Porto – Lyon 0:1 (kon.) | Real Betis – Frankfurt 1:2 (kon.)
FC Porto
0:1 (0:0)
Olympique Lyon
Středa 09.03.2022, 18:45 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Evropská liga • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:49:22)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.

Je konec. Olympique Lyon zvítězil na půdě Porta 1:0 a odvezl si tak do odvety fantastický výsledek.
    V 11. minutě se Dembélé dostal ke hlavičce, kterou ale Costa vyrazil. O minutu později mohl na druhé straně poslat domácí do vedení Vitniha, ale Lopes se rovněž zaskvěl dobrým zákrokem. Ve 32. minutě se krátce po rohu dostal ke střele Pepê, ale hostující gólman byl připraven. Ve 38. minutě přišla největší šance první půle, ale Ekambi zakončil těsně vedle.
    V 54. minutě přišlo první varování ze strany Lyonu, které ještě Costy vyrazil. Ovšem přesně po hodině hry šel Olympique do vedení, neboť se prosadil Lucas Paquetá. V 63. minutě byla domácím odpískána penalta, ale tu následně hlavní rozhodčí odvolal. V 86. minutě pálil Galeno těsně vedle. V 90+5. minutě už to vypadalo, že se Porto konečně dočkalo, neboť se prosadil Mbemba, ale jeho branka byla nakonec odvolána pro ofsajd.
    Lyon zvítězil v Portu 1:0.

90+7

90+7
    Lyon drží míč na polovině soupeře a čeká na konec tohoto utkání.

90+6
    Francisco Conceição ještě následně uviděl za své řeči kartu žluté barvy.
    90+5. Neplatná branka Chancela Mbemby.

90+5
    Branka Porta neplatí! Toni Martínez sice vyhrál hlavičkový souboj, po kterém se Chancel Mbemba dostal ke gólové střele, ale nacházel se v jednoznačném ofsajdu, což pomezní neviděl, ovšem videorozhodčí samozřejmě ano.

90+3
    Následný centr z rohového kopu nepřinesl nic nebezpečného, neboť balón skončil opět v náručí Anthonyho Lopese.

90+3
    Galeno se snažil odcentrovat z levé strany, ale Malo Gusto nepustil míč před bránu a zblokoval jeho pokus.

90+2
    Po chvíli se Francisco Conceição dopustil faulu, když skluzem sejmul k zemi Maxence Caquereta.

90+1
    Toni Martínez se snažil najít spoluhráče ve vápně, ale nešel jen Thiaga Mendese, který odkopl balón do bezpečí.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut navíc!

90
    Olympique Lyon měl příležitost ještě navýšit náskok, ale centr z levého křídla nakonec jen propadl uvnitř šestnáctky na druhou stranu.

89
    Domácí ke konci zápasu střílejí na bránu Lyonu ze všech možných pozic, ale rána Galena končí v rukou Lopese.

88
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Francisco Conceição.

88
    Tanguy Ndombèlé si parádně zasekl míč kolem soupeře na levé straně, ale přes druhého obránce se už nedostal.

87
    Znovu si zahraje brankář Anthony Lopes, který chytil do rukou centr z pravé strany a rozhodně nespěchá s rozehráním.