Partizan Bělehrad – Sparta 2:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Celtic 2:0 (kon.) | Randers – Leicester 1:3 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Eindhoven 1:1 (kon.) | Karabach – Marseille 0:3 (kon.) | Arnhem – Rapid 2:0 (kon.)
PAOK – Midtjylland 2:1 (5:3 po pen.) | Slavia – Fenerbahce 3:2 (kon.)
po penal. (5:3)
PAOK Soluň
2:1 (2:0)
FC Midtjylland
Čtvrtek 24.02.2022, 21:00 • Stadio Toumba, Soluň • Evropská konferenční liga • Play-off

PAOK Soluň bude mezi poslední šestnáctkou jako nenasatený tým. Čekají na něho totiž vítězové skupin EKL: LASK Linec (Rakousko), FC Basilej (Švýcarsko), KAA Gent (Belgie), AZ Alkmaar, Feyenoord Rotterdam (oba Nizozemsko) FC Kodaň (Dánsko), Stade Rennes (Francie), AS Řím (Itálie).

Osttaní nenasazené týmy: Slavia Praha (ČR), Leicester City (Anglie), Olympique Marseille (Francie), PSV Eindhoven, Vitesse Arnhem (oba Nizozemsko), Bodo Glimt (Norsko), Partizan Bělehrad (Srbsko).

Ve hře je tedy opět i výlet do Dánska. Většina soupeřů je hratelných pouze Stade Rennes a hlavně AS Řím by měli býti jako favorité.

Fanoušci PAOK Soluň mohou tedy zatím slavit postup. Mějte pěknou pozdní noc. (00:00:51)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 15:25.

PAOK Soluň vedl po první půli 2:0, jenže pasivní výkon ve druhém poločase poslal na koně soupeře, který deset minut před koncem dosáhl branky Höeghem. Následně Sviatchenko trefil brankovou konstrukci.

V prodloužení se nic zajímavého nestalo a ovšem rozhodl nevyzpytatelný, penlatový rozstřel. Hráči PAOK Soluň v něm byli 100%, za Midtjylland zaváhal hned v první sérii Meyer.

Rozhodující penaltu s přehledem proměnil Jasmin Kurtić.

Jasmin KURTIĆ

5. série
    5:3
    Jasmin KURTIĆ proměňuje, jelikož si počkal na pohyb brankáře Ólafssona posílá míč po zemi do středu branky!

4. série
    4:3
    Victor LIND proměňuje s obrovským štětsím přízemní střelou!

4. série
    4:2
    Alexandru MITRIȚĂ proměňuje velmi zkušeně!

3. série
    3:2
    Nikolas DYHR proměňuje, když Paschalikase poslal do prázdna k druhé tyči!

3. série
    3:1
    Stefan SCHWAB proměňuje s velkou jistotou!

2. série
    2:1
    Joel ANDERSSON proměňuje, když na jeho střelu brankář ani nedokázal zareagovat.

2. série
    2:0
    Sidcley proměňuje střelou k pravé tyči!
    Max MEYER

1. série
    1:0
    Max MEYER neproměňuje, když Paschalakis výborně vystihl směr střely!
    Antonio ČOLAK

1. série
    1:0
    Antonio ČOLAK proměňuje jistou střelou pod břevno!

Střílení penalt začíná.

Za PAOK by kopat penalty Ingason, Crespo, Kurtić, El Kaddouri, Schwab, Mitrita a Čolak.

Midtjylland by mohl postavit k rozstřelu nasledujíc hráče: Höegha, Sviatchenka, Evandera, Onyediku, Cahrlese, Linda a Meyera.

Až nevyzpytatelný penaltový rozstřel určí tým, který postoupí do další fáze soutěže EKL!

