Kladno – Salzburg 1:4 (kon.) | Slavia – Havířov 3:6 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 6:1 (kon.) | Jihlava – Třinec 6:0 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 29.01.2022, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 36. kolo

Konec zápasu. (19:01:44)

59:56
    Toto bude ještě zajímavé, na straně Mladé Boleslavi jsou vyloučení Michal Simon a Sebastian Jasečko za podrážení.

59:56
    Oddechový čas pro hosty.

59:39
    Po Šmajdově dělovce poskakoval kotouč u Stuchlíka, nikdo z domácích této příležitosti nevyužil.

59:28
    Bočan zůstává na střídačce, energetici riskují!

59:28
    Oddechový čas pro domácí.

59:28
    Boleslavští vyhazují na zakázané uvolnění.

58:51
    Energetici rozehrávají zpoza vlastní brány.

57:44
    Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště.

57:09
    Rymonovu ránu jeden z obránců vyrazil až do středního pásma.

57:02
    Po souboji zůstal na zemi Adam Csabi, který v bolestech odjíždí na střídačku.

56:44
    Křepelka křižně hledal Vlasáka, jenže přihrávka nebyla přesná.

55:17
    Hosté drží kotouč za brankou a zrovna se jim moc nechce do hry.

54:37
    Kotouč doskákal Stuchlíkovi do náruče a hra se přerušuje.

54:07
    Hra je nestálá a přelévá se z jednoho konce kluziště na druhý.

52:54
    Po Bočanově zákroku povalil v klinči Botoš na zem Krále a bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:33
    Postavení mimo hru ze strany Bruslařů.

51:51
    Rymon v přečíslení tři na jednoho přihrál Bulkovi, ten posunul na Bendu, který zakončil do Stuchlíkova ramene.

51:05
    Pohanka vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:07
    Benda objel útočné pásmo a jeho následná přihrávka se mu nepovedla, proto Boleslavští opět tlačí.

49:15
    Bočan kryje další kotouč, jeho spoluhráči jsou pod soustavným tlakem hostů.

48:26
    Nahození jednoho z hostů pokryl Bočan ve své lapačce.

47:59
    Další zakázané uvolnění ze strany hostů.

47:42
    Hráči bojují v zaklesnutí na mantinelu o kotouč.

47:19

47:03
    Kočí vyhazuje a získává pro Energii čas.

46:18
    Nepovedená rozehrávka hostů a je odpískán icing.

45:45
    Energetici vyhazují a posílají na led čerstvé síly.

44:59
    Polákovu střelu tečoval Hrouda a kotouč proskákal těsně mimo.

44:32
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a vysílají na Bočana jeden kotouč za druhým.

42:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté opět trestají. Po přihrávce Jana Půčka posílá Bruslaře do vedení DOMINIK VACÍK. Asistence: Jan Půček.

42:19
    Karlovarští jdou opět do tří, vyloučen je Jakub Vogel za krosček na Michala Simona. Sudí navíc poslali Vogela do kabin za vražení na hrazení a pětiminutový trest odsedí Petr Zolnaj.

42:00
    Michal Kusak (KVA) nevybíravým způsobem poslal k ledu Karla Křepelku (MBL) a odsedí si dvě minuty za podrážení.

41:22
    Energetici se zatím nedostali za středovou čáru, hosté mají herní převahu.

40:25
    Hosté po vhazování ihned začali tlačit a Bočan likviduje další várku střel.

40:01

Druhá část nabídla o něco zajímavější podívanou. Hned v 24. minutě střelu Michala Kusaka úspěšně dorazil Vítek Benda. Boleslavští zatlačili a donutili energetiky k dvojnásobnému oslabení, které využil jejich kapitán Jan Závora. Další třetina začne přibližně v 18:27.

40:00

38:59
    Energetici tohle oslabení přežijí.

38:43
    Na konci kombinace na jeden dotek stál Němec, ten však kotouč doťukl vedle.

37:57
    Šmajda unikl všemu a bruslil směrem k Stuchlíkovi zcela sám, ten však jeho střelu vyrazil.

36:59
    Robert Šlechta (KVA) inkasuje dvě trestné minuty za podrážení.

