Carolina – Nashville 5:3 (kon.) | Minnesota – Florida 2:6 (kon.) | Chicago – Dallas 0:1 (1:2 po s.n.)
Vegas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Buffalo – Colorado 3:5 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 2:4 (kon.)
Winnipeg Jets
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Edmonton Oilers
Sobota 19.02.2022, 22:10 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (00:49:05)

Hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) – 1+2
    2. Josh Morrissey (WPG) – 0+1
    3. Kailer Yamamoto (EDM) – 1+0

Československá stopa v utkání

Kristián Reichel (WPG) – 0+0, účast 0, 0 TM, 1 střela na bránu, čas na ledě 9:22

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 22 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:00
    Connor Hellebuyck (WPG) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 58:32
    Edmonton slaví výhru nad Winnipegem poměrem 4:2.

V oslabení: 1:1

Tryskáči ještě ve třetí třetině zdramatizovali vývoj tohoto utkání, když nejprve v oslabení snížil Lowry a následně ještě v přesilové hře přiblížil Winnipeg na rozdíl jediné branky Connor.

Nicméně i přes velkou snahu už to však z domácí strany bylo vše a naopak dvě vteřiny před koncem potvrdil výhru Edmontonu obránce Nurse.

Edmonton Oilers si tedy z Canada Life Centre odváží za výhru 4:2 nad Winnipeg Jets hodně cenné dva body v boji o play off.

59:58 Darnell NURSE - 2:4

59:58
    Edmonton právě vstřelil branku!
    DARNELL NURSE pečetí vítězství Olejářů, když se hostující obránce trefil přes celé kluziště do opuštěné klece. Bez asistence.

59:32
    Scheifele to zkoušel z hodně velkého úhlu, ale domácí hráč netrefil bránu.

59:12
    Dvě minuty za podrážení dostává Zach Hyman (EDM), ale dvě minuty dostává i Josh Morrissey (WPG), takže se na hře nic nemění.

59:08
    Po zblokované přihrávce Connora se Edmontonu podařilo dostat puk do středního pásma.

58:54
    Wheeler trefuje prvního bránícího hráče Edmontonu.

58:35
    Hellebuyck míří na svou střídačku!

58:08
    Draisaitl získal puk v obranném pásmu a následně jej ihned vyhodil přes celé kluziště.

57:55
    Winnipeg si ihned bere svůj oddechový čas.

57:55
    Tak to je obrovská chyba hostů, protože na ledě nyní bylo hned šest bruslařů Edmontonu, a tak střídačka Olejářů dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Kailer Yamamoto (WPG).

57:42
    Draisaitlovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma, kde se protlačit před Hellebuycka, ale následně mu ujel puk z hole.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 51. Lowry (Toninato, Hellebuyck), 55. Connor (Morrissey, Wheeler) – 13. Hyman (Barrie, McDavid), 28. Yamamoto (McDavid), 31. McDavid (Draisaitl, Barrie), 60. Nurse

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler, Scheifele, P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Lowry, K. Reichel, Vesalainen – Poganski, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dave Lowry

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bouchard, Lagesson, Ceci, Broberg, Barrie, Niemeläinen – Hyman, McDavid, Yamamoto – E. Kane, Draisaitl, R. McLeod – Foegele, Nugent-Hopkins, D. Ryan – Brendan Perlini, Benson.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Hebert, Skilliter – Smith, Hunt

Diváci: 12 360