120
    Druhé prodloužení skončilo.

119
    Utkání pomalu, ale jistě směřuje k penaltovému rozstřelu.

118
    Evandera u postranní čáry fauloval obránce Ingason.

117
    Kurtićova bomba z přímého kopu trefuje pouze dobře postavenou zeď.

115
    Omar El Kaddouri se střetl v tvrdém souboji s Raphaelem Onyedikou.

114
    Charles se provinil na Crespovi útočným faulem a Crespo si také sám rozehraje tento přímý kop.

113
    Rumunský Mitrita nedovoleně dohrál v osobním souboji Nicolase Dyhra.

112
    Centr z levé strany hřiiště velmi jistě ve vzduchu do svých rukavic brankář Ólafsson.

111
    Antonio Čolak vybojoval na Sviatchenkovi další přímý kop pro svůj tým.

109
    El Kaddouri předvedl pozičně výbornou hru při bránění soupeře.

108
    Ingason byl nedovoleně atakován Victorem Lindem.

107
    Evander se dnes sice velmi snaží, ale i tento pokus minul branku soupeře.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Deset minut byl aktivnější tým z Dánska, poslední pětiminutovka byla naopak v režii PAOK Soluń, nicméně bez velkých šancí.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

105
    Nákop končí pouze u brankáře Ólafssona.

104
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Stefan Schwab.

103
    O minutu pozdjěi to Čolak zkusil pro změnu po zemi, ale dopadl stejně jako před minutou.

102
    Po centru z přímého kopu se do míče halvou opřel Čolak, ale přímo do míst, kde byl Ólafsson.

101
    Žlutou kartu dostává Nikolas Dyhr (FC Midtjylland) za faul.

101
    Mitrita byl faulován bránícím Dyhrem a další žlutá karta je na světě.

101
    Rohový kop PAOK Soluň bude rozehrávat rumunský rerezentant Alexandru Mitrita po centru na nějž nedosáhl El Kaddouri.

100
    Antonia Ćolaka nyní fauloval záložník Midtjyllandu Evandro.

99
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Charles.

97
    První nahrávka přes dvojblok soupeřů neprošla, druhý pokus nabíhající hráč v černobílém dresu již nečekal.

95
    Ubráněná akce sice vešla k rychlé protiakci, ale zpětnou přihrávku Mitrity jeho spoluhráč Soares napálil pouze daleko od branky soupeře.

94
    První část prodloužení zatím stejně jako druhý poločas patří hráčům danského klubu.

93
    Trojice hráčů Lind, Meyer, Höegh velmi oživili a prospěli hře Midtjyllandu.

92
    Míč se po několika odrazech dostal až k Lindovi, toho nepustil dále výborně zasahující Ingason.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Druhý poločas v režii Midtjyllandu přinesl také kýžené ovoce. PAOK Soluň po skvělé první půli začal hrát příliš pasivně.

Po hodině hry Höegh ještě neuspěl, deset minut před koncem utkání již ano. O dvě minuty pozdjěi mohl vyrovnat a zároveń tak poslat Midtjylland do dalšího kola kapitán Sviatchenko, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

90+3
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Lindovu střelu stihl ještě v pravý čas zablokovat Ingason.

90+2
    Žlutou kartu dostává Leftheris Lyratzis (PAOK Soluň) za faul.
    Žlutou kartu dostává Raphael Onyedika (FC Midtjylland) za nesportovní chování.

90+1
    Čolak výborně uvolnil v pokutovém území svého spoluhráče Lyratzise, jenže ten měl míč na dlouhopu nohu a následně skluzem zajel do brankáře Ólafssona.

90
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Charis Tsingaras, přichází Rodrigo Soares.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

90
    Ćolak byl již klasicky v tomto utkání nachytán v ofsajdové pozici.

89
    Skákavá střela Linda neměla zrovna přesné parametry.

88
    Žlutou kartu dostává trenér Lucescu (PAOK Soluň), případně i někdo z jeho spolupracovníků..

88
    Na hřiště se podívá Soares.

87
    Jasmin Kurtić posílá míč z velké dálky rovnou z přímého kopu vysoko nad branku Ólafssona.

86
    Sviatchenko radjěi uzemnil faulem nebezpečného Čolaka.

84
    Evander si nevedl tak úspěšně jako jeho spoluhráč před pár minutami.

83
    Sidcley byl nedovoleným upůsobem zastaven jediným střelcem dánského týmu v tomto utkání.

82
    Kapitán Midtjyllandu Erik Sviatchenko posílá míč pouze do brankové konstrukce!

82
    Meyera raději poslal faulem na trávník El Kaddouri.

81
    Pokud utkání skončí tímto rozdílem uvidíme minimálně prodloužení. Velká pasivita se vedoucímu týmu příliš nevyplatila.
    80. Daniel HÖEGH - 2:1

80
    Midtjylland právě vstřelil branku!
    Thychosen udělla na pravé straně hřiště strašně moc mravenčí práce, z čehož pri centru těžil hlavně Meyer a zakončující DANIEL HÖEGH dává velmi důležitý gól jako správný žolík – 2:1! Asistence: Max Meyer.

