Jihlava – Šumperk 5:1 (kon.) | Vsetín – Kolín 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 5:4 (po pr.)
Litoměřice – Ústí n/L 3:4 (0:1 po s.n.) | Třebíč – Sokolov 3:2 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 3:4 (1:2 po s.n.)
Vrchlabí – Havířov 0:5 (kont.) | Slavia – Prostějov 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Slavia Praha
5:4 (3:2, 1:1, 0:1 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 28.02.2022, 18:00Chance liga • 50. kolo

Dnešní zápas končí vítězstvím 5:4 pro domácí borce po samostatných nájezdech. Dnešek přinesl velice atraktivní utkání bohaté na góly, pro dnešek je to ode mě vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:44:59)

7. série
    1:0
    Jan KLOZ neproměňuje.
    Tomáš KNOTEK - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám vítěze dnešního klání nepřineslo. Následovat budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Slávisté se nyní na chvíli zdrželi v útočném pásmu.

63:52
    Vhazovat se bude před Michajlovem.

63:21
    O střelu se nyní pokusil Rudovský, jeho pokus končí mimo branku.

62:36
    Jestřábi v prodloužení zatím Pražany k ničemu nepustili.

62:26
    Michajlov dalším zákrokem drží domácí stále ve hře.

61:22
    V prodloužení jsou zatím více aktivní hosté, kteří si právě vytvořili skvělou akci ke skórování, domácí však drží MIchajlov.

60:01

60:00

Skončila nám třetí třetina. Ve které padl v závěru vyrovnávací gól. Budeme svědky prodloužení.
    58:46 Jiří KLIMÍČEK - 4:4

58:46
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hostům se hra v šesti vyplatila, v početní výhodě se prosazuje JIŘÍ KLIMÍČEK. Asistence: Mrázek.

58:15
    Michajlov chytá nebezpečné nahození od modré.

57:22
    Pražané hrají velice opatrně a nepouštějí se do velkých akcí.

55:51
    Střela Jiránka končí v ochranné síti.

55:22
    Zakázané uvolnění domácího celku.

54:22
    Konec třetí třetiny se nese v duchu minima střel na obou stranách.

53:36
    Tomáš Jáchym si dokázal poradit se dvěma slávisty, Hovorka ho však zastavuje a Slavia se pouští do útoku.

52:35
    Parádním zákrokem se blýsknul Martin Michajlov!

51:20
    Domácí si hravě poradili s přechodem středního pásma a opět se ženou do útoku.

50:10
    Machač se teď ocitnul osamocen před brankou, jeho teč však končí mimo.

49:24
    Slavia je třetí třetinu jednoznačně aktivnějším týmem. Chybí ji však trocha štěstí při zakončení.

49:12
    Hosté hrají v plném počtu.

48:03
    Hostům se podařilo vyhodit.

47:40
    Kafka zkusil vypálit z modré, jeho střela však končí na středu dresu prostějovského gólmana.

47:30
    Pražané mají zatím puk na svých hokejkách a daří se jim držet útočné pásmo.

47:12
    Slavia bude mít výhodu přesilové hry. Podaří se ji proměnit?

47:12
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Klimíček – 2 min., sekání).

46:09
    Hra zpomalila a oba týmy jsou ve všech situacích opatrnější.

45:01
    Nahození Poletína si pohlídali prostějovští a získávají puk zpět.

44:00
    Hovorka se pokoušel překvapit rychlou střelou zápěstím Bláhu, ten jeho pokus vyrazil.

43:37
    Zakázané uvolnění hostů.

43:05
    Ve středním pásmu byli úspěšnější hosté, vhazovat se bude před Michajlovem.

42:00
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

41:02
    Hosté skvěle založili útok, úspěšní v zakončení však nebyli.

40:27
    Všetečka pálil od modré, jeho střela ale končí mimo.

40:01

Třetí třetina co nevidět začne!

Ve druhé třetině padly góly pouze dva, na každé straně jeden. Hra má náboj a oba týmy dávají do dnešního utkání naprosto vše, co jim síly stačí! Rozdíl jednoho gólu může být rychle pryč, to vše se ale dozvíme až ve třetí třetině.

40:00

39:09
    Havel se prosadil skvělou střelou po individuální akci. Jeho pokus je ale jednoduchým soustem pro Bláhu.

38:36
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:09
    Pražané se nyní stáhli do obranného pásma a hosté mají spoustu příležitostí k vyrovnání.

36:48
    Marek Švec tečoval nenápadnou střelu a málem bylo vyrovnáno, naštěstí pro domácí, teč usměrnila puk vysoko nad branku.

36:09
    Pražané se vyhozením osvobozují.

