Ottawa – Montreal 1:2 (kon.) | Detroit – Toronto 7:10 (kon.) | Nashville – Tampa 2:3 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 7:3 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 5:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 0:4 (kon.) | Arizona – Winnipeg 3:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Colorado Avalanche
Neděle 27.02.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Colorado Avalanche.

Colorado Avalanche odehrálo 52 zápasů s bilancí 31-7-4-10 a získalo 80 bodů. V tabulce Západní konference je tým na první pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Vegas 2:0, Buffalem 5:3, Detroitem 5:2 a s Winnipegem 6:3. Tým nestačil na Boston 1:5.

Vegas Golden Knights hraje v poslední době velmi špatně. Z prvního místa Pacifické divize se propadlo na třetí a pohybuje se na hraně postupu do play-off- Z posledních pěti zápasů Vegas prohrálo hned čtyři, naposledy sice přestřílelo Arizonu, ale podlehlo jí 1:3. Pokud chce Vegas postoupit do play-off, musí výrazně zlepšit hru ve všech směrech.

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – B. Hutton, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Dadonov – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – W. Carrier, N. Roy, Amadio – J. Röndbjerg, B. Howden, Kolesar.

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – D. Toews, Makar, J. Johnson, Girard, E. Johnson, R. Murray, MacDermid – Burakovsky, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Kadri, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Compher – Helm, Aube-Kubel..

00:01

00:28
    Utkání začalo a jako první se do šance dostali domácí. Reilly Smith zakončoval rychlou akci, ale brankář si dokázal poradit.

00:33
    Následné buly vyhrál hostující celek, a tak se směr hry otáčí. Pak po rychlé akci pálil Jack Eichel, jehož pokus kryje Darcy Kuemper.

01:18
    William Carrier neuspěl proti brankáři, hosté tuto situaci přečkali. Vegas začalo aktivnější hrou.

01:50
    Nicolas Roy to vzal na sebe, jeho pokus kryje brankář Colorada.

02:33
    Vegas se nemohlo dostat do útočného pásma, protože by to byl ofsajd. Následně Brett Howden minul branku. Pak i William Karlsson.

03:12
    6:1, střelecky je aktivnější Vegas.

03:32
    Tři na dva mířili domácí, ale rána byla zastavená brankářem. Darcy Kuemper má hodně práce od úvodních minut zápasu.

04:07
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek jde do vedení. Výborně poslal Eichel do brejku spoluhráče, CHANDLER STEPHENSON se dostal do brejku a povedenou střelou překonal brankáře. Asistence: Jack Eichel a Shea Theodore.
    04:07 Chandler STEPHENSON - 1:0

05:07
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Keegan Kolesar – 2 min., hákování).

05:20
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, hosté musí o útočné pásmo bojovat.

05:48
    Rána Makera od modré čáry byla zblokovaná před brankou, domácí brankář zasahovat nemusel.

06:00
    Vegas hraje dobře v oslabení, vypracovalo si i střeleckou příležitost, ale brankář Colorada byl připravený. Roy to byl, kdo zakončoval.

07:10
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Vegas sice přečkalo oslabení, ale i tak inkasuje. Před brankou zůstal zcela volný soupeř, kterým byl ANDRÉ BURAKOVSKY. Jeho rána zapadla přesně do branky. Pěkná akce Colorada. Asistence: Alex Newhook a Samuel Girard.
    07:10 André BURAKOVSKY - 1:1

07:36
    Komerční přestávka.

08:08
    Laurent Brossoit kryje střelecký pokus soupeře, bude se vhazovat před brankou Vegas.

08:31
    Domácí jdou do vedení, po rychlém přenesení hry a situaci dva na jednoho se po přihrávce Smitha prosazuje JONATHAN MARCHESSAULT. Původní formace Vegas se prosazuje. Asistence: Reilly Smith.
    08:31 Jonathan MARCHESSAULT - 2:1

09:50
    11:5, tak vypadá statistika střel na branku, domácí hokejisté jsou v tomto zápase aktivnější.

10:39
    Cale Makar rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Hostující celek se pokouší rychle přispěchat s odpovědí.

11:33
    Domácí rozehrávají od své branky, William Karlsson protečoval puk do útočného pásma, následně ale Michael Amadio přišel o puk.

12:41
    Laurent Brossoit si poradil se střelou soupeře, domácí rychle přenesli směr hry.

13:01
    André Burakovsky to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána nebyla nejpovedenější.

13:34
    Vegas po rychlé akci vypálilo od modré čáry, ale před brankou si dobře počínala obrana Colorada. Stav zápasu zůstává nezměněný.

15:01
    Michael Amadio tečoval puk před brankou, ale gólman Colorada si dokázal poradit.

15:28

16:01
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Vegas aktivněji hrající neproměnilo další střelu od modré čáry, puk končí vedle.

16:48
    Ofsajd zastavil zajímavě vypadající akci Vegas.

16:48
    Komerčka.

17:04
    Reilly Smith se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale střelou z kruhu trefil jen brankáře Colorada, hra je přerušená.