79
    Nepřesný nákop brankáře Paschalakise končí pouze za postranní čárou v prostoru laviček.

77
    Po centru Linda napálil ve skluzu Höegh balon pouze do boční sítě.

76
    Victor Lind se po svém příchodu na hřiště prezentoval pouze nepřesným zakončením, která bylo navíc včas zablokováno soupeřem.

74
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Douglas Augusto, přichází Omar El Kaddouri.

73
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Júnior Brumado, přichází Victor Lind.

73
    Dyhr pouze nedovoleně dohrál v osobním souboji Živkoviće.

72
    Evanderovu střelu v pokutovém území na poslední chvíli dokázal zablokovat obránce Ignason.

71
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Diego Biseswar, přichází Alexandru Mitriță.

70
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Sidcley.

70
    Až po nepřesném přenesení hry byl nedovoleně atakován Evander a hra tak byla přerušena.

69
    Série krátkých přihrávek zatím neumožňuje první změny v kádru vedoucího týmu ze Soluňe.

67
    PAOk Soluň nechává svého soupeře v poklidu hrát daleko od své branky a názorně ukazuje, že kvalitní týmy z Ŕecka perfektně ovládají při svém vedení defenzivní hru.

66
    Útočné snažení Midtjyllandu končí pouze opět před pokutovým územím soupeře.

64
    Jasmina Kurtiće musle na zelený pažit uzemnit obránce Mads Thychosen.

63
    A další provinění bíločerných, když Tsingaras nestačil na Raphaela Onyedika.

62
    Žlutou kartu dostává Vieirinha (PAOK Soluň) za faul.

62
    Vierinha tvrdě dohrál v souboji Isaksena a zde padna také další karta barvy žluté.

62
    Vzápětí byl další ofsajd způsoben kým jiným než Antoniem Čolakem.

61
    Andrija Źivković svedl urputný souboj s kapitánem Midtjyllandu Sviatchenkem.

60
    Výbornou střelu z kopačky Daniela Höegha dokázal vyrazit brankář Paschalakis mimo své pokutové území.

58
    Další náběh Antonia Čolaka končí pouze zvednutým praporkem nad hlavou asistenta rozhodčího.

57
    Isaksen osolil v osobním soubojis vého skoro jmenovce islandského reprezentanta Ingasona

56
    Žlutou kartu dostává Jasmin Kurtić (PAOK Soluň) za nesportovní chování.

56
    Vzápětí měl Kurtić pocit, že trojice belgických rozhodčích otočili autové vhazování a jeho zuřivé mávání rukou bude mít za následek žlutou kartu.

56
    Jamin Kurtič rukou nedovoleně dohrál ve výskoku soupeře Meyera.

54
    Douglas Augusto ukázal názorně Onyedikovi, že i on umí hrát od podlahy, když je to třeba.

53
    Centr z rohového kopu vyboxoval brankář Ólafsson pouze před sebe, jenže v ten moment byl také máván ofsajd Vierinhovi.

53
    Po sražené přihrávce na levé straně hřiště rozehraje rohový kop Vierinha.

52
    Onyedika si nyní vybral jako terč svého faulu Theocharise Tsingarase.

51
    Hráči Midtjyllandu sbírají ve druhém poločase faul za faulem nyní se provinil Onyedika na Douglas Augustovi.

50
    Diego Biseswar byl tentokráte faulován Joel Anderssonem.

48
    Po zbytečné ztrátě míče hasil chybu spoluhráče Onyedika pouze faulem na pronikajícího Biseswara.

47
    Midtjylland je sice u míče, ale dále než přes polovinu hřiště se zatím nedostal.

46
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Max Meyer.
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Juninho, přichází Daniel Höegh.
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Nikolas Dyhr.

Fauly: 5:9

První šanci v utkání měl hostující Sisto, ale místo nahrávky na spoluhráče volil sobecké zakončení.

