Tým ROV – Švýcarsko 1:0 (kon.) | Česko – Dánsko 1:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HC Škoda Plzeň
Středa 09.02.2022, 17:45 • KV Arena • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Utkání je odloženo, novým termín utkání je stanoven na 9. února od 17:45.

HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec (Ebenstreit) – Kočí (A), Kubíček, Anton, Mähler, Postl, Smykal – Mikeš, Adámek, Csabi (C), Pavelec, Šmíd, Handl, Váňa M. (A), Pastor, Váňa V.
    Trenér: Martin Gombár

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mařík) – Lučan (A), Hromádka, Eichler, Jiříček, Buzek (A), Prošek – Hořejší (C), Mazanec, Benák, Reiser, Řehoř, Makovec, Titlbach, Kučera, Pittr, Beran, Bílek
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Žižka – Belko, Baxa.

00:01

00:10
    Po úvodním vhazování se usazují v útočném pásmu domácí.

00:42
    Do svého útočného pásma se po chvíli podívali i hosté, jenže jednu střelu netrefili a kotouč si vzali na hole karlovarští.

01:33
    Energie se snažila založit útok, jenže nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

02:17
    Hořejší zavezl puk do svého pásma a odtud se hosté snaží rozehrát.

02:44
    Po nepřesné přihrávce se můžou do útoku pustit domácí.

03:42
    Za kotoučem jel až za branku Maříka Handl, jenže kotouč nedostihl a dostávají se k němu hosté.

04:33
    Dvě nepřesné přihrávky po sobě stály Energii pásmo.

05:06
    Anton prokličkoval přes obranu hostů a s pukem se dostal až za jejich branku. Tam ale přebírají puk hosté a vyráží na druhou stranu.

06:00
    Domácí se snažili rozehrát, jenže Váňovi kotouč přeskočil hůl a proto o puk přicházejí.

06:45
    Csábiho ránu z voleje chytá Mařík do lapačky.

07:31
    Protečování puku umožnilo Energetikům vystřídat. Jejich další akci ovšem zastavilo postavení mimo hru.

08:29
    Plzeň potřebovala vystřídat a po krátkém pobytu v útoku se jim to i podařilo. Puku se chopí domácí a snaží se vjet do útočného pásma.

09:16
    Probíhá souboj o puk u mantinelu v třetině hostů, puk se nakonec dostal na hole karlovarských hráčů, ale dlouho si ho neudrželi.

10:07
    Pokus o průchod do útočného pásma hostů zastavuje ofsajd.

10:37
    Přihrávku Csabiho zastavil jeden z hostujících obránců a dopředu se ženou plzeňští.

11:08
    Kubíčkovi se nepodařilo nahodit puk a spíše ho jen přenechal soupeři.

12:17
    K jediné střele Plzně se dostal Hořejší, puk ale nijak neohrozil domácí branku.

13:07
    Nepřesnosti v rozehrávce stály hosty kotouč. Ze svého pásma rozehrávají domácí.

13:55
    Prošek se snaží rozehrát ve vlastním pásmu, ale je u toho atakován.

14:38
    Po delší době střelecký pokus, tentokrát z hole Kučery, na střelu Ebenstreit viděl a neměl s její likvidací problém.

15:16
    Nepřesnosti v rozehrávce za domácí nakonec řeší Pavelec, který přivezl kotouč do útočného pásma.

16:12
    V pásmu nyní Plzeň, jenže každý střelecký pokus zastavuje Ebenstreit. Domácí poté v útoku zastavuje ofsajd.

17:01
    V rohu kluziště u karlovarské branky hledá spoluhráče Benák. To se mu nedaří a hra se přelívá na druhou stranu.

18:07
    Jeden z karlovarských hráčů upadl při napadání rozehrávky, jenže o chvíli později zablokoval vyhození hostů. U puku zůstává Energie a střelu Antona pokryl Mařík.

18:52
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Puk se nejdřív po nahození dostal k Maříkovi, který přenechával puk spoluhráčům. K němu ale byl nejblíže Adámek, který by byl u puk dříve a Maříka donutil vyhodit. U puku byl ale první Adam Csabi, který nahrál MATYÁŠI ADÁMKOVI, který prostřelil hostujícího gólmana.

20:00

V první třetině se hrála dlouho vyrovnaná hra. Hrálo se ze strany na stranu, týmy chybovaly v rozehrávkách a ze strany domácích se hrálo do těla. Ani jeden tým ovšem neměl k dispozici přesilovou hru. Tomu odpovídá i počet gólů – byl vstřelený pouze jeden a o ten se v čase 18:52 postaral MATYÁŠ ADÁMEK po chybné komunikaci ze strany hostů a váhání s rozehrávkou.

