Olomouc – Slovácko 0:0 (2:4 po pen.) | Slavia – Sparta 0:2 (kon.)
0:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Středa 09.02.2022, 14:30 • Andrův stadion, Olomouc • MOL Cup • Čtvrtfinále

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:22. (17:06:49)

Hosté z Uherského Hradiště uhájili v Olomouci popáté v řadě proti Sigmě čisté konto a postupují do semifinále domácího poháru! Nelíbivý zápas moc šancí za 120 minut hry nepřinesl, těmi největšími byly pokutové kopy na obou stranách. Jak domácí González, tak v prodloužení hostující Daníček při jejich exekuci selhali a tak rozhodl až klasický rozstřel. V něm měli hosté přesnou mušku, zatímco Nguyen chytil pokusy olomouckých Zifčáka a Daňka.

4. série
    2:4
    Kryštof Daněk musel proměnit, jenže selhal a postupuje Slovácko!
    VECHETA

4. série
    2:4
    Filip Vecheta měl více štěstí než rozumu! Jeho střela do tyče se odráží do brány od Stejskalova těla.

3. série
    2:3
    Pavel Zifčák mířil po zemi k tyči, jenže Filip Nguyen slabý pokus chytá a Slovácko má po třetí sérii blíže do semifinále!

3. série
    2:3
    Marek Havlík se trefuje do protipohybu olomouckého brankáře.

2. série
    2:2
    Michal Vepřek odpovídá přesnou střelou do stejného místa v horním růžku brány.

2. série
    1:2
    Vladislav Ljovin bezpečně zavěsil ranou do šibenice.

1. série
    1:1
    Lukáš Greššák přesnou střelou po zemi k tyči vyrovnává.

1. série
    0:1
    Vlastimil Daníček s obrovským štěstím proměňuje. Stejskal jeho ránu doprostřed ztlumil, míč však skočil těsně za čáru.

Střílení penalt začíná.

Střílet začnou hosté.

Ani dvě hodiny čistého času hry, ani po jedné penaltě na každé straně nestačilo změnit bezbrankové skóre. Sigma Olomouc neskórovala proti Slovácku již 490 minut, ovšem stále může slavit, pokud zvládne rozstřel ze značky pokutového kopu.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

119
    Florent Poulolo to zkusil odvážně z 35 metrů, o přesnosti si však mohl nechat jen zdát.

118
    Dnešní utkání sleduje 640 diváků.

117
    Jako obvykle vyhrává souboj o přímý kop do vápna bránící mužstvo. V tomto případě Slovácko.

Karel Jedlička

Branky:

Karty:   102. Greššák (OLO)

Neproměněná penalta: 87. González (OLO), brankář Nguyen zneškodnil – 104. Daníček (SLO), brankář Stejskal zneškodnil