36:01

35:20
    Obrovskou šanci měl nyní Tomáš Jáchym, jeho střela skončila pár centimetrů od domácí svatyně.

35:00
    Prostějovští mají opět výhodu přesilové hry.

34:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., podrážení).

33:52

33:14
    Machač důležitým osobním soubojem u mantinelu udržel pásmo.

32:45
    Pražané jsou při chuti a hosté při přesilové hře zatím k ničemu nepustili.

32:20
    Slavia může opět změnit skóre zápasu, naskytla se jim výhoda přesilové hry.

31:52
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., hákování).

31:36
    Hosté po vstřeleném gólu pokračují v tlaku.
    31:19 Petr BERÁNEK - 4:3

31:19
    Tak tohle je velká škoda pro domácí, po jejich nadějné akci, která gólem neskončila se na druhé straně hřiště prosazuje do odkryté branky PETR BERÁNEK. Asistence: Račuk, Švec.

30:01

29:41
    Domácí hrají v plném počtu.

28:30
    Mrázek se už pomalu začínal radovat, jeho střela MIchajlovi vypadla a málem skončila za brankovou čarou.

27:46
    Domácím se hned na začátku přesilovky podařilo vyhodit.

27:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Radek Havel – 2 min., držení).

27:35
    Hra je přerušena z důvodu hry vysokou holí.

26:52
    Střelu od modré zkoušel Krejčí, jeho pokus však končí v lapačce Bláhy.

26:08
    Pražané dali díky nepřesné rozehrávce šanci hostům, kteří však puk ztratili po necelé půl minutě. Slavia jde opět do útoku!

25:22
    Martin Michajlov podržel nyní domácí několika skvělými zákroky.
    24:16 Daniel KRUŽÍK - 4:2

24:16
    Slavia právě vstřelila branku!
    Žejdl našel parádní přihrávkou DANIELA KRUŽÍKA , který se nemýlil a vymetl všechny pavučiny v levé šibenici branky hostů. Asistence: Žejdl, Doležal.

23:52
    Martin Novák se pokusil ohrozit domácí střelou z levého rohu, úspěšný však nebyl.

23:26
    Střelou bekhendem mezi kruhy se blýskl Doležal, Michajlov však jeho střelu bez problému zlikvidoval.

22:51
    Brož teď skvěle našel volného Vlčka, ten si dokázal poradit s obráncem Prostějova. Bláha však jeho pokus pokryl.

22:18

22:00
    Kružík se pokoušel najít Machače, Švec mu však v nahrávce zabránil rukou.

21:15
    Hosté stále drží puk v útočném pásmu, ke střele se ale nedostalI!

20:10
    Hosté nahazují za branku domácích a začínají druhou třetinu ve velice rychlém tempu.

20:01

Blíží se nám začátek druhé třetiny.

V první třetině jsme byli svědky hned pěti gólů. Za domácí se prosadil Zelingr, Vlček a Kafka. Na jejich góly však našli odpověď hosté Jáchym a Račuk. Sledujeme velice svižné utkání, ve kterém jsou Pražané prozatím úspěšnější!

20:00

19:30
    Slávisté si nyní po sérii nepřesných rozehrávek pořádně zavařili. Michajlov je však podržel.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    18:18 Marek RAČUK - 3:2

18:18
    Přestřelka pokračuje, hosté opět snižují na rozdíl jednoho gólu. V přesilové hře se prosazuje MAREK RAČUK. Asistence: Novák, Mrázek.

17:42
    Prostějov si také zkusí v závěru první třetiny přesilovku.

17:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Kružík – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
    16:45 Petr KAFKA - 3:1

16:45
    Tak tohle byla obrovská paráda, po sérii krásných přihrávek se do odkryté svatyně prosazuje PETR KAFKA. Asistence: Žejdl.

16:36
    Domácí tým bude mít výhodu přesilové hry.

16:14
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jáchym – 2 min., podrážení).

15:38
    Machač zůstal osamocen v útočném pásmu, puk však dokázal udržet a nápor domácích může pokračovat.

14:58
    Michajlov teď radši podržel puk po nahození Prostějovských.

14:30
    Ondráček se dostal do zajímavé šance před Bláhu, ten však nenápadnou střelu z rohu kryje.

13:30
    Kafka s Hovorkou skvěle založili útok, domácí celek tlačí Prostějov v útočném pásmu!

12:36
    Staněk sehrál skvělý osobní souboj s Kernem, ve kterém byl úspěšnější hráč hostí.

12:21
    Zakázané uvolnění v podání domácích.

12:08
    Brož blokuje nebezpečnou střelu Jáchyma.

