Toronto – Carolina 3:2 (kon.) | Montreal – Dallas 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Nashville 5:4 (kon.)
Columbus – Washington 2:7 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:2 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Buffalo 6:1 (kon.) | Vancouver – Detroit 0:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:0 (kon.)
Vegas – Florida 5:3 (kon.)
HC Baník Příbram
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:1
HC Tábor
Pátek 18.03.2022, 18:30 • Zimní stadion, Příbram • Play-off 2. liga, skupina Jih • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký páteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Dnes je na programu druhé finále mezi týmy HC Baník Příbram a Hockey Club Tábor ve druhé hokejové lize.

Příbramští hokejisté si poradili v semifinále s pražskou Kobrou, které dovolili jediný duel. Celkově vyhráli 4:1 na zápasy a postoupili tak do finále druhé ligy ve skupině Jih.

Tábor v sérii s Havlíčkovým Brodem také dominoval, cestu do finálových bojů měl o něco jednodušší. Se svým soupeřem si totiž Táborští poradili v nejkratším možném termínu a sérii ukončili za stavu 4:0 na zápasy. Nyní svádí boje ve finále a zároveň o vstupenku do kvalifikace o volné místo v baráži o Chance ligu.

První finále – 0:1 na zápasy

Ve středu oba soupeři zahájili finálové boje a lépe si vedl Tábor. Ten neponechal nic náhodě a Příbram porazil vysoko 7:2. Tempo hry diktovali táborští hokejisté od začátku zápasu, první třetinu vyhráli 3:1, v té druhé sice Příbramští snížili na rozdíl jediného gólu, ale to bylo z jejich strany vše. Kohouti v poslední části hry zatížili konto příbramského celku dalšími čtyřmi góly a v sérii se tak ujali vedení 1:0 na zápasy.

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Havlín, Hlaváček, Jelínek, Malý, Saňa, Zdeněk, Kutlák – Bečvář, Panna (A), Pinkas, Kraus, Seniov, Káník, Rohlík (A), Furch, Josefus (C), Svoboda, Gengel
    Trenér: Pavel Marek

Hockey Club Tábor: Kolář (Dvořák) – Havelka, Pařízek, Hajič, Černý (A), Radoš, Kříž, Hubata – Matiášek, Prášek, Hasman, Matušík, Zíb, Chocholoušek, Dančišin, Šulek, Zayml, Endál (A), Bárta, Rousek, Seidl
    Trenér: Arpád Györi

Rozhodčí: Battěk, Glanc – Kučera, Thuma.

Oba celky jsou na hrací ploše a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

00:01

00:21
    Hosté se hned v úvodu zápasu nastěhovali před branku domácího týmu, kde zahrozili střelou z prostoru mezi kruhy, ale Jiroušek ji pokryl.

00:40
    Hned se tedy vhazovalo před jeho brankou, kde se kohouti opět chvíli zdrželi a donutili domácího brankáře k dalšímu zákroku. Buly po jeho pravé ruce.

01:02
    Nyní se už také domácí hráči prezentovali útočnou akcí, tu však velmi brzy zastavila pozorná obrana Tábora.

02:52
    Miroslav Rohlík mezi kruhy tečoval pokus od modré čáry, který vyslal David Zdeněk, ale ta skončila jen vedle hostující branky.

04:35
    Jan Bárta se proháčkoval domácí obranou a zakončil na hraně levého kruhu, ale jeho švih končí znovu na Jirouškovi.

05:22
    David Zdeněk číhal na modré čáře a klepal si o přihrávku, která ale nepřišla a nemohl tak zakončit a ohrozit branku táborského celku.

06:13
    Po chvilce se zase dopředu prodrali hosté, Hubata švihl do puku, který Petr Jiroušek srazil do rohu obranného pásma.

08:11
    Pro ofsajd domácího týmu se vhazovalo ve středním pásmu. Příbramští se pak nastěhovali před Koláře, který po stele Jana Bečváře zakročil a raději hru zastavil.

