Ottawa – Philadelphia 3:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Boston 2:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 0:1 (po pr.) | Anaheim – Florida 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 3:5 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – New Jersey 6:3 (kon.)
Vegas – Los Angeles 5:1 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.)
Edmonton Oilers
6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
New Jersey Devils
Sobota 19.03.2022, 20:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je opět zámořská NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme v příznivý čas sledovat duel mezi týmy Edmonton Oilers a New Jersey Devils.

Hokejisté dnes domácího Edmontonu Oilers jsou v tabulce v Západní konferenci na sedmém místě se ziskem dvaasedmdesáti bodů a zatím se drží na místě znamenajícím postup do vyřazovacích bojů. Olejáři v poslední době chytili dobrou formu, když čtyři zápasy v řadě za sebou vyhráli. Postupně porazili Washington, Tampu, Detroit a naposledy 6:1 srazili doma Buffalo a i dnes popáté v domácím prostředí budou chtít uspět. Potvrdí nad Ďábly roli favorita?

Nejproduktivnější hráči

Connor McDavid 34+53
    Leon Draisaitl 40+44
    Zach Hyman 20+20

Ďáblové z New Jersey jsou ve Východní konferenci až na třináctém místě, když dosud nasbírali devětačtyřicet bodů. V tuto chvíli na vyřazovací boje ztrácí už devětadvacet bodů a zřejmě tedy po základní části skončí sezónu. Devils nenavázali na výhru 2:1 po samostatných nájezdech nad Anaheimem a nyní dvakrát po sobě prohráli. 3:6 s Vancouverem a úplně stejným výsledkem padli i s Calgary. Dnes hosty čeká těžký oříšek v podobě rozjetého Edmontonu.

Jesper Bratt 19+38
    Jack Hughes 19+28
    Nico Hischier 16+24

Vzájemná utkání

Co se týče vzájemných duelů v probíhající sezóně, jsou na tom lépe Ďáblové. Ti v prosinci loňského roku porazili Edmonton doma 6:5 po samostatných nájezdech. Domácí tak mají svému soupeři co vracet.

Česká a slovenská stopa

Pavel Zacha (NJD)
    Tomáš Tatar (NJD)
    Christián Jaroš (NJD)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, K. Russell – Yamamoto, McDavid, E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl, Hyman – D. Ryan, Devin Shore, Foegele – Kassian, R. McLeod, J. Archibald.
    Trenér: Woodcroft

New Jersey Devils: J. Gillies (Daws) – Severson, Graves Siegenthaler, D. Hamilton,, P. K. Subban, Ty Smith – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Mercer, N. Hischier, Tatar – Bastian, J. Boqvist, Vesey.
    Trenér: Ruff

Rozhodčí: Anderson, Pochmara..

Před utkáním ještě zazní státní hymny USA a Kanady.

00:01

01:11
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí hned v úvodu vedou! Po nahrávce Puljujärviho se k puku dostal LEON DRAISAITL a prostřelil brankáře Gilliese. Asistence: Jesse Puljujärvi a Cody Ceci.
    01:11 Leon DRAISAITL - 1:0

03:17
    Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy se střídají u kotouče.

04:01
    Po delší době přerušená hra. Koskinen schoval puk pod lapačku. Vhazovat se bude před jeho bránou.

04:50
    Devils právě vstřelili branku!
    JESPER BRATT se dostal do samostatného úniku a Koskinena překonal povedenou kličkou. Asistence: Nico Hischier a Dougie Hamilton.
    04:50 Jesper BRATT - 1:1

05:57
    New Jersey vyhodilo puk na icing a vhazuje se před jejich bránou.

06:52
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zach Hyman – 2 min., podrážení).

08:52

09:56
    Draisaitlovu střelu vyrazil Gillies hokejkou.

10:50
    Na druhé straně dobrý zákrok předvedl Koskinen.

12:30
    Opět sledujeme delší pasáž bez přerušení.

13:37
    New Jersey posílá kotouč až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před jejich bránou.

14:05
    Koskinen má puk v lapačce a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

14:25
    Hischierova tvrdá rána skončila vedle Koskinenovy brány.

15:00
    Hráče New Jersey aktuálně zastavuje odpískaný ofsajd.

16:08
    Hráči Oilers rozjíždí útočnou akci od své brány.

16:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., krosček).

20:00

První třetina nabídla góly na obou stranách, kdy se nejprve prosadil Draisaitl a potom z úniku Bratt. Sledujeme zatím rychlý zápas, kdy se hra přelévá ze strany na stranu. Druhá třetina začne přibližně ve 21:02.

20:01

20:38
    Hischierovu ránu ze strany chytá Koskinen.

20:49
    A další zásah Koskinena. Tentokrát proti ráně Mercera.

21:40
    První zákrok ve druhé třetině si připisuje také Gillies po střele Puljujärviho.

22:35
    Icing Edmontonu.

22:43
    Severson pálil, ale Koskinen byl připraven a zasahuje.

Máme tu bitku mezi Geertsenem a Kassianem, kterou opticky vyhrál Geertsen.

22:44
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Mason Geertsen – 5 min., bitka).

24:10
    Edmonton vyhodil puk přes všechny čáry a píská se icing.

24:58
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Duncan Keith – 2 min., držení).

26:19
    Koskinen zatím odolává všem pokusům New Jersey.

26:58

27:08
    Russellovu ránu od modré si našel Gillies a svým zákrokem přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

27:45
    New Jersey vyhodilo puk až na icing.

28:10
    Siegenthalerova rána končí vedle brány.

28:39
    Gillies zachránil New Jersey při velké šanci domácích, když dokázal při závaru v brankovišti vyrazit puk pryč.

30:25
    Pod velkým tlakem střel jsou hráči Devils.

31:25
    Gillies má další zákrok, momentálně musí dávat opravdu pozor. Tlak domácích stoupá.

32:03
    Icing New Jersey.

32:16
    Na druhé straně velká šance New Jersey, kterou měl Subban, ovšem Koskinen předvedl na brankovišti skvělý zákrok a udržel tak skóre stále vyrovnané.

32:33
    Koskinen má další zákrok po střele Seversona.

32:55
    Zakázané uvolnění Edmontonu vrací hru před bránu Koskinena.

33:04
    Po střele Archibalda skončil puk pod lapačkou Gilliese.

33:20
    Vesey ujížděl sám na Koskinena, ale ten jeho pokus o bekhendový blafák přečetl.

33:47
    Gillies si připisuje na své konto další zákrok.

35:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., vysoká hůl).

35:55
    Gillies radši schoval puk pod lapačkou a přerušuje hru.

37:07

37:48
    EVANDER KANE před pár sekundami otočkou zpoza brány skóroval, ale rozhodčí se k momentu vrátili a u videa zjistili, že puk přešel čáru celým objemem a potvrzují branku. Asistence: Darnell Nurse a Connor McDavid.
    37:48 Evander KANE - 2:1

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jeden gól, který dal Kane a tenhle gól potvrdil až videorozhodčí, a tak Edmonton vede. Viděli jsme hru nahorů dolů, kdy oba brankáři byli často v permanenci. Třetí třetina tedy bude jistě velmi zajímavá. Třetí třetina začne přibližně ve 22:02.

40:01

40:26
    Je srovnáno! JESPER BRATT se dostal u levé tyčky k dorážce a puk procpal do brány nad betonem brankáře Koskinena. Asistence: Ryan Graves a Andreas Johnsson.
    40:26 Jesper BRATT - 2:2

43:14
    Hosté otáčí skóre. Po střele Bratta se k odraženému puku dostal NICO HISCHIER a poslal ho za Koskinenova záda. Asistence: Jesper Bratt.
    43:14 Nico HISCHIER - 2:3

44:41
    Odpískána hra vysokou holí a vhazovat se bude před bránou New Jersey.

45:08
    Gillies si poradil se střelou Foegeleho.

46:11
    Mercer střílel z levého kruhu, ale Koskinen střelu viděl a skončila v jeho náruči.

46:21
    Ofsajd Edmontonu.

47:21
    Gillies si nakonec po skrumáži ve svém brankovišti puk našel a ukryl ho pod lapačku.

49:04
    TYSON BARRIE dostal přihrávku na pravý kruh a střelou nad rameno překonává Gilliese a srovnává. Asistence: Kris Russell a Devin Shore.
    49:04 Tyson BARRIE - 3:3

50:32
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., podrážení).

51:36
    Kaneovu ránu chytil Gillies a puk má mezi betony.

52:03
    Edmonton využívá přesilovku a znovu vede! McDavid našel Barrieho, který ještě nahrál do výhodnější pozice EVANDERU KANEOVI, který prostřelil Gilliese ranou nad beton. Asistence: Tyson Barrie a Connor McDavid.
    52:03 Evander KANE - 4:3

52:52
    Puljujärviho rána proletěla nad bránou a puk se následně zpoza brány dostal k ZACHU HYMANOVI, který puk už jen doklepl do odkryté brány. Asistence: Jesse Puljujärvi a Leon Draisaitl.
    52:52 Zach HYMAN - 5:3

Jeden z rozhodčích zůstal ležet na ledové ploše a vypadá to na krvavé zranění nad okem. Rozhodčí odjíždí po svých, ale zamíří na šití. Draisaitl se mu za zásah pukem omluvil.

56:50
    Domácí vedou o dva góly, cožjim vyhovuje, a proto se nikam příliš neženou.

57:58
    Zakázané uvolnění Edmontonu. Vhazování před Koskinenem.

58:03
    New Jersey to zkouší bez brankáře!

58:14
    Koskinen má na kontě další zákrok.

58:26
    Kane o pár centimetrů netrefil hostující prázdnou bránu.

58:34
    Je definitivně rozhodnuto! CONNOR MCDAVID se dostal k puku a dovezl ho do prázdné brány. Bez asistence.
    58:34 Connor MCDAVID - 6:3

V této třetině jsme celkem viděli šest branek. New Jersey sice vedlo 3:2, ale domácí dokázali strhnout vítězství na svou stranu a slaví. Zápas nabídl také mnoho zákroků brankářů, kteří několikrát podrželi svůj tým. Olejáři tak v tomhle utkání potvrdili roli favorita.

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu: 40:28
    Zblokované střely: 13:13
    Vyhraná buly: 41:29
    Trestné minuty: 13:9

Tři hvězdy zápasu: 1. Jesper Bratt (NJD) 2+1, 2. Connor McDavid (EDM) 1+2, 3. Evander Kane (EDM) 2+0

Česká a slovenská stopa v utkání: Tomáš Tatar (NJD)- 1 střela na bránu, účast -1, 0 TM, čas na ledě 14:39

Kdo se postavil do brankoviště?: Mikko Koskinen (EDM)- 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 89,2 %, odehrál 60:00
    Jon Gillies (NJD)- 34 zákroků, 5 OG, úspěšnost zásahů 87,1 %, odehrál 59:24

Na utkání přišlo 16950 diváků.

Z tohoto zápasu je to vše, děkuji za pozornost a u dalších přenosů z hokeje se budu těšit zase někdy příště. (23:08:00)

Mateo

Branky a nahrávky: 2. Draisaitl (Puljujärvi, Ceci), 38. E. Kane (Nurse, McDavid), 50. Barrie (K. Russell, Devin Shore), 53. E. Kane (Barrie, McDavid), 53. Hyman (Puljujärvi, Draisaitl), 59. McDavid – 5. Bratt (N. Hischier, D. Hamilton), 41. Bratt (Graves, A. Johnsson), 44. N. Hischier (Bratt)

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – Severson, Siegenthaler, D. Hamilton, Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Mercer, N. Hischier, Tatar – Bastian, J. Boqvist, Vesey – Colton White, M. McLeod, Geertsen – A. Johnsson.

Rozhodčí: Anderson, Pochmara – Gawryletz, Gawryletz.