Prostřední třetina začne přibližně v 18:27.

20:01

20:15
    Po úvodním vhazování kotouč zavítal do pásma hostů. Domácí ale nijak neohrozili Maříka a na druhou stranu spěchají hráči Plzně.

21:00
    V pásmu opět karlovarští, kteří jsou nyní při chuti.

21:30
    Na delší dobu zavítali ke karlovarským hráčům i hosté. Domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

22:07
    Hosté tlak nijak nezužitkovali a domácí vyhodili puk do středního pásma.

22:41
    Domácí Adámek zavezl puk do útočného pásma, tam si ale domácí nerozuměli a přišli o pobyt v něm.

23:55
    Nepřesná rozehrávka domácích hráčů končí až za brankou Maříka a píská se zakázané uvolnění.

24:31
    Domácí se zuby nehty drží v útočném pásmu a nepouštějí hosty ke kotouči.

25:17
    Smýkal hledal na modré Kubíčka, do přihrávky ale vložil hůl jeden z hostujících obránců a karlovarští přišli o pásmo.

26:23
    Nepřesná rozehrávka domácích je stála puk, ale plzeňští toho nevyužili.

28:00
    Lučan měl před sebou prázdnou branku, akorát potřeboval trefit puk z první ideálně. To se mu nepodařilo a kotouč branku minul.

28:36
    Delší dobu jsou nyní v pásmu hosté, ale tlak se jim nepodařilo zužitkovat.

29:17
    Pavelec zkoušel ránu z ostrého úhlu přes dva protihráče, rána skončila na holích hostů, kteří se snaží jet do útoku.

30:48
    První přesilovou hru a šanci na vyrovnání dostanou hosté. Mähler (KVA) se snažil získat puk, jenže při tom hákoval protihráče.

31:40
    Energii se po nepřesné přihrávce podařilo vyhodit.

32:15
    Lučan zkoušel dělovku od modré, střela ale minula domácí svatyni.

32:45
    Domácí se sice dostali ke kotouči, vyhodit se jim ale podařilo až na druhý pokus.

32:48

33:20
    Eichler (PLZ) po vhazování na modré čáře sevřel kotouč ve vzduchu a za to si půjde odpykat dvouminutový trest.

34:01
    Domácí se usazují v útočném pásmu a hledají recept na Maříka.

34:14
    Teď se Energetikům nepodařilo vhazování a do útočného pásma nakoukli i hosté. Ušetřili tím cenné sekundy a domácí se opět snaží dostat do pásma.

35:17
    Pavelec vyzkoušel pozornost Maříka, ten ale střelu nepustil.

35:20

36:05
    Mazancovi se nepodařilo rozehrát a k puku se dostali domácí. Ti se sice drželi v útočném pásmu, ale bez kotouče.

37:12
    Bílek byl před Ebenstreitem sám, jenže z mezikruží branku minul.

37:40
    Plzeňští se snažili po vhazování ve svém pásmu vyhodit, ale Anton vyhození zachytil a ještě chvíli bojoval o útočné pásmo.

37:58
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Makovec – 2 min., držení).

37:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kočí – 2 min., držení).

38:11

Po rychlém kontru na branku hostů se po souhře dostávají domácí do dvou brankového vedení! Po přihrávce Nicka Mählera se trefuje kapitán ADAM CSABI. Asistence: Nick Mähler, Matyáš Adámek.

39:37
    Indiání dostanou možnost hrát 4 proti 3, za sekání si jde na trestnou lavici sednout Adam Csabi (KVA).

39:58

40:00

Do druhé třetiny naskočilo lépe družstvo z Karlových Varů. Ze začátku hráli aktivněji a byli více na puku. Později ve třetině se síly vyrovnaly a na kotouč si sáhli i hosté. Těm se podařilo vytvořit si šance, největší z nich měl Antonín Lučan, ale ani jednu kádr z Plzně nevyužil. Skóre pozměnil až domácí kapitán ADAM CSABI, který skóroval v čase 38:11. Hosté si ještě přenesou něco málo přes minutu a půl oslabení do závěrečné části, do šaten se šlo ale za stavu 2:0 pro domácí Energii.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:24
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ti ale za nahozeným pukem nestihli dojet a k němu se dere Plzeň.

41:12
    Kotouč opět za brankou Maříka a Eichler se snaží rozehrát.

41:37

42:00
    Do útoku se mohl ihned zapojit navrátilec z trestné lavice Csabi, jenže mu puk hokejku přeskočil.

42:37
    Hostům se nedaří rozehrát, na napadání domácích nemají odpověď.

