Jihoafrická rep. – Thajsko 5:2 (kon.)
Jihoafrická republika
5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Thajsko
Úterý 15.03.2022, 18:00 • The Ice Station, Kapské Město • Mistrovství světa - III. B Divize

To už je z mojí strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (20:36:15)

Střely na branku – 46:23 (15:8, 13:8, 18:7)

Vyhlášeni byli také nejlepší hráči obou týmů. Za Thajsko převzal cenu brankář Ben Kleinechay. Na straně Jihoafrické republiky byl oceněn Marc Giot (1+1).

Oba soupeře čeká ještě odvetná část turnaje. S Bosnou by měli získat povinné body a na závěr je pak čeká vzájemný souboj o postup. K němu mají v tuto chvíli blíže Jihoafričané, kteří, pokud půjde vše podle předpokladů, si budou moci dovolit i porážku o dva góly.

Velká radost domácích hráčů, kteří poráží Thajsko 5:2 a udělali velký krok za postupem o divizi výše. Jižní Afrika přitom po nepovedeném vstupu do druhé třetiny prohrávala o dva góly, ale ještě v prostřední části srovnala zásahy Lukeho Vievera a Marca Giota, který se trefil jen 9 sekund před přestávkou. Třetí dvacetiminutovka už pak patřila pořadatelům turnaje. Ve 45. minutě dokonal otočku ranou od modré Dion Phakathi. Osm minut před koncem pak dotlačil kotouč za brankovou čáru Luke Carelse a v čase 55:57 uzavřel výsledek duelu Reinhard Venter. Nutno říci, že výhra domácích byla zasloužená. Většinu utkání byli lepší a aktivnější.

59:49
    Ještě jedno vyloučení, tentokrát na straně Jižní Afriky. Wesley Krotz dostal dvě minuty za faul kolenem.

59:02
    Máme tu už poslední minutu tohoto utkání.

58:45
    Thajsko v plném počtu.

58:20
    Hráči Thajska zkusili zaútočit v oslabení, jenže Ken Kindborn nemohl hrát. Do útočného pásma mu totiž předčasně přejel spoluhráč Khuhakaew.

57:57
    Thajsku se podařilo vyhodit.

56:44
    Za podrážení je vyloučen kapitán Thajska Hideki Nagajama. Ještě přesilovka pro pořadatele turnaje.
    55:57 Reinhard VENTER - 5:2

55:57
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! REINHARD VENTER napadal za brankou soupeře a za svou snahu je odměněn. Puk se k němu trochu záhadně odrazil od zadního mantinelu a Venter z bezprostřední blízkosti nezaváhal – 5:2. Bez asistence.

55:04
    Zatím ale hrají domácí. Ránu Jacka Valadase vytěsnil do rohu Kleinechay.

54:09
    Thajsko v plném počtu. Nejvyšší čas otevřít hru.

53:51
    Po tvrdé střele jednoho z domácích hráčů se puk odrazil mimo hrací plochu. Domácí dělí šest minut od důležité výhry.

52:08
    Ano, hráčská lavice Thajska dostala trest za napadání rozhodčích. Jihoafrická republika tak bude hrát přesilovku.

52:08
    Myslím, že rozhodčí původně gól neuznal proto, že hru přerušil někdy v momentě, kdy kotouč přecházel brankovou čáru. Nyní vše vysvětluje trenérovi Thajska Ijäsovi, který byl hodně naštvaný a dokonce vkročil na led. Za to zřejmě bude následovat trest pro hráčskou lavici.
    52:08 Luke CARELSE - 4:2

52:08
    Po závaru před hostující brankou se puk ocitl za brankovou čarou! Hlavní sudí Oosterling nejprve rozpažil, ale následně si vyslechl brankového rozhodčího a gól uznal! Za jeho autora je označen LUKE CARELSE – 4:2. Asistence: Marc Giot.

51:53
    Phandaj Khuhakaew se dostal ke střele z levé strany, která skončila na znaku na dresu brankáře Boyda.

51:34
    Luke Carelse střílel ještě ze středního pásma. Kleinechay si pro puk sáhl lapačkou a před dojíždějícím protihráčem ho pak raději podržel.

50:28
    Hned po buly střílel z vrcholu pravého kruhu Dion Phakathi. Kleinechay vyráží.

50:23
    Do rány domácího Valadase vložil hůl bránící hráč. Puk se odrazil do ochranné sítě.

49:51
    Kindborn zastavil akci domácích a naopak poslal do protiútoku Issaksona. Ten nedokázal v přečíslení 2 na 1 nahrát spoluhráči!

