Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 3:2 (2:0 po s.n.) | VUT Cavaliers Brno – Riders Univerzita Pardubice 6:5 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Akademici Plzeň
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Black Dogs Budweis
Středa 09.02.2022, 19:30 • CCM arena, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Hezký večer, všechny formy života, a vítejte u univerzitního hokeje! 15. kolo dnes proti sově svedlo celky Akademici Plzeň a Black Dogs Budweis!

Akademici Plzeň¨

Plzeň je v tabulce šestá a hodil by se ji každý bod, protože právě střed ligy je hodně bodově u sebe. V posledním utkání měla štěstí na všechny tři, když přehrála Olomouc 6:3.

Budějovice jdou do zápasu už se sedmizápasovou sérií bez porážky a stále nahánějí první Karlovu univerzitu. V posledním kole si poradili venku s reprezentanty Masarykovy univerzity, když je porazili 4:2.

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Štochl, Šibra, Jankovský, Koco, Šimůnek, Soukup, Beer (C) – Princl, Šefl, Švec – Fořt, Hanzlík (A), Prachař (A) – Říha, Rejzek, Králíček – Šiška, Kalus, Reitspies
    Trenér: Tomáš Ceperko

Black Dogs Budweis: Marek Dvořák (I. Svoboda) – Tintěra, Bouška, Hrůša, Grauer, D. Svoboda, Kubeš – Šafář, Matěj Dvořák, Prokop – Kaisler, Vochozka (A), Kronus – Rolínek, Koupal (C), Tejko – Šuhaj (A)
    Trenér: David Oulík

Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Malý.

Týmy už máme na ledě a start očekáváme během pár vteřin.

00:01

00:03
    Buly vyhráli Plzeňští.

00:25
    Vochozka šel na branku, ale Štekr nemusel zasahovat.

01:05
    Kronus byl dalším, kdo šel na plzeňskou branku.

01:15
    Nakonec měl nejlepší akci Tejko a tu už Štekr musel zlikvidovat.

02:54
    Pořád jsme se nehnuli od plzeňské klece. Akademici totiž nikam nespěchají a už minutu stojí za brankou.

03:00
    A nakonec se jim přesun nepovedl a rozehraje se na středu.

03:14
    Koupal po lajně přihrával do prázdna, resp. na vracejícího se soupeře.

03:35
    Icing Black Dogs.

04:15
    Hra zatím pozbývá větších akcí.

04:38
    Jeden z budějovických hráčů pálil od modré. Štekr toho moc neviděl, ale puk ho stejně trefil.

05:15
    Icing i na straně Akademiků.

05:28
    Fořt šel dopředu, ale Reitspies jeho přihrávku ztratil ve prospěch hostí.

06:05
    Miroslav Tejko opět přidělal práci plzeňskému gólmanovi střelou z hranice brankoviště.

06:32
    Nahození Králíčka zachytil Marek Dvořák do lapačky.

06:50
    Kronus vybojoval kotouč na modré, aby ho následně opět odevzdal.

07:43
    Švec hledal před budějovickou brankou Rejzka. Ten byl ale sražen k ledu a kotouč by ho stejně nepotkal.

08:26
    Přečíslení dva na jednoho Black Dogs vystihl Šibra.

09:17
    Dobré souhře Akademiků před brankou Budějovic chyběl větší klid a skončila by gólem.

09:35
    Další akci Plzně ale zastavil kapitán Black Dogs.

10:38
    Icing hostí.

11:04
    V přečíslení byli Rejzek a Říha. Druhý jmenovaný to vzal na sebe, ale trefil jen Dvořáka.

11:54
    Koupal s Vochozkou bojují v plzeňském rohu.

12:01
    David Svoboda vypálil od modré, Štekr má puk v moci.

12:19
    Prachařovo nahození zpoza modré čáry obloučkem trefilo spodní část ochranné sítě.

12:55
    Princl prošel celé hřiště, při zakončení ale ztratil rovnováhu.