11:43
    Hra je přerušena z důvodu vyhození puku do ochranné sítě.
    09:57 Tomáš JÁCHYM - 2:1

09:57
    Prostějov po gólu TOMÁŠE JÁCHYMA snižuje zpět na rozdíl jednoho gólu a po 10 minutách hry jsme již byli svědky tří gólů. Asistence: Havlík, Jiránek
    09:30 Filip VLČEK - 2:0

09:30
    Špatnou rozehrávku hostujícího celku nyní domácí využili nejlépe jak mohli, prosazuje se FILIP VLČEK, který krásnou střelou překonává gólmana hostů.

08:56
    Na druhé straně se chtěl prosadit Žejdl, střela mu však nesedla a Bláha ji s přehledem kryje.

08:52
    Martin Novák se ocitl sám před Michajlovem, ten však domácí drží!

07:54
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Vhazovat se bude před domácí svatyní.

07:27
    Ofsajd domácích přerušuje hru.

07:14
    06:17 Matyáš ZELINGR - 1:0

06:17
    Slavia se dostává do vedení! Po skvělé střele MATYÁŠE ZELINGRA se skóre zápasu mění na 1:0! Asistence: Žejdl, Kružík

05:40
    Jáchym se dostal do osamocené pozice mezi kruhy, ovšem minul svatyni Michajlova.

05:10
    Hosté sevřeli nyní domácí v obranném pásmu.

03:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Kafka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

03:15
    Rudovský pálil od modré, střelu mu však překazil jeden z domácích borců.

02:30
    Barák skvěle přenesl puk na Kafku, který minul branku hostí.

01:45
    Slávisté se dostali do skvělé akce, kterou však s přehledem likviduje Bláha.

00:42
    Hosté se nyní snaží o založení útoku, nejsou však úspěšní.

00:01
    Zápas nám právě začal!

00:01

V Pražském Edenu budeme během pár minut svědky úvodního vhazování dnešního utkání.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Hejda, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, Barák, R. Havel, Zelingr, T. Duda – R. Všetečka, T. Knotek, P. Kafka – M. Ondráček, Poletín, J. Doležal – Kružík, Žejdl, P. Machač – Jaroslav Brož, Kern, Vlček.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – M. Jáchym, Klimíček, Staněk, Husák, Vala, Zajíc, A. Havlík – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, Račuk, Mrázek – P. Beránek, J. Kloz, M. Švec – T. Koblížek, Š. Jelínek..

V posledním vzájemném zápase zvítězila Slavia, po nájezdech na půdě Sokolova v poměru 3:4. Podaří se ji zvítězit i na domácí půdě?

LHK JESTŘÁBÍ PROSTĚJOV
    Jsou aktuálně na sedmém místě a se Slavií mají totožný počet bodů. Poslední zápas sehráli jestřábí s Litoměřicemi, kde po divoké přestřelce padli 6:8. V závěru základní části se jim příliš nedaří – o to méně venku, kde Prostějov prohrál sedm z posledních devíti utkání. V sestavě Jestřábů si svěřenci trenéra Jiřího Vebera musejí dát pozor zejména na útočníka Petra Mrázka. Ten se 47 body vede bodování svého týmu a je druhým nejproduktivnějším hráčem a s 25 góly i druhým nejlepším střelcem celé Chance ligy.

HC SLAVIA PRAHA

Už na osm v řadě prodloužili hokejisté Slavie sérii zápasů, ve kterých bodovali. Naposledy získali bod v sobotu v Sokolově, kde prohráli po nájezdech. V duelu s Baníkem přitom dvakrát vedli – ještě na začátku třetí třetiny o dvě branky. Západočeši ale srovnali a v nájezdech zvítězili.Už na osm v řadě prodloužili hokejisté Slavie sérii zápasů, ve kterých bodovali. Naposledy získali bod v sobotu v Sokolově, kde prohráli po nájezdech. V duelu s Baníkem přitom dvakrát vedli – ještě na začátku třetí třetiny o dvě branky. Západočeši ale srovnali a v nájezdech zvítězili. Znovu se vrátit na vítěznou vlnu se sešívaní pokusí v pondělí v posledním domácím utkání základní části proti Prostějovu.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítám vás u zápasu 50. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Vsetín. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 na ledě pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Fic

Branky a nahrávky: 7. Zelingr (Žejdl, Kružík), 10. Vlček, 17. P. Kafka (Žejdl), 25. Kružík (Žejdl, J. Doležal), rozh. náj. T. Knotek – 10. T. Jáchym (A. Havlík, Jiránek), 19. Račuk (Martin Novák, Mrázek), 32. P. Beránek (Račuk, M. Švec), 59. Klimíček (Mrázek)