Calgary – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Arizona 3:2 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:1 (2:0 po s.n.)
Ottawa – Chicago 3:6 (kon.) | Montreal – Seattle 3:4 (0:1 po s.n.) | Dallas – NY Rangers 4:7 (kon.)
San Jose – Los Angeles 5:0 (kon.) | Edmonton – Tampa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.)
Buffalo – Toronto 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Los Angeles Kings
Neděle 13.03.2022, 03:40 • SAP Center, San Jose • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:14:55)

Adin Hill sklízí gratulace za vychytanou nulu

Je dobojováno a domácí San Jose si připisuje jasnou výhru. Ve třetí třetině sice měli hráči Los Angeles převahu, jenže koncovka hostů byla dnes hodně na štíru a navíc v brance San Jose stál vynikající Adin Hill. Ten dnes dokázal zastavit všechny pokusy soupeře a připsat si tak svou pátou nulu kariéry. Ofenzíva domácích se ve třetí dvacetiminutovce dokázala prosadit jednou, na začátku 56. minuty se zblízka trefil Tomáš Hertl a svou dnes druhou brankou upravil na konečných 5:0. San Jose je po této výhře na sedmém místě Pacifické divize s 59 body, Los Angeles je ve stejné divizi druhé se 72 body.

59:50
    Je rozhodnuto, Adin Hill si připíše svou letos druhou vychytanou nulu.

59:27
    Domácí končí zápas v útočném pásmu, publikum už oslavuje skandováním Beat LA.

58:57
    Ještě jedno vyloučení na straně Los Angeles, dvě minuty za podrážení dostal Jordan Spence.

58:36
    Meloche předvedl u své branky důrazný zákrok, hosté se tak do zakončení nedostali.

57:26
    Smůla hostů nebere konce, v předklonu na střídačku dosedl Quinton Byfield a vypadá to, že i on má nějaké zdravotní problémy.

56:49
    Domácí drží puk na svých holích a kontrolují závěrečné minuty.
    55:04 Tomáš HERTL - 5:0

55:04
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Už je patrně definitivně rozhodnuto. Po Burnsově střele od modré čáry vznikl před Petersenem závar, Barabanovovi se povedlo i s tečemi skrz brankoviště najít najetého TOMÁŠE HERTLA a ten měl zblízka snadnou práci. Doklepnutím zaznamenal svou 25. branku v sezóně a upravil na 5:0. Asistence: Rudolfs Balcers, Alexandr Barabanov.

54:35
    San Jose začíná lehce přidávat na tempu, chce mít v závěru utkání klid s údržbou výsledku.

53:35
    Timo Meier předvedl pěknou kličkovanou do útočného pásma, kde poté přihrál do levého kruhu a Couture ihned zkoušel Petersenovu připravenost. Gólman hostů svým zákrokem přerušil hru.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. T. Meier (B. Burns, Bonino), 12. Nieto (Bonino), 20. Dahlén (T. Meier), 29. Hertl (Couture, T. Meier), 56. Hertl (Balcers, Barabanov)

San Jose Sharks: Hill (Sawchenko) – B. Burns (A), J. Middleton, E. Karlsson, Jaycob Megna, Meloche, M.-É. Vlasic – Balcers, Hertl (A), Barabanov – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Nieto, Bonino, Cogliano – Viel, Reedy, Gadjovich.
    Trenér: Bob Boughner

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Roy, Moverare, Spence, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Kaliyev, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, L. Andersson – Grundström, B. Lizotte, Anderson-Dolan.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Walsh, Skilliter – Tobias, Rody

Diváci: 13 821