14:33
    Ani Tintěra neměl štěstí.

15:22
    David Svoboda nenašel přesně Kaislera a může hrát Plzeň.

15:47
    Ani Rejzek, ani Šibra ale nedokázali vybudovat solidní akci.

16:50
    Plzeň se nedokázala ve středním pásmu prosadit a dopustila se ofsajdu.

17:26
    Soukup obětavě skočil do střely Vochozkovi.

17:34
    Princl přes celé hřiště dokázal najít spoluhráče, který následně připravil střelu na Dvořáka. Ten neměl dobrý výhled, ale kotouč zastavil.

18:16
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Jiří Kubeš – 2 min., nedovolené bránění).

18:24
    Kotouč zamířil mezi diváky.

18:46
    Ve vlastním oslabení z mezikruží vystřelil Dvořák, branku ale vkleče netrefil.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:35
    Budějovice vyhazují a Plzeň opět nikam nespěchá.

19:58
    Hanzlík ještě do první třetiny nacpe jednu střelu vedle.

20:00

Branku jsme tak zatím neviděli, oba týmy ale měly několik dobrých šancí.

20:55
    Střela Davida Svobody našla jen Jonáše Štekra.

21:05
    Potřetí během pěti vteřin se bude vhazovat před plzeňskou branku. První nahození se opakovalo a po druhém musel gólman zastavit hru po střele Tejka.

21:34
    Brejk Akademiků odklonil Marek Dvořák hokejkou.

22:01
    Šafář se obtočil okolo branky a na třikrát se snažil překonat Štekra.

23:11
    Tým BLACK DOGS Budweis právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku! TOMÁŠ VOCHOZKA nahodil bekhendem kotouč na branku od modré lajny a do jeho dráhy k pravé tyči se nikdo nevložil! Bez asistence.
    23:11 VOCHOZKA - 0:1

24:10
    Kalous vyslal dopředu Šibra, Marek Dvořák ale nadvakrát jeho střelu rukavicí zachytil.

24:53
    Řiha se dostal do malého samostatného nájezdu, rychle byl ale dohnán Pavlem Grauerem, který mu nedovolil jít do blafáku.

25:44
    Vít Reitspies si dělal prostor a David Svoboda mu sebral puk a rozjel sám akci na druhou stranu.

26:59
    A hosté odskakují na dvě branky! Budějovice dobře sehráli přečíslení a JONÁŠ KRONUS se prosadil střelou nad bližší pravé rameno! Asistence: Jakub Šafář.

27:46
    Šuhaj si dělal místo před Štekrem, který mu ale kotouč dokázal vypíchnout.

28:47
    Prokop v dobré šanci po Vochozkově sklepnutí puku nezakončil nejlépe.

29:30
    Ani Šiška zatím nepřinese domácím kontaktní branku.

30:42
    Kronusova střela dala Štekrovi práci, ale udržel ji v náručí.

30:54
    Tintěra od modré trefil jen Řihu.

31:08
    Říha si ale následně mohl ujet všem, tváří v tvář Pavlu Grauerovi ale neustál souboj.

32:23
    Davidu Dvořákovi nesedla střela od modré, Štekr ji vyrazil.

33:15
    Jonáš Štekr nedostává ani kousek prostoru.

33:30
    Až teď dostanou Akademici volno díky icingu Psů.

33:48
    Nejproduktivnější hráč a generální manažer Akademiků Marek Princl teď oslabí svůj tým, protože zdržoval hru.

34:30
    Tintěrova rána zazvonila o konstrukci brány.

34:54
    Albert Hrůša ztratil kotouč a do nájezdu mohl jít Jan Šibra. Nedokázal ale zkrotit skákavý kotouč.

35:24
    A bude se vylučovat i na straně Budějovic. Ty totiž hrály v šesti a Radek Rolinek míří na lavičku.

35:55
    Kronus mohl střílet z dálky. To už jsou domácí v pěti.

