Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 4:5 (po pr.)
Moser Medical Graz 99ers
4:5 (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:2
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 04.03.2022, 19:15 • Eisstadion Graz Liebenau, Štýrský Hradec • bet-at-home ICE Hockey League • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Předkolo play-off pokračuje ve Štýrském Hradci, kde může Znojmo v sérii hrané pouze na dva vítězné zápasy potvrdit postup. V úvodním utkání na Moravě zvítězili Orli 3:2 po prodloužení, kdy hosté po Ahlově vítězné trefě ze 70. minuty pochopitelně nedostali příležitost potřetí dotáhnout jejich náskok.
    Domácí však budou moci oproti středečímu duelu nasadit Gordona, Oberkoflera a Altmanna, kteří se vyléčili z covidu, naopak zraněný Martin má po sezóně. Na straně Znojma chybí jen nemocný Zubov.

Moser Medical Graz 99ers: Engstrand (Nußbacher) – Blood, Boivin, Kirchschläger, Ackered, Pfeffer, Altmann, Kernberger, Krainz – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjenšek – Grafenthin, Alagić, Latta – Gordon, Schiechl, Zuševics – Pesendorfer, Oberkofler, Maurer
    Trenér: Gustafsson

Tesla Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann
    Trenér: Hanlon

Rozhodčí: Hronský, Nikolić – Bärnthaler, Durmis.

Domácí budou hrát v oranžových dresech, hosté v černých. Předzápasový ceremoniál se poněkud protáhl, nyní jsou ale zahajovací formace připraveny na ledě k úvodnímu buly.

00:01

0:38
    Kantora vyzkoušel z bezprostřední blízkosti Blood, který nedokázal dorazit kotouč za jeho záda.

1:30
    Při prvním střídání se vrhli do útoku domácí, poté strávili nějaký čas v útočném pásmu hosté, ale rakouský brankář zatím zasahovat nemusel.

2:30
    K dispozici máme pouze velmi nekvalitní stream bez časomíry a grafiky, nicméně se pokusím v rámci možností dění na ledové ploše přiblížit. Rozlišit jednotlivé hráče bude dnes obtížné.

3:44
    Luciani tečoval zblízka Bartkovu střelu od modré čáry, domácí brankář Engstrand se vyznamenal semaforem.

4:58
    Pavel Kantor si pohlídal Kirchschlägerův průnik po pravém křídle a přerušuje hru.

6:00
    Znojmo oplácí akcí Radima Matuše z levého křídla, zakončenou od mantinelu prudkou ranou do Engstrandova betonu.

7:48
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Zintis Zuševics – 2 min., sekání).

7:58
    Culkin z dálky střílí do brankáře.

8:47
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Ben Blood – 2+2 min, faul kolenem).

9:11
    Gorčík a Prokeš doráželi zblízka na Engstranda neúspěšně, ale nápor Znojma trvá.

9:24
    Orli právě vstřelili branku!
    ADAM SEDLÁK využívá tvrdou střelou z mezikruží přesilovku pět na tři a ve znojemském kotli panuje nadšení. Asistence: Radek Prokeš, Ryan Culkin.

10:59
    I v pokračující přesilovce zůstala na ledě stejná formace, která udeřila i podruhé. V pádu zakončil přesně průnik mezi kruhy RYAN CULKIN. Asistence: Sebastian Gorčík, Radek Prokeš.

11:32
    Kantor vyráží rozklekem ztlumenou střelu Erika Kirchschlägera od modré, Jihomoravané pak nedotáhli protiútok, když přihrávka mířila do prostoru za bránou.

11:45
    Do potyčky s jedním z hokejistů Štýrského Hradce se za znojemskou bránou dostal Culkin, rozhodčí tentokrát netrestají.

13:21
    Z úhlu mířil do Engstrandova betonu hostující obránce Bartko.

14:58
    Hosté marně reklamovali zakázané uvolnění oranžovočerných, čároví ukazují, že se hraje dál.

15:27
    Schiechlova prudká rána z vrcholu kruhu mířila doprostřed brány a zůstává v Kantorově výstroji.

16:38
    Vhazuje se ve znojemském pásmu po dalším zákroku Pavla Kantora, který i na Ackeredovu střelu dobře viděl.

17:49
    Domácí se vzchopili k velkému náporu a zasypávají Kantora střelami. Brankář Orlů vyráží Lattův pokus od modré.

