Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Columbus – Vegas 6:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:4 (po pr.)
St. Louis – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Minnesota – Nashville 2:6 (kon.) | NY Islanders – Anaheim 4:3 (kon.)
Colorado – Calgary 3:0 (kon.) | Los Angeles – Florida 3:2 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Tampa 1:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
6:5 (4:2, 1:2, 1:1) Stav série: 2:1
HC Stadion Litoměřice
Pondělí 14.03.2022, 18:00 • Prostějov, Zimní stadion • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Děkuji vám za pozornost a u dalšího textového přenosu se budu těšit. Na počtenou! (20:28:29)

Máme za sebou třetí zápas v sérii mezi LHK Jestřábi Prostějov a HC Stadion Litoměřice. Dnešní zápas nabídl, jak je již tradicí mezi těmito celky, mnoho gólových radostí. V přestřelce se radovali domácí jestřábi, když po výhře 6:5 se ujímají vedení v sérii v poměru 2:1. Vítězný gól vstřelil v čase 56:50 kapitán domácích Martin Novák. První příležitost k ukončení série budou mít prostějovští už zítra v 18:00.

59:50
    Procházka pouze do bloku a Rudovský míjí prázdnou branku.

59:20
    Ticháček se musí rychle vracet, ale stihl to. Času už moc pro hosty nezbývá.

58:58
    Litoměřice vyhráli buly a rychlá střela byla tečovaná mimo. Prostějov se osvobozuje.

58:27
    Hra se zasekla v rohu a střela přes celé kluziště cíl nenašla.

57:48
    Hosté zkouší hru bez brankáře.

57:48
    Křehlík z levého křídla vystřelil, ale Bláha je připraven.
    56:52 Martin NOVÁK - 6:5

56:52
    Jestřábi právě vstřelili branku!

MARTIN NOVÁK zavelel k výhře! Kloz za brankou Krále se rozhlédl, našel Mrázka, který vybídl NOVÁKA ke skórování, který nabídnutou šancí nepohrdl. Asistence: Mrázek, Kloz.

56:20
    Kotouč se nedošourá až na zakázané uvolnění. Prostějov opět v útočném pásmu.

55:39
    Litoměřice vyhazují pod tlakem do středního pásma a odchází střídat.

55:11
    Novák jen propagačně vystřelil z dálky, protože neměl už dost sil na další útok.

54:49
    Další akci zakládá Prostějov od svého brankáře.

54:19

53:37
    Válek na Kracíka a tlak hostů pokračuje.

53:02
    Kracík diriguje své spoluhráče. Procházka a Ticháček pouze do bloku. Obětavá hra domácích a úspěšné vyhození.

52:35
    Ticháček od modré střílí vedle branky. Odražený kotouč si vzal Kracík.

52:19
    Oddechový čas pro domácí.

52:19
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Vala – 2 min., hákování).

51:47
    Berka si vzal velké sousto a připravuje svůj tým o pásmo.

51:27
    Výtiskovu střelu nikdo netečoval. Bláha chytá a hra je před jeho pravicí.

51:13
    Výtisk od své brány našel Válka na levém křídle, který vybojoval kotouč v útočném rohu.

50:52
    Rouha střílí pouze do bloku. Na druhé straně postavení mimo hru.

50:28
    Litoměřice střídají a nejsou schopni rozjet útočnou akci.

49:58
    Jáchym za brankou předává na Jiránka. Střela Havlíka od modré šla mimo, ale kotouč je opět na hokejkách domácích.

49:35
    Böhm zkusil vystřelit, ale našel jen připravenou lapačku Bláhy.

49:02
    Litoměřice jsou aktivní a nutí Prostějov jen vyhodit do středního pásma a vystřídat.

48:41
    Válek nezpracoval kotouč na útočné polovině a musí se vracet.

48:17
    Offside zastavil prostějovský útok.

47:48
    Procházkova střela sražena mimo, ale odražený kotouč odehráli jestřábi pouze na zakázané uvolnění.

47:19
    Litoměřičtí rozjeli další útočnou akci, ale ve sprinterském souboji byl úspěšnější obránce Prostějova.

46:54
    Rudovský spěchá po pravém křídle, ale nevykoledoval si faul na svou osobu. Diváci v hale jsou nespokojeni.

46:39
    Zakázané uvolnění domácích a hra se vrací před Bláhu.

46:09
    Jícha po pravém křídle nabral rychlost, al rozvlnil síť jen z boku.

45:37
    Střela Husáka od modré sražena mimo. Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a ostřelují Krále.

45:09
    Domácí střídají po zakázaném uvolnění.

44:39

44:06
    Kracík podržel kotouč na vlastní holi a už rozehrává další signály v útočném pásmu.

