PAOK – Gent 1:0 (kon.) | Arnhem – AS Řím 0:1 (kon.) | Slavia – Linz 4:1 (kon.)
Partizan Bělehrad – Feyenoord 2:5 (kon.) | Marseille – Basilej 2:1 (kon.) | Leicester – Rennes 2:0 (kon.)
Eindhoven – Kodaň 4:4 (kon.) | Bodö/Glimt – Alkmaar 2:1 (kon.)
Bodö/Glimt
2:1 (1:0)
AZ Alkmaar
Čtvrtek 10.03.2022, 21:00 • Aspmyra Stadion (Bodo) • Evropská konferenční liga • Osmifinále

První utkání osmifinále konferenční ligy mezi norským a holandským celkem je za námi. I když to zprvu tak nevypadalo, diváci se na konci prvního poločasu a především během toho druhého dočkali dobrého fotbalu, tří branek a pro domácí asi co víc, než výhry jejich týmu.

Prvních 30 minut si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit souvislý tlak, nebo dokonce gólovou šanci. Až ve 39. minutě našel Alfons Sampsted krásným centrem Amahla Pellegrina , jenž hlavou otevřel skóre.

Do druhé poloviny utkání vlétli hostující hráči jako vyměnění a změnili svoji hru takřka od základů. No a v 73. minutě za to byli odměněni, stejně jako za dobrý tah trenéra Jensena. Ten totiž o necelou čtvrthodinu dříve posadil Pavlidise a na hřiště místo něj poslal Zakarjú Abúchlála, který přízemní střelou z hranice penaltového puntíku vyrovnal skóre.

A když byl po takřka celou dobu druhé půle aktivnější hostující celek, málokdo čekal, že to budou nakonec domácí, co pojedou s náskokem do odvety. V 91. minutě nastavení nestačil Pantelis Chatzidiakos na jednoho ze soupeřů a v nejméně vhodnou chvíli jej podrazil na trávník. Následnou penaltu proměnil Ola Solbakken , i když nutno dodat, že měl tento třiadvacetiletý nizozemský forvard už dal jistější branky v kariéře.

Ode mě je to pro dnešní vše a s konstatováním, že norský klub pojede do Nizozemska na odvetu dobře naladěn, Vám všem přeji krásný zbytek večera. (23:04:52)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 4:21.

90+3

90+2
    A jelikož hlavní sudí ještě před penaltou nastavil pouze dvě minuty navíc, mají týmy maximálně poslední šanci na útok.
    90+1. Ola SOLBAKKEN - 2:1

90+1
    Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Penalta proměněna a vypadá to, že s výhodnější pozicí půjdou do odvety hráči dnes domácího FK. OLA SOLBAKKEN se postavil k penaltovému puntíku, ze kterého asi sám už dal více daleko hezčích a jistějších branek, ale s trochou štěstí se to podařilo i dnes.
    90. Penaltová situace.

90
    Domácí budou mít v poslední minutě řádné hrací doby možnost zahrávání pokutového kopu! Pantelis Chatzidiakos si zaháčkoval Ulrika Saltnese a sudí nechce debatovat.

89
    Střídání doposud každý z trenérů využil pouze dvě. Vypadá to, že oba dva chtějí mít nějaké taktické esa v ruce, pokud by pro jeho hráče byly poslední minuty kritické.

88
    Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Amahl Pellegrino, přichází Gilbert Koomson.

86
    Pro AZ bylo vyrovnání stavu rozhodně velkou úlevou, což potvrzují i nyní, když s klidem a beze spěchu kombinují na vlastní polovině, jakoby tam žádný soupeř ani nebyl.

84
    Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Runar Espejord, přichází Victor Boniface.

83
    Hosté ve druhé půli hodně zabrali a na dění na stadionu je to rozhodně znát. Navíc tomu napovídá i držení míče, které hráči Alkmaaru dokázali přetáhnout k sobě – 48:52.

78
    Amahl Pellegrino poslal pas na nabíhajícího spoluhráče do vápna Alkmaaru. Tam byl ale připraven jeden z bránících fotbalistů a poslal míč do zámezí.

76
    Žlutou kartu dostává Zakarjá Abúchlál (AZ Alkmaar).

75
    Žlutou kartu dostává Haakon Evjen (AZ Alkmaar).
    73. Zakarjá ABÚCHLÁL - 1:1

73
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Laxní rozehrávka domácího mužstva na jeho obranné polovině a je z toho vyrovnání! Jukinari Sugawara našel na středu vápna zcela osamoceného ZAKAZJÚ ABÚCHLÁLA a ten i přes ne příliš razantní zakončení dostal míč do sítě! Asistence: Zakarjá Abúchlál

71
    Ulrik Saltnes se provinil nedovoleným zákrokem ve středu hřiště, kartou ale odměněn nebude.

Daniel Bertók

Branky: 39. Pellegrino (Sampsted), 90+1. Solbakken (pen.) – 73. Abúchlál (Sugawara)

Karty:   51. Wembangomo (BOG) – 45. Witry (ALK), 75. Evjen (ALK), 76. Abúchlál (ALK)

Bodö/Glimt: Chajkin – Sampsted, Moe, Höibraaten, Wembangomo – Vetlesen, Hagen, Saltnes (C) – Solbakken, Espejord (84. Boniface), Pellegrino (88. Koomson).
    Náhradníci: Smits – Kvile, Fet, Konradsen, Boniface, Koomson, Mugisha, Nordäs.

Trenér: K. Knutsen

AZ Alkmaar: Vindahl – Witry (61. Sowah), Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal (C) – Reijnders, de Wit, Evjen – Sugawara, Pavlidis (61. Abúchlál), Karlsson.
    Náhradníci: Reus, Verhulst – Abúchlál, Beukema, Taabouni, Sowah, Buurmeester, Dekker, Meerdink.

Trenér: P. Jansen

Rozhodčí: Nikola Dabanovič
    Čtvrtek 17.03.2022
    Alkmaar - Bodö/Glimt 2:2

Branky: 18. Pavlidis (Martins Indi), 30. Pavlidis (Witry) – 25. Pellegrino, 105. Sampsted (Vetlesen)

Karty:   44. Reijnders (ALK), 46. de Wit (ALK), 85. Sugawara (ALK), 90. Sowah (ALK) – 5. Sampsted (BOG), 90. Saltnes (BOG), 113. Solbakken (BOG), 116. Chajkin (BOG)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 13:5.