48:58
    Uthman Samaai z bezprostřední blízkosti nezasunul puk za roztaženého Kleineschaye! Následně se jihoafrický kapitán pustil do šarvátky s jedním z protihráčů, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

48:39
    Zakázané uvolnění Thajska. Vhazuje se před Benem Kleineschayem – rodákem z amerického Ossea ve státě Minnesota.

48:10
    Ránu Forstnera z pravé strany hřiště vyrazil za svou branku Boyd.

47:27
    Pojetí domácích je rozhodně týmovější. Thajsko spoléhá na dobrou obranu a individuální schopnosti několika hráčů.

45:53
    Domácí jsou odměněni za své úsilí. Hrají s velkým nasazením a aktivně. Thajsko bude muset přidat v útoku, pokud chce myslet na body.
    44:01 Dion PHAKATHI - 3:2

44:01
    Domácí otáčejí skóre! Hráči Jižní Afriky se drželi dobrou minutu v útočném pásmu. Nakonec to na sebe vzal obránce DION PHAKATHI, jehož dělovka od modré čáry zapadla až za brankáře Kleinechaye – 3:2. Asistence: Reinhard Venter a Wesley Krotz.

42:58
    Marc Giot svou střelou sundal bránícího Papana Thanakroekkiata. Ten se po bolestivém zásahu nezvedal a na střídačku se odebral až s podporou dvojice spoluhráčů. Přejme mu, aby to spravilo zaledování a obránce Thajska mohl v turnaji pokračovat.

42:26
    Jan Isaksson zachytil vyhozený puk a poslal ho za branku na Patricka Forstera. Ten chtěl překvapit Boyda po rychlém vyjetí, ovšem brankář JAR si to pohlídal.

41:12
    Tentokrát už musel zasahovat Boyd. Domácí brankář si sáhl pro puk lapačkou.

40:16
    Thajsko začalo třetí část aktivně. Od modré pálil Ken Kindborn, který ale netrefil branku.

40:01

Jihoafrická republika má velmi zkušeného trenéra. Tím je 64letý Björn Kinding. Švéd vedl v 80. letech minulého století i dánskou reprezentaci, poté působil ve Švýcarsku a na Olympijských hrách v Naganu trénoval domácí Japonsko. V posledním desetiletí koučoval francouzský Rouen, jako asistent byl v německém Augsburgu a nakonec se vrátil do Švýcarska. Tam naposledy pracoval jako šéftrenér mládeže v Servette Ženeva.

Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

Střely na branku – 28:16 (15:8, 13:8)

Druhá třetina už góly nabídla a to po dvou na každé straně. Lépe ji začalo Thajsko. To poslal ve 22. minutě do vedení Nathaphat Luckanatinakorn a poté se prosadil také Jan Issakson. Hráči Jihoafrické republiky se ale nevzdali, vytvořili si velký tlak a dokázali manko vymazat. Ve 29. minutě vstřelil kontaktní branku Luke Viever a pouhých 9 sekund před přestávkou srovnal Marc Giot. Rozhodně je to zajímavý zápas a na třetí dvacetiminutovku se určitě můžeme těšit.

40:00
    39:51 Marc GIOT - 2:2

39:51
    Domácí srovnávají pouhých 9 sekund před přestávkou! V závěru třetiny se ještě nadechli k náporu. Po první nepřesné střele nahrál Uthman Samaai na levý kruh MARCOVI GIOTOVI a ten zápěstím našel recept na brankáře Kleinechaye – 2:2. Asistence: Uthman Samaai.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:00
    Nathaphat Luckanatinakorn mohl ujet domácí obraně, ovšem obránce ho dokázal zastavit čistým zákrokem tělem! Poměrně riskantní počin. Pokud by si ho útočník Thajska obhodil, jel by sám na Boyda.

37:07
    Na druhé straně to zkoušel Punn Phasukkijwatana. Puk je v Boydově lapačce.

36:56
    Aktivní Marc Giot se prokličkoval až před branku soupeře. Po forhendové kličce však nezasunul puk za Kleinechaye!

36:10
    Oberyho kličkovaná skončila pádem na led. Odpískání faulu si domácí útočník nevymodlil.

35:24
    Samaai srazil čistým hitem Thanakroekkiata. V tomto ohledu je utkání docela tvrdé, ale ne zákeřné.

34:44
    Phanuruj Suwachirat zavážel puk do útočného pásma na pravém křídle. Pokus o střelu mu domácí zablokovali.

