Porto – Lyon 0:1 (kon.) | Real Betis – Frankfurt 1:2 (kon.)
FC Porto
0:1 (0:0)
Olympique Lyon
Středa 09.03.2022, 18:45 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Evropská liga • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:49:22)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.

Je konec. Olympique Lyon zvítězil na půdě Porta 1:0 a odvezl si tak do odvety fantastický výsledek.
    V 11. minutě se Dembélé dostal ke hlavičce, kterou ale Costa vyrazil. O minutu později mohl na druhé straně poslat domácí do vedení Vitniha, ale Lopes se rovněž zaskvěl dobrým zákrokem. Ve 32. minutě se krátce po rohu dostal ke střele Pepê, ale hostující gólman byl připraven. Ve 38. minutě přišla největší šance první půle, ale Ekambi zakončil těsně vedle.
    V 54. minutě přišlo první varování ze strany Lyonu, které ještě Costy vyrazil. Ovšem přesně po hodině hry šel Olympique do vedení, neboť se prosadil Lucas Paquetá. V 63. minutě byla domácím odpískána penalta, ale tu následně hlavní rozhodčí odvolal. V 86. minutě pálil Galeno těsně vedle. V 90+5. minutě už to vypadalo, že se Porto konečně dočkalo, neboť se prosadil Mbemba, ale jeho branka byla nakonec odvolána pro ofsajd.
    Lyon zvítězil v Portu 1:0.

90+7

90+7
    Lyon drží míč na polovině soupeře a čeká na konec tohoto utkání.

90+6
    Francisco Conceição ještě následně uviděl za své řeči kartu žluté barvy.
    90+5. Neplatná branka Chancela Mbemby.

90+5
    Branka Porta neplatí! Toni Martínez sice vyhrál hlavičkový souboj, po kterém se Chancel Mbemba dostal ke gólové střele, ale nacházel se v jednoznačném ofsajdu, což pomezní neviděl, ovšem videorozhodčí samozřejmě ano.

90+3
    Následný centr z rohového kopu nepřinesl nic nebezpečného, neboť balón skončil opět v náručí Anthonyho Lopese.

90+3
    Galeno se snažil odcentrovat z levé strany, ale Malo Gusto nepustil míč před bránu a zblokoval jeho pokus.

90+2
    Po chvíli se Francisco Conceição dopustil faulu, když skluzem sejmul k zemi Maxence Caquereta.

90+1
    Toni Martínez se snažil najít spoluhráče ve vápně, ale nešel jen Thiaga Mendese, který odkopl balón do bezpečí.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut navíc!

90
    Olympique Lyon měl příležitost ještě navýšit náskok, ale centr z levého křídla nakonec jen propadl uvnitř šestnáctky na druhou stranu.

89
    Domácí ke konci zápasu střílejí na bránu Lyonu ze všech možných pozic, ale rána Galena končí v rukou Lopese.

88
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Francisco Conceição.

88
    Tanguy Ndombèlé si parádně zasekl míč kolem soupeře na levé straně, ale přes druhého obránce se už nedostal.

87
    Znovu si zahraje brankář Anthony Lopes, který chytil do rukou centr z pravé strany a rozhodně nespěchá s rozehráním.
    86. Galeno zakončil těsně vedle brány Lyonu!

86
    Galeno se dostal do zakončení po přízemním centru z pravé strany, ale jeho pokus nakonec skončil jen těsně vedle pravé tyče!

85
    Anthony Lopes si tentokrát připsal další zákrok po střele soupeře a chytil balón do rukou.

84
    Fábio Vieira se pár minut na hrací ploše dostal ke střele z voleje, ale jeho pokus nakonec letěl pouze nad bránu.

83
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Malo Gusto.

81
    Lyon zvládá konec zápasu celkem dobře a nepouští svého soupeře do ničeho vážnějšího. Portugalský celek dnes předvádí bídnější výkon.

80
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Fábio Vieira.
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází João Mário, přichází Galeno.
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Houssem Aouar.

79
    Po centru ze standardní situace se odpískal útočný faul Chancela Mbemby.

79
    Anthony Lopes musel vyrazit tečovaný centr z pravé strany a následuje tak rohový kop Porta.

77
    Moussa Dembélé si sice skvěle pouštěl míč do vápna, ale jako první se k němu dostal Diogo Costa.

76
    Anthony Lopes si bez problémů poradil se střelou z dálky a rychle rozehrál na levou stranu.

75
    Portu rychle ubíhá čas a prohra v prvním zápase na domácím hřišti by byla do odvety velmi špatná.

74
    Otávio tvrdě srazil k zemi Emersona a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

73
    Moussa Dembélé sice dostal míč do sítě, ale už dávno předtím byl odpískán ofsajd.

72
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Evanilson, přichází Toni Martínez.

