NY Rangers – St. Louis 5:3 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:5 (kon.) | Dallas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Seattle – Nashville 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (0:1, 4:2, 1:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 03.03.2022, 16:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné čtvrteční odpoledne! Společně dnes budeme sledovat utkání mezi Vítkovicemi a Mountfieldem, které začíná v 16:00 v Multifunkční hale.

Domácím se v této části soutěže moc nedaří, vždyť v 18 zápasech zvítězili pouze pětkrát, jednou vyhráli v prodloužení, dvakrát padli v samostatných nájezdech a desetkrát prohráli, což znamená, že si svěřenci Darka Stránského připsali 19 bodů a v tabulce jsou na posledním místě.

Nejlepšími útočníky jsou Matěj Štiak 27 bodů (12+15) a Sebastian Glas 27 bodů (11+16), v obraně se nejvíce daří Jakubu Fibigrovi 25 bodů (9+16). Vojtěch Matějka má na svém kontě 66 trestných minut, patří mu tak první místo v obdržených trestech. Nejvytěžovanějším gólmanem je Jakub Smolka – 30 zápasů – úspěšnost: 92,68%, dalšími strážci vítkovické branky jsou Štěpán Vávra – 5 zápasů – úspěšnost: 87,50%, Lukáš Vilém – 2 zápasy – úspěšnost: 94,64% a Sebastian Varga – 1 zápas – úspěšnost: 85,71%.

Hradec je na tom jen o trochu lépe. Hosté taky odehráli 18 zápasů a v těch vybojovali 24 bodů, když šestkrát slavili výhru, jednou byli lepší v prodloužení, čtyřikrát v nastaveném čase neuspěli a sedmkrát nebrali ani bod. Mountfieldu tak patří 3. příčka v tabulce.

Nejproduktivnějším forvardem Hradce je Lukáš Král 62 bodů (32+30), v obraně si nejlépe vede Adam Bezpalec 17 bodů (2+15). V kolonce trestů má největší číslo Jan Trejbal, který vyfasoval 55 trestných minut. V bráně Mountfield spoléhá na Jana Kasala – 26 zápasů – úspěšnost: 91,70%, Vojtěcha Mrázka – 7 zápasů – úspěšnost: 92,65% a Samuela Meišnera – 7 zápasů – úspěšnost: 87,78%.

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    11. 12. 2021 Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera 3:2
    20. 01. 2022 HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 4:3
    05. 02. 2022 Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera 4:2

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Fibigr (C), Chaloupka, Man (A), Lazár, Čuba, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Štiak (A), Chlán, Lerch, Žídek
    Trenér: Darek Stránský

Mountfield HK: Kasal (Záruba) – Fiala, Žaba (A), Pavič, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král
    Trenér: Václav Pánek

Rozhodčí: Pavel – Klimek, Kořistka.

00:01

00:12
    Hned v úvodu je hra přerušena kvůli icingu Vítkovic.

00:32
    Hora prošel přes obránce, ale mezi kruhy mu puk od hokejky odskočil, a tak nemohl zakončit.

00:39
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Vhazování po pravé ruce Smolky.

01:09
    Střela Paviče Smolkovi vypadla a dorážet se snažil Trejbal, domácí gólman ale nakonec puk přikryl.

01:53
    Saxa odzbrojil Sílu a domácí míří na druhou stranu.

02:10
    Smolka má další zásah, když pálil Vencl. Vhazovat se bude po levé ruce domácího brankáře.

02:48
    Činčala trefil prvního bránícího hráče, ale domácí jsou stále v pásmu.

03:12
    Chaloupka přenechal kotouč Krčmarskému, ten ale nemohl vystřelit, protože mu hokejku zablokovala hradecká obrana.

04:09
    Klíma si najel mezi kruhy, jeho střelu Smolka vyráží.

04:54
    Hosté jsou znovu rozestavení v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.

05:27
    Štiak vybojoval puk v útočné třetině a přihrál Chaloupkovi, ten se trefil pouze do náruče Kasala.

05:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu! Mountfield se rychle přesunul na druhou stranu. Po přihrávce Hory propálil LUKÁŠ KRÁL domácího brankáře, který se za střelou jen otočil. Asistence: Tomáš Hora a Jan Vencl.

06:46
    Ofsajd Hradce.

06:57
    Pokus Fialy letěl hodně nad bránu. Teď už ale Hradec znovu kombinuje v pásmu.

08:02
    Hra se vrátí před Smolku, protože se píská zakázané uvolnění.

08:06
    Po vhazování pálil Pavič mimo.

08:24
    Samek pálil od modré, Smolka měl se střelou trochu problémy, ale na poslední chvíli ji dokázal schovat.

08:53
    Klíma přihrával před bránu Jónovi, ten ale bránu minul.

09:02
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování po pravici Smolky.

09:15
    Aktivní Saxa se protlačil do pásma, jenže žádná jeho střela přes hostující obranu neprošla.