17:26
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

18:23
    J. T. Compher se dostal do útočného pásma po chybě Vegas, ale hostující hráč nedokázal zakončit.

18:41
    Jevgenij Dadonov rychle přešel do útočného pásma, jeho rána byla zblokována.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:36
    Nathan MacKinnon měl před sebou odkrytou část branky, ale prostor minul.

19:53
    Ještě jedno vhazování, buly v útočném pásmu Vegas.

20:00

20:01

20:22
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, puk byl volný před brankou, ale obrana jej odehrála.

21:01
    Cale Makar vypálil z dobré pozice, brankáře domácích ale nepřekonal.

21:30
    Colorado se usadilo v útočném pásmu, kde se pokoušelo něco vymyslet, ale obrana domácích si poradila.

22:05
    J. T. Compher vypálil z ostré pozice, jeho pokus kryje domácí brankář, který byl u tyče.

22:47
    Zach Whitecloud pálil od modré čáry, Darcy Kuemper v pohodě viděl jeho střelu a kryje puk. Bude se vhazovat.

23:08
    O tom, že Vegas vystřídalo v sezoně vzhledem ke zraněním a Covidu mnoho hráčů, jste se mohli dočíst už dost. Brayden McNabb je jediným hráčem Vegas, který nevynechal ani jediný duel sezony.

23:30
    17:7, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

24:27
    Jeden z hráčů Colorada se dostal ke střele a po nenápadné akci pomohla domácím tyč.

25:23
    Alex Newhook se po rychlé akci dostal do zakončení, jeho pokus vyrazil brankář Vegas, následně si poradila obrana.

26:33
    Jonas Röndbjerg to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla snadným soustem pro brankáře Lavin.

27:04
    Reilly Smith pálil z první, jeho rána končí nad brankou, Darcy Kuemper zasahovat tentokrát nemusel.

27:31
    Darcy Kuemper rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Spokojenější mohou být zatím domácí.

28:39
    Alex Newhook dostal skvělý pas od spoluhráče. Nicolas Aube-Kubel ho vyzval ke skórování, ale trefil jen brankáře Vegas. Komerční přestávka.

29:01
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

30:13
    Domácí defenziva se pokouší hrát zodpovědně, ale nedaří se jí tak, jako v první dvaceti minutovce. Více ze hry mají hosté.

30:41
    Reilly Smith měl zajímavou příležitost, ale neuspěl. Podobně jako Valerij Ničuškin na druhé straně.

31:10
    Gabriel Landeskog rychle otočil směr hry, dostal puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

32:06
    20:15, tak vypadá statistika střel na branku.

32:36
    William Carrier zkoušel tečovat puk před brankou, ale gólman byl připravený.

33:01
    Vegas vystřídalo a rychle rozehrává od své branky, sledujeme dramatický hokej, který musí bavit.

33:24
    Jonas Röndbjerg se k puku v útočném pásmu nedostal, Darcy Kuemper dobře rozehrál.

33:42
    Laurent Brossoit si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal aktivně hrající Mikko Rantanen.

34:18
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., držení).

34:18

34:40
    Vegas minulo branku ránou od modré čáry, následně hostí vyhodili. Přesilovky Vegas v poslední době vůbec nejdou.

34:44
    Colorado vyhrálo buly a rychle vyhodilo puk přes všechny čáry.

35:01
    Valerij Ničuškin výborně napadal domácí rozehrávku, a tak se hosté v pohodě brání.

35:25
    Jevgenij Dadonov hledal spoluhráče, ale Keegan Kolesar na puk nedosáhl. Domácí se připravili o pásmo.

36:11
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., hákování).

36:11
    Naprosto zbytečný faul před brankou, Vegas půjde do oslabení, šance pro hosty na vyrovnání.

36:20

36:36
    Gabriel Landeskog to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit. Následně Vegas vyhodilo.

37:10
    Brayden McNabb vyhodil přes všechny čáry, oba týmy střídají své formace. Hosté rozehrávají od své branky.

37:31
    Mikko Rantanen dobře zakončoval po rychlé akci spoluhráčů. Jeho ránu kryje Laurent Brossoit. Hostující hráč vzteky zlomil hokejku.

38:03
    Rána Makera od modré čáry byla zblokovaná.

38:22

38:30
    Brayden McNabb měl velkou šanci, ale jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.

38:36
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky, následně se puk dostal sice do útočného pásma, ale hosté ho dokázali vybojovat.

39:00
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhé třetině. Chandler Stephenson to zkoušel individuálně, ale neprosadil se.

39:19
    Logan O'Connor hrál aktivně v útočném pásmu, ale obrana Vegas si dokázala poradit, hrála pozorně.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Domácí hokejisté drží těsné vedení nad Coloradem 2:1, nutno ale poznamenat, že hosté měli více ze hry a měli i více příležitostí.

40:01

40:13
    Hned z kraje třetí třetiny měli domácí velkou šanci, ale puk byl zblokovaný.

41:00
    Sledujeme dramatický zápas, který se dostal do své finální třetiny.

41:22
    25:18, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Mírně aktivnější je domácí celek.

