Přehled událostí na ZOH Peking 2022 - 12. den | (kon.) |
Ženy - Štafeta (4x6km) | Vítěz: Švédsko (kon.) |
Ženy - Týmový sprint klasicky | Vítěz: Německo (kon.) | | | Muži - Týmový sprint klasicky | Vítěz: Norsko (kon.) |
Muži - slalom (1. kolo) | Vítěz: J. Strolz (AUT) (kon.) | | | Muži - slalom (2. kolo) | Vítěz: C. Noël (FRA) (kon.) |
Ženy - 1500 m (finále) | Vítěz: M. Čcho (KOR) (kon.) | | | Muži - štafeta 5000 m (finále) | Vítěz: Kanada (kon.) |
Muži - Slopestyle (finále) | Vítěz: A. Hall (USA) (kon.) | | | Muži - Akrobatické skoky (finále) | Vítěz: K. Čchi (CHN) (kon.) |
Ženy - dopolední program | (kon.) | | | Muži - odpolední program | (kon.) |
Ženy - večerní program | (kon.) |
konec
Muži - slalom (2. kolo)
Vítěz: C. Noël (FRA)
Adam Kodet
Konečné pořadí
1. Clement Noël (FRA) 1:44,09
2. Johannes Strolz (AUT) +0,61
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,70
4. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,79
5. Loïc Meillard (SUI) +0,80
6. Daniel Yule (SUI) +0,86
7. Linus Strasser (GER) +0,93
8. Giuliano Razzoli (ITA) +0,96
9. Albert Popov (BUL) +1,06
10. Alexander Chorošilov (RUS) +1,08
11. Tommaso Sala (ITA) +1,28
12. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,38
13. Dave Ryding (GBR) +1,48
14. Luca Aerni (SUI) +1,74
15. Samuel Kolega (CRO) +1,87
16. Alexis Pinturault (FRA) +2,06
17. Marco Schwarz (AUT) +2,52
18. Filip Zubčić (CRO) +2,59
19. Alexander Schmid (GER) +2,94
20. Matej Vidović (CRO) +3,27
21. Jung Dong-hyun (KOR) +3,60
22. Armand Marchant (BEL) +3,76
23. Barnabás Szöllös (ISR) +4,62
24. Erik Read (CAN) +5,01
25. Adam Žampa (SVK) +6,92
26. Aleksandr Andrijenko (RUS) +7,08
27. Emir Lokmić (BIH) +8,71
28. Denni Xhepa (ALB) +9,19
29. Ioannis Antoniou (GRE) +10,20
30. Casper Dyrbye (DEN) +13,18
---------------------------------------------
31. Andreas Žampa (SVK) DNF
Startovní listina
1. Michał Jasiczek (POL)
2. Jung Dong-hyun (KOR)
3. Barnabás Szöllös (ISR)
4. Dries van den Bröcke (BEL)
5. Matej Vidović (CRO)
6. Marco Schwarz (AUT)
7. Armand Marchant (BEL)
8. Alexander Schmid (GER)
9. Erik Read (CAN)
10. Filip Zubčić (CRO)
11. Kamen Zlatkov (BUL)
12. Luca Aerni (SUI)
13. Samuel Kolega (CRO)
14. Alex Vinatzer (ITA)
15. Dave Ryding (GBR)
16. Alexis Pinturault (FRA)
17. Atle Lie McGrath (NOR)
18. Daniel Yule (SUI)
19. Giuliano Razzoli (ITA)
20. Ramon Zenhäusern (SUI)
21. Alexander Chorošilov (RUS)
22. Albert Popov (BUL)
23. Tommaso Sala (ITA)
24. Michael Matt (AUT)
25. Clement Noël (FRA)
26. Linus Strasser (GER)
27. Loïc Meillard (SUI)
28. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
29. Henrik Kristoffersen (NOR)
30. Johannes Strolz (AUT)
31. Aleksandr Andrijenko (RUS)
32. Adam Žampa (SVK)
33. Andreas Žampa (SVK)
34. Denni Xhepa (ALB)
35. Emir Lokmić (BIH)
36. Ioannis Antoniou (GRE)
37. Michel Macedo (BRA)
38. Casper Dyrbye (DEN)
39. Alexandru Stefan Stefanescu (ROU)
40. Márton Kékesi (HUN)
41. Soso Džafaridze (GEO)