18:27
    Největší šanci Štýrského Hradce měl Zalewski, který si našel před brankovištěm křížnou přihrávku do jízdy, ale Kantor se stačil na čáře přesunout a zakončení zblízka vyráží.

19:04
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brett Neumann – 2 min., sekání).

19:18
    Erik Kirchschläger zakončoval rychlou přesilovkovou souhru zblízka, Kantor vyrážečkou přizvedl nebezpečnou střelu do ochranné sítě.

19:57
    Těsně před sirénou ještě přichází zákrok znojemského brankáře snad hranou vyrážečky proti ukryté ráně od modré.

20:00

Znojmo je blízko postupu do čtvrtfinále, když sérii nedovolených zákroků domácích potrestaly dvakrát v rychlém sledu kombinace tria Prokeš, Sedlák, Culkin. V závěru se Moravané ocitli pod silným tlakem, který bude ještě pokračovat 64 vteřin v přerušené přesilovce po změně stran. Od 15. minuty si Kantor připsal sedm zákroků, zatímco Engstrand zasahovat nemusel.

Střely na bránu 9:8
    Vyloučení 3:1
    Využití 0:2

20:01

20:35
    Kantor vyráží Zalewského střelu bez přípravy z mezikruží.

21:04

23:13
    Gorčíkův golfový úder ukryl Engstrand v lapačce.

25:00
    Lattovu dělovku chytá spolehlivý Kantor, na kterého rakouští hokejisté stále marně hledají recept.

26:36
    Z levého kruhu pro vhazování pálil Michal Kvasnica, tečovaný pokus rozvlnil ochrannou síť.

28:00
    Znojmo vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:37
    Štýrský Hradec právě vstřelil branku!
    Konečně zavládla radost mezi většinou přítomných v hale. Zalewski dostal přihrávku za obranu, tváří v tvář mohla zakončovat už sám, ale ještě chytře nabídl kotouč na zadní tyč, kde ho tečoval za Kantorova záda KEN OGRAJENŠEK.
    Asistence: Michael Zalewski, Michael Kernberger.

29:16
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tor Immo Eriksson – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Michael Schiechl – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).

29:16
    Fanoušci zuří, ale domácí hokejista pádu na zadek v rohu kluziště skutečně hodně přidal.

29:24
    Při hře 4 na 4 zapomněli Orli na Ograjenšeka, který byl na kruhu úplně sám a po jeho golfové ráně se Kantor ohlížel za sebe, zda mu kotouč nepropadl. Naštěstí pro český celek se tak nestalo.

29:58
    Hjalmarssonův příklep srazila znojemská obrana do rohu a hromadně se střídá.

31:16
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

32:32
    Jeden ze znojemských útočníků pohrdl dobrou možností, když zůstal sám na zadní tyči, křížnou střelou však minul domácí klec.

34:11
    Rozhodčí rozpažují při závaru u znojemské brány. Ten vyvolala tečovaná střela od mantinelu na modré čáře, která prošla odrazem o několik bruslí křížně brankovištěm.

34:31
    Boivin zachytil zpětnou přihrávku Ograjenšeka a po jeho přiťuknutí napnul síť za Kantorem dělovkou od modré čáry BEN BLOOD.
    Asistence: Michael Boivin, Ken Ograjenšek.

35:12
    Početný kotel žene hokejisty v oranžovém za dokonáním obratu. Orli se většinou brání, teď se však do výpadu prosmýkl Ilja Zubov. Střelu ruského útočníka zápěstím z těžkého úhlu vyráží Engstrand ramenem.

35:35
    Domácí opět přebírají iniciativu, Gordon střílí z mezikruží do přetíženého brankáře Znojma.

37:17
    Oberkofler vyzkoušel Kantora z rohu útočného pásma od modré čáry.

39:05
    Ofsajd byl pískán znojemským hokejistům.

39:42
    Hosté se ještě pokusili dotáhnout jednu útočnou akci, ale těsně před sirénou ztrácejí kotouč a domácí pohodlně vyhazují.

40:00

Góly ve Štýrském Hradci padají stále do stejné brány vlevo od střídaček. Po dvou znojemských trefách z úvodní třetiny se do ní pro změnu dvakrát trefili domácí, kteří mají zhruba od 15. minuty velkou převahu.