43:30
    Domácí opět pevně usazeni v útočném pásmu. Ticháčkova střela těsně minula pravou tyč.

42:50
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Patrik Husák – 2 min., vysoká hůl).
    42:50 Lukáš VÁLEK - 5:5

42:50
    Litoměřice právě vstřelily branku!

Hosté využívají přesilovou hru. Bláha vyrazil Kracíkovu střelu pouze k LUKÁŠI VÁLKOVI, kteří překonal rozhozeného domácího brankáře. Asistence: Přikryl, Kracík

42:11
    Jáchym vyhrál vhazování a jestřábi ihned vyhazují až za branku Krále

41:58
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Krejčí – 2 min., podrážení).

41:55
    Novák jel z levého křídla sám na Krále, ale ten si popojel z branky ven a vychytal Nováka.

41:12
    Procházka vymýšlí, ale kotouč ztrácí. Kloz se objevil ve střelecké pozici, ale míří vedle.

40:48
    Rudovský nahodil kotouč do rohu a šel střídat.

40:12
    Berka se neudržel v útočném pásmu, ale Válek vrátil hosty do útočného pásma.

40:01

Gólové hody pokračovali i ve druhé třetině. Křehlík dokázal snížit a Jícha v oslabení všem ujel a stav srovnal na 4:4. Ve 32. minutě Kloz vrátil jestřábům vedení, když využil přesilovku po přihrávce Husáka. V závěru třetiny se do šance dostal Jícha, ale pozorný Bláha včas zasáhl. Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

40:00

39:41
    Jícha byl blízko ke gólu, ale volný kotouč nedokázal zastrčit za čáru.

39:19
    Novák dezorientován v obrané třetině vyhodil kotouč přes všechny čáry.

39:13

38:45
    Štefka sáhl do přihrávky a opět dostal kotouč z obraného pásma.

38:12
    Litoměřičtí jsou rozestavení dobře v útočném pásmu, ale Ticháček trefil prvního hráče před sebou.

37:50
    Válkovi střela nesedla, prostějovští vyhazují daleko od své brány.

37:13
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jiránek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

37:03
    Přihrávka přes střed na Mrázka nebyla přesná a hra se vrací před Bláhu.

36:44
    V bolestech se svíjí Rudovský, který schytal střelu od modré do nechráněných míst.

36:40
    Prostějov se šikuje ve středním pásmu a snaží se zachytávat nájezdy hostů. Kotouč po odrazu od plexiskla opustil hrací plochu.

36:03
    Výtisk střílí hned po vhazování nepřesně.

35:24
    Od modré pálí Marcel, ale kotouč orazítkoval zadní mantinel. Přihrávka na Nováka je ale nepřesná, a tak znovu dopředu míří Procházka.

34:56
    Račuk vyhrál vhazování, ale bude se muset sklonit znovu. Zakázané uvolnění Prostějova.

34:39
    Domácí střídají a napadají rozehrávku Litoměřic. Ticháček rozehrává přes střed, ale kotouč sražen do ochranné sítě.

34:01
    Kotouč v rohu za Bláhou, ale Koblížek jen protečuje do středního pásma.

33:29
    Výtisk vybojoval kotouč pro Rouhu, který vyzkoušel pozornost Bláhy.

32:56
    Krejčí doprava na Mrázka, který přihrávkou přes celé útočné pásmo našel pouze soupeře.

32:16
    Vhazování před Králem. Kloz je úspěšný, ale přihrávkou nutí své beky vrátit se až do vlastního pásma.
    31:49 Jan KLOZ - 5:4

31:49

Hosté se zatáhli příliš hluboko před svou branku. Odražený puk po střele se odrazil na levý kruh k JANU KLOZOVI, který rozvlnil síť a vrací vedení na stranu domácích Jestřábů. Asistence: Husák.

31:14
    Domácí vyhráli vhazování a jsou v tlaku. Střela Rudovského mimo.

30:58
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Procházka – 2 min., podrážení).

30:01

29:15
    Několik slibných střel od domácích, ale ani Mrázek, ani Račuk nedokázali propálit Krále. Tomu pomohly i bloky od svých spoluhráčů.

28:45
    Rudovský si sjíždí před branku, ale přihrávka na něj nemířila. Přikryl srazil přihrávku mimo led a mění se hráči na ledě.

28:01
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Petr Hauser – 2 min., podrážení).
    27:09 Josef JÍCHA - 4:4

27:09

Prostějovští dohrávali přesilovku, ale chyba na modré čáře nabídla JOSEFU JÍCHOVI samostatný únik, který se střelou zápěstím nemýlil a srovnává na 4:4. Bez asistence.

