Švédsko – Lotyšsko 3:2 (kon.) | Finsko – Slovensko 6:2 (kon.) | USA – Čína 8:0 (kon.)
Kanada – Německo 5:1 (kon.)
Finsko
6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Slovensko
Čtvrtek 10.02.2022, 09:40 • National Indoor Stadium, Peking • Olympijské hry - muži • Skupina C
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:52:42)

Statistiky:

Střely na bránu: 30:33
    Vyhraná buly: 31:19
    Vyloučení: 5:3

Je konec. Finsko potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Slovenskem zaslouženě 6:2.
    Vstup do zápasu se našim sousedům podařil fantasticky, neboť byli velice aktivní a vše korunoval v 6. minutě gólem jeden z nejmladších hráčů turnaje Juraj Slafkovský. Ovšem po přesunutí se do druhé poloviny první dvacetiminutovky přišla dominance severského státu. V 11. minutě dokázal vůbec z prvního zakončení Finů skórovat Sakari Manninen. V 15. minutě Finsko využilo přesilovou hru a po skvělých přihrávkách zakončil do prázdné Harri Pesonen. Minutu před koncem se v přečíslení prosadil také Miro Aaltonen.
    Ve 23. minutě se Aaltonen ocitl v zajímavé šanci, ale tu poslal jen mimo bránu soupeře. Ve 30. minutě ale už severská země dokázala využít svůj tlak a na 4:1 zvýšil druhu brankou Sakari Manninen. Ovšem ve 32. minutě podruhé v utkání překvapil teprve sedmnáctiletý Juraj Slafkovský a snížil na 2:4! Ve 34. minutě se Michal Krištof ocitl v zajímavé šanci, ale přestřelil. Ke konci druhé periody Slováci nedokázali využít svůj tlak ke vstřelení třetí branky.
    Úvod do třetí periody se domácím povedl, jelikož se Peter Čerešňák dopustil velké chyby a tu následně využil Sakari Manninen, který zkompletoval hattrick. Následně měli Finové zápas pod kontrolou a v 55. minutě jasné vítězství potvrdil Miro Aaltonen.

59:46
    Finové opět vyhodili kotouč do bezpečí a to je vše.

59:15
    Pavol Regenda si zpracoval kotouč rukou a následně vypálil z mezikruží, ovšem Harri Säteri si znovu poradil. Čtvrtá formace Slováků dnes hrála fantasticky.

58:29
    Slováci se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale Finové zvládají konec zápasu velmi dobře a s jistotou.

57:40
    Iiro Pakarinen nabral rychlost na levé straně a posléze dával puk do chumlu hráčů před bránu, ovšem Branislav Konrád se roztáhl a betonem vyrazil kotouč.

56:56
    Finové pokračují v náporu i nadále. Sami Vatanen se zbavil Jurča a následně orazítkoval tyč slovenské svatyně!

56:05
    Juuso Hietanen pálil od modré, ale jeho pokus byl sražen mimo hrací plochu.

55:40
    Libor Hudáček se snažil něco vymyslet před bránou soupeře, ovšem nakonec z toho byla špatná přihrávka, která Slováky vyhnala z pásma.
    54:57 Miro AALTONEN - 6:2

54:57
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Další využitá přesilová hra a je to už 6:2! Niko Ojamäki pouze přisunul kotouč ke střele MIRO AALTONENOVI a ten z mezikruží vypálil dělovku, která cinkla o pravou tyč. Asistence: Niko Ojamäki a Sami Vatanen.

54:29
    Valtteri Filppula tentokrát přišel o puk, ale protiútok Slováků nepřinesl nic nebezpečného a Finsko jde znovu dopředu.

53:58
    Začátek přesilové hry se Finům celkem daří, ale po několika přihrávkách nedokázal Markus Granlund zakončit.

53:36
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Daňo – 2 min., sekání).

53:29
    Michal Čajkovský se snažil nahodit kotouč, ale ten nepřinesl nic nebezpečného a Finové opět vyhodili kotouč do bezpečí.

52:46
    Tentokrát Finové pouze nahodili puk do útočné třetiny a odjeli střídat. Domácí mužstvo zvládá konec zápasu skvěle.

52:10
    Zdá se, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto, neboť Slovensku se opět nepodařilo v početní výhodě vymyslet nic vážnějšího.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 11. S. Manninen (Hartikainen, Pokka), 15. H. Pesonen (M. Aaltonen, V. Filppula), 19. M. Aaltonen (Joonas Nättinen), 30. S. Manninen (Markus Granlund, M. Lehtonen), 41. S. Manninen (Hartikainen), 55. M. Aaltonen (Ojamäki, Vatanen) – 6. Slafkovský (Miloš Roman), 32. Slafkovský (Čerešňák, Regenda)

Finsko: Säteri (Tuohimaa) – M. Lehtonen, Hietanen, Lindbohm, Vatanen, Friman, Kemiläinen, Pokka, Ohtamaa (A) – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen – V. Filppula (C), Pakarinen, H. Pesonen – M. Aaltonen, Ojamäki, Joonas Nättinen – Björninen, L. Komarov (A), Mäenalanen.
    Trenér: Jukka Jalonen

Slovensko: Konrád (Rybár) – Čerešňák (A), Čajkovský, Š. Nemec, Marinčin, Kňažko, Gernát, M. Rosandić – Jurčo, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Kelemen, L. Hudáček, K. Pospíšil – Krištof, Daňo, Holešinský – Slafkovský, Zuzin, Miloš Roman – Regenda.
    Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Reneau (USA), Romasko (RUS) – Obwegeser (SUI), Oliver (USA)