36:48
    Boleslavští tlačí a hladoví po dalším gólu.

35:26
    Rymon naskakuje na led, Energie v plném počtu.

35:11
    Vacíkovi přeskočil kotouč přes holi až do obranného pásma.

34:08
    Dvojitá přesilovka využita! Po Půčkově přihrávce si v mezikruží vychutnal Davida Bočana JAN ZÁVORA, který srovnává stav. Asistence: Jan Půček a Marek Vlasák.

33:50
    Karlovarští vyhazují a spěchají vystřídat.

33:26
    A Energie jde do tří, Dominik Rymon si odpyká dvě minuty za podrážení.

32:58
    Matteo Kočí (KVA) se dopustil nedovoleného bránění a je za to vyloučen na dvě minuty.

32:28
    Simon se snažil dorazit volný kotouč, Bočan ho včas dokázal pokrýt.

32:08
    Rymon trefil před sebou stojícího obránce a následně několik jeho spoluhráčů otestovalo Stuchlíkovu pozornost.

31:21
    Další icing ze strany Energie.

30:54
    Po tvrdém Kusakově hitu na mantinel zůstal na ledě Václavík, za pomoci svých spoluhráčů odbruslil na střídačku.

29:51
    Energetici se pod tlakem ze strany hostů dopustili dalšího zakázaného uvolnění.

28:59

28:35
    Bulka nedostihl unikající kotouč a je tak odpískán icing.

27:38
    Kusak z první mířil vedle, kombinace energetiků pokračuje.

26:59
    Karlovarští si zahrají přesilovku, Šimon Němec je vyloučen za podrážení.

26:48
    Po nátlaku Bruslařů nepříjemně vystřelil Šmajda, proti němu vytasil Stuchlík vyrážečku.

26:03
    Kombinaci Západočechů zastavuje ofsajd.

25:32
    Bulkovu střelu pokryl Stuchlík v lapačce.

24:44
    Chyba v rozehrávce energetiků, kotouč se doklouzal na icing.

23:30
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Michal Kusak pronikl do útočného pásma a zleva vystřelil na Stuchlíka, který kotouč vyrazil přesně na hůl nehlídaného VÍTKA BENDY a kapitán domácích posílá svůj tým do vedení dorážkou do odkryté sítě.

22:56
    Hráči bojují o kotouč v rohu kluziště.

21:46
    Převahu mají hosté, energetici se zatím nepodívali do útočného pásma.

20:51
    Král přihrával nehlídanému Vlasákovi, mířil však mimo.

20:13
    Boleslavští na kotouči jedou do útočné třetiny.

20:01

V první části se toho moc nedělo, týmy se spíše oťukávaly. Několik šancí vidět sice bylo, na obou stranách však stojí zatím bezchybní gólmani, díky kterým platí bezbrankový stav. Další třetina začne přibližně v 17:41.

20:00

19:38
    Boleslavští usazeni v útočném pásmu.

18:22
    Kočí našel úplně volného Csabiho, ten Stuchlíka ale nevymíchal a kotouč jde vedle.

17:51
    Hraje se spíše ve středním pásma, mužstva si toho navzájem moc nedovolí.

16:49
    Adámek mířil mezi Stuchlíkovy betony, ten je ale sklapl včas.

16:26
    Bruslaři se dopustili ofsajdu, který rozhodčí navíc posoudil jakožto úmyslný.

16:00
    Csabi zavezl kotouč do útočného pásma, kde chtěl se svými spoluhráči začít kombinovat, brzy však byli zastaveni hosty.

14:59
    Po souboji z Janem Závorou spadl na zem Lukáš Adámek a první jmenovaný měl být vyloučen, domácí předvedli gesto fair play a sudí tak faul odvolali.

13:58
    Polák zprava provětral Bočanovu lapačku.

13:09
    Adámek unikl po pravé straně a zakončil přesně do Stuchlíkovo betonu.

12:53
    Bočanovi při pokusu o rozehrávku za jeho svatyní jeden z hostů srazil helmu a hra se tak přerušuje.

12:13
    Bulka zachytil zmatku v obraně hostů a ocitl se v prostoru mezi kruhy před Stuchlíkem sám, jenže hostující brankář jeho kličku přečetl a podržel svůj tým.