42. Richardson Viano (HAI)
43. Zachar Kučin (KAZ)
44. Albin Tahiri (KOS)
45. Nicola Zanon (THA)
46. Ricardo Brancal (POR)
47. Cesar Arnouk (LIB)
48. Mathieu Neumuller (MAD)
49. Matteo Gatti (SMR)
50. Eldar Salihovič (MNE)
51. William Charles Flaherty (PUR)
52. Yohan Goncalves Goutt (TLS)
Pořadí po 1. kole
1. Johannes Strolz (AUT) 53,92
2. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,02
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,04
4. Loïc Meillard (SUI) +0,30
5. Linus Strasser (GER) +0,33
6. Clement Noël (FRA) +0,38
7. Michael Matt (AUT) +0,44
8. Tommaso Sala (ITA) +0,45
9. Albert Popov (BUL) +0,70
10. Alexander Chorošilov (RUS) +0,71
11. Ramon Zenhäusern (SUI) +0,80
12. Giuliano Razzoli (ITA) +0,87
13. Daniel Yule (SUI) +1,14
14. Atle Lie McGrath (NOR) +1,16
15. Alexis Pinturault (FRA) +1,20
16. Dave Ryding (GBR) +1,21
17. Alex Vinatzer (ITA) +1,47
18. Samuel Kolega (CRO) +1,62
19. Luca Aerni (SUI) +1,71
20. Kamen Zlatkov (BUL) +1,74
21. Filip Zubčić (CRO) +1,87
22. Erik Read (CAN) +1,98
23. Alexander Schmid (GER) +2,03
24. Armand Marchant (BEL) +2,21
25. Marco Schwarz (AUT) +2,34
26. Matej Vidović (CRO) +2,65
27. Dries van den Bröcke (BEL) +2,85
28. Barnabás Szöllös (ISR) +2,91
29. Jung Dong-hyun (KOR) +2,93
30. Michał Jasiczek (POL) +3,48
---------------------------------------
32. Adam Žampa (SVK) +3,84
33. Andreas Žampa (SVK) +4,14
Jan Zabystřan (CZE) DNF
Kryštof Krýzl (CZE) DNF
Pořadí SP ve slalomu (6/10)
1. Lucas Braathen (NOR) 257 bodů
2. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 220
3. Manuel Feller (AUT) 185
4. Linus Strasser (GER) 178
4. Daniel Yule (SUI) 178
6. Clement Noël (FRA) 177
7. Dave Ryding (GBR) 171
8. Loïc Meillard (SUI) 167
9. Henrik Kristoffersen (NOR) 156
10. Giuliano Razzoli (ITA) 154
Celkové pořadí SP (25/36)
1. Marco Odermatt (SUI) 1200 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 825
3. Matthias Mayer (AUT) 692
4. Beat Feuz (SUI) 579
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 564
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 459
7. Dominik Paris (ITA) 446
7. Manuel Feller (AUT) 446
9. Alexis Pinturault (FRA) 411
10. Lucas Braathen (NOR) 355
----------------------------------
114. Adam Žampa (SVK) 14
129. Andreas Žampa (SVK) 8
1. Clement Noël (FRA) 1:44,09
2. Johannes Strolz (AUT) +0,61
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,70
4. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,79
5. Loïc Meillard (SUI) +0,80
6. Daniel Yule (SUI) +0,86
7. Linus Strasser (GER) +0,93
8. Giuliano Razzoli (ITA) +0,96
9. Albert Popov (BUL) +1,06
10. Alexander Chorošilov (RUS) +1,08
11. Tommaso Sala (ITA) +1,28
12. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,38
13. Dave Ryding (GBR) +1,48
14. Luca Aerni (SUI) +1,74
15. Samuel Kolega (CRO) +1,87
16. Alexis Pinturault (FRA) +2,06
17. Marco Schwarz (AUT) +2,52
18. Filip Zubčić (CRO) +2,59
19. Alexander Schmid (GER) +2,94
20. Matej Vidović (CRO) +3,27
