí sa domácim zaskočiť ho?

Honzík má nejaký problém s vystrojou a zdá sa, že bude musieť striedať.

26:05
    Krajčovič sa natlačil po pravej strane pred bránku, jeho pokus Honzík neudržal a pri puku bol prvý JOZEF ŠVEC a v dorážke uspel. Asistencie: Andrej Krajčovič.

24:47
    V prvej tretine dostala Dukla na úvod tri góly, teraz už druhý a vidíme rovnaký scenár ako na začiatku zápasu. Hostia si veria, naopak Trenčanom hra nejde.

24:37
    Nitrania vyťažili z psychickej výhody okamžite ďaľší gól. Mezei s pukom potiahol na pravý kruh, videl medzi kruhmi pripraveného Bučeka a tak mu bekhendom prihral. SAMUEL BUČEK pohotovou strelou prepálil Valenta.
    Asistencie: Branislav Mezei, Adrián Holešinský

24:03
    MATÚŠ RAIS dostal puk na modrú čiaru a keďže pred Valentom bolo husto, rozhodol sa poslať ľahký puk medzi hráčov, Valent nevidel nič a už len počul, ako mu puk cinká o hornú žrdku a odráža sa do bránky.
    Asistencie: Mário Múčka, Ondrej Molnár

23:30
    Bodák nastrelil puk na bránku od pravého mantinelu, ale puk bol zblokovaný mimo.

22:28
    Ak niekto čakal v druhej tretine nápor Trenčanov, nedočkal sa. Nitrania do nej nastúpili zodpovedne, dobre ubránili krátku presilovku a držia Duklu na dištanc od Honzíka.

22:10
    Baláž sa dral do zakončenia po pravom krídle, jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

21:22
    Bajtek zabojoval pri zadnom mantineli, získal puk a poslal ho pred bránkovisko, kde sa k nemu dostal Tvrdoň a z prvej pálil, Valent puk betónom vyrazil.

20:57
    Hostia v plnom počte.

20:30
    25 sekúnd sa Trenčania dobýjali dopredu a aj tak pásmo hneď stratili.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvode druhej tretiny budú domáci dohrávať presilovku, ešte majú 54 sekúnd.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:31
    Berishov presilovkový pokus z ľavého kruhu Honzík vytesnil, k dorážke sa domáci nedostali.

18:55

18:46
    Krásna prihrávka na voľného Drábeka pred domácu bránku, ten pohotovo zakončil, no Valent puk vyrazil.

18:29
    Crinon nemal komu prihrať a chcel nahodiť na zadný mantinel, lenže urobil to tesne pred červenou a rozhodcovia pískajú zakázané uvoľnenie.

17:06
    Hrá sa zo strany na stranu, ale chýba teraz presnejšia prihrávka v závere akcie, ktorá by viedla k šanci a ohrozeniu bránky. Mezei tvrdo dohral Krajčoviča bez puku, rozhodcovia mu to odpustili.

14:36
    Berisha poslal puk od zadného mantinelu pred bránkovisko, kde bol nekrytý Mahbod, ten však mal čas len na bekhendovú koncovku, tá mierila len do pripraveného brankára Corgoňov.

13:56
    Opäť v útoku Dukla, Kudla nastrelil puk od modrej, no nikto z jeho spoluhráčov nedokázal stečovať, Honzík tak bez väčších problémov stlmil puk vo výstroji.

13:31
    Po dlhšej dobe sa aj Nitra dostala dopredu, Molnár prihral Múčkovi na pravý kruh, ten stratil chvíľu spracovaním, následný švih mu pokryl Valent.

12:05
    Berishovu strelu z pravého kruhu vyrazil Honzík na ľavý kruh, tam Mahbod z prvej vystrelil na odkrytú bránku, no Honzík fantasticky zasiahol, v pohybe vystrelil vyrážačku a puk zastavil na ceste do brány.

11:36
    Minárik zachytil odrazený puk a prihral ho rozbehnutému Valachovi, ten išiel sám na Honzíka, ale podobne ako Tybor pred chvíľou, trafil len hornú žrdku.

10:42
    Dukla sa po buly udržala v tretine, Denis Hudec spoza bránky posunul puk do ohňa a tam rýchlo reagoval LUKÁŠ PAUKOVČEK a pohotovo prestrelil Honzíka.
    Asistencie: Denis Hudec, Martin Chovan

10:36
    Prečíslenie domácich, Berisha prenechal Tyborovi, ten zakončil ponad Honzíka, no opečiatkoval len hornú žrdku.

10:12
    Lemcke získal puk a potiahol ho do útočného pásma, ale zabrzdil ho hvizd rozhodcu, spoluhráč mu vbehol do tretiny, takže ofsajd.

09:17
    Domáci v plnom počte.

08:40
    Dukla sa dvakrát v krátkom slede oslobodila a vyhodila puk až k Honzíkovi.

07:45
    Rockwood pri koncovke zlomil hokejku, domáci následne už vo štvorici.

