Jihoafrická rep. – Thajsko 5:2 (kon.)
Jihoafrická republika
5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Thajsko
Úterý 15.03.2022, 18:00 • The Ice Station, Kapské Město • Mistrovství světa - III. B Divize

To už je z mojí strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (20:36:15)

Střely na branku – 46:23 (15:8, 13:8, 18:7)

Vyhlášeni byli také nejlepší hráči obou týmů. Za Thajsko převzal cenu brankář Ben Kleinechay. Na straně Jihoafrické republiky byl oceněn Marc Giot (1+1).

Oba soupeře čeká ještě odvetná část turnaje. S Bosnou by měli získat povinné body a na závěr je pak čeká vzájemný souboj o postup. K němu mají v tuto chvíli blíže Jihoafričané, kteří, pokud půjde vše podle předpokladů, si budou moci dovolit i porážku o dva góly.

Velká radost domácích hráčů, kteří poráží Thajsko 5:2 a udělali velký krok za postupem o divizi výše. Jižní Afrika přitom po nepovedeném vstupu do druhé třetiny prohrávala o dva góly, ale ještě v prostřední části srovnala zásahy Lukeho Vievera a Marca Giota, který se trefil jen 9 sekund před přestávkou. Třetí dvacetiminutovka už pak patřila pořadatelům turnaje. Ve 45. minutě dokonal otočku ranou od modré Dion Phakathi. Osm minut před koncem pak dotlačil kotouč za brankovou čáru Luke Carelse a v čase 55:57 uzavřel výsledek duelu Reinhard Venter. Nutno říci, že výhra domácích byla zasloužená. Většinu utkání byli lepší a aktivnější.

59:49
    Ještě jedno vyloučení, tentokrát na straně Jižní Afriky. Wesley Krotz dostal dvě minuty za faul kolenem.

59:02
    Máme tu už poslední minutu tohoto utkání.

58:45
    Thajsko v plném počtu.

58:20
    Hráči Thajska zkusili zaútočit v oslabení, jenže Ken Kindborn nemohl hrát. Do útočného pásma mu totiž předčasně přejel spoluhráč Khuhakaew.

57:57
    Thajsku se podařilo vyhodit.

56:44
    Za podrážení je vyloučen kapitán Thajska Hideki Nagajama. Ještě přesilovka pro pořadatele turnaje.
    55:57 Reinhard VENTER - 5:2

55:57
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! REINHARD VENTER napadal za brankou soupeře a za svou snahu je odměněn. Puk se k němu trochu záhadně odrazil od zadního mantinelu a Venter z bezprostřední blízkosti nezaváhal – 5:2. Bez asistence.

55:04
    Zatím ale hrají domácí. Ránu Jacka Valadase vytěsnil do rohu Kleinechay.

54:09
    Thajsko v plném počtu. Nejvyšší čas otevřít hru.

53:51
    Po tvrdé střele jednoho z domácích hráčů se puk odrazil mimo hrací plochu. Domácí dělí šest minut od důležité výhry.

52:08
    Ano, hráčská lavice Thajska dostala trest za napadání rozhodčích. Jihoafrická republika tak bude hrát přesilovku.

52:08
    Myslím, že rozhodčí původně gól neuznal proto, že hru přerušil někdy v momentě, kdy kotouč přecházel brankovou čáru. Nyní vše vysvětluje trenérovi Thajska Ijäsovi, který byl hodně naštvaný a dokonce vkročil na led. Za to zřejmě bude následovat trest pro hráčskou lavici.
    52:08 Luke CARELSE - 4:2

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Vivier (Birrell, R. Venter), 40. Giot (Samaai), 45. Phakathi (Venter, Krotz), 53. Carelse (Giot), 56. R. Venter – 22. Luckanatinakorn (Isaksson, Kindborn), 27. Isaksson

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – Birrell (A), J. Venter, Magmoed, Phakathi, Verwey, Cerff – Giot, Carelse, Samaai (C) – van Doesburgh (A), Compton, Kluyts – Vivier, Obery, R. Venter – Krotz, Valadas
    Trenér: Björn Kinding

Thajsko: Kleinechay (Ungkulpattanasuk) – Kindborn, Nagajama (C), Thanakroekkiat, Harnchaipibulgul, Chan-Urai, Kalrat, Vatanapanyakul – Isaksson (A), Forstner (A), Suwachirat – Khuhakaew, Kitajama, Phasukkijwatana – Luckanatinakorn, Phatigulsate, Jaradwuttipreeda – Patong, Hongswadhi.
    Trenér: Juhani Ijäs

Rozhodčí: Oosterling (NED) – Al Farsi (UAE), Bojadžijev (BUL)