21. Jung Dong-hyun (KOR) +3,60
22. Armand Marchant (BEL) +3,76
23. Barnabás Szöllös (ISR) +4,62
24. Erik Read (CAN) +5,01
25. Adam Žampa (SVK) +6,92
26. Aleksandr Andrijenko (RUS) +7,08
27. Emir Lokmić (BIH) +8,71
28. Denni Xhepa (ALB) +9,19
29. Ioannis Antoniou (GRE) +10,20
30. Casper Dyrbye (DEN) +13,18
---------------------------------------------
31. Andreas Žampa (SVK) DNF
Startovní listina
1. Michał Jasiczek (POL)
2. Jung Dong-hyun (KOR)
3. Barnabás Szöllös (ISR)
4. Dries van den Bröcke (BEL)
5. Matej Vidović (CRO)
6. Marco Schwarz (AUT)
7. Armand Marchant (BEL)
8. Alexander Schmid (GER)
9. Erik Read (CAN)
10. Filip Zubčić (CRO)
11. Kamen Zlatkov (BUL)
12. Luca Aerni (SUI)
13. Samuel Kolega (CRO)
14. Alex Vinatzer (ITA)
15. Dave Ryding (GBR)
16. Alexis Pinturault (FRA)
17. Atle Lie McGrath (NOR)
18. Daniel Yule (SUI)
19. Giuliano Razzoli (ITA)
20. Ramon Zenhäusern (SUI)
21. Alexander Chorošilov (RUS)
22. Albert Popov (BUL)
23. Tommaso Sala (ITA)
24. Michael Matt (AUT)
25. Clement Noël (FRA)
26. Linus Strasser (GER)
27. Loïc Meillard (SUI)
28. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
29. Henrik Kristoffersen (NOR)
30. Johannes Strolz (AUT)
31. Aleksandr Andrijenko (RUS)
32. Adam Žampa (SVK)
33. Andreas Žampa (SVK)
34. Denni Xhepa (ALB)
35. Emir Lokmić (BIH)
36. Ioannis Antoniou (GRE)
37. Michel Macedo (BRA)
38. Casper Dyrbye (DEN)
39. Alexandru Stefan Stefanescu (ROU)
40. Márton Kékesi (HUN)
41. Soso Džafaridze (GEO)
42. Richardson Viano (HAI)
43. Zachar Kučin (KAZ)
44. Albin Tahiri (KOS)
45. Nicola Zanon (THA)
46. Ricardo Brancal (POR)
47. Cesar Arnouk (LIB)
48. Mathieu Neumuller (MAD)
49. Matteo Gatti (SMR)
50. Eldar Salihovič (MNE)
51. William Charles Flaherty (PUR)
52. Yohan Goncalves Goutt (TLS)
Pořadí po 1. kole
1. Johannes Strolz (AUT) 53,92
2. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,02
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,04
4. Loïc Meillard (SUI) +0,30
5. Linus Strasser (GER) +0,33
6. Clement Noël (FRA) +0,38
7. Michael Matt (AUT) +0,44
8. Tommaso Sala (ITA) +0,45
9. Albert Popov (BUL) +0,70
10. Alexander Chorošilov (RUS) +0,71
11. Ramon Zenhäusern (SUI) +0,80
12. Giuliano Razzoli (ITA) +0,87
13. Daniel Yule (SUI) +1,14
14. Atle Lie McGrath (NOR) +1,16
15. Alexis Pinturault (FRA) +1,20
16. Dave Ryding (GBR) +1,21
17. Alex Vinatzer (ITA) +1,47
18. Samuel Kolega (CRO) +1,62
19. Luca Aerni (SUI) +1,71
20. Kamen Zlatkov (BUL) +1,74
21. Filip Zubčić (CRO) +1,87
22. Erik Read (CAN) +1,98
23. Alexander Schmid (GER) +2,03
24. Armand Marchant (BEL) +2,21
25. Marco Schwarz (AUT) +2,34
26. Matej Vidović (CRO) +2,65
27. Dries van den Bröcke (BEL) +2,85
28. Barnabás Szöllös (ISR) +2,91
29. Jung Dong-hyun (KOR) +2,93
30. Michał Jasiczek (POL) +3,48
---------------------------------------
32. Adam Žampa (SVK) +3,84
33. Andreas Žampa (SVK) +4,14
Jan Zabystřan (CZE) DNF
Kryštof Krýzl (CZE) DNF
Pořadí SP ve slalomu (6/10)