Střely na bránu 26:14 (9:8, 17:6)
    Vyloučení 4:2
    Využití 0:2

40:01

41:05
    Grafenthin centroval z rohu kluziště před bránu, kde pohotovým doklepnutím nadvakrát dovršil obrat skóre ADIS ALAGIĆ.
    Asistence: Dominik Grafenthin, Zintis Zuševics.

42:24
    Řada je na Znojmu. Joshua Brittain však z těžkého úhlu neprostřelil domácího brankáře.

44:09
    Domácí dobrým forčekingem vybojovali puk a Kantor se jen ohlédl za Bloodovým švihem, který proklouznul vedle jeho zadní tyčky.

46:15
    Hromadnou řežbu po závaru na znojemském brankovišti by zřejmě u boxerské poroty vyhráli na body rakouští hokejisté.
    46:15 K vyhecovanému play-off patří i bitky

Rozhodčí se už několik minut radí v boxu časoměřičů, prohlížejí video a snaží se rozklíčovat tresty.

46:15
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Boivin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Latta – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Bartko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).

46:52
    Domácí navážejí kotouč do útočného pásma a strhla se další, tentokrát izolovaná potyčka, která se obejde bez trestu.

46:58
    Kantor vyrážel střelu po buly rozklekem, volný kotouč pak jeden z obránců Znojma vyhazuje včas z nebezpečného prostoru.

48:30
    MICHAEL ZALEWSKI si nabruslil do palebné pozice a nechytatelnou dělovkou z vrcholu kruhu propálil Kantora.
    Asistence: Simon Hjalmarsson, Ken Ograjenšek.

49:00
    Engstrand se natáhl na bok na brankové čáře a takto vychytal zblízka v tísni dorážejícího Imma Erikssona.

49:34
    Dnešní utkání sleduje 1639 diváků.

51:19
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Dominik Tejnor – 2 min., hrubost).

53:19
    Přesilovka se Rakušanům příliš nepodařila, Znojmo je kompletní.

53:45
    Po objetí brány se z otočky trefuje po ledě ILJA ZUBOV. Domácí reklamovali ofsajd, který předcházel jejich úspěšnému protiútoku, ale rozhodčí na záznamu nic takového neobjevili. Branka platí.
    Asistence: Filip Ahl, Ryan Culkin.

54:22
    Orli rozjíždějí další akci zpoza vlastní brány.

56:40
    Domácím se dařilo držet hosty na distanc, nakonec se rána jednoho z obránců roztříštila o zadní mantinel a oranžovočerní vyhazují na zakázané uvolnění.

56:43
    Okamžitě po vyhraném buly rozjásal znojemskou výpravu trefou v pádu nejlepší kanonýr hostů RADEK PROKEŠ.
    Asistence: Anthony Luciani.

58:09
    Znojmo nepustilo domácí do zakončení, ale také jeho protiútok ztroskotal.

58:42
    Christian Engstrand zastavuje hru, vhazuje se v obranném pásmu klubu ze Štýrského Hradce.

60:00

60:00
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Ograjenšek – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., nesportovní chování).
    Rozhodčí trestají další potyčku při odchodu do šaten.

Stejně jako ve Znojmě se ani ve štýrské metropoli nerozhodlo v základní hrací době a o postupu Znojma či návratu série na jih Moravy rozhodne prodloužení, které se bude hrát jako klasická třetina po patnáctiminutové přestávce. Domácí ve třetí třetině dovršili obrat z 0:2 na 4:2, ale Znojmo zásluhou Ilji Zubova a Radka Prokeše dosáhlo na vyrovnání.

Střely na bránu 41:23 (9:8, 17:6, 15:9)
    Vyloučení 7:6
    Využití 0:2

60:01

60:31
    Na střelu Radka Prokeše z 10 metrů domácí brankář dobře viděl a vyráží ji.

61:07
    Boivin po vyražené střele z úhlu padá v souboji u mantinelu, vylučovat se nebude. Jeho rival hned zvedá ruce nad hlavu, že je v tom nevinně.

61:59
    Gorčík švihl zápěstím přes obránce a Engstrand měl co dělat, aby rozklekem jeho nepříjemný projektil vytěsnil.

64:20
    Hjalmarsson se po rychlé kličce ven netrefil mezi tyče, kotouč se k němu ale po chvilce vrátil a další střela již znamenala práci pro Kantora.

65:30
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Filip Ahl – 2 min., podrážení).

66:03
    Hostům se v oslabení podařilo vyvézt kotouč a pošetřit čas.

