Pátek 11.02.2022, 02:05Zimní olympijské hry

16:32
    Páteční program Olympiády v Pekingu je minulostí. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy se těším zase na počtenou! (16:32:03)

16:30
    Lední hokej – muži

Finové nakonec splnili roli favorita v souboji s Lotyšskem, které zdolali 3:1. Na první gól utkání se čekalo až do 38. minuty, kdy se trefil obránce Kemiläinen. Lotyši v úvodu třetí části srovnali poté, co Abols dokázal využít přesilovou hru. Závěr však patřil celku Suomi. V čase 54:42 mu vrátil vedení tečující Komarov a v předposlední minutě pojistil skóre Anttila.

Skupina C
    Lotyšsko – Finsko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 44. Abols (Krastenbergs, D. Smirnovs) – 38. Kemiläinen (M. Lehtonen, Joonas Nättinen), 55. L. Komarov (Hietanen, Pokka), 59. M. Anttila (Mäenalanen, Lindbohm)

Lední hokej – ženy

Druhé dnešní ženské čtvrtfinále nabídlo naprosto jednoznačnou záležitost. Kanada deklasovala Švédsko 11:0. Švédky jakž takž držely krok do začátku 18. minuty, kdy prohrávaly pouze o jeden gól. Ještě do konce první části však třikrát inkasovaly a po pauze pak Javorové listy v rychlém sledu přidaly dalších pět zásahů. Hattrick zaznamenaly Sarah Fillierová a Brianne Jennerová.

Kanada – Švédsko 11:0 (4:0, 5:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 4. Jennerová (Poulinová, Nurseová), 18. Fillierová (Johnstonová, Poulinová), 18. Fillierová (Rattrayová, Fastová), 20. Rattrayová (Thompsonová, Nurseová), 24. Spoonerová (Nurseová, Larocqueová), 26. Ambroseová (Poulinová, Thompsonová), 27. Turnbullová (Ambroseová, Saulnierová), 29. Jennerová (Poulinová, Nurseová), 30. Clarková (Bellová, Zandeeová-Hartová), 51. Jennerová (Zandeeová-Hartová, Thompsonová), 53. Fillierová (Fastová, Rattrayová)

16:12

Finové v čase 54:42 strhávají vedení na svou stranu! Lotyšského brankáře překonal Leo Komarov, který tečoval ránu obránce Hietanena. Stav utkání je tedy 1:2 z pohledu Lotyšů.

16:09
    Curling – muži

Konečné výsledky:

Rusko – Dánsko 10:2
    Velká Británie – Norsko 8:3
    Švýcarsko – Kanada 5:3
    Kanadské hokejistky drtí Švédky. Čtyři asistence si už připsaly Sarah Nurseová a Marie-Philip Poulinová.

10. Seunggi Jung (KOR) +2,73

Hokejisté Lotyšska v úvodu třetí části srovnali skóre duelu s Finskem! Přesilovou hru využil tvrdou a přesnou střelou Rodrigo Abols – 1:1. Pobaltský celek tak statečně vzdoruje i druhému soupeři ze Skandinávie. Včera trápil Švédy.

V závěrečné čtvrté jízdě skeletonistů si pohlídal vedení Christopher Grotheer. Ten v ní sice zajel až šestý nejlepší čas, ale protože si v předchozích třech jízdách vyjel bezpečný náskok, zlatá medaile mu již neunikla. Stříbrný skončil další Němec Axel Jungk. Dramatický byl souboj o poslední stupínek na bedně. Alexander Treťjakov se ve třetí jízdě posunul z páté pozice až na třetí, ovšem ve finálové rundě mu cenný kov sebral Keng Wen-čchiang.

15:40

Lotyšská obrana v čele s brankářem Kalninšem odolávala finským útokům až do 38. minuty, kdy se od modré čáry trefil obránce Valtteri Kemiläinen. Finové tak vedou po čtyřiceti minutách 1:0

Hokejistky Kanady vedou nad Švédskem po druhé třetině 9:0. Hráčky Kanady přidaly po přestávce během devíti minut pět branek a pak už si mohly dovolit v koncovce zvolnit. O postupujícím do semifinále je tedy rozhodnuto.

15:21

Utkání mezi Ruskem a Dánskem bylo za stavu 11:1 pro Rusy ukončeno už po 6. endu. V sedmém endu pak Norsko kapitulovalo za stavu 3:8 Velké Británii. Pokračuje tak už jen souboj Švýcarska s Kanadou. Evropané vedou po 8. endu 4:2.

15:19

Kanaďanky naprosto demolují soupeřky ze Švédska. Ve druhé třetině přidaly už dalších pět gólů a před polovinou duelu vedou 9:0.

14:48

Hokejisté Lotyšska hrají po první třetině s Finskem bez branek. Celek Suomi převzal po ospalejším začátku iniciativu, ovšem lotyšský brankář Kalninš je zatím bezchybný.

Hokejistky Kanady plní roli jasného favorita čtvrtfinálového zápasu se Švédskem. Třem korunkám nasázely za první třetinu čtyři góly. Švédky jakž takž odolávaly sedmnáct minut a držely stav 0:1. V závěru úvodní části však třikrát inkasovaly. Dvakrát se trefila Sarah Fillierová, po gólu přidaly Brianne Jennerová a Jamie Lee Rattrayová.
    Norka Marte Olsbu Röiselandová dominovala v dnešním biatlonovém sprintu.

14:29

Neskutečný pátý end sehráli proti Dánsku Rusové! Ti i kvůli velké chybě soupeřů získali šest bodů a navýšili své vedení na 10:1. Ve vzduchu tak visí předčasný konec po šestém endu. V dalších utkáních vede Velká Británie nad Norskem 5:2 a Švýcaři nad Kanadou 3:1.

14:15

Třetí jízdy za sebou mají skeletonisté. Nejblíže ke zlatu zůstává Němec Christopher Grotheer, který vede o 85 setin sekundy před Axelem Jungkem. Na třetí příčku se z páté pozice posunul Rus Alexander Treťjakov. Dnes se ještě pojede i finálová čtvrtá jízda, která určí definitivní pořadí.

14:11
    Začínají poslední dva zápasy dnešního hokejového programu. Ve skupině C mužského turnaje hrají Finové s Lotyšskem. Ve druhém dnešním čtvrtfinále žen vyzvou kanadské favoritky Švédky.
    Bronzovou medaili dnes převzala Martina Sáblíková.