42:57
    Hosty zastavuje ofsajd.

43:27
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Mähler – 2 min., podrážení).

44:25
    Hosté se dostali k první střele, která bohužel letěla mimo.

45:11
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hořejší – 2 min., napadení).

45:27

45:42
    Handl minul nahrávku, která proletěla brankovištěm. I přes to je Energie stále v pásmu.

46:34
    Karlovarští jakoby ztratili síly, nedaří se jim udržet v útočném pásmu.

47:11

47:52
    Adámek chtěl zavézt kotouč do útočného pásma, ale zezadu ho o kotouč připravil vracející se obránce.

48:13

Tak tohle bylo něco! Domácí vyhráli vhazování ve svém pásmu, po kterém se ujal kotouče PETR PAVELEC, který sám projel celé hřiště, prokličkoval obranou hostů a zavěsil nad Maříkovo rameno. Asistence: Tobiáš Pastor.

49:24
    Host se dostali do pásma, ale za brankou Ebenstreita prohráli souboj o kotouč a hra se přelévá na druhou stranu.

50:40
    Signalizované postavení mimo hru zastavuje snahu hráčů z Plzně.

50:55
    Ofsajd i na druhé straně.

51:35
    Pastor projel obranou až před Maříka, odkud hledal spoluhráče, ale marně.

51:59
    Adámek se Csabim jeli sami na brankáře, druhý jmenovaný si vzal střelu na sebe, ale trefil se přímo do Maříkovy lapačky.

52:53
    Ebenstreit chtěl teď vyhodit, ale puk se dostal jen k jednomu z jeho protihráčů.

53:35

Nepřesná rozehrávka nastala i na druhé straně, k puku se dostali domácí. Útok založil až ze středního pásma Zdeněk Šmíd, který nahrál TOBIÁŠOVI PASTOROVI, který si objel obranu, nabruslil před Maříka a prostřelil betony.

54:12
    Nyní nastala menší strkanice před brankou Ebenstreita, ze které nakonec budou dva tresty a hrát se bude v situaci 4 na 4.

54:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kučera – 2 min., hrubost).

54:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Smýkal – 2 min., hrubost).

54:42
    Nabito od Antona dostal Handl, který se rozhodl vyslat na Maříka dělovku, se kterou si maskovaný muž bez problémů poradil.

55:05
    Makovec se řítil s Buzekem na gólmana domácích a pokoušel se o nahození, které ale nedosáhlo cíle a skončilo až v rohu kluziště.

55:58
    Šmíd tečoval nahození od Kočího, ale poté puk ztratil a kotouč si tak berou hosté.

56:12
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:54
    Eichler zachytil puk ve středovém kruhu a může začít s útokem.

57:29
    Nyní Ebenstreit opět nerozehrál ideálně a nechal chvíli odkrytou klec, toho ale plzeňští nevyužili.

58:14
    Mazanec dojel puk, který byl tečovaný do jeho útočné třetiny a z rohu kluziště hledal své spoluhráče v mezikruží. Tam ale nikdo nebyl a Energie si kotouč vzala na své hole.

59:14
    Ebenstreit předvedl skvělý zákrok a drží stále čisté konto.

59:38
    Hostům už se ani nedaří projít do třetiny. Ke konci zápasu si bere na hole puk Energie a už v klidu dohraje třetinu.

V závěrečné třetině jsme viděli několik přesilových her a rovnou dvě branky. Nejdříve se po sólu trefil v čase 48:13 PETR PAVELEC. Poslední dnešní gól nakonec zajistil TOBIÁŠ PASTOR, a to v čase 53:35. Plzeňští se naopak nedostali ani do větších šancí, které by mohly skončit gólově.

Ode mne je to pro dnešní den vše, přeji pěkný zbytek večera a budu se těšit u dalšího přenosu. (19:45:32)

Robert Vosika

Branky a nahrávky: 19. Adámek (Csabi), 39. Csabi (Mähler, Adámek), 49. Pavelec (Pastor), 54. Pastor (Šmíd)

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Psohlavec) – Kočí (A), Kubíček, Anton, Mähler, Postl, Smykal – Mikeš, Adámek, Csabi (C), Pavelec, Šmíd, Handl, Váňa M. (A), Pastor, Váňa V.

HC Škoda Plzeň: Mařík (Jansa) – Lučan (A), Hromádka, Eichler, Jiříček, Buzek (A), Prošek – Hořejší (C), Mazanec, Benák, Reiser, Řehoř, Makovec, Titlbach, Kučera, Pittr, Beran, Bílek

Rozhodčí: Žižka – Belko, Baxa