North wings Ústí – HC UP Olomouc 3:4 (po pr.) | Riders Univerzita Pardubice – Black Dogs Budweis 1:10 (kon.)
HC North Wings Ústí nad Labem
3:4 (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Pondělí 28.02.2022, 18:15 • ZS Ústí nad Labem • Univerzitní liga ledního hokeje • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Dobrý den vítejte u onlajn přenosu z ULLH, v pondělí 29. února se na ZS v Ústí nad Labem proti sobě postaví celky HC NORTH WINGS a HC UP Olomouc. Utkání začíná v 18:15.

HC NORTH WINGS, 4. Místo, 16z. (8 – 1 – 1– 6), skóre 77:71, 27 bodů.
    Křídla severu jsou po 16 zápasech na 14. pozici. V soutěži jim chybí odehrát dvě utkání, no a aby mohli pomýšlet na udržení čvrtého fleku, musí v pondělí vyhrát za tři body. Za nimi totiž číhá dvojice vlků v podobě HC MUNI, ti mají odehráno jen 14 utkání (22 bodů) a BO OSTRAVA Vítkovice Steel, Ostravanům chybí odehrát ještě čtyři zápasy a mají na NORTH WINGS osmibodové manko. Na třetí Black Dogs Budweis mají domácí pět bodů ztráty.

HC Univerzita Palackého v Olomouci, 7. místo, 17z. (6 – 0 – 2 – 9), skóre 77:81, 20 bodů.
    Hráčům Olomouce chybí v soutěži odehrát jediné utkání a drží v tuto chvíli 7. místo, které zaručuje účast v play-off. Jenže je pravděpodobné, že jej ve stíhacím závodu předběhne BO OSTRAVA Vítkovice Steel, která má na tým z Olomouce jednobodovou ztrátu. Olonoucký tým má eso v rukávuv podobě Filipa Paličky, ten je v aktuálním ročníku se třinácti góly nejlepším snajprem soutěže, přidal k nim i 11 nahrávek, což je nejlepší číslo v klubu a druhé v ULLH. Pokud se podíváme na primární body, tak těch nasbíral Filip 19 .

HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner – Šebesta, Jarý, Stuchlý, Štěpánek, Miškovič, Šíma, Straka – Jaroš, Polák, Jarý, Dytrych, Bartoš, Sajdl, Brandner, Janoušek, Harkabus.
    Trenér: Lukáš Místecký

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Šoustal (Novotný) – Dubovčí, Fojtášek, Kuchař, Pírek – Janků, Cach, Rimmel, Palička, Skopal, Hajšman, Rosecký, Šíp, Sup, Krejčiřík, Formánek.
    Trenér: Michal Janeček

Rozhodčí: Wagner – Kurtin, Povová.

00:01

00:20
    Jarý měl první střelu na branku, ale Štoustal byl pozorný. Buse se vhazovat po levici gólmana hostí.

00:49
    Hanáci byli na chvíli v pásmu North Wings, ale hned přišli o puk.

01:05
    Filip Palička byl v šanci, ale v předbrankovém prostoru nechal vyniknout gólmana.

01:42
    North Wings se dostali ke střele, pak šla do úniku Olomouc, ale nezakončila.

02:13
    Dubovčík selhal v zakončení.

02:50
    Zakázané uvolnění North Wings.

02:52
    To vypadá, že na ledě je hráč, který není uveden v zápise.

02:52
    North Wings vyhráli buly a šli do rychlého kontru, ale Šoustal byl pozorný.

03:19
    Domácí kapitán se snažil zakončit z otočky, ale trefil jenom gólmana.

03:48
    Paličkova střela z první se neujala.

04:09
    Hraje se nahoru a dolů, obě obrany připomínají průtokový ohřívač.

04:38
    North Wings kombinovali v pásmu hostů, ale střela z toho nebyla.

04:58
    Hanáci se nedostali ke střele, na druhé straně se dostal k zakončení brejku Janoušek, ale jeho pokus neměl razanci.

05:37
    Sajdl měl na hokejce gól, ale v poslední chvíli se mu touš sklouzl po holi.

06:13
    Gerstner raději přikryl puk do lapačky, přerušuje se po dlouhé době.

06:41
    Rosický byl sám ve slotu, ale v zakončení selhal.

07:01
    Rosický byl sekán při nájezdu, bude následovat trestné střílení.

07:01
    David Rosický to zkoušel při trestném střílení ranou nad levý beton, ale Gersner byl pozorný.

07:12
    Dan Bartoš měl nájezd na druhé straně kluziště, ale minul zařízení.

08:06
    North Wings zahráli na zakázané uvolnění. Buse se vhazovat po levici Gerstnera.