70
    Hra je nyní přerušená, jelikož João Mário zůstal ležet na trávníku po souboji s Tanguyem Ndombèlém.

69
    Lyon se nyní snažil projít z levé strany, ale centr byl zachycen. Ovšem následně se obrana Porta dopustila chyby a darovala soupeři rohový kop.

68
    Eduardo Pepê se nedokázal procpat po pravé straně přes soupeře a následuje jen odkop od svatyně Lopese.

67
    Mahdí Taremí se snažil prodrat z pravé strany do vápna, ale sudí faul soupeře neodpískal.

65
    Hlavní rozhodčí José María Sánchez pokutový kop ruší! Lucas Paquetá sice zahrál rukou, ovšem podle výkladu pravidel to nebyl nedovolený zákrok. Situace je velmi sporná, ale sudí pravděpodobně rozhodl správně.

65
    Ovšem hlavní rozhodčí se jde sám podívat na video!

64
    Léo Dubois posléze uviděl žlutou kartu za řeči.
    63. Penaltová situace.

63
    Byla nařízena penalta pro Porto! Lucas Paquetá zahrál rukou uvnitř vápna, když se mu míč odrazil od kolene.

62
    Tentokrát Portugalci vybojovali rohový kop, který rozehráli nakrátko, ale další centr do vápna odkopla obrana Lyonu.

61
    Porto tak musí v poslední třetině zápasu začít hrát naplno, neboť Olympique už vyslal ve druhém poločasu jedno varování, ale to nestačilo.
    60. Lucas PAQUETÁ - 0:1

60
    Lyon právě vstřelil branku!
    Pomezní sice zdvihl praporek, ale gól nakonec videorozhodčí uznal, jelikož Rúben Semedo nechal nataženou nohu! LUCAS PAQUETÁ tak po skvělé přihrávce Dembélého zakončil precizně k levé tyči a poslal francouzský celek do vedení. Asistence: Moussa Dembélé.

57
    Francouzi drží balón opět na polovině domácího celku a nikam se příliš neženou.

55
    Po rohovém kopu nepřišlo nic nebezpečného, ale akce Lyonu pokračovala a Diogo Costa šel k zemi po střetu s Lukebou, ovšem sudí útočný faul neodpískal a domácí obrana musel zakopnout balón do zámezí, jelikož brankář Costa zůstal ležet na trávníku.
    54. Costa si poradil se střelou Paquety!

54
    Další střela ze strany Lyonu! Karl Toko Ekambi našel na hranici vápna Lucase Paquetu, ale jeho pokus k levé tyči vyrazil Diogo Costa!

53
    Velmi bídná přihrávka domácích, po které se Moussa Dembélé dostal ke střele, ale jeho pokus skončil jen vedle levé tyče.

52
    Opět to zašumělo v ochozech, jelikož se Porto opět dostalo k hranici vápna, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

50
    Domácí celek drží míč na své polovině a nikam moc nepospíchá.

49
    Velmi šikovně se uvolnil Maxence Caqueret směrem do vápna a následně posunul míč Dembélému, ovšem jeho zakončení letělo vedle.

47
    Domácí se sice dostali ke střele, ale ta minula bránu soupeře.

46
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Pepe, přichází Rúben Semedo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:50.

První poločas je za námi a Porto hraje s Lyonem bez branek. K vidění ale pár šancí bylo. V 11. minutě se Dembélé dostal ke hlavičce, kterou ale Costa vyrazil. O minutu později mohl na druhé straně poslat domácí do vedení Vitniha, ale Lopes se rovněž zaskvěl dobrým zákrokem. Ve 32. minutě se krátce po rohu dostal ke střele Pepê, ale hostující gólman byl připraven. Ve 38. minutě přišla asi největší šance zápasu, ale Ekambi zakončil těsně vedle.
    Porto hraje s Lyonem 0:0.

45+4

45+3
    Karl Toko Ekambi mířil do šestnáctky, ale Mateus Uribe předvedl skvělý skluz a nenechal soupeře vystřelit. Následně vypálil z dálky Tanguy Ndombèlé, ale jeho rána letěla vysoko nad.

45+2
    Lyon má opět míč ve svém držení ve středu hrací plochy, ale vypadá to, že v první půli branka nepadne.

45+1
    Mateus Uribe sáhl po Romainu Faivreho, který mu chtěl utéct po pravém křídle a sudí odpískal faul domácího hráče.

