Sereď – Zlaté Moravce 2:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Trnava 0:0 (kon.) | Trenčín – L. Mikuláš 2:2 (kon.)
Dunajská Streda – Žilina 3:1 (kon.) | Michalovce – Senica 0:1 (kon.) | Ružomberok – Pohronie 1:0 (kon.)
ŠKF Sereď
2:1 (0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 26.02.2022, 17:00Niké liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V zápase 22. kola slovenské nejvyšší fotbalové soutěže se mezi sebou utkají celky ze Seredě a Zlatých Moravec. Menším favoritem duelu by měli být domácí, ale už teď víme říci, že půjde o vyrovnané utkání. Sereď zvládla vstup do jarní části na jedničku, když zdolala Michalovce 1:0 a naposledy Senicu 2:1. Domácí jsou před tímto zápasem v tabulce na šestém místě se ziskem 29 bodů. Hostům tohoto duelu vstup do jara moc nevyšel, když proti Liptákům remizovali jen 0:0. Naposledy však docela překvapivě porazili Dunajskou Středu 2:0. Zlaté Moravce jsou před tímto duelem v tabulce aktuálně na předposlední 11. příčce se ziskem 19 bodů.

ŠKF ORION TIP Sereď: Chudý – Jureškin, Ljubičić, Šulek, Morong (C) – Mićin, Iglesias – Fábry, Haša, Košťál – Cobnan.
    Náhradníci: Bolek – Hučko, Popović, Potoma, Radić, Todoroski, Dias, Yao, Osmanovic.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Lukáč – Čögley (C), Bednár, Menich, Čonka – Neofytidis, Grozdanovski – Mondek, Sloboda, Suľa – Jibril.
    Náhradníci: Kira – Horák, Švec, Chren, Duga, Kolesár, Haspra, Ďubek..

1

1
    Domácí Sereď od úvodního hvizdu drží míč na svých kopačkách a snaží se kontrolovat hru.

2
    Držení míče od domácích přineslo i zajímavou šanci pro Sereď, když ze šestnáctky zakončoval Haša.

3
    Hosté s míčem na kopačkách, napadání Seredě jim činí menší problémy.

4
    Po faulu na jednoho z hostů před šestnáctkou je zde zajímavá příležitost pro Vion.

5
    Čonka dobře nacentroval míč, ten jen prosvišťel před Chudým. Bude z toho odkop před brány.

6
    Píská se ofsajdový verdikt pro Vion, když se provinil Mondek.

7
    Domácí nyní postupují s držením míče blíže Lukáčovi. Akce ale končí, po čistém zákroku ji přerušil Neofytidis.

9
    Košťálová přihrávka a zakončení Cobnana, které jsme nyní sledovali můžeme určitě přiřadit k dosud nejnebezpečnější akci tohoto zápasu. Lukáč předvedl výborný zákrok a i proto se skóre nemění.

10
    Zlaté Moravce daly gól.
    Vion jde do vedení, teď na 100% platilo přísloví nedáš dostaneš. SAMUEL SU'LA se dostal k míči úplně sám na levé straně šestnáctky, na zakončení si počkal a bez nějakých problémů tuto šanci využil.

13
    Žlutou kartu dostává Martin Šulek (ŠKF ORION TIP Sereď).

14
    Sereď v další sérii příležitostí, když naposledy zakončoval Mićin.

15
    I díky výborné aktivitě Mićina se domácí drží na útočné polovině, ale to už neplatí po nepřesné přihrávce. Vhazování pro Vion.

16
    Domácí drží míč, ale ani teď to nebylo ideální, když nepřesně přihrával Cobnan.

17
    Haša spadl na trávník před šestnáctkou a žádal si faul. Byly tam ruce, ale hlavní arbitr do píšťalky nefoukl.

20
    V těchto momentech pro změnu drží míč hosté. Suľa si teď chtěl pěkně hodit míč kolem Moronga, což mu také vyšlo.

22
    Košťálova střela na bránu hostů přibližně ze třiceti metrů byla jen pozdravem pro gólmana Lukáče.

23
    Hostující Mondek si dobře sbíhal za obranu domácích, ale přihrávka, která měla směřovat na jeho kopačky, skončila jen na těch domácích.

