Pobř. slonoviny – Egypt 0:0 (4:5 po pen.) | Mali – Rov. Guinea 0:0 (5:6 po pen.)
po penal. (4:5)
Pobřeží slonoviny
0:0 (0:0)
Egypt
Středa 26.01.2022, 17:00 • Japoma Stadium, Douala • Africký pohár národů • Osmifinále
Předzápasové kurzy
     
    106
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Maxwel Cornet.
     
    91
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Mohamed Šeríf.
     
    88
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Muhammad aš-Šanáví, přichází Gabaski.
     
    84
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Hamdí Fathí, přichází Ahmed Sajid.
     
    71
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Trézéguet.
     
    71
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Max Gradel, přichází Wilfried Zaha.
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Jeremie Boga.
     
    30
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Serey Dié.

    Jiří (PLZ) Beníšek

    Branky:

    Karty:   9. E. Bailly (CIV), 112. Deli (CIV), 118. Zaha (CIV) – 90+2. Sajid (EGY)

    Penaltový rozstřel:

    1. série:
    1:0   Nicolas Pépé (CIV)
    1:1   Ahmed Sajid (EGY)
    2. série:
    2:1   Ibrahim Sangaré (CIV)
    2:2   Amrú as-Súlija (EGY)
    3. série:
    2:2   Eric Bailly (CIV)
    2:3   Omar Kamál (EGY)
    4. série:
    3:3   Maxwel Cornet (CIV)
    3:4   Mohamed Abdelmonem (EGY)
    5. série:
    4:4   Wilfried Zaha (CIV)
    4:5   Mohamed Salah (EGY)


    Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 2:8. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 20:16.
    Pobřeží slonoviny: B. Sangaré – Aurier (C), E. Bailly, Deli, Konan – I. Sangaré, Seri (71. Boga), Kessié (30. Serey Dié) – Gradel (71. Zaha), Haller (106. Cornet), Pépé.
    Náhradníci: Cissé, Eliezer – Boga, Y. Boli, Cornet, Kanon, Kossounou, Kouamé, Kouassi, Maïga, Serey Dié, Zaha.

    Trenér: Patrice Beaumelle

    Egypt: aš-Šanáví (88. Gabaski) – Kamál, Hegází, Abdelmonem, al-Futúh – as-Súlija, Fathí (84. Sajid), Alnaní – M. Salah, Mohamed (C) (91. Šeríf), Marmúš (71. Trézéguet).
    Náhradníci: Gád, Gabaski, M. Subhí – as-Saíd, Trézéguet, Ášůr, Šeríf, Lášín, Mahmúd Hamdí, Tawfíq, R. Sobhí, Sajid, Marwán, Dáwud, Ašraf, Alá.

    Trenér: Carlos Queiroz

    Rozhodčí: Ngambo – Kabene, Amaldine