Florida – Nashville 4:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:3 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 4:3 (kon.)
Philadelphia – St. Louis 1:4 (kon.) | Seattle – NY Islanders 2:5 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Ottawa Senators
4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Minnesota Wild
Středa 23.02.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:40:48)

3. Brady Tkachuk (OTT) 1+0

Je konec. Ottawa Senators nakonec zvítězila nad Minnesotou Wild 4:3.
    Už ve 3. minutě poslal domácí celek do vedení Chabot a v 18. minutě zvýšil náskok Tkachuk. Ovšem ve 27. minutě snížil Fiala a ve 33. minutě srovnal na 2:2 Spurgeon. Nakonec ale ve druhé periodě šli Senators do vedení, neboť se ve 37. minutě prosadil Stützle. Ve 45. minutě srovnal Merrill, ale v 55. minutě rozhodl o výhře domácích druhou brankou Chabot.
    Ottawa porazila Minnesotu 4:3.

59:58
    Skvělá přihrávka hledala na pravé straně Kirilla Kaprizova, který by zakončoval do odkryté svatyně, ale domácí obránce skvěle zblokoval puk.

59:52
    Anton Forsberg vyrazil pokus Fialy z voleje bekhendem a Minnesota pokračuje v tlaku.

59:38
    Střela Minnesoty z levé strany byla zblokována a Ottawa je pod velkým tlakem.

59:08
    Střela hostů z levé strany byla zblokována do ochranné sítě.

58:58
    Minnesota Wild hraje bez brankáře!

58:36

58:02
    Ottawa samozřejmě nikam nespěchá a užívá početní výhody.

57:25
    Hosté nyní pouze vyhodili kotouč přes celé kluziště a mohou vystřídat.

57:02
    Cam Talbot skočil po kotouči, který nepříjemně skákal před jeho bránou po přihrávce Connora Browna.

56:36
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., podrážení).

56:26
    Alex Goligoski nebezpečně vypálil z levé strany, ale nakonec minul bránu soupeře.

56:14
    Ottawa je velmi blízko k výhře po pěti domácích prohrách, ale konec utkání bude velmi dramatický.

55:33
    Domácí se dostali ke střele, ale ta byla zblokována.
    54:15 Thomas CHABOT - 4:3

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. Chabot (Zub, Tierney), 18. B. Tkachuk (Chabot, C. Brown), 37. Stützle (J. Brown, C. Brown), 55. Chabot (Gaudette, Brännström) – 27. K. Fiala (D. Kulikov, Bjugstad), 33. Spurgeon (Hartman, K. Fiala), 45. Merrill

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Holden, J. Brown, Brännström – Gaudette, Stützle, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), N. Paul, Sanford – Ennis, Tierney, Formenton – Watson, Kastelic, P. Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Addison, Merrill – N. Sturm, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – Duhaime, Bjugstad, Dewar.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Furlatt, Chmielewski – Berg, Barton

Diváci: 7 602