34:13
    Domácí v postavení mimo hru.

33:54
    Po dlouhé době zaútočili i hosté a na led musel Boyd, který zalehl kotouč před hráči soupeře.

33:28
    Dělovka Phakathiho od modré. Puk nakonec jen zaduněl o zadní mantinel. Thajsko je pod velkým tlakem.

32:55
    Jack Valadas si najel na přihrávku zpoza branky. Kleinechay odolal a puk končí pod jeho betony.

32:12
    Tlak Jižní Afriky pokračuje. Střelu Marca Giota z levé strany vyrazil Kleinechay do ochranné sítě.

30:58
    Kleinechay se teď jen otáčel v brance a úplně nevěděl, odkud puk přilétl! Ten naštěstí pro hosty minul levou tyčku.

30:28
    Domácí hráči v náporu. Po střele od modré čáry přerušil hru Ben Kleinechay, který podržel puk na hrudi.

29:57
    Ve druhé třetině se nám týmy rozstřílely. Za deset minut jsme viděli už tři góly.
    28:18 Luke VIVIER - 1:2

28:18
    A konečně se mohou radovat i domácí fanoušci! Hráči Jižní Afriky předvedli rychlou akci. Kotouč rychle dostali z vlastní obranné třetiny do útočné. Poté následovala přihrávka Camerona Birrella z pravé strany na vzdálenější tyčku, kde byl LUKE VIVIER a Kleinechay se už nestihl včas přemístit – 1:2. Asistence: Cameron Birrell a Reinhard Venter.

27:50
    Hráči Jihoafrické republiky se snaží, ale v koncovce zatím nejsou dostatečně efektivní. V tom jim dal lekci třeba právě Isaksson.
    26:06 Jan ISAKSSON - 0:2

26:06
    Thajsko právě vstřelilo branku!
    Je to o dva góly! JAN ISAKSSON využil zaváhání hráče soupeře, který na modré čáře upadl. Isaksson mu tak sebral puk a z levé strany najížděl na Boyda. Situaci zakončil přesně mířenou střelou – 0:2. Bez asistence.

25:51
    Velká šance domácích! Reinhard Venter si rovnal puk mezi kruhy a nakonec se mu podařilo vystřelit. Zamířil těsně vedle branky!

Hodně zajímavým hráčem je 29letý rodák z Vídně Patrick Forstner. Ten má na kontě jeden start v EBEL lize a také zápasy v INL (společná soutěž pro rakouské a italské celky) v dresu EK Zell am Se. Po několika sezónách v nižších soutěžích pak zamířil do Thajska.

25:05

25:01
    Další snaha domácích končí jen posunutou klecí. Do konce Issaksonova trestu schází 3 sekundy.

24:37
    Uthman Samaai zavezl puk do útočného pásma a střílel zápěstím. Kotouč drží Kleinechay někde mezi pravou rukou a tělem.

24:23
    Rána Marca Giota z levého kruhu prolétla nad horní tyčkou hostující branky.

24:12
    Magmoed tentokrát nabíjel Uthmanovi Samaaiovi, kterému střela nesedla a puk skončil až v ochranné síti za brankou.

23:32
    Deen Magmoed měl dvakrát napřaženo na modré čáře, ovšem protihráči jeho pokusy zablokovali. Poté i vyhodili.

23:04
    Za podrážení je vyloučen Jan Issakson. Další přesilovka pro Jižní Afriku.

22:43
    Domácí se snaží odpovědět náporem. Brankář Kleinechay několikrát dobře zasáhl.
    21:32 Nathaphat LUCKANATINAKORN - 0:1

21:32
    Jako první dnes skóruje Thajsko! Po přihrávce Jana Isakssona se dostal mezi kruhy k puku NATHAPHAT LUCKANATINAKORN. Ten měl i dost času na zamíření a střelou na lapačku poslal svůj tým do vedení. Asistence: Jan Isaksson a Ken Kindborn.

20:32
    Paulus Kluyts to zkusil švihem pro přejetí útočné modré. První zásah ve druhé části má na kontě také Kleinechay.

20:08
    Domácí Boyd na úvod druhé části chytal do lapačky puk po ráně od modré čáry.

20:01

Japonci v dresu Thajska:

Rodák z japonské Hirošimy Masato Kitajama reprezentoval Thajsko už od žákovského věku. Mládežnický hokej ale hrál v Německu, kde si v barvách Preussenu Berlin vyzkoušel i třetí a čtvrtou ligu dospělých, v juniorech pak ve Finsku. Naposledy si v Evropě zahrál loni, kdy nastupoval právě za zmíněný berlínský klub.