26:40
    Mrázkovu střelu zablokoval Marcel. Tlak domácích sílí.

25:58
    Jícha nabral rychlost ve středním pásmu, ale byl zastaven za brankou Bláhy. Prostějov otáčí hru a drží se ve svém útočném pásmu.

25:25
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Roman Přikryl – 2 min., vysoká hůl).

25:09
    Litoměřice se rozestavují do svých pozic hledají vhodnou pozici ke střele.

24:48
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Štefka – 2 min., krosček).
    24:16 Tomáš KŘEHLÍK - 4:3

24:16

Gólové hody v Prostějově pokračují. Hauser se dostal ke kotouči za brankou Bláhy, předložil ho TOMÁŠOVI KŘEHLÍKOVI před brankoviště a z blízkosti propálil Bláhu. Asistence: Hauser.

23:46
    Kloz ze střídačky získal kotouč, ale neměl rychlost, a tak kotouč ztratil.

23:13
    Krejčí hledal Jáchyma, kterému puk přeskočil hůl. Hra se vrací před Bláhu.

22:58
    Vhazování v útočném pásmu Litoměřic. Ale Prostějovští úspěšně vyhodili.

22:21
    Rouha protečoval za branku Bláhy, který odrazil puk do ochranné sítě.

22:00
    Bláha chytá kotouč do lapačky a Prostějov přestál oslabení.

21:29
    Klimíček skvěle sáhl do přihrávky a nepustil hosty do šance.

20:37
    Litoměřice pokračují v přesilové hře. Kracík hledal volného spoluhráče před brankou, ale úspěšný blok a vyhození Koblížka.

20:01
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Mrázek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Roman Přikryl – 2 min., hrubost).

20:01

Bohatá na góly první třetina je za námi. Oba týmy potvrdili, že v jejich zápasech padá velké množství gólů. V první třetině jsme jich viděli rovnou šest! Do vedení se dostali domácí ve 4. minutě po zásluze Jelínka. Litoměřice dokázali otočit stav utkání Berkou a Jíchou. To ale nebylo vše. Slovo si v závěru třetiny vzali Rudovský, Štefka a Kloz, kteří určili, že do šaten se jde za stavu 4:2. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:53
    Prostějovští vyhazují, gól už zřejmě nepadne.

19:38
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Robin Staněk – 2 min., podrážení).
    18:32 Jan KLOZ - 4:2

18:32

Neskutečné věci se ději v Prostějově. Divoký závěr první třetiny a třetí rychlý gól pro domácí borce. JAN KLOZ se dostal k volnému kotouči a překonává hostujícího golmana. Asistence: Novák, Husák
    18:15 Jan ŠTEFKA - 3:2

18:15

Račuk přihrávkou přes celé útočné pásmo našel rozjetého JANA ŠTEFKU, který střelou po ledě otáčí stav na 3:2. Asistence: Račuk, Klimíček
    17:18 Jan RUDOVSKÝ - 2:2

17:18

Rychle využitá přesilovka. Z pravého kruhu se ke střele dostal JAN RUDOVSKÝ a střílí gól i díky dobré práci svého spoluhráče před brankou. Asistence: Husák, Jiránek

16:48
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., držení).

16:13
    Litoměřice pod tlakem vyhazují do středního pásma a jdou střídat.

15:25
    Jelínek se chopil příležitosti, ale střelou mezi betony neuspěl. Skvělý zákrok Tomáše Krále.

15:25
    Štefka faulován v samostatném úniku byl faulován. Rozhodčí kříží ruce nad hlavou na znamení nájezdu.

15:02
    Výtisk v problémech, ale stihl včas odehrát kotouč z vlastního pásma.

14:28
    Uklidnění situace ze strany domácích. Další útočná akce po pravém křídle.

13:45
    Před Koblížkem zahráli Litoměřičtí do středního pásma.

12:39
    Jestřábi v útočném pásmu, ale zablokovaná střela nedoletěla až na Krále.
    11:46 Josef JÍCHA - 1:2

11:46

Nádherná akce Litoměřic, do které se zapojil celý útok. Procházka přihrávkou pod sebe našel Kracíka, který jen protečoval na volného JOSEFA JÍCHU, který prostřelil Bláhu. Asistence: Kracík, Procházka

11:27
    Hosté nenapadají, ale i přesto se nedaří Prostějovu rozjet kloudnou akci. Jan Výtisk předvedl divákům čistý hit.

10:26
    Nepřesnosti na obou stranách. Havlík čeká na rozjeté spoluhráče za brankou.

09:44
    Husák zápěstím od modré branky střílí mimo. Hosté otáčí hru, ale jen nahazují do rohu.