09:48
    Na druhé straně střílel Mach, ale puk jen proletěl kolem branky.

10:52
    Žaba nahodil kotouč za vítkovickou branku, tam ho ale berou domácí.

11:34
    Chlán si obhodil hradeckého obránce, pak se mu však nepovedlo zakončení.

11:38
    Icing Hradce vrátí hru ke Kasalovi.

11:57
    Další zakázané uvolnění, teď se ale bude vhazovat před Smolkou.

12:19
    Saxa se snažil prodrat přes hostujícího obránce, Samek byl ale rychlejší.

12:58
    Střelu Vencla sklapl Smolka do lapačky a rychle rozehrál.

13:25
    Krčmarský projel s pukem přes modrou, jenže jeho spoluhráči odjeli střídat, a tak nemá komu přihrát.

13:49
    Krčmarský v útočném pásmu předvedl skvělou práci a Hradci se nepodařilo mu vzít kotouč.

14:52
    Samek trefil pouze bránící hráče. Vítkovice se pak bleskově přesunuly ke Kasalovi, ale s Fibigrovým zakončením si hostující brankář poradil.

15:38
    Za hákování je vyloučen vítkovický Žídek.

16:15
    Hora si najel na levý kruh, odkud zamířil na Smolku, ten ránu chytá.

16:24
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

16:46
    Jenže Hradec je zpátky a nebezpečně se přibližuje k brance.

17:03
    Ke střele se však hosté nedostali a domácí se znovu osvobozují.

17:28
    Glas zblokoval střelu Fialy a vystřelil kotouč za hradeckou branku.

17:38

18:21
    Nahození Vencla proletělo za bránu, puk berou domácí.

18:57
    Milata objel bránu a zakončil, ale Kasal byl připraven a puk vyrazil.

19:22
    Matějka chtěl dorážet, ale Kasal velice dobře natáhl svůj beton a domácímu útočníkovi nic nedovolil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:41.

O první branku se postarali hosté, za které se v čase 05:46 prosadil Lukáš Král. Hosté jsou aktivnější a přesnější, lehce se dostávají do pásma. Naopak Vítkovice se s přechodem přes střední pásmo hodně nadřou a Hradec je do šancí nepouští.

20:01

20:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice vyrovnávají! Štiak se prokličkoval mezi hradeckou obranou, jenže puk nechal za sebou, to ho ale vůbec nemusí mrzet, protože k puku dojel ONDŘEJ KRČMARSKÝ, který z mezikruží trefil tyčku, od které se kotouč odrazil do branky. Asistence: Matěj Štiak a Tomáš Tobola.

21:54
    Vítkovice začínají od vlastní branky novou akci.

22:20
    Hradci se rozehrávka vůbec nepovedla a kotouč zachytil Tobola, který chtěl kotouč zasunout kolem tyčky, ale Kasal mu to nedovolil.

22:59
    Fibgr zblokoval střelu Vencla, ale hosté udrželi pásmo. Od modré pak nepřesné pálil Fiala.

23:31
    Král se přemístil k levému kruhu, odkud se trefil do lapačky Smolky.

23:57
    Pokus Klímy vyrazil Smolka do rohu kluziště a domácí začínají novou akci.

24:28
    Saxa narušil hradeckou přihrávku, Klíma se i tak dostal ke střele, ta ale jen proletěla kolem brány.

24:46
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

24:52
    Po vhazování se puk odrazil ke Smolkovi, ten raději přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

25:10
    Tobola přešel přes modrou, ale pak zamířil vysoko nad bránu.

25:38
    Krčmarský dlouho kroužil kolem brány, nakonec přihrál Fibgrovi, jeho střelu se ještě snažil tečovat Fojtík, ale úspěšný nebyl.

26:19
    Chlán jen promáchl a na druhou stranu vyrazil Král.

26:25
    Král ale pouze orazítkoval beton domácího brankáře a hra se znovu přesouvá ke Kasalovi.

27:57
    Domácí se dostávají do vedení! ONDŘEJ KRČMARSKÝ dokázal zpoza brány zasunout puk kolem tyče, kam Kasalův beton nedosáhl. Asistence: Vojtěch Matějka a Martin Milata.

29:34
    Ani jednomu týmu se teď nedaří projít přes střední pásmo. K vidění jsou jenom samé nepřesnosti.

30:59
    Kasal raději přikryl kotouč, který se k němu odrazil.

31:36
    Teď už Vítkovice vedou o dvě branky! Domácím se podařilo uzamknout Hradec v pásmu, z pravé strany pak za záda Kasala zakončil VOJTĚCH FOJTÍK. Asistence: Tomáš Tobola a Matěj Štiak.

32:54
    Střela Mráze proletěla mimo. Další rána letěla od Pavlíka a Smolka ji vyrazil vyrážečkou.