08:56
    Puk skončil za brankou Tábora, kde si ho právě hosté převzali a hned s ním zamířili na opačnou stranu. Jiroušek se tak ve svém brankovišti zase musel otáčet.

09:49
    Teď se zase usadili před Kolářem domácí a vynutili si další vhazování před jeho klecí.

10:07
    Opět rušno před Petrem Jirouškem, který lapil další pokus soupeře a před dotěrným Chocholouškem raději puk přikryl a zastavil hru. Vhazování po jeho pravici.

11:11
    Marně se po skákavém puku natahoval Tadeáš Pinkas. Ten v obranné třetině sebral jeden z beků Tábora a otočil hru před Petra Jirouška.

11:19
    Zakázané uvolnění Tábora a hra se stěhuje před Kristiána Koláře, buly po jeho pravé ruce. Domácí tak získali zadarmo útočnou třetinu.

11:40
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Jakub Káník – 2 min., nedovolené bránění).

12:25
    Hosté mají jako první k dispozici přesilovou hru a už se usadili v pásmu Příbrami, ale ta zatím svého soupeře do žádného ohrožení Jirouškovy branky nepouštějí.

12:55
    A nyní se osvobozují.

13:40
    Domácí celek je v plném počtu.

14:36
    Hosté nyní zahrozili před domácí klecí, kde ale byla připravena obrana domácích, která včas zakročila. Ovšem i za cenu faulu. Další vyloučení Příbrami.

14:36
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Marcel Hlaváček – 2 min., sekání).

15:23
    Tábor právě vstřelil branku!
    Hosté svou přesilovou hru využívají a jdou do vedení. Endál našel na pravé straně JAKUBA MATUŠÍKA, který poté táhlou střelou poslal kotouč za záda domácího brankáře Jirouška – 0:1. Asistence: Lukáš Endál a Kamil Černý.

16:46
    Domácí se snažili rychle najít odpověď, ale ta nepřišla. Hosté si obranné pásmo pohlídali a už sami míří zase na opačnou stranu.

17:33
    Až k brance se protáhl Lukáš Endál, který dostal přihrávku na levou stranu, ale tu zastavila obrana Příbrami.

17:33
    Branka Příbrami se vychýlila ze svého usazení a nyní je zase ledaři dávána do klasického postavení. Chvilku se tedy nehraje.

18:27
    Tomáš Furch obešel obránce hostů a dostal se až do zakončení, ovšem v tom mu zabránil Hajič.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:35
    Táborští se ještě nastěhovali před Jirouška, ale obrana domácích vytěsnila kotouč do středního pásma. Do akce tak může jít Příbram.

19:52
    Ta ale o puk přišla, následoval další průnik hostů směrem dopředu, ale už se nic nestane.

20:00

První třetina druhého finále mezi Příbramí a Táborem je minulostí. V ní se do vedení v přesilové hře dostali hosté a mají tak zatím zápas dobře rozjetý. Ale rozhodně nemají vyhráno, domácí bojují a měli také šance, ty ale zůstaly nevyužity. Druhá třetina začne přibližně v 19:19.

20:01

20:17
    Domácí nahodili puk do útočného pásma, ale zastavili ho hosté, kteří velmi rychle otočili hru opačným směrem.

20:59
    Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje před Kristiána Koláře, vhazovat se bude po jeho pravé ruce. A bude se zároveň vylučovat na straně Tábora.

20:59
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Jakub Matušík – 2 min., nedovolené bránění).

22:21
    Příbramští hráči se dostali do pásma hostů, kde chvíli kombinovali. Ale zastavila je obrana Tábora, která pak vyhazuje touš až před Jirouška.

22:59
    Jakub Káník švihl do puku mezi kruhy a jeho ránu chytá Kristián Kolář. Hra je zase zastavena, buly po jeho pravé ruce.

22:59
    Tábor je v plném počtu.

24:29
    Radek Jelínek vypálil z levého kruhu směrem na hostující klec a Kristián Kolář vytasil efektní semafor a jeho ránu zlikvidoval.