08:09
    Gerstner si připsal zákrok hned po buly.

08:40
    Rimmel zůstal na ledové ploše, dostal naloženo do hlavy.

08:40
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (2 min. – nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

10:05
    Olomouc nehraje dobrou přesilovku, střelu jsme ještě neviděli.

10:27
    Skopal se prezentoval přízemní střelou, ale gólman touš vykop.

10:49
    North Wings hrají v plném počtu.

11:10
    North Wings šli v plném počtu do brejku, ale nezakončili přesně.

11:18
    Kotouč byl mimo hrací plochu, bude se vhazovat po levici Šoustala.

11:35
    Univerzita Palackého zahrála na zakázané uvolnění.

11:57
    Gerstner musel po delší době zasahovat.

12:19
    Harkabus měl na holi první branku, ale z levého kruhu trefil jenom Šoustalovu lapačku.

12:49
    Olomouc se dostala jen na pět vteřin do pásma North Wings.

13:07
    North Wings zahráli na zakázané uvolnění, hra se vrací před Gerstnera.

13:52
    Olomoučtí napadali v pásmu North Wings, ale ti se nakonec dostali z vlastní třetiny.

14:19
    Rychlý přechod hostů zastavil ofsajd.

14:42
    Rimmel riskantní přihrávkou dostal pok z pásma hostů.

15:01
    Skopal zakončoval ve slotu, ale minul branku.

15:19
    Gersner zasáhl ramenem, poté Sup z dorážky minul.

15:37
    Dan Janoušek z blízka beckhendem minul branku, domácí fans už se nadechovali.

16:08
    Janoušek nabízel puk spoluhráči, ten ale z mezikruží minul.

16:39
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Gestner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Dytrych.

16:45
    Olomouc se dostala do tlakou a domácí obránce ještě přišel o hokejku.

17:10
    Rimmel se nedostal k puku.

17:16
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Pírek – 2 min., napadení).

17:16
    Sto dvacet vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

17:26
    Štěpánek to zkoušel propagační střelou, která Šoustala ani nemohla rozhodit.

17:38
    Harkabus se dostal na puk po chybě domácí obrany, povodil si dva beky, nachystak si to na forehend ve slotu, jenže minul zařízení.

18:09
    Šíp aktivně napadal rozehrávku North Wings.

18:39
    Straka byl rychlejší v souboji, ale Sedlo, který najížděl u levé tyčky se už nedostal na puk.

18:42

19:19
    Tempo nám v závěru poněkud opadlo.

20:00

První dějství nám na ZS v Ústí nad Labem branku sice nepřineslo, ale hokej musel nestranného fanouška bavit. Oba celky mělo mnoho šancí, ale čarovali gólmani. Druhá perioda začne přibiližne v 19:03.

20:01

20:14
    Gersner musel zasahovat hned v úvodu druhé periody.

20:19
    Rimmel se do toho opřel hned po buly.

20:36
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    DAN BARTOŠ ujel po pravém křídle a z kruhu vyslal bombu na Šoustala, od nějž se puk dostal do branky. Asistence: Janoušek.

20:56
    Šoustal napravil své zaváhání, teď vytáhl parádní zákrok lapačkou.

21:05
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Šebesta – 2 min., nedovolené bránění).

21:23
    Kuchařova střela od modré se neujala.

21:45
    Kuchařova bomba příklepem byla zblokována bruslí beka North Wings.

22:29
    Gerstner nemá v oslabení hokejku.

22:43
    North Wings vyhodili v oslabení do pásma hostů.

23:09
    Dytrych už je zpátky na ledě.

23:21
    Olomouc sice pěkně kombinuje, ale útočí do plných.

23:42
    North Wings po střele Paličky vyhodili na zakázané uvolnění.

24:19
    Olomouc je sice v tlakou, ale je to bez střely.

24:34
    Icing North Wings, bude vhazovat po pravé straně Dominika Gerstnera.

25:49
    North Wings zahráli na zakázané uvolnění.

25:59
    Domácí vyhráli buly v obranném pásmu a dostali se až do třetiny hostí, to ale bylo všechno.

26:24
    Palička se snaží napadat se spoluhráči, ale ti přišli o držení puku.

26:24
    Palička se snaží napadat se spoluhráči, ale ti přišli o držení puku

26:56
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (2 min. – hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (2 min. – sekání).

27:19
    Oby týmy hrají ve čtyřech.

27:26
    Šíp nenašel mezeru mezi betony Gerstnera.

27:36
    Domácí jsou ve třetině Olomouce dvacet vteřin, ale střela z toho nebyla.

28:19
    Sajdl to sobecky vzal na sebe, i když měl nalevo Jarého.

28:45
    Zakázané uolnění Olomouce.