34:00
    Domácí Smolka hrál v nedovoleném prostoru a je vyloučen, trest odpyká Tobola.

34:38
    Vítkovice vystřelily kotouč ke Kasalově bráně.

34:54
    Hosté přesilovou hru rychle využívají! PETR FIALA se od modré čáry trefil pod horní tyč brány. Asistence: Lukáš Král.

35:59
    Štiak udržel pásmo a nahodil kotouč za branku.

36:32
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

37:04
    Vencl přihrával Horovi, ten ale nedokázal kotouč zpracovat.

37:43
    Fibigrova rána skončila vedle brány.

37:49
    Domácí znovu vedou o dvě branky! Po přihrávce Milaty to zkusil MATĚJ ŽÍDEK, Kasal na jeho střelu vůbec nestihl zareagovat. Asistence: Martin Milata a Vojtěch Fojtík.

39:04
    Trest za podrážení dostává vítkovický Tobola.

39:31
    Smolka se skvěle natáhl proti střele Hory!

39:43
    Jenže teď už Hradec snižuje. TOMÁŠ HORA byl znovu na pravé straně, odkud prostřelil Smolku. Asistence: Petr Fiala a Lukáš Král.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:25

Druhá třetina nabídla 6 branek. V první minutě druhé třetiny dával na 1:1 Ondřej Krčmarský, v čase 27:57 to byl znovu Ondřej Krčmarský, který našel místečko u tyčky. Domácím se začalo více dařit, naopak Hradec trochu snížil své tempo. A za malou chvíli už byl stav 3:1, když z pravé strany zakončoval Fojtík. Hradec se ale taky ozval, přesilovou hru využil Petr Fiala – 3:2. Aby toho nebylo málo, tak další branku měli na starosti domácí, když střelu Vojtěcha Matějky nedokázal Kasal zastavit. Sedmnáct vteřin před sirénou Mountfield snížil na rozdíl jediné branky, to když se Tomáš Hora prosadil v přesilovce – 4:3.

40:01

40:47
    Domácí jsou u hradecké branky, ale zatím se nemohou dostat ke střele.

41:21
    Chlán posouval puk před branku, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

41:28
    Hradec v ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.

42:09
    Klíma neprošel přes domácí obranu, ta teď otáčí směr hry.

42:26
    Tobola se šikovně otočil, jenže pak mu hosté sebrali kotouč.

42:47
    Puk ale znovu mají domácí. Po přihrávce Čuby se snažil usměrnit puk do brány Tobola, ale neuspěl.

43:53
    Chlán spěchal za kotoučem, ale dva hradecké hokejisty se mu nepodařilo překonat.

44:33
    Vítkovický ofsajd přerušil hru.

45:10
    Žídek přešel přes modrou čáru, jenže za chvíli ho hradecká obrana zastavila.

46:29
    Pavlík obkroužil bránu, najel si mezi kruhy, ale trefil jen beton domácího gólmana.

46:45
    Hosté mají výhodu.

46:48
    Za napadení je vyloučen domácí Čuba.

47:00
    Střelu Fialy Smolka vyrazil, k následné dorážce už se Mach nedostal a domácí posílají puk do bezpečí.

47:29
    Nahození Fibigra musel zastavit Kasal.

47:59
    Trest za hákování si jde odpykat hradecký Trejbal.

48:10
    Chlán vybojoval puk v útočném pásmu, ale následně trefil jenom bránící hráče.

48:45
    Pavlík proskočil před Smolku, ale puk nestihl zastavit.

48:48

49:21
    Hosté se osvobodili a domácí musí začít od vlastní branky.

49:49
    Vítkovicím se podařilo využít přesilovou hru! Tobolovu střelu od modré tečoval MATYÁŠ MAN, který s pomocí tyčky zvyšuje na 5:3. Asistence: Tomáš Tobola a Jakub Fibigr.

50:49
    Střelu Čuby od modré drží Kasal v lapačce. Vhazování po levici hostujícího brankáře.

51:56
    Hradeckou přihrávku domácí zastavili a dostali se ke Kasalovi, kde jim však hosté nedovolili vystřelit.

52:49
    Boj o puk u hradecké branky pro hosty.

52:59
    Za krosček je potrestán hostující Klíma.

53:28
    Hradec poslal puk až za bránu Smolky.

54:12
    Vítkovice jsou zpátky v pásmu. Chlánovu rána byla zblokovaná.

54:59

55:27
    Rozhodčí přerušil hru kvůli ofsajdu Vítkovic.

55:53
    Králova střela od modré se odrazila do ochranné sítě.

56:05
    Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

56:12
    Za vyhození puku mimo hřiště je vyloučen vítkovický Chaloupka.

56:56
    Domácí vyhazují puk k hradecké bráně.

57:21
    Vítkovice se znovu osvobodily.

57:39
    Jónovu přihrávku nikdo nezachytil, a tak je puk znovu u hostující brány.