41:36
    Jack Eichel se dostal do zakončení, jeho pokus kryje Darcy Kuemper, a tak se bude vhazovat.

41:47
    Shea Theodore byl v útočném pásmu volný, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat přihrávku. Colorado se v pohodě ubránilo.

42:23
    J. T. Compher se propracoval k zakončení, jeho projektil v pohodě kryje Laurent Brossoit.

43:23
    Valerij Ničuškin se dostal do útočného pásma, ale obrana Vegas ho nenechala vypálit.

43:42
    Hostující celek propadl, Jevgenij Dadonov se dostal do zakončení. Jeho rána končí vysoko nad.

44:38
    Vegas přišlo o puk v útočné třetině, ale domácí obrana se dokázala rychle vrátit a zastavila pokus o brejk.

45:05
    Laurent Brossoit vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Následně se píská zakázané uvolnění Vegas.

45:40
    Je vyrovnáno, po rychlé akci se prosazuje obranou Vegas neobsazený J. T. COMPHER. Asistence: Jack Johnson a Logan O'Connor.
    45:40 J. T. Compher - 2:2

46:06
    Tak trochu klasické Vegas. Rozhodně to není poprvé v sezoně, kdy Vegas inkasuje během necelé minuty dvě branky. Po krásné přihrávce pálil v pohodě do odkryté části branky NATHAN MACKINNON. Asistence: Cale Makar a Mikko Rantanen.
    46:06 Nathan MACKINNON - 2:3

47:46
    Jen těžko se domácí k něčemu dostávají, Colorado se díky produktivní a trpělivé hře dostalo do vedení.

48:00
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., sekání).

48:05
    Druhou přesilovku v zápase hrají domácí, kteří se usadili v útočném pásmu.

48:34
    Jonathan Marchessault pálil, jeho ránu v pohodě kryje Darcy Kuemper.

48:39
    Hostující celek se v pohodě dokázal osvobodit. Domácí musí rozehrávat od své branky.

49:00
    Polovina přesilovky Vegas je pryč, domácí čekají na střelu na branku i na zisk pásma.

49:37
    V pohodě hosté vyhodili, Valerij Ničuškin s přehledem dostal puk za branku soupeře.

50:03
    Shea Theodore minul branku ránou od modré, přesilovka končí. Colorado se v pohodě ubránilo.

50:50
    Domácí rozehrávají od své branky, marně se pokouší něco vymyslet. Obrana Colorada hraje zodpovědně a velmi dobře.

51:18
    Jonathan Marchessault dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal nic vymyslet. Nakonec se bude vhazovat.

51:30
    Hostující celek vybojoval kotouč ve svém pásmu a rychle otáčí směr hry. Ve středním pásmu o něj přišel.

51:54
    33:21, střelecky je aktivnější domácí tým, ale prohrává o gól a do šancí se dostává jen hodně těžko.

53:00
    William Karlsson vypálil z kruhu, s jeho pokusem si v pohodě poradil Darcy Kuemper. Domácí na výraznější šanci čekají.

53:45
    Obrana Colorada hraje velmi dobře a drží hru bezpečně daleko od své branky. Domácí se sice snaží, ale nestačí to.

54:50
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Tři střely na branku mělo Colorado a dalo dva góly.

55:37
    Hosté se v pohodě bráni, komerční přestávka

56:40
    Domácí hokejisté prohrávají o jednu branku, snaží se hrát aktivně, ale ve třetí třetině jim nevychází vůbec nic.

57:03
    William Carrier minul branku, následně se strhla potyčka před brankou Colorada.

57:05
    Colorado hraje takticky velmi dobře a drží náskok. Naopak domácím nevychází vůbec nic ve třetí části.

57:40
    Valerij Ničuškin měl další velkou šanci, ale jeho rána byla zblokovaná. Obrana Vegas si následně poradila.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:14
    Vegas hraje v šesti.

58:24
    Zach Whitecloud dobruslil puk, vlastní branka to není.

59:00
    Poslední minuta.

59:14
    Zakázané uvolnění, poslední šance pro domácí se zápasem něco udělat. Colorado drží v pohodě vybudované vedení.

59:14
    Oddechový čas pro domácí.

59:14
    Buly pro domácí.

59:23
    Darcy Kuemper si v pohodě poradil se střelou, kterou vyslal Alex Pietrangelo. Žádná teč před brankou, snadná práce pro brankáře.

Snadno vyhrává Colorado tento zápas. Vegas totálně nezvládlo třetí třetinu, ve které ze tří střel dostalo dva góly. Vegas hraje v poslední době velmi špatně a pokud chce postoupit do play-off, musí zlepšit hru. Rozhodující branku zaznamenal Nathan MacKinnon.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Stephenson (Eichel, Theodore), 9. Marchessault (R. Smith) – 8. Burakovsky (Newhook, Girard), 46. Compher (J. Johnson, L. O'Connor), 47. MacKinnon (Makar, Rantanen)

Trenér: Pete DeBoer

Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McIsaac, Rooney – Mills, Barton

Diváci: 18 333