11:31
    Závorovu nabídku tečoval Simon mimo.

11:12
    Vogelův pokus od modré letí vedle.

10:39
    Nahození Vyroubala lapil Bočan do lapačky.

09:54
    Hosté si neví rady s forčekingem domácích a nedaří se jim pořádně rozehrát.

08:53
    Nyní už je v plném počtu i Mladá Boleslav.

08:46
    Boleslavští vyhazují.

08:32

07:59
    Od modré to zkusil Benda, trefil se přesně do Stuchlíkovy náruče.

07:39
    Rymon zleva pálil mimo, energetici se utábořili v útočné třetině.

06:53
    Vojtěch Polák (MBL) zastavil jednoho z energetiků na cestě za kotoučem hákováním a jde se tak do čtyř na obou stranách.

06:32
    Petr Pavelec (KVA) posílá svůj tým do oslabení, provinil se podrážením.

06:22
    Další postavení mimo hru ze strany Energie.

05:50
    Vacík za vlastní brankou vyčkává, než všichni dostřídají.

04:58
    Adámek mohl vyslat Rymona dopředu, jenže jeho pas nebyl přesný a je odpískáno zakázané uvolnění.

04:19
    Vlasák zpoza kruhů prověřil Bočana, který kotouč skryl do své lapačky.

03:38
    Csabi si vyměnil kotouč s Botošem, finální přihrávka na střelu ovšem nebyla přesná.

02:59
    Všechny projektily končí v obranných řadách, hráči jsou velmi obětaví.

02:16
    Bočan si poprvé sáhl na puk, bylo to však při rozehrávce, takže zatím stále nebyla vidět střela na branku.

01:40
    Energetici se na chvíli podívali do útočné třetiny, kde nic kloudného nevymysleli a na kotouči jsou tak opět hosté.

00:47
    Bruslaři drží hru v útočném pásmu a Energii nic nedovolují.

00:16
    Rajgl střílel z levého kruhu, mířil ale vedle.

00:06
    Energetici se ihned hrnuli do útoku, zastavil je však ofsajd.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Ebenstreit) – Benda (A), Anton, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík, Bulka – Botoš (A), Csabi, Adámek (C), Rymon, Šmajda, Zolnaj, Kusak, Šlechta, Pavelec
    Trenér: Václav Eismann

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Král) – Vochvest, Vacík (A), Jasečko, Křepelka, Rajgl, Němec – Půček, Závora (C), Simon (A), Vlasák, Plíšek, Polák, Vyroubal, Brouček, Hrouda, Václavík, Král
    Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Jílek, Šindel – Kokrment, Coubal.

Boleslavští v tabulce sousedí s energetiky na 4. místě s dvoubodovým náskokem. Od vysoké výhry nad Havířovem 7:2 je to u nich jako na houpačce, přišly dvě výhry ale i stejný počet ztrát. O jejich posledním vítězství nad Litvínovem rozhodl Vojtěch Polák, ten se nejprve trefil ve 29. minutě. Bruslaři měli navrch, což stvrdil přesným zásahem do prázdné brány znovu Polák.

Energetici neprožívají zrovna veselé období, padli ve třech z posledních čtyř utkání. Čtyřzápasovou sérii domácích utkání odstartovali v pátek proti Liberci. Karlovarští paradoxně nemají v oblibě jejich led, naopak na venkovních stadionech patří k nejlepším. To se potvrdilo i proti Bílým Tygrům. Bez Dominika Rymona, který naskočil v Brně za A-tým a svým nájezdem rozhodl o dělbě bodů, se trápili od prvních minut. Severočeši přestříleli hokejisty z lázeňského města 54:30 a odnesli si výhru 3:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 24. Benda (Kusak) – 35. Závora (Půček, Vlasák), 43. Vacík (Půček)

HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Ebenstreit) – Benda (A), Anton, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík – Bulka, Botoš (A), Csabi, Adámek (C), Rymon, Šmajda, Zolnaj, Kusak, Šlechta, Pavelec

Rozhodčí: Jílek, Šindel – Kokrment, Coubal