24:58
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kamil Černý – 2 min., nedovolené bránění).

27:03
    Příbram právě vstřelila branku!
    Hosté už sice byli v plném počtu, nicméně domácí se ještě zdrželi v útočném pásmu, kde napřáhl ke střele MIROSLAV ROHLÍK a kotouč končí až za zády Kristiána Koláře – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Daniel Seniov a Radek Jelínek.

28:54
    Domácí ožili a opět se dostali do zakončení před hostující klecí, včas ale zakročila obrana Tábora. Nicméně Příbramští stále operují před Kolářem.

30:10
    Josef Hasman se dostal do těsné blízkosti soupeřovy branky, ale jeho příklep z pravé strany skončil jen na betonu Petra Jirouška.

31:05
    Robin Malý mezi kruhy napřáhl ke střele a jeho rána pak skončila na vyrážečce Kristiána Koláře.

32:51
    Další akce hostů, která skončila na pozorném Jirouškovi. Ten ji pokryl a nechal hru přerušit. Buly po jeho levé ruce.

33:49
    Teď se zase do zakončení prodral Ondřej Panna, ale jeho přízemní pokus pokryla hostující obrana.

34:39
    Hosté ubránili další domácí akci a rychle otočili hru. Ve středním pásmu je však soupeř o kotouč obral a namířil si to znovu před Koláře.

35:19
    Puk zmizel z dohledu sudích a vhazovalo se tak ve středovém kruhu.

35:41
    Domácí strhávají poprvé vedení na svou stranu a jdou do jednobrankového náskoku. Josef Saňa vyzval ke střele JAKUBA KÁNÍKA, který ho vyslyšel a jeho pokus končí v síti Tábora – 2:1. Asistence: Josef Saňa a Petr Josefus.

37:02
    Tomáš Hajič dostal nabito na modrou čáru a jeho dalekonosná střela byla ještě tečována před Jirouškem, ale ten ji pokryl a podržel svůj tým.

37:25
    Nyní Jiroušek zapsal další zákrok a teď už hru raději zastavil. Buly po jeho pravé ruce.

37:47
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Ladislav Gengel – 2 min., sekání).

38:01
    V závěru druhé třetiny mají hosté šanci vyrovnat, když mají k dispozici další přesilovou hru.

38:25
    Jenže domácí se hned dostali v obranném pásmu na kotouč a vyhodili ho až před hostující klec a osvobozují se.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Znovu se Příbram ubránila šanci soupeře a kotouč zase letí až před Kristiána Koláře. Domácí celek se tak opět osvobodil a šetří cenné vteřiny.

39:47
    Domácí jsou v plném počtu.

40:00

Také druhé dějství je minulostí. V něm úřadovali domácí hráči, kteří nejprve vyrovnali a poté strhli vedení na svou stranu. Nyní je to tedy Tábor, který musí dohánět manko. Čeká nás ještě hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně ve 20:09.

40:01

40:16
    Domácí na svého soupeře v úvodu třetí třetiny doslova vlétli a hned se prezentovali dobrou střelou. Ale své brankoviště Kolář uhájil.

41:09
    Z vlastního obranného pásma se snaží dostat na druhou stranu hosté. Domácí jim to ale řádně komplikují.

42:02
    Táborští se už roztáhli v domácím teritoriu a snaží se v rohu pásma vybojovat puk na svou stranu.

43:54
    Tomáš Hajič napřáhl na modré čáře, těsně před Jirouškem jeho pokus tečoval Lukáš Prášek, ale trefil jen beton Petra Jirouška.

44:45
    Kamil Černý pálil také od modré čáry, jeho pokus mířil mezi tři tyče, ovšem tam zakročil Jiroušek a hra je přerušena, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

45:33
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Radek Seidl – 2 min., držení hole).

46:16
    Domácí v přesilové hře zahrozili před Kolářem, ten ale za pomoci obrany akci ustál a následně pak se Tábor osvobozuje vyhozením puku až před Jirouška.