45
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

44
    Romain Faivre se snažil prodrat středem, ale tam se potkal s Pepem, který jej nepustil za svá záda.

43
    Olympique získal rohový kop, který se snažil vyrazit Diogo Costa, ale narazil pouze na Dembélého a míč tak minul. Ovšem balón se naštěstí pro domácí obranu dostal do zámezí.

42
    Vitinha se znovu dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho rána bez přípravy letěla vedle svatyně Lyonu.

41
    Tentokrát se už Karl Toko Ekambi ocitl pouze v ofsajdovém postavení a Porto bude u balónu.

40
    V první půli je k vidění velmi vyrovnaný zápas, kdy jsou častěji u míče hosté, ale na šance je to rovnoměrné a remízový stav tak zatím ukazuje jasný průběh zápasu.
    38. Karl Toko Ekambi nedokázal dostat míč do brány Porta!

38
    Obrovská šance Lyonu! Moussa Dembélé číhal uvnitř vápna na centr, ovšem k tomu se nakonec dostal Karl Toko Ekambi, který nejprve balón lehce posunul a následně zakončil ve skluzu těsně vedle pravé tyče!

37
    Nakonec se francouzskému týmu nepodařilo vymyslet nic nebezpečného a balón skončil bezpečně u brankáře Dioga Costy.

36
    Nyní nám tempo hry trochu ochladlo a k vidění je u míče Lyon, který jej ale drží ve středu hrací plochy.

34
    Centry následně lítaly do vápna z obou stran, ale žádný z hráčů Porta se nedostal ke hlavičce a Anthony Lopes tak zůstal pro tentokrát bez práce.

33
    Lyon nyní je pod tlakem a po špatné přihrávce Paquety bude následovat další rohový kop, ovšem tentokrát z levé strany.
    32. Lopes vytěsnil střelu Brazilce Pepêho!

32
    Vitinha se ujal dalšího rohu, který sice obrana Lyonu odvrátila, ale zpoza vápna se do něj opřel Pepê, ovšem Anthony Lopes jeho pokus vyrazil mimo tři tyče!

31
    Mateus Uribe se sice dostal k míči uvnitř šestnáctky, ale jeho pokus na bránu zblokoval Junior Castello Lukeba a Porto bude zahrávat další rohový kop.

30
    Otávio následně nad ničím nerozmýšlel a zkoušel vypálit zpoza šestnáctky, ovšem jeho pokus byl zblokován obranou Lyonu.

29
    Portugalský celek pokračuje v útočné akci, ale pokus o centr z pravé strany byl sražen do zámezí a následuje autové vhazování.

28
    Domácí se snažili prokombinovat středem hrací plochy až do vápna, ale přihrávku přečetla obrana Lyonu.

27
    Vitinha se ujal centru ze standardní situace, který se stáčel směrem do brány, ale Anthony Lopes míč vyboxoval.

25
    Porto tentokrát získalo rohový kop z levé strany, který může přinést nebezpečnou situaci.

24
    Portugalský obránce Pepe si tělem poradil s Dembélém a po chvíli se Emerson dopustil faulu na domácího kapitána.

23
    Tohle se Tanguyu Ndombèlému povedlo velmi náramně, jelikož se ve středu hrací plochy dostal přes dva hráče, ale následně byl zfaulován.

22
    Lyon se dostal do jednoduché rychlé šance, ale Karl Toko Ekambi si nakonec nezpracoval těžký centr, po kterém by zakončoval zcela sám.

21
    Nyní si už domácí mužstvo dokázalo vypracovat příležitost ke střele, ale rána Brazilce Pepêho zpoza vápna skončila v moci Lopése.

20
    Srážku před hranicí vápna hostů rozhodčí pustil, ale Porto nedokázalo z výhodu vymyslet nic vážnějšího.

19
    Diogo Costa se vydal na daleký výlet ze své šestnáctky a míč raději zakopl do zámezí před sprintujícím Moussou Dembélém.

18
    Tentokrát ale hosté nedokázali vymyslet nic vážnějšího a po ztrátě míče se Maxence Caqueret dopustil faulu.

17
    Míč tentokrát opustil hrací plochu a následovalo tak bude autové vhazování pro Olympique, který okamžitě přesunul hru na pravou stranu.

16
    Hosté se skvěle dostali z levého křídla do vápna, ale následné zakončení bylo zblokováno.

14
    Moussa Dembélé se snažil dostat za obranu soupeře, ovšem ta pro útočníka Lyonu vytvořila ofsajdovou past, která sklapla a potvrdil to také pomezní rozhodčí.