Následně dvakrát propadla obrana dánského týmu, Kurtić v sedě nalezl skórujícího Živkoviće a o šest minut později Andersson nahrál míč hlavou Vierinhovi, který poslal míč přímo do šibenice!

PAOK tedy výrazně nakročil již v prvním poločase k postupu do další fáze soutěže.

45+3

45+3
    Po rozehrání rohového kopu Evanderem se pouze kapirán Midtjyllandu Sviatchenko provinil útočným faulem.

45+2
    Paulinho se ukázal jako neúspěšný zakončovatel Midtjyllandu.

45+1
    Brumado byl nedovoleně bráněn islandským hráčem Sverrirem Ingem Ingasonem ve službáhc klubu ze Soluňe.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

43
    Nyní naopak vrazilský hráč Evander fauloval bránícího Theocharise Tsingarase.

41
    Evander se stal obětí faulu Jasmina Kurtiće.

40
    Střela Čolaka byla tentokráte velmi dobře pohlídána brankářem Ólafssonem.

40
    Nedůraznou střelu v akrobatické poloze zvolil z hranice pokutového území Gustav isaksen.

39
    Nepozorný Douglas Augusto byl vystaven pozornou obranou Midtjyllandu do ofsajdu.

37
    Po rohovém kopu Evandera došlo pouze k faulu Onyedika na Tsingarase.

36
    Isaksen střílel mimo branku soupeře.

36
    Držení míče je zatím dle očekávání ve prospěch PAOK Soluń 60% ku 40%.

35
    Ólafsson je na nohou a velká část stadionu sportovně zatleskala.

34
    A brankář dánského týmu je na tom o poznání hůře než útočník PAOK Soluń.

33
    Brankáře Ólafssona fauloval v osobním souboji o míč Čolak, přičemž následně ho trefil loktem brankář od hlavy. Oba toho mají plné zuby.

31
    Douglas Augusto je dalším z řady fotbalistů chycených do ofsajdu soupeřem.

30
    Úvodní půlhodinu hry uzavřel pouze faul útočníka Brumada na Jasmina Kurtiće.

28
    Paulinho nyní naopak musel s chutí hrajícího Živkoviće zastavit faulem.
    26. VIEIRINHA - 2:0

26
    PAOK právě vstřelil branku!
    Lehkovážné hraní si s míčem ve vzduchu v podání Thychosena a hlavně velmi špatně halvičkující Andersson což hned potrestal nádhernou střelou přímo do šibenice VIEIRINHA – 2:0!

24
    Živković pouze faulem atakuje Juninha.

23
    Žlutou kartu dostává José Ángel Crespo (PAOK Soluň).

21
    PAOK Soluň během první dvacetiminutovky dokázal smazat náskok svého soupeře z prvního utkání.
    20. Andrija ŽIVKOVIĆ - 1:0

20
    jenže vyražení míč stačil i když v polosedě nahrát Čolak přímo na svého spoluhráče ANDRIJU ŽIVKOVIĆE, který lehce umístil míč do prázdné branky – 1:0! Asistence: Antonio Čolak.

20
    Dlouhý míč na obranu velmi špatně zasáhl hlavou bránící Juninho a Ćolakovu střelu musel vyrážet brankář Ólafsson!

20
    V ofsajdu se nacházel zakončující Onyedika.

18
    Střelu Kurtiće dokázal ve správný čas zablokovat Joel Andersson.

17
    Akci tři na dva řešil velmi sobecky střelou Pione Sisto a tento pokus skvěle vyrazil Paschalakis!

15
    Na centrovaný míč nedosáhl v pokutovém území Jasmin Kurtić.

14
    Vzápětí byl tento hráč chycen do ofsajdového postavení obranou dánského soupeře.

13
    Míč na Čolaka do pokutovéhho území neprošel, ale následným skluzem kontr soupeře skvěle zastavil obránce Crespo.

12
    Pouze faulem rukou si musel vypomoci pomalejší Onyedika v souboji s rychlonožkou Tsingarasem.

11
    Po postrčení od soupeře mají hráči PAOK Soluń poskytnutou výhodu od belgického rozhodčího.

10
    Biseswarova střela ze střední vzdálenosti končí pouze u brankáře Ólafssona.

9
    Kapitán Midtjyllandu má opravdu velké problémy s hrotovým hráčem Čolakem, který prokázal své velké kvality během angažmá ve švédském Malmö FF.