1. Lucas Braathen (NOR) 257 bodů
2. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 220
3. Manuel Feller (AUT) 185
4. Linus Strasser (GER) 178
4. Daniel Yule (SUI) 178
6. Clement Noël (FRA) 177
7. Dave Ryding (GBR) 171
8. Loïc Meillard (SUI) 167
9. Henrik Kristoffersen (NOR) 156
10. Giuliano Razzoli (ITA) 154
Celkové pořadí SP (25/36)
1. Marco Odermatt (SUI) 1200 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 825
3. Matthias Mayer (AUT) 692
4. Beat Feuz (SUI) 579
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 564
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 459
7. Dominik Paris (ITA) 446
7. Manuel Feller (AUT) 446
9. Alexis Pinturault (FRA) 411
10. Lucas Braathen (NOR) 355
----------------------------------
114. Adam Žampa (SVK) 14
129. Andreas Žampa (SVK) 8
1. Clement Noël (FRA) 1:44,09
2. Johannes Strolz (AUT) +0,61
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,70
4. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,79
5. Loïc Meillard (SUI) +0,80
6. Daniel Yule (SUI) +0,86
7. Linus Strasser (GER) +0,93
8. Giuliano Razzoli (ITA) +0,96
9. Albert Popov (BUL) +1,06
10. Alexander Chorošilov (RUS) +1,08
11. Tommaso Sala (ITA) +1,28
12. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,38
13. Dave Ryding (GBR) +1,48
14. Luca Aerni (SUI) +1,74
15. Samuel Kolega (CRO) +1,87
16. Alexis Pinturault (FRA) +2,06
17. Marco Schwarz (AUT) +2,52
18. Filip Zubčić (CRO) +2,59
19. Alexander Schmid (GER) +2,94
20. Matej Vidović (CRO) +3,27
21. Jung Dong-hyun (KOR) +3,60
22. Armand Marchant (BEL) +3,76
23. Barnabás Szöllös (ISR) +4,62
24. Erik Read (CAN) +5,01
25. Adam Žampa (SVK) +6,92
26. Aleksandr Andrijenko (RUS) +7,08
27. Emir Lokmić (BIH) +8,71
28. Denni Xhepa (ALB) +9,19
29. Ioannis Antoniou (GRE) +10,20
30. Casper Dyrbye (DEN) +13,18
---------------------------------------------
31. Andreas Žampa (SVK) DNF (08:15:52)
Lídr po prvním kole Johannes Strolz jel druhou jízdu přeci jen trochu zadrženě, byl si vědom, že nechce udělat chybu, aby mohl mít šanci na druhý cenný kov z těchto Her. A nakonec se mu to podařilo v podobě stříbrné medaile, i když jeho druhé kolo bylo o sekundu pomalejší než u Noëla. Na druhé místo to ale v součtu stačilo. A na to, že ještě nedávno nebyl Strolz ani v rakouském áčku, je to obrovský úspěch.
Bronz si putuje do Norska zásluhou Sebastiana Foss-Solevåga, který také udržel nervy na udzě ve druhé jízdě, vybalancoval míru riziku a své skvělé techniky a slaví zisk olympijské medaile.
Ta naopak nezbyla na smutného čtvrtého Henrika Kristoffersena, na bronz ztratil 9 setin sekundy. Pěkný posun z 13. na 6. místo předvedl parádním druhým kolem Daniel Yule, naopak Linus Strasser nebo Alexis Pinturault se po druhé jízdě ještě propadli pořadím.
Češi Krýzl a Zabystřan vypadli shodně v prvním kole ve stejné brance, bratři Žampové si naopak druhé kolo zajeli. Adam končí pětadvacátý, Andreas nepříjemně upadl ve druhém kole a klasifikovaný nebude.