Velké mezinárodní zkušenosti pak má Hideki Nagajama. Rodák z Bankoku hrával v juniorech v Kanadě a ve Švédsku, poté se přesunul do druhé dánské ligy, kde byl hráčem Frederikshavnu. Ročník 2018/19 pak odehrál ve čtvrté německé lize za béčko Löwenu Frankfurt.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Střely na branku – 15:8

Máme za sebou první třetinu, která gól nepřinesla. Thajsko v úvodu doplácelo na nedisciplinovanost a třemi oslabeními se dostalo pod tlak. Jihoafrická republika však nedokázala překonat dobře chytajícího brankáře Kleinechaye a postupem času se hra vyrovnala. Tento duel může napovědět mnohé o postupových ambicích obou celků, které si shodně hladce poradily s Bosnou a Hercegovinou.

20:00

19:54
    Jihoafričané jsou již v plném počtu.

19:36
    Phandaj Khuhakaew zavezl puk do útočného pásma a švihem zkusil překvapit Ryana Boyda. Domácí brankář má kotouč ve výstroji.

19:03
    Domácí zatím v oslabení odolávají. Je tu už poslední minuta první třetiny.

17:53
    Patrick Forstner byl po své střele sražen Stefanem Kluytsem, který byl za svůj zákrok vyloučen. Jeden z klíčových hráčů Thajska odjel na střídačku v bolestivém předklonu. Pokud by nemohl pokračovat, byla by to velká ztráta pro asijský tým.

17:28
    Nyní zase zaútočili hráči JAR. Luke Carelse z levého kruhu nezaskočil brankáře Kleinechaye.

17:00
    Hosté se osmělují. Nebezpečná střela, kterou vyrážel Boyd.

15:51
    Od levého mantinelu to zkoušel Kindborn. Boyd tentokrát nemusel zasahovat, puk letěl vedle jeho bližší tyčky.

15:18
    Domácí brankář Ryan Boyd zatím moc práce nemá. Teď ale musel být připraven u své bližší tyčky a přikrýt puk.

14:45
    Papan Thanakroekkiat sundal jednoho z domácích klasickým bodyčekem. I hokej na této úrovni může přinášet zajímavé momenty.

13:40
    Hra se teď uklidnila. Thajsku se podařilo otupit nápor soupeře.

11:55
    Luke Vivier se snažil dostat do samostatného úniku. Výborně to ale udělal právě Ken Kindborn, který ukázal, že se hokej učil hrát ve Švédsku, tedy ve velmi hokejové zemi. Protihráče dobruslil a nepustil před svého gólmana.

11:39
    Ken Kindborn zachytil puk těsně za modrou čarou. Než se ozval hvizd, stačil obránce Thajska ještě vystřelit. Domácím se to nelíbilo, byť Kindborn za zaváhání čárového nemohl. Vhazovat se každopádně bude ve středním pásmu.

11:06
    Thajsko se konečně vymanilo. Issakson však hrál kotouč v ofsajdové pozici a hra je tedy přerušena.

09:40
    Thajsko je už v plném počtu. Hosté potřebují hrát disciplinovaněji. Takto zbytečně pustili Jihoafrickou republiku do tlaku.

09:28
    Několik dobrých střel domácích. Nyní pálil od modré těsně vedle Dion Phakathi.

08:55
    Tečovanou střelu jednoho z domácích hráčů si Kleinechay našel a dokázal puk vyrazit. Brankář Thajska zatím chytá velmi dobře.

08:11
    Hráči Thajska se nyní osvobodili.

08:04
    Střela od modré čáry, která skončila v lapačce thajského brankáře Kleinechaye.

07:39
    Jan Issakson zasáhl ve středním pásmu jednoho z protihráčů a rozhodčí ho posílá na trestnou lavici za faul kolenem. Už třetí vyloučení na straně Thajska.

06:17
    Domácí se snaží hrát aktivně i při 5 na 5. Giot nejprve bojoval o puk v rohu. Cameron Birrell poté nedovolil Thajsku vyvézt kotouč, když trefil čistým hitem jednoho z hráčů soupeře.

05:13
    V závěru domácí přesilovky vystřelil z větší dálky Jack Valadas. Ben Kleineschay byl ale pozorný.

04:44
    Domácímu celku bylo odpískáno postavení mimo hru.

04:34
    Hosté nyní vyhodili.