13
    Následně ještě domácí celek pokračoval rohovým kopem, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného. Porto ovšem zůstalo u míče a Mateus Uribe poslal technickou ránu nad horní tyč.
    12. Lopes si poradil s obloučkem Vitinhy!

12
    Nyní se domácí Porto dostalo rovněž do první velké příležitosti, když se k míči dostal Vitinha a lobem zkoušel překonat gólmana, ovšem Anthony Lopes předvedl rovněž vynikající zákrok!
    11. Costa vychytal hlavičku Dembélého!

11
    Moussa Dembélé si našel místo za zády Pepého a hlavou zakončoval k pravé tyči, ovšem Diogo Costa předvedl první skvělý zákrok tohoto zápasu!

11
    Posléze se navíc dopustil Otávio nedovoleného zákroku a Lyon získal standardní situaci z levé strany, o kterou se postará Maxence Caqueret.

10
    Francouzské mužstvo zatím je v úvodu zápasu o něco aktivnější a dominuje v držení míče, který má na polovině soupeře.

9
    Standardní situace byla rozehrána nakrátko, ale nepřinesla nakonec nic vážnějšího. Posléze se Olympique snažil něco vymyslet po pravé straně, ale přihrávku do vápna odkopl brankář Diogo Costa.

8
    Pepe a také Lucas Paquetá jsou zpět ve hře a Lyon tak bude zahrávat volný kop z pravé strany.

7
    Zaidu Sanusi skluzem zajel do soupeře Romaina Faivreho na velmi mokrém trávníku.

6
    Oba borci jsou v zámezí, ale vypadá to, že se oba zapojí zpět do utkání, které se tak pozdrželo na samém začátku.

5
    Stále je hra přerušená a oba hráči dostali bandáž kolem své hlavy.

2
    Nepříjemný začátek pro oba hráče, kteří jsou nadále ošetřováni svými lékaři a u postranní čáry se zahřívají eventuální náhradníci.

1
    Lyon se jako první snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale Pepe se srazil s Lucasem Paquetou, kterému se okamžitě na tváři ukázala krev a oba hráči jsou ošetřováni.

1

FC Porto: D. Costa – Mário, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – Otávio, Vitinha, Uribe, Pepê – Evanilson, Taremí.
    Náhradníci: Marchesín, C. Ramos – Cardoso, Conceição, B. Costa, Eustáquio, Galeno, Grujić, Toni Martínez, R. Semedo, Vieira, Borges.
    Trenér: Sergio Conceicao

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), Mendes, Lukeba, Emerson – Toko Ekambi, Caqueret, Ndombèlé, Faivre – M. Dembélé, Paquetá.
    Náhradníci: Bonnevie, Pollersbeck – Aouar, B. Barcola, Da Silva, Denayer, Gusto, Henrique, Kadewere, Keita, Reine-Adélaïde.
    Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Iñigo.
    Sestava Lyonu.
    Sestava Porta.

Olympique Lyon postoupil ze skupiny rovnou do osmifinále. Byl nalosován do skupiny A, kde se střetl také s pražskou Spartou. V úvodním zápase vyhrál na půdě Rangers poměrem 2:0. Následně si poradila doma s Brondby 3:0. První možná ztráta bodů přišla až na Spartě, ale tam nakonec Lyon zvítězil těsně 4:3. V domácí odvetě porazil český celek lehce 3:0. V předposledním souboji neztratil bod ani na půdě Brondby výhrou 3:1. V posledním zápase skupiny remizoval s Rangers 1:1 a vyhrál tak skupinu se 16 body.

FC Porto

FC Porto se v předchozím kole playoff Evropské ligy utkalo s italským Laziem. V prvním zápase na půdě Porta padly tři branky. Tou první poslal ve 23. minutě hosty do vedení Zaccagni, ovšem následně portugalské mužstvo srovnalo ve 37. minutě po brance Martineze. Ve 49. minutě se Martinez prosadil podruhé a Porto vyhrálo 2:1. Následná odveta byla velmi dramatická a opět to byli Italové, kteří šli do vedení jako první, když se v 19. minutě trefil Immobile. Ovšem ve 31. minutě srovnal z penalty Taremi. V 68. minutě přišel obrat po brance Uribeho. Lazio sice srovnal na 2:2 brankou Cataldiho v 90+5. minutě, ale další gól už nepřidalo. Porto tak vyhrálo celkově 4:3.

V osmifinále Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FC Porto a Olympique Lyon. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok v přátelském zápase, který nabídl plno gólu a Porto jej nakonec vyhrálo poměrem 5:3. Dnes se bude hrát v prvním zápase na Estádio Do Dragão v Portu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sánchez a jeho asistenti Cabañero a Iñigo. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.