28:52
    Janoušel byl ve slotu sám, ale z pvní minul zařízení.

29:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

29:34
    Olomouc má optickou převahu, ale je podobně jako nyní Rosický nepřesná v zakončení.

29:50
    North Wings ztratili puk za brankou soupeře, Sup se dostal k zakončení, ale trefil jenom gólmana.

30:36
    Tempo zápasu nám poněkud opadlo.

30:57
    Rimmel získal při napadání puk, ale Olomouc za patnáct vteřin nevystřelila na Gerstnera.

31:29
    Harkabus získal odražený puk, ale North Wings nikam nespěchají.

32:00
    Gerstner neměl puk pod kontrolou, když se na něj vrhkli hráči Olomouce.

32:11
    Icing Oloumouce se nekonal, rozhodčí se omlouvá.

32:28
    Sajdl v brejku trefil jenom brusli Jarého.

32:54
    Harkabus a Štěpánek kombinovali v předbrankovém prostoru a MATĚJ HARKABUS dostal puk do odkryté branky. Asistence: Janoušek, Štěpánek.

33:27
    Olomouc je brankou číslo dvě poněkud zaskočena.

33:50
    Gerstner teď nemusel proti tečované střele ani zasahovat.

34:20
    Gerstner teď exceloval proti střele od modré, která měla velkou razanci.

34:25
    Jarý to vzal na sebe v brejku, poté Jaroš jen těsně minul pravou tyčku branky Olomouce.

35:02
    Lukáš Pírek se nedostal k zakončení v předbrankovém prostoru.

35:25
    North Wings šli střídat, na puk jde Olomouc.

35:47
    Puk teď projel brankovištěm North Wings bez povšimnutí hráčů UP.

36:15
    Olomouc zahcytila křižnou prihrávku North Wings.

36:48
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    Sajdl se nedostal k zakončení před brankou Olomouce. Libor Janků pak utekl obraně North Wings a snížil. Bez asistence.

37:09
    Rimmelova bomba z dálky byla zblokována.

37:28
    Závar po střela Rimmela Gerstner nakonec s vypětím všech sil vyřešil.

38:19
    Jaroš teď zbořil Pírka.

38:36
    Jaroš projel pásmem, ale minul zařízení.

38:39
    Sajdl byl opět v šanci, ale Šoustal se skvěle přemístil.

38:59
    North Wings trefili tyčku.

39:19
    NA ledě se nám to trochu přiostřilo, ale rozhodčí je v klidu.

39:46
    To vypadá, že bude vylučovat, puk je mimo hrací plochu.

39:47
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Jarý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

40:00

Druhá třetina přinesla zlepšený výkon HC UP, jenž více branek dali domácí. Bartoš daroval v úvodu North Wings vedení, poté Harkabus ve 33. minutě zvýšil na 2:0. Za hosty snížil, s přispěním domácího beka, Janků. Zápletka by byla, třetí dvacetiminutovka začně v 19:53.

40:01

40:19
    Hosté pokračují ve zbytku přesilové hry.

40:44
    Gerstner zakročil ramenem proti střele Rimmela.

41:12
    Je vyrovnáno, DOMINIK CACH, se nejlépe zorientoval v předbankovém prostoru poslal puk do okryté branky. Asistence. Dubovčí, Krejčiřík.

42:01
    Začíná se od začátku.

42:39
    Jarý to zkoušel z dálky, ale netrefil zařízení.

42:55
    Harkabus přišel o puk za brankou UP.

43:21
    Domácí opět vedou, LUKÁŠ SAJDL doklepl puk za záda Šoustala. Asitence: Harkabus.

43:49
    Sajdl ujížděl směr branka hostů, ale ztratil puk.

44:19
    North Wings koušou a hosté spoléhají na Šoustala.

44:28
    FILIP PALIČKA projel pásmem, položil si obránce a skvěle našel mezeru mezi betony gólmana. Bez asistence.

44:55
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Miškovic – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

44:58
    Hosté přišli v přesilovce hned o udržení puku, North Wings se osvobodili.

45:40
    Krejčiřík to vzal na sebe, ale střela byla tečována a skončila na tribuně.

45:55
    Mikuláš Rimmel trefil horní tyčku branky North Wings.

46:39
    Paličkova klička do bekchendu neskončil v síti, hosté jsou teď lepší.

46:50
    Cachova bomba od modré minula brankou Gersnera.

47:10
    Domácí hrají v plném počtu, mezitím Palička minul branku.

47:39
    Palička teď na ledě ukazuje svou třídu, je ho plné hřiště a domácí obránci s ním mají veliké potíže.

47:54
    Gerstner zachránil domácím kůži po velké hrubce v obraně. Bude se vhazovat po jeho pravici.