36:22
    Budějovice úspěšně vyhazují a naopak domácím je pískán icing.

37:24

38:18
    Domácí akci zastavil Tejko a hned mohl jít prázdným středem do brejku.

38:44
    Vochozka se řítil po levé straně, ale na modré mu došly síly a byl odstaven od puku.

39:01

39:18
    Hosté opět operovali před Štekrem. Ten jim ovšem zametením dokázal vyrazit puk do rohu.

39:50
    Plzeň už nebude rozjíždět další akci.

40:00

Po bezbrankové první třetině jsme tak bohatší o dvě trefy na straně hostí. Nejprve se prosadil od modré Vochozka, následně zužitkoval přečíslení Kronus.

Další třetina začne přibližně v 21:00.

Třetí třetina je na spadnutí!

40:01

40:03
    Akademici byli úspěšnější na buly, konkrétně Vít Reitspies.

40:27
    Princl se Štochlem ztratili ve vlastním rohu puk a Vochozka s Prokopem pořádně provětrali Jonáše Štekra!

41:21

41:55
    Štochl byl zastaven Tintěrou, který taky vyhodil přímo na Štekra.

42:40
    Plzni se nedaří najít v útočném pásmu svůj klid. Blaci tak neustále vyhazují.

43:18
    Říha z levého kruhu nepřekvapil Marka Dvořáka, který měl čistý výhled.

43:21

43:35
    Z levého kruhu střílel i jeden z hostí. Ani v tomto případě rozhodčí Hucl nemůže signalizovat gól.

43:46
    Akademici vyhodili na icing.

43:53
    Vochozka na buly zlomil hůl, Plzni ale kotouč utekl, takže hráč se zkušenostmi ze zámoří svůj tým příliš neoslabil.

45:05
    Kaisler zasekl kotouč domácímu hráči, ale ani tři hráči v černém nedokázali puk sebrat a jít do brejku.

45:13
    Před budějovickou brankou se strhla potyčka po obranném zákroku Grauera, který si vyšlápl na Princla. Ten ale po jeho zákroku doklouzal hlavou na mantinel a chvíli se těžko zvedal.

45:13
    Budějovice asi půjdou do oslabení, ale tohle byl souboj rameno na rameno a za mě by se nemělo vylučovat.

45:13
    Tak nakonec je to 5 plus do konce pro Miroslava Tejka za vražení na mantinel. Jenomže sudí vylučují i Marka Princla a to konkrétně za nafilmovaný pád. Samotný souboj se tak domácím sice nevyplatil, ale nakonec na tom ještě vydělají.

47:06
    Přesilovka Plzně je sice střelecky aktivní, ovšem ne přesně. Navíc Budějovice mohly hned na začátku oslabení skórovat.

47:13
    Do návratu Rolinka už zbývají jen dvě minuty.

48:30
    Hosté úspěšně kontaktně brání soupeře.

48:52
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Jenomže teď si nepohlídali přečíslení a přesilovka skončí o minutu a půl dřív! Říha velmi šikovnou přihrávkou našel před brankou JANA REJZKA, který zakončoval do prázdné brány! Marek Dvořák o něm vůbec nevěděl. Asistence: Štěpán Říha.
    48:52 REJZEK - 1:2

49:20
    Přesilovka domácích se ještě prodlouží. Za sekání si jde sednout Pavel Grauer a domácí trenér Tomáš Ceperko si bere oddechový čas na válečnou poradu.

49:40
    Dělovka Štochla trefila Dvořáka do masky. Ten se hlásil o přerušení hry, ale kotouč letěl až ke Štekrovi a sudí ho pravděpodobně už nesledovali.

50:13
    Hosté jsou ve čtyřech.

51:00
    I dvojitou přesilovku o sedmi minutách hosté až na tu branku zvládli velmi kvalitně a stále drží naději na tři body.

51:20
    Grauer hned z trestné založil útočnou akci, po které střílel tvrdě Jan Prokop.

