Boston – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Buffalo – Florida 1:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:5 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:1 (kon.)
Calgary Flames
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Edmonton Oilers
Úterý 08.03.2022, 03:42 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké úterní ráno. (06:23:33)

Dnešní utkání sledovalo 17 246 diváků.

Bitva o Albertu je u konce a poprvé se v této sezoně z vítězství radují hokejisté Calgary, kteří poráží Edmonton 3:1. V první třetině šancí nebylo k vidění nijak mnoho, tu největší měl paradoxně v oslabení útočník Calgary Toffoli, ale bekhendovou kličku se mu k úspěchu dotáhnout nepovedlo. Ve druhé třetině se domácí dostali do vedení gólem z přesilovky, kotouč dostal do branky z dorážky dobře postavený Tyler Toffoli. A ten samý hráč o pár minut později zvýšil na 2:0, tentokrát už to byla krásná střela do horní části branky po přímočaré akci třetí formace Flames. Ve třetí třetině nejprve domácí snížili, když se i díky zásahu puku rozhodčího prosadil Devin Shore. Vyrovnat se už ale Edmontonu nepovedlo, na konečných 3:1 zvýšil tři minuty před koncem po samostatném úniku Johnny Gaudreau.

Počet střel na branku ve 3. třetině: 12:11.

59:45
    Kotouč znovu opustil útočné pásmo Edmontonu.

59:35
    Píská se ještě jedno zakázané uvolnění Calgary.

59:17
    Lindholmova střela na prázdnou branku byla sražena do rohu.

58:45
    Duncan Keith na modré čáře neudržel puk a chybělo málo k tomu, aby Calgary zaútočilo na prázdnou branku.

58:36
    Píská se zakázané uvolnění Calgary a hra se přesune zpět před jeho branku.

58:19
    Hosté už nemají co ztratit a proto riskují hrou bez brankáře!

58:09
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Tyler Benson – 5 min., nesportovní chování).

58:08
    Hned po vhazování vystřelil Dubé, ale trefil jen povyjetého Koskinena.

58:05
    Švédský dvacetiletý obránce už je na nohou a po svých odjíždí na střídačku.

58:05
    Philip Broberg byl nepříjemně naražen na mantinel a hra byla přerušena.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. Toffoli (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 30. Toffoli (Adam Ružička, Mangiapane), 58. J. Gaudreau (E. Lindholm) – 45. Devin Shore (D. Ryan, Nurse)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Lewis, Backlund (A), Coleman – Toffoli, Adam Ružička, Mangiapane – D. Dubé, Monahan (A), Lucic.
    Trenér: Sutter

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Broberg, Keith, Lagesson, Niemeläinen – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Hyman, McDavid (C), R. McLeod – Devin Shore, D. Ryan, Foegele – Sceviour, B. Malone, Benson.
    Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: O’Rourke, St. Laurent – Mills, Deschamps

Diváci: 17 246