07:14
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Valent – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

07:14
    Nitrania vyšachovali domácu obranu, Buček zakončoval do prázdnej brány, tú však Valent vykopol, rozhodca posiela Duklu do troch. 41 sekúnd presilovky 5 na 3 pre hostí.

06:22
    Rockwood vystrelil mimo, Valent stále nemá prvý zákrok, po tom, ako vystriedal Bownsa po treťom góle.

05:55
    Ďaľší útočný faul domácich, tentoraz ho urobil Berisha, keď chcel odblokovať Nemca spolurháčovi.

05:55
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Berisha – 2 min., nedovolené bránenie).

05:19
    A hostia už vedú o tri góly, MAREKA TVRDOŇA nezastavili ani traja hráči Dukly, potiahol si puk na ľavý kruh, z pomerne ostrého uhla prekonal neistého Bownsa.
    Asistencie: Ivan Švarný, Willie Raskob

04:20
    Valachova strela z ostrého uhla neohrozila Honzíkovu bránku, ale hlavného rozhodcu, ktorý stál na druhej strane, našťastie sa stihol uhnúť, to by nedopadlo dobre.

03:00
    Presilovku Nitra využila, udržala sa v tretine, Nemec to vyskúšal od modrej dvakrát, prvá strela bola zblokovaná mimo bránku, druhá skončila za Bownsom. Nemcovu strelu tečoval FILIP BAJTEK
    Asistencie: Šimon Nemec, Adrián Holešinský

02:09
    Útočný faul J.Šveca berie domácim šancu zabojovať o vyrovnanie, Nitra bude hrať presilovku.

02:09
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (J.Švec – 2 min., hákovanie).

01:20
    Snaha o odpoveď od tretej domácej formácie, Valachovu strelu z ľavého kruhu Honzík vyrazil, následne sa Duka udržala v tretine, no Bezúchov pokus z pravej strany nik nedokázal pred bránkou tečovať.

00:34
    Kudla nepresne rozohral, puk zachytil Buček a Nitrania sa následne usadili v tretine Dukly. Šimon Nemec nastrelil puk od modrej, Bowns puk neudržal a do bránky dorazil ADRIÁN HOLEŠINSKÝ.
    Asistencie: Šimon Nemec, Jozef Baláž

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Trenčín: Bowns, Valent – Kudla, Lemcke, Nemčík, Martin Chovan, Starosta, Martiška, Crinon – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Paukovček, D.Hudec – Bezúch, M.Valach, J.Minárik – J.Švec, Rehuš, Krajčovič – Beták
    Trenér: Tero Lehterä

HK Nitra: Honzík, O’Connor – Mezei, Š.Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – A.Sýkora, Rockwood, Hrnka – M.Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, Drábek
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Orolín, Korba – Bogdaň, Beniač.

Nestáva s v našej extralige často, aby sa stretli tímy počas troch dni základnej časti dvakrát.

Nakoľko však vo štvrtok kvôli covidu prišli Nitrania aj Trenčania o súpera, rýchlo sa dohodli na vzájomnom zápase a tak v piatok pod Zoborom sa odohral ich prvý súboj a dnes ich čaká odveta v Trenčíne.

Piatkový zápas vyšiel lepšie Nitre, počas prvej polovice zápasu bola lepšia a vybudovala si dvojgólový náskok. Dukla neskôr vyrovnala hru a v tretej tretine dominovala, no dokázala už len znížiť na 1:2. Mužom zápasu bol nitriansky brankár Honzík, ktorý zlikvidoval viacero dobrých šancí trenčianskeho tímu.

Fakty z piatkového zápasu:

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
    Góly: 2. Tvrdoň (Bajtek), 20. Volko (Múčka) – 45. Valach (Bezúch, Minárik). Rozhodovali: Baluška, Adamec – Crman, Vyšný, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 887 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – A. Sýkora, Baláž, Holešinský – Buček, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Volko – Múčka, Šramaty, Drábek

Trenčín: Bowns – Kudla, Lemcke, Crinon, Martiška, Nemčík, Starosta, E. Švec – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Valach, Hudec – Bezúch, Minárik, Krajč – J. Švec, Rehuš, Krajčovič – Paukovček

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 11. Paukovček (Hudec, Chovan), 27. J.Švec (Krajčovič), 57. Mahbod (Tybor, Kudla) – 1. Holešinský (Š.Nemec, Baláž), 3. Bajtek (Š.Nemec, Holešinský), 6. Tvrdoň (Švarný, Raskob), 25. Rais (Múčka, Molnár), 25. Buček (Mezei, Holešinský), 55. Mezei (Rockwood)

HK DUKLA Trenčín: Bowns (6.Valent) – Kudla, Lemcke, Nemčík, Martin Chovan, Starosta, Martiška, Crinon – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Paukovček, D.Hudec – Bezúch, M.Valach, J.Minárik – J.Švec, Rehuš, Krajčovič – Beták

HK Nitra: Honzík (27.-28.O´Connor) – Mezei, Š.Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – A.Sýkora, Rockwood, Hrnka – M.Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, Drábek

Rozhodčí: Orolín, Korba – Bogdaň, Beniač