09:08
    Král posunul branku Litoměřic, ale dvě minuty z toho nebudou.
    08:23 Marek BERKA - 1:1

08:23

Válek viděl rozjetého MARKA BERKU, který si zpracoval kotouč do útočného pásma a ze samostatného úniku od pravého mantinelu překonal Bláhu. Asistence: Válek, Přikryl.

07:59
    Přihrávka rukou Patrika Husáka.

07:43
    Jiránek individuální akcí neuspěl. Jestřábi ve střední třetině po delší době drží puk na svých hokejkách.

07:11
    Prostějov je pod tlakem. Další střela od modré čáry od Černohorského, ale připravená lapačka Bláhy.

06:39
    Další zákrok pro Bláhu. Jan Výtisk vyzkoušel jeho pozornost, ale střela nebyla nikterak nebezpečná, protože před domácím brankářem nikdo nestál.

06:19
    Ondřej Bláha vyrazil Výtiskovu střelu jen před sebe. Marek Berka se dokázal uvolnit, ale vyrovnat stav utkání nedokázal.

05:52
    Křehlík svým způsobím v útočném pásmu dělá problémy obráncům, ale nepřesná přihrávka vyhnala hosty z útočného pásma.

05:15
    Ondřej Bláha v další práci. Pravým betonem úspěšný zákrok domácího brankáře.

04:37
    Kracík neuspěl v souboji s Klozem, ale kotouč se k němu odrazil zpátky. Kracíkova střela způsobila rozruch před brankou Ondřeje Bláhy.
    03:46 Šimon JELÍNEK - 1:0

03:46

Marek Račuk získal odražený puk ve vlastním pásmu, dostal se do úniku 2 na 1 se ŠIMONEM JELÍNKEM, kterému předložil puk před odkrytou branku. Šimon Jelínek otevírá skóre zápasu. Asistence: Marek Račuk

03:24
    Marek Račuk v náznaku šance.

02:56
    Petr Beránek tečoval střelu od modré lajny pouze mimo bránu. Zakázané uvolnění hostů,

02:08
    Posunutá branka za Tomáše Králem. Vhazování ve středním pásmu.

00:45
    Jaroslav Kracík se tlačil do zakončení, ale jeho střela se odrazila od zadního plexi.

00:30
    Patrik Husák střílí od modré, ale Tomáš Král nemusí zasahovat.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Vala, A. Havlík, Staněk, P. Krejčí – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, T. Koblížek, M. Švec – Štefka, Račuk, Š. Jelínek – Podlaha.
    Trenér: Totter A.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sluka) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), Černohorský, Jebavý (A), Martin Böhm – Válek, R. Přikryl, Berka – J. Jícha, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Rouha, Hauser – Smola, Daniel, Tlačil.
    Trenér: Bruk D.

Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň – Hanzlík, Blažek.

Největšími oporami týmů jsou na straně Litoměřic bratři Procházkovi, dále Lukáš Válek či Martin Kadlec. Hodně dobře odchytal nejen základní část brankář Tomáš Král. Prostějov má oporu v Ondřeji Bláhovi, který své kolegy prakticky nepouští do branky. Dále se může spoléhat na produktivního Petra Beránka, Tomáše Jiránka nebo Petra Mrázka. Hodně nahoru jde výkony třeba Robin Staněk. Bohužel, zejména Jestřábi se také potýkají s hromadou zraněných.

Favoritem jsou Litoměřice, které vyhrály základní část a to s přehledem. Jestřábi se naopak museli do čtvrtfinále dostat z předkola, ve kterém udolali 2:1 na zápasy Kolín. V aktuální sérii jsme pak svědky i přestřelek. Už v základní části jedna proběhla (8:6 pro Litoměřice). Nyní spolu týmy sehrály v Litoměřicích zápasy v poměru 2:4 a 7:3. Dají se tak znovu očekávat brankové hody.

Dobrý den, vítám vás u on-line přenosu z hokejového Prostějova. Zde nás čeká třetí čtvrtfinále Chance ligy mezi domácími Jestřáby a Stadionem Litoměřice. Aktuálně je série vyrovnaná 1:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

František Kovařík

Branky a nahrávky: 4. Š. Jelínek (Račuk), 18. Rudovský (Husák, Jiránek), 19. Štefka (Račuk, Klimíček), 19. J. Kloz (Martin Novák, Husák), 32. J. Kloz (Husák), 57. Martin Novák (Mrázek, J. Kloz) – 9. Berka (Válek, R. Přikryl), 12. J. Jícha (Kracík, M. Procházka), 25. Křehlík (Hauser), 28. J. Jícha, 43. Válek (R. Přikryl, Kracík)

Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň – Hanzlík, Blažek