7
    Čolak si výborně pokryl míč tělem a jeho soupeři Sviatchenkovi nezbývalo nic jiného než ho faulovat.

6
    Nepřesný pas na levou stranu hřiště velmi pomohl obraně Midtjyllandu.

5
    V ofsajdové pasti soupeře se ocitl Diego Biseswar.

3
    PAOK Soluň se zatím marně snaží vytáhnout obranu velmi zatáhnutého soupeře.

2
    Signál domácích hráčů z této situace, ale vůbec nevyšel dle jejich představ.

2
    První rohový kop utkání bude zahrávat exekutor Andrija Živković.

1

PAOK Soluň: Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Crespo, Vieirinha (C) – Tsingaras, Kurtić – D. Augusto, A. Živković, Biseswar – Čolak.
    Náhradníci: Talichmanidis, Ž. Živković – Taylor, Mihaj, El Kaddouri, Sidcley, Schwab, Mitriță, Giaxis, Michailidis, Soares, Koutsias.
    Trenér: Razvan Lucescu

FC Midtjylland: E. Ólafsson – Juninho, Sviatchenko (C), Thychosen – Paulinho, Evander, Onyedika, Isaksen, J. Andersson – Brumado, Sisto.
    Náhradníci: Thompson, Beetson – Höegh, Meyer, Vágner Love, Sörensen, Charles, Dyhr, Lind, Simsir.
    Trenér: Bo Henriksen

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen.

Předpokládané absence:

PAOK Soluň

Oliveira (poranění kolena)
    Murg (nespecifikované zranění)

Zde je i seznam hráčům jímž hrozí zákat startu v dalším utkání v případě postupu:

PAOK:

Michailidis, Mitrita, Schwab, Živković

Midtjylland

Evander, Charles

PAOK Soluň je jediným klubem, který za poslední roky dokáže prohánět Olympiakos Piraeus! Stejně je tomu i v této sezóně, PAOK ztrácí na tým Tomáše Vaclíka již jedenáct bodů. Řecká liga díky klimatickým podmínkám může probíhat i přes zimní měsíce. PAOK v řeckém poháru vyřadil AEK Athény! V lize si připsal dvě výhry a naposled se rozešel v městském derby s Arisem smírnou remízou 0:0!

FC Midtjylland jako již v posledních letech tradičně bojuje v dánské lize o co nejlepší umístění. Nyní se nachází v dvojbloku mezi kluby z Kodaně, FC a Bröndby. Pro Midtjylland byl první zápas s řeckým týmem ostrým startem do jarní sezóny. O víkendu bylo sehráno i kolo danské ligy, ve kterém lépe uspěl soupeř z Aalborgu 2:0!

Velmi zajímavou podívanou slibuje odvate dule mezi řeckým PAOK Soluń a jeho soupeřem bude dánský tým, který možná bere fotbal až na příliš vědecké bázi FC Midtjylland!

První utkání:

Již první zápas nabídl mnoho zajímavých událostí. V osmnácté minutě Živković byl vychytán brankářem, což za dvě minutě ztrestal přesně zakončující Andersson.

Tsingaras zakončoval nepřesně a na úvod druhé půle se blýskl Paschalakis proti technické střele Isaksena.

V poslední minutě mohl náskok Midtjyllandu navýšit střídající Charles, ale trefil pouze tyč!

FC Midtjylland – PAOK Soluň 1:0 (1:0)

Branka: 20. Andersson

ŽK: 73. Onyedika – 37. Mitrita, 41. Schwab, 90+4. Crespo

Midtjylland: E. Ólafsson – Dalsgaard, Sviatchenko (C), Juninho – J. Andersson, Onyedika, Evander (59. Meyer), Dyhr (59. Paulinho) – Isaksen (69. Charles), Brumado (69. Lind), Sisto (82. Marrony).

PAOK: Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Crespo (C), Sidcley (79. El Kaddouri) – Tsingaras, Schwab (69. Vieirinha) – A. Živković, D. Augusto (79. Soares), Mitriță (46. Biseswar) – Akpom (84. Čolak).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.