46:58
    Další pokus hosté kryjí a opět se jim povedlo vyhodit touš až před domácí branku.

47:33
    Hosté jsou v plném počtu.

48:18
    Josef Saňa nahodil puk před táborskou branku, kde ho ještě chtěl tečovat jeho spoluhráč, ale nakonec vše dobře viděl Kolář a akci soupeře zneškodnil.

50:54
    Jsme za polovinou třetí třetiny a domácí stále vedou rozdílem jediné branky.

51:04
    Už to ale neplatí a je vyrovnáno. Tomáš Rousek po kombinaci poslal kotouč na JANA MATIÁŠKA, který propálil vše, co mu stálo v cestě a začíná se znovu od začátku – 2:2. Asistence: Tomáš Rousek a Petr Zíb.

52:14
    Nyní jsou na koni hráči Tábora, kteří po vyrovnání ožili a opět se dostali do zakončení před Jirouškem, tomu ale pomohla obrana.

53:03
    Josef Saňa číhal na modré čáře, s jeho pokusem si však poradili hosté a rychle otočili hru na opačnou stranu.

54:06
    Závar před domácí brankou, nadvakrát nedokázal Matušík doklepnout puk za brankovou čáru a hra je poté přerušena.

54:26
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Robin Malý – trestné střílení, sevření puku rukou).

54:26
    Hosté měli k dispozici trestné střílení a mohli strhnout vedení na svou stranu, ovšem Petr Jiroušek ho dokázal zneškodnit a drží tak svůj tým!

55:09
    Další akce hostů končí zmarem a následuje otočka na druhou stranu domácích hráčů.

56:36
    Před Jirouškem to zase vyzkoušeli agilní hráči Tábora, ale nedokázali procedit touš za záda Petra Jirouška.

57:22
    Po chvilce to zase zkusili domácí, ale nevedlo se jim před Kristiánem Kolářem.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:37
    Jiroušek byl opět ve svém brankovišti pozorný a zastavil další pokus soupeře. Hra je zastavena a buly po jeho levé ruce.

59:25
    Vypadá to, že zápas v základní hrací době nenajde vítěze a zřejmě tak budeme svědky nastavené hrací doby.

60:00

Je to tak, po třetí třetině je stav nerozhodný 2:2 a budeme tak svědky minimálně nastavené hrací doby.

Prodloužení bude trvat deset minut, pokud ani v něm se nerozhodne, dojdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

61:10
    Hosté se jako první dostali před branku domácích, kde střílel Matušík, jeho pokus však končí jen na pozorné domácí obraně.

61:39
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Josef Hasman.

62:01
    Domácí po špatném střídání hostů mají k dispozici přesilovou hru a už se usadili před brankou Kristiána Koláře.

62:11
    A je hotovo. Po buly v útočném pásmu posunul puk Zdeněk Kutlák na pravou stranu, kde z kruhu pořádným švihem našel skulinku v hostující brance PETR JOSEFUS – 3:2. Domácí tak vítězí po prodloužení a srovnávají stav série. Asistence: Zdeněk Kutlák.

Je dobojováno. Domácí zvládli druhý finálový duel nad Táborem a na stav série je srovnán na 1:1. Nyní se zase vše stěhuje na led Tábora, kde v neděli bude finále mezi oběma soupeři pokračovat.

Dnešní utkání sledovalo 1250 diváků.

Z mé strany je to už vše. Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:55:52)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 28. Rohlík (Seniov, Jelínek), 36. Káník (Saňa, Josefus), 63. Josefus (Kutlák) – 16. Matušík (Endál, Černý), 52. Matiášek (Rousek, Zíb)

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Havelka, Pařízek, Hajič, Černý (A), Radoš, Kříž, Hubata – Matiášek, Prášek, Hasman, Matušík, Zíb, Chocholoušek, Dančišin, Šulek, Zayml, Endál (A), Bárta, Rousek, Seidl

Rozhodčí: Battěk, Glanc – Kučera, Thuma