Spišská N. Ves – Zvolen 3:0 (kon.) | Prešov – Michalovce 1:2 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 2:3 (po pr.)
HC Prešov
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 11.02.2022, 18:00 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

V zápase východniarskeho derby, dohrávky 21. kola Tipos extraligy, sme mohli sledovať stretnutie chudobné na góly. Skóre zápasu otvorili v 1. tretine Zemplínčania, keď sa v početnej výhode presadil strelou z prvej Žitný. Domáci po tomto inkasovanom góle zvýšili aktivitu za, ktorú boli aj odmenení, avšak až v 30 minúte zápasu. Strelcom gólu bol Charbonneau. V tretej tretine obe mužstvá bojovali statočne a keď to už vyzeralo, že sa pôjde do predĺženia, tak sa 28 sekúnd pred koncom stretnutia presadili hostia zásluhou Nicka Rossa. S týmto konštatovaním sa s vami lúči od klávesnice Adam Pančák. (20:23:27)

59:53
    Domáci hrajú už bez brankára. V týcho chvíľach si zobrali oddýchový čas.
    59:32 ROSS - 1:2

59:32
    Dukla Michalovce dala gól!
    Výborne to spravili Zemplínčania, keď Erkinjuntti poslal nádherný puk do jazdy pred bránou Bespalova na hokejku NICKA ROSSA, ktorý dokázal trafiť odkrytú časť brány bez akýchkoľvek problémov a zaznamenáva tak svoj prvý gól za Michalovce.

58:25
    Presilovka sa domácim skončila, prebiehajú posledné sekundy 3. tretiny.

57:50
    Suja dokázal aj v oslabení ohroziť Nikitu Bespalova strelou, avšak len do bočnej siete.

56:57
    Prešovčania zovierajú hostí.

56:36
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Cameranesi – 2 min., hrubosť).

55:10
    Domáci fanúšikovia naplno povzbudzujú svojich miláčikov a ženú ich za 3 bodmi. Uvidíme či sa to dnes domácim podarí.

54:43
    Zakázané uvoľnenie domácich prerušuje aktivitu Michaloviec, ktoré terazl dlho držali puk na svojich hokejkách.

53:07
    Väčšiu bojovnosť je určite poznať na domácich, keď všetkými silami bojujú o 3 body. Tutovku teraz z tesnej blízkosti spred Vošvrdu zahodil János Vas.

52:21
    Žitný nabil Bokrošovi, ktorý z prvej bombou mieril len do Bespalova.

50:06
    Kukuča to teraz spravil famózne, keď zdržal Prešovčanov asi 20 sekúnd za ich vlastnou bránou.

49:45
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bokroš – 2 min., sekanie).

48:54
    Sýkorova bomba od modrej letí len mimo bránu, je signalizované ďalšie vylúčenie hostí.

48:01
    Michnáč, Čacho a Charbonneau teraz najviac brnkali Vošvrdovi na nervy, ich aktivita ale gól nepriniesla.