67:02
    Younan dal hůl do golfového úderu Schiechlovi a vychýlil jeho ránu vedle znojemské klece.

67:30

68:04
    Zakázané uvolnění Orlů vrací hru před Pavla Kantora.

69:06
    Znojmo se vybičovalo k salvě, rány šly do hrazení, do brankáře i do protihráčů a vše ukončila posunutá brána Štýrského Hradce.

69:55
    Kantor utěsnil prostor u tyčky při výpadu Kena Ograjenšeka.

70:52
    Urostlý obránce Blood pálil příklepem do Kantorova betonu. Znojemský brankář měl odkrytý výhled a zasáhl rozklekem s jistotou.

72:21
    Delší plynulou pasáž ukončil zákrok Pavla Katnora, který je opět mnohem zaměstnanějším z mužů s maskou.

72:47
    Ofsajd zastavuje protiútok domácího klubu.

73:29
    Orli vyhazují přes celé hřiště, buly se chystá po Kantorově pravici.

75:56
    V těchto chvílích se hraje dost opatrně, bez šancí, na hráčích obou mužstev už je znát únava.

76:12
    Tejnor si došlápl na protihráče, domácí se domáhali odpískání faulu, ale jednalo se o čistý hit.

76:33
    Střela znojemského útočníka z otočky byla přizvednuta do plexiskla.

76:59
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Zintis Zuševics – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Radim Matuš – 2 min., hrubost).

78:12
    Kotouč poskakoval nebezpečně blízko znojemské brány, domácí hráči ho však nedokázali zkrotit a namířit na bránu.

78:59
    Oba celky hrají v plném počtu.

79:29
    Vhazovat se bude v obranném pásmu znojemských Orlů.

80:00
    První prodloužení skončilo.

Dvacet nastavených minut nepřineslo rozhodnutí, Pavel Kantor pochytal nevídaných 22 puků, i když málokterý zákrok byl proti vyložené šanci. Hokejový maratón bude pokračovat opět za čtvrt hodiny.

Střely na bránu 63:31 (9:8, 17:6, 15:9 – 22:8)
    Vyloučení 8:8
    Využití 0:2

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

80:32
    Kantor rozklekem vyráží Ograjenšekovu střelu zápěstím přes obránce.

81:04
    Znojemský gólman raději zalehává Grafenthinem nastřelený puk.

82:05
    Z úhlu neprostrčil puk pod Kantorovu výstroj po ledě Latta.

84:50
    Grafenthin ohrozil Kantora jedovatou střelou z vnější části kruhu. Znojemským hokejistům se pak nelíbilo najetí do brankáře, krátkou šarvátku rozhodčí rychle roztrhli.

85:50
    Vhazovalo se znovu v pásmu Orlů, kteří ale byli úspěšnější a vyvážejí kotouč dopředu.

87:44
    Domácí útoky se rozbily o Kantora jako o vlnolam, naopak z kontru vyrážel Engstrand Bartkovu střelu jen před SEBASTIÁNA GORČÍKA, který úspěšnou dorážkou posílá Znojmo do čtvrtfinále!
    Asistence: Jan Bartko, Radek Prokeš.

Radost hokejistů Znojma

Znojemští hokejisté si mohou místo rozhodujícího třetího utkání odpočinout po dnešním maratónu, který přinesl dva velké zvraty. Znojmo na začátku zápasu využilo přesilovku 5 na 3 i následnou klasickou, domácí však od 15. minuty zápasu nepustili otěže hry a otočili z 0:2 na 4:2. Navzdory chvílemi až drtivé převaze domácích se Moravané nevzdali, dovedli zápas do prodloužení a brankář Kantor je za neuvěřitelných 68 úspěšných zákroků odměněn radostí ze šťastného postupového gólu v 89. minutě.

Střely na bránu 72:33 (9:8, 17:6, 15:9 – 22:8, 9:2)
    Využití 0:2 (22:57:03)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 29. Ograjenšek (Zalewski, Kernberger), 35. Blood (Boivin, Ograjenšek), 42. Alagić (Grafenthin, Zuševics), 49. Zalewski (Hjalmarsson, Ograjenšek) – 10. Sedlák (Prokeš, Culkin), 11. Culkin (Gorčík, Prokeš), 54. Zubov (Ahl, Culkin), 57. Prokeš (Luciani), 88. Gorčík (Bartko, Prokeš)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann

Rozhodčí: Hronský, Nikolić – Bärnthaler, Durmis