03:52
    První šance Jižní Afriky! Luke Carelse se natlačil až před brankáře Kleinechaye, který svůj tým podržel!

03:38
    Jihoafričanům se nepovedla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.

03:12
    Thajci si tentokrát nepohlídali střídání. Padl trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:45
    Marc Giot střílel z levého kruhu. Branku hostí však netrefil.

02:22
    A nyní už jsou Asiaté v plném počtu.

02:16
    Opět. Thajsko se dobře brání.

02:01

01:24
    Domácí se v přesilovce zatím dostali k několika střelám, kterým však scházela přesnost.

00:21
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Patrick Forstner – 2 min., nedovolené bránění).

00:01

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – Birrell (A), Venter, Magmoed, Phakathi, Verwey, Cerff – Giot, Carelse, Samaai (C) – van Doesburgh (A), Compton, Kluyts – Vivier, Obery, Venter – Krotz, Valadas
    Trenér: Björn Kinding

Thajsko: Kleinechay (Ungkulpattanasuk) – Kindborn, Nagajama (C), Thanakroekkiat, Harnchaipibulgul, Chan-Urai, Kalrat, Vatanapanyakul – Issakson (A), Forstner (A), Suwachirat – Khuhakaew, Kitajama, Phasukkijwatana – Luckanatinakorn, Phatigulsate, Jaradwuttipreeda – Patong, Hongswadhi.
    Trenér: Juhani Ijäs

Rozhodčí: Oosterling (NED) – Al Farsi (UAE), Bojadžijev (BUL).

Dnešní utkání zakončí první polovinu turnaje, který se hraje systémem dvakrát každý s každým.

Šampionát hostí The Ice Station v Kapském Městě, tedy hlavním městě Jihoafrické republiky. Stadion byl postaven v roce 1971. Tribuny se sedačkami jsou na obou delších stranách. Úvodnímu duelu turnaje mezi domácím týmem a Bosnou a Hercegovinou přihlíželo 250 diváků.

Jihoafrická republika:
    Jihoafrická republika vstoupila do IIHF už 25. února roku 1937. Prvního MS se však účastnila až v roce 1961. První soutěžní utkání s Jugoslávií skončilo porážkou 3:12. V roce 1966 se pak celek JAR zahrál šampionát skupiny C v Jesenici (tehdejší Jugoslávie), kde obsadil třetí místo, ovšem na další účast si pak Jihoafričané museli vinou politické situace v zemi počkat až do roku 1992. V posledních letech má výkonnost národního týmu spíše klesající tendenci. V roce 2015 přišel definitivní sestup do v té době nejnižší III. Divize. V ní Jihoafričané následně skončili stříbrní, ovšem pak už byli dvakrát pátí a v roce 2019 se umístili na poslední šesté pozici, která znamenala další pád. Šanci na reparát budou mít kvůli Covidu až letos, navíc v domácím prostředí.

JAR momentálně disponuje 922 registrovanými hráči. Z toho je 311 mládežníků a 162 žen. V zemi je také hned devět zastřešených ledových ploch. Historicky nejvyšší vítězství si Jihoafričané připsali v roce 2005 nad Albánií, kterou na MS III. Divize v Mexico City deklasovali 33:1. Nejvyšší porážku 0:32 naopak utrpěli v roce 1993 s Kazachstánem. Na aktuálním žebříčku IIHF patří Jihoafrické republice 46. místo.

Ligová soutěž v zemi nese název GPHL a má deset účastníků. Většina reprezentantů se také rekrutuje odsud. V zahraničí momentálně nepůsobí nikdo. Nicméně útočník Uthman Samaai si v minulosti zahrál v USA univerzitní NCAA III. Dylan Compton, Wesley Krotz a Alex Obery si zase vyzkoušeli nižší soutěž v Kanadě. Dokonce v obou severoamerických zemích pak v minulosti působil obránce Cameron Birrell.

Jihoafrická republika odehrála svůj první zápas na turnaji už v neděli. Na výhře 8:3 nad Bosnou a Hercegovinou se podíleli třemi body (2+1) zmínění Samaai a Compton.

