Dánsko – Tým ROV 0:2 (kon.) | Česko – Švýcarsko 2:1 (1:0 po s.n.) | Švédsko – Slovensko 4:1 (kon.)
Lotyšsko – Finsko 1:3 (kon.)
Švédsko
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Slovensko
Pátek 11.02.2022, 09:40 • Wukesong Sports Centre, Peking • Olympijské hry - muži • Skupina C
Sledujte:

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (12:18:12)

Statistiky

Střely na branku: 29 – 41
    Vyloučení: 6 – 6
    Góly v přesilovce: 1 – 0
    Vhazování: 32 – 20

Švédové zvládli i své druhé vystoupení na turnaji, Slovensko přehráli poměrem 4:1. Už v první třetině si vytvořili komfortní vedení, které následně s přehledem strážili. Čtvrtou branku Tre Kronor přidal do prázdné klece Carl Klingberg. Magnus Hellberg by si dnes zasloužil nulu za svůj vynikající výkon, avšak těsně před koncem jej překonal Juraj Slafkovský.

59:45
    Slováci ještě v úplném závěru hráli znovu bez brankáře, ale teď už se utkání z obou stran dohrává.

59:18
    Dvaačtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Magnusem Hellbergem.

59:06
    Slovensko ještě tlačí před švédskou bránou, ale času už je velmi málo.
    58:18 Juraj SLAFKOVSKÝ - 4:1

58:18
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci se v úplném závěru dočkali čestné branky. Šimon Nemec od modré čáry posunul puk mezi kruhy na JURAJE SLAFKOVSKÉHO, který se tedy postaral i o třetí slovenský gól na turnaji. 4:1. Asistence: Šimon Nemec.
    57:44 Carl KLINGBERG - 4:0

57:44
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství. Anton Lander posunul puk na pravou stranu CARLU KLINGBERGOVI, který ze středního pásma trefil prázdnou bránu. 4:0. Asistence: Anton Lander a Mathias Bromé.

57:28
    Slovenská střídačka si vzala čas na oddech.

57:22
    Rybár je na střídačce, takže přece jen to kouč Ramsay zkouší v šesti.

57:22
    Hudáček mířil vpřed, ale odpískán mu byl ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:50
    Pravděpodobně to Slovensko při hře bez brankáře ani nezkusí. Do konce třetí třetiny chybí tři minuty, což je na smazání tříbrankového manka málo času.

56:09
    Švédové už nic velkého nechtějí vymýšlet. Kotouče okamžitě vyhazují z vlastní třetiny. Navíc to dělají chytře, takže icingy se nepískají.

55:33
    Čerešňákovi se do obranného pásma moc nechtělo, a proto bylo Švédům odpuštěno zakázané uvolnění. Slovenské střídačce se toto rozhodnutí nelíbí.

54:56
    Poslední střídání se Slovensku celkem vydařilo, ale Hellberg nahození zastavil a poté přesně rozehrál do strany.

54:25
    Carl Klingberg předvedl bojovný průnik do útočného pásma. Nakonec byl odstaven, vše proběhlo na hranici pravidel.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. Nordström (L. Bengtsson, Friberg), 19. Wallmark (Pudas, Tömmernes), 20. Friberg (P. Holm, Nordström), 58. C. Klingberg (Lander, Bromé) – 59. Slafkovský (Š. Nemec)

Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – L. Bengtsson, Fantenberg, Folin, P. Holm, Pudas, Tömmernes (A), Lennström – C. Klingberg, Lander (C), Bromé – F. Olofsson, Wallmark, Holmberg – Rydahl, J. de La Rose, Everberg – Friberg, Krüger (A), Nordström – Linus Johansson.
    Trenér: Johan Garpenlöv

Slovensko: Tomek (21. Rybár) – Čerešňák (A), Čajkovský, Š. Nemec, Marinčin, Gernát, Kňažko, M. Rosandić – Jurčo, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Holešinský, L. Hudáček, Takáč – Zuzin, Krištof, Kelemen – Regenda, Miloš Roman, Slafkovský – K. Pospíšil.
    Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Romasko (RUS), Schrader (GER) – Obwegeser (SUI), Oliver (USA)