48:05
    Na ledě zůstal z jeden hráčů North Wings, je povolán lékař.

48:05
    Dytrych byl za pomocí spoluhráčů odveden z ledu za potlesku publika. Vypadá to, že bude v pořádku, hra bude moci pokračovat.

48:49
    Zakázané uvolnění hostů, bude se vhazovat ve třetině Olomouce.

49:17
    Palička se nedostal do třetiny North Wings, domácí jdou do útoku.

49:47
    Rimmel jel do brejku, ale akci Olomouce zastavil ofsajd.

50:08
    Bartoše s Harkabusem zastavil ofsajd.

50:24
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Harkabus – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Janků – 2 min., hrubost).

50:24
    Už se to na ledě rve. Harkabus a Janků půjdou na trestnou lavici.

50:32
    Na ledě jsou vidět emoce, aby se to dnes ještě nezvrtlo.

51:00
    Jeden hráč Olomouce zůstal ležet na ledě po zásahu kotoučem. Na ledě je krev a sudí si vyžádal ledaře.

51:07
    Nehrálo se skoro pět minut.

51:27
    Štěpánkova střela ze střední vzdálenosti našla jenom Šoustalovu lapačku.

51:38
    Olomouc zahrála dobře a vyhnula se icingu.

52:05
    Šoustala prvověřil od modré Fojtášek, ale gólman North Wings měl dobrý výhled.

52:16
    Olomouc zachytila puk v pásmu North Wings, ale střela z toho nebyla.

52:52
    UP jde za pukem za branku North Wings, jenže domácí získali puk.

53:25
    Skopal v brejku upadl, North Wings jde na puk.

53:42
    Gerstner musel jít rychle na zem proti střele UP.

54:16
    Janoušek s Polákem nedokázali dát gól po chybě UP.

54:38
    Obrany obou týmů teď připomínají průtokový ohřívač.

55:08
    North Wings se nyní na puk nedostali.

55:39
    Straka nahodil puk po mantinelu, ale UP vyhodila do středního pásma.

56:02
    Gerstner se vyznamenal poti střele Supa.

56:19
    Jarý zaměstnal tři hráče soupeře, ale bude se vylučovat.

56:34
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Kuchař – 2 min., vysoká hůl).

56:34
    Dominik Kuchař zcela zbytečně dohrál soka a jde si minimálně na dvě minuty odpočinout za vysokou hůl.

57:02
    Krejčiřík v oslabení minul zařízení.

57:29
    Domácí se po minutě dostali ke střele v přesilově hře.

57:49
    Janoušek zavezl puk do třetiny, Straka to zkusil z dálky, jenže Šoustal zasáhl lapačkou.

58:19
    Janků se dostal do výborné pozice, ale byl zablokován.

58:32
    Gerstner při rozehrávce trefil jenom Straku a málem byl oheň na střeše.

58:40
    Gerstner byl opět v pernamenci.

58:58
    Jaroš si pokryl puk, ale byl faulován.

58:59
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Sup – 2 min., podrážení).

59:22
    Jarý střílel, Štěpánek dorážel, ale Šoustal lapil pul do své výstroje.

59:35
    Harkabus nabil Bartošovi, ale ten jen trefil gólmana Šoustala.

60:00

60 minut hry nám na ZS v Ústí nad Labem rozuzlení nepřineslo. Jedinou branku North Wings ve třetí periodě dal Šoustal, UP srovnala zásluhou Cachy a Paličky. Prodloužení začne ve 20:35.

60:01

60:09
    North Wings jsou v džení puku a mají zbytek přesilovky.

60:32
    Jarý minul v jasné pozici branku Šoustala.

61:00
    Hosté hrají v plném počtu.

61:13
    UP ztratilo puk, Sajdl byl jasně faulován v úniku, ale rozhodčí nevylučoval.

62:14
    FILIP PALIČKA dává Univerzitě Palackého v Olomouci rozhodující branku. Nejproduktivnější hráč Olomouce ujel obraně North Wings a nadvakrát překonal Gerstnera. Bez asistence.

Na ZS v Ústí nad Labem byl k vidění hokej, který se musel nezaujatému fanouškovi líbit. První třetina sice branku nepřinesla, ale pak bylo v vidění šest branek a to navíc v dobrém tempu. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, které rozsekl nejproduktivěnjší hráč UP Filip Palička. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (20:41:29)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 21. Bartoš (Janoušek), 33. Harkabus (Janoušek, Štěpánek), 44. Sajdl (Harkabus) – 37. Janků, 42. Cach (Dubovčí, Krejčiřík), 45. Palička, 63. Palička

Rozhodčí: Wagner – Kurtin, Povová