Thajsko:
    Pro Thajsko se jedná o druhou účast na turnaji úrovně MS, pokud tedy počítáme i kvalifikaci o III. Divizi v roce 2019. Tam skončili hokejisté z této země třetí ze šesti účastníků a to jim pro letošek zajistilo nasazení do skupiny B. Jinak jsou thajští hokejisté pravidelnými účastníky Asijských Zimních Her a především Challenge Cupu, kde se jim daří sbírat medaile. Třikrát skončili druzí a získali také stejný počet bronzů. Své poslední zápasy Thajsko sehrálo v prosinci roku 2019 v rámci Her Jihovýchodní Asie. Ty dokázalo hladce vyhrát, když všechny soupeře jasně přehrálo. Ve finále zvítězilo 8:0 nad Malajsií. Dále si pak už thajští hokejisté neměli možnost zahrát kvůli covidovým omezením.

Thajsko se stalo členem IIHF v roce 1989. První oficiální utkání však odehrálo až v roce 2003, kdy schytalo debakl 0:39 od Japonska. Nejvyšší porážku v historii si ovšem hokejisté tohoto státu odnesli ze zápasu Asijských Zimních Her v roce 2007, kdy padli výsledkem 1:57 s Kazachstánem. Obě nejvyšší výhry naopak pocházejí z roku 2011. Tehdy thajští hráči rozstříleli 29:0 Bahrajn a Indii.

V aktuálním žebříčku IIHF patří Thajsku 50. místo. V zemi je evidováno celkem 575 registrovaných hokejistů, z toho hned 458 mládežníků a také 54 žen. Ligová soutěž v Thajsku nese název Bangkok Ice Hockey league a její zápasy se většinou odehrávají na kluzištích v populárních obchodních domech Central Rama 9 a Imperial World.

Hlavním trenérem týmu je Fin Juhani Ijäs, kterému asistuje Kanaďan Rory Rawlyk. Ijäs má v kádru i naturalizované Švédy Jana Isakssona a Kena Kindborna. Oba hokejisté ve své rodné zemi prošli elitními mládežnickými ligami, na dospělé úrovni pak hráli v nižších soutěžích. Hodně zajímavé zkušenosti mají i původem Japonci Masato Kitajama s Hidekim Nagajamou, kteří okusili hokej v Evropě a zapomenout nesmíme na Rakušana Patricka Forstnera. Soupiska Thajska pro šampionát tedy vypadá hodně zajímavě.

V pondělí v podvečer Thajsko sehrálo svůj první zápas na turnaji, v němž přehrálo 8:4 Bosnu a Hercegovinu. Hned čtyřmi zásahy k tomu přispěl Kitajama, tři body (1+2) pak zaznamenali Isaksson a Forstner.

Skupina B III. Divize byla do MS zařazena podobně jako IV. Divize, která se odehrála nedávno, nově. Účast v ní měly zajištěnou týmy, které se v roce 2019 umístily na 2. až 4. místě v kvalifikaci o III. Divizi a nedobrovolně také Jihoafrická Republika. Ta totiž ve zmíněném roce skončila na turnaji tehdy ještě jediné skupiny nejnižší divize poslední. Dalšími účastníky jsou tedy Thajsko a Bosna a Hercegovina. Druhý v tehdejší kvalifikaci skončil Hong Kong, ten ovšem do Kapského Města nakonec nepřijel. Turnaj tak bude mít jen tři účastníky.

Vítám tu všechny milovníky hokejového undergroundu! Jihoafrické Kapské Město v těchto dnech hostí světový šampionát III. Divize skupiny B, což je druhá nejnižší výkonnostní úroveň MS. V úterním zápase přivítá domácí Jihoafrická republika výběr Thajska. Pořadatel turnaje je zároveň i hlavním aspirantem na postup výše. Pro asijský celek se jedná teprve o druhou účast na MS v historii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Vivier (Birrell, R. Venter), 40. Giot (Samaai), 45. Phakathi (Venter, Krotz), 53. Carelse (Giot), 56. R. Venter – 22. Luckanatinakorn (Isaksson, Kindborn), 27. Isaksson

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – Birrell (A), J. Venter, Magmoed, Phakathi, Verwey, Cerff – Giot, Carelse, Samaai (C) – van Doesburgh (A), Compton, Kluyts – Vivier, Obery, R. Venter – Krotz, Valadas

Thajsko: Kleinechay (Ungkulpattanasuk) – Kindborn, Nagajama (C), Thanakroekkiat, Harnchaipibulgul, Chan-Urai, Kalrat, Vatanapanyakul – Isaksson (A), Forstner (A), Suwachirat – Khuhakaew, Kitajama, Phasukkijwatana – Luckanatinakorn, Phatigulsate, Jaradwuttipreeda – Patong, Hongswadhi.

Rozhodčí: Oosterling (NED) – Al Farsi (UAE), Bojadžijev (BUL)