52:20
    Marek Dvořák zachytil za brankou utíkající puk a rozehrál.

52:59
    Kronus hledal mezi kruhy Kaislera, který ale byl příliš rychlý.

53:16
    Prachař se snažil na druhé straně prodrat skrz dva hráče, ale to se mu nepovedlo.

54:08
    Hodně laxní rozehrání domácích mohl potrestat Rejzek, kotouč ale poslal milimetry od pravé tyče. Přitom Marek Dvořák nevypadal, že by dokázal rychleji utěsnit mezeru mezi bruslí a tyčkou.

55:15
    Akademici už zkouší opravdu všechno, včetně Hanzlíkovy střely rovnou z buly.

55:33
    A to se jim daří a je srovnáno! Hned dvě střely dokázal MArek Dvořák vyrazit, dorážka Reitspiesovy dorážky od MARKA PRINCLA ale šla z úplně druhé strany došla až do odkryté branky! Asistence: Jakub Štochl.
    55:33 PRINCL - 2:2

57:03
    Další strkanice po tvrdé hře. Tomáš Vochozka se podle Prachaře měl dopustit na jeho osobu faulu loktem.

57:35
    Nahození Reitspiese na Říhu skončilo v brance jak s forwardem, tak s Markem Dvořákem.

57:43
    Icing Blacků kouskuje hru.

58:18
    Jakub Šuhaj z nulového úhlu zkoušel překvapit Štekra, ten mu ale radost nedělá.

58:50
    Blaci se nemohou usadit v útočné třetině.

59:01

59:29
    Střela Hrůšy od modré byla zblokována a Plzeň hned šla do brejku.

59:43
    Marek Dvořák ale ukázal, proč jednou dostal šanci v týmu Václava Prospala a nadvakrát zastavil puk.

60:00
    Budějovice začnou prodloužení v početní výhodě! Vít Reitspies se při souboji v rohu dopustil faulu vysokou holí.

60:00

Strkanicí v rohu končí třetí třetina, která nakonec dovugólově dopadla lépe pro Plzeň a my tak uvidíme prodloužení!

60:01

60:25
    Svoboda ztratil za plzeňskou brankou kotouč a domácí vyhazují.

61:03
    Vochozka zkoušel vystřelit z pravého kruhu, byl ale spolehlivě na očích Štekra a navíc si střelu připravoval snad tři vteřiny.

61:10
    Jakub Štochl úspěšně vyhodil.

61:23
    Jakub Šuhaj s Janem Šafářem se dopustili ofsajdu.

61:44
    Jakub Šuhaj střílel na branku, ale Dominik Beer kotouč tečoval a Jonáš Štekr následně našel v náručí.

62:00

62:13
    Ani Vochozka nemá štěstí, Štekr jen natáhl ruku s lapačkou.

62:30
    Polovina prodloužení je pryč, stejně jako oslabení v Plzně. Doteď byli aktivní hosté, změní se to teď?

62:55
    Zatím je to Jonáš Kronus, kdo vyhrál osobní souboj.

63:36
    A pozor, uvidíme trestné střílení! David Svoboda se před vlastní brankou dopustil hákování!

63:36
    Marek Princl čekal, jestli mu Marek Dvořák po blafáku otevře mezeru mezi nohami, ale nestalo se tak! Budějovický gólman je naopak sklapl.
    63:36 Neproměněné trestné střílení Marka Princla.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

64:08
    Prachařova střela vyskočila Dvořákovi z lapačky, ale jen na hokejky Blacků.

64:22
    Na druhé straně Beer zblokoval střelu do ochranné sítě.

64:31
    Koupal dostal puk pod betony Štekra, ale kotouč nezamířil mezi tři tyče!

65:00
    Prodloužení skončilo.

U jednoho samostatného nájezdu to dnes nezůstane. Prodloužení branku nepřineslo, takže jich uvidíme vícero!