24
    Po opětovné nepřesné přihrávce Vionu na nabíhajícího Jibrila z toho bude jen odkop od brány Chudého.

25
    Roko Jureškin centroval nyní do vápna hostů velmi, velmi nepřesně a míč nenachází žádného adresáta.

26
    Haša poslal příliš dlouhou přihrávku na sprintujícího Košťála, ale zahnal ho až příliš a sice míč zastavil na čáře, dále s ním po obranném zákroku Čögleya pokračovat nemohl.

27
    Jibril chtěl rychle poslat po chybné rozehrávce domácích do úniku za obranu Mondeka, avšak svou přihrávkou ho nenašel.

28
    Lukáč si dobře pohlídal míč po centru domácích do vápna.

29
    Na trávníku se nic výraznějšího neděje. Sledovali jsme znovu jen několik nepřesných přihrávek hostů.

32
    Ljubičić odvrátil míč na rohový kop po centru hostů.

33
    Vion s míčem na kopačkách, domácí jsou čím dál tím více nervóznější.

34
    Jibril docela nebezpečně centroval do šestnáctky, míč odvrací na rohový kop znovu Ljubičić.

36
    Sereď chtěla jít rychle do protiútoku, Cobnan nahrával ale jen nepřesně.

37
    Košťal výborně centroval na hlavu Fábryho, který míč usměrnil hlavou na rohový kop. Ani z tohoto nebude vyrovnávající gól domácích.

39
    Domácímu Cobnanovi to dnes na hrotu prostě nejde. Přesnou přihrávku bychom od něj čekali jen stěží. I proto se domácí mnohdy neumí dostat blíže k Lukáčovi.

42
    Domácí v sérii výborných šancí. Velmi dobře teď po rohu z voleje střílel Šulek, brankář Lukáč si s míčem poradil, následné dorážky od domácích byly už z ofsajdových pozic.

43
    Cobnan si chtěl pěkně naběhnout dopředu, ale od Čögleya se odpoutal jen nedovoleně. Píská se nedovolený zákrok.

44
    Sereď nyní kombinuje s míčem na útočné polovině.

45
    První poločas skončil. Hlavní arbitr utkání Marián Ruc nepřidal k úvodnímu dějství navíc ani jednu minutu.

Je za námi úvodních 45 minut utkání 22. kola slovenské nejvyšší fotbalové soutěže, po kterém vedou hosté ze Zlatých Moravcí nad domácí Sereďí 1:0. O přesný zásah se postaral už v 10. minutě Suľa, když domácí neuhlídali útok hostů. Pravděpodobně všichni čekali od domácích víc. I když drželi míč na útočné polovině většinu času, gól jim to nepřineslo. Brzdily je zejména nepřesné přihrávky. Všechno je však před druhým dějstvím otevřeno a my se máme ještě určitě na co těšit. Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

46

46
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Martin Košťál, přichází Todor Todoroski.
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Moses David Cobnan, přichází Privat Yao.

47
    Domácí trenér chce jednoznačně oživit hru a zabojovat ještě o body z tohoto zápasu, což je vidět i na střídání.

48
    Yao šel dopředu, ale přihrávka na jednoho z jeho spoluhráčů byla jen další ze série nepovedených.

49
    Hosté měli přímý kop před šestnáctkou. Míč nejprve po centru odvrátil Ljubičić, ale později se k němu dostal Mondek, který pálil ihned z voleje. Jeho zakončení se otřelo o tyč brány Chudého.

51
    Kromě série soubojů podél čáry se na stadionu Antona Malatinského v těchto momentech nic neděje.

53
    Velice pěknou kombinací se nyní prezentovali domácí. Nejvýraznější byl Todorski. Tuto akci ale přerušuje vystiženou přihrávkou zatím jediný střelec tohoto duelu, Samuel Suľa.

55
    Hosté s míčem na kopačkách na útočné polovině. Mondek se předvedl ve výborném světle, když zvládl souboj proti dvěma domácím.

56
    Na pár vteřin si nehrálo po srážce dvou hráčů.

59
    Fábry centroval do šestnáctky, kde z toho mohla být přímo tutovka, ale Haša trefil míč hlavou jen ze záklonu a tak nemíří ani na bránu hostů.

60
    Center Čonky na Mondeka na vzdálenější tyč eliminoval v poslední možné chvíli Roko Jureškin.

61
    Fábryho střelecký pokus zhruba z 35 metrů míří nad bránu gólmana Vionu.

62
    Suľa předvedl výborný defenzivní zákrok na vlastní polovině, kdy zastavil celý útok domácích. Právě díky němu se nyní drží hosté na míči.

64
    Žlutou kartu dostává Samuel Suľa (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

65
    Sereď měla dobré šance na vyrovnání, ale po centru zapracoval výborně v šestnáctce hostů kapitán Čögley.

66
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Taofiq Jibril, přichází Tomáš Horák.

66
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Daniel Iglesias, přichází Denis Potoma.

67
    Sereď měla znovu dobrou akci, tentokrát po levé straně, ovšem bez střeleckého zakončení gól padne jen velmi těžko.

70
    Hosté kontrolují vývoj hry na soupeřově polovině.

71
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Adam Morong, přichází Dominik Radić.

72
    Výborný náběh na centr v šestnáctce ukázal střídající Horák. Jeho zakončení hlavou bylo v poslední možné chvíli zblokováno domácím obráncem.

74
    Sereď sice stejně jako v prvním poločase drží míč víc než soupeř, ale je to bez výraznějších šancí a to se přestává líbit domácím fanouškům.

76
    Fábry byl před šestnáctkou zcela volný, ale jeho zakončení je velmi nepřesné a takto trestuhodně nevyužívá této příležitosti.

77
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Samuel Suľa, přichází Martin Chren.

79
    Domácí vystartovali velmi rychle dopředu, opět jsou však domácí fanoušci nespokojení, protože přihrávka Potomy na Yaa byla velmi nepřesná.

81
    Yaův střílený centr poskočil těsně před Lukáčem, ale gólman hostů si s ním poradil bez problémů.

83
    Horák ve středu pole fauloval Ljubičiće, přímý kop pro domácí.

84
    Yaův přízemní centr do šestnáctky, tentokrát z levé strany, končí jen na kopačkách hostů.

85
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Peter Kolesár.
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Anton Sloboda, přichází Tomáš Ďubek.

86
    Výborný pas na Yaa do šestnáctky, jehož zakončení mohlo znamenat vyrovnání, ale to by tam nesměl být kapitán hostů Čögley.

88
    Byla nařízena penalta pro domácí po faulu hostů při boxování na domácího Ljubičić. Velmi tvrdý verdikt pro Vion.

90
    Na trávníku sledujeme velmi vášnivé výměny názorů. Hosté nejsou ztotožněni s verdiktem hlavního arbitra.

90+2
    Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku! ROKO JUREŠKIN proměňuje pokutový kop bez absolutního zaváhání. Hosté budou cítit obrovskou křivdu.

90+4
    Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku!
    DOMINIK RADIĆ rozhoduje tento zápas. Sereď bude brát 3 body. Po centru Roka Jureškina si míč v šestnáctce hostů našel zmíněný Radič a posílá Sereď do vedení 2:1. Asistence: Jureškin.

90+5

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:6.

Zápas je u konce. Až do 88. minuty ViOn vyhrával 1:0 a už myslel na body. Pravděpodobně už ale byl myslí jinde a nepohlídal si tak závěrečné minuty. V oné 88. minutě jeden z jeho hráčů zavinil pokutový kop, který o čtyři minuty později, po dlouhém zdržování a protestech hostů, proměnil Roko Jureškin. Následně se ale stalo něco neuvěřitelného, v 90+4 minutě totiž dostal další míč do sítě Dominik Radić a rozhodl tak o tom, že Sereď nejen obere ViOn o výhru, ale dokonce o všechny body. (19:05:51)