Ottawa – Philadelphia 3:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Boston 2:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 0:1 (po pr.) | Anaheim – Florida 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 3:5 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – New Jersey 6:3 (kon.)
Vegas – Los Angeles 5:1 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 19.03.2022, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů - o účast v play-off • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Hezkou sobotu. Vítám vás u sledování duelu DHL Extraligy juniorů, skupiny o účast v play off C. Junioři BK Mladá Boleslav v něm od 12:30 vyzvou HC Kometa Brno, tak si to nenechte ujít!

Skupina „C“ združuje mužstva umístěná po 1. části na 3., 4., 9. a 10. místě a utkají se čtyřkolově každý s každým. Tým z města automobilů skončil v první části 3., zatímco Kometa se umístila na 9. příčce.

Dnes nás čeká poslední, 12., kolo Skupiny, v tom druhém se mezi sebou utkají Jihlava a Liberec.

Bruslařům patří se ziskem 26 bodů druhé místo za pro ně neoblíbenými Bílými Tygry, na Liberec ale ztrácejí Bruslaři jen bod, a tak dnes rozhodně budou mít o co hrát. Kometa je ve Skupině na 3. místě s odstupem 8 bodů na Mladou Boleslav.

BK Mladá Boleslav: Král (Stuchlík) – Němec, Vacík (C), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Kubíček – Simon (A), Polák, Brouček, Půček (A), Vlasák, Hruška, Václavík, Hamršmíd, Sulík, Vyroubal, Plíšek.
    Trenér: Petr Haken

HC Kometa Brno: Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Fajmon, Holemý, Sedláček (C), Svoboda, Němec – Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzin, Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Kos, Rakus, Boltvan, Harmim.
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Horák, Červenka – Štěpánek, Jurak.

00:01

00:38
    Úvodní buly vyhráli Bruslaři a Richard Kubíček okamžitě nahodil puk do útočné třetiny, hosté se ale ubránili.

01:10
    Václavík to zkusil bekhendem z levé strany, jeho přízemní střelu si ale Michael Schnattinger pohlídal.

02:05
    Hráči Komety se poprvé usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nevzešla a na opčnou stranu už vyráží Plíšek.

02:42
    Hra je poporvé přerušena po zákroku Krále po střele hostí z vrcholu kruhů.

03:27
    Erik Meluzin ztratil puk na útočné modré a Bruslaři poté kotouč vyhodili až za brněnskou branku.

04:20
    Šimon Němec (MBL) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

05:01
    Kometa má drtivý tlak, veškeré střely hostujícího týmu ale zatím byly zblokovány.

05:16
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jihomoravané nakonec přesilovku využívají! Kotouč se po střele Sedláčka odrazil k volnému EDUARDU ŠALÉMU, který neměl problém dorazit puk do odkryté branky. Asistence: Ivo Sedláček.

05:57
    Karel Křepelka se pokusil o rychlou odpověď, ale jeho ránu od modré si Michael Schnattinger pohlídal.

07:07
    Erik Meluzin (KOM) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

07:30
    Vacíkovu ránu od modré Schnattinger chytil a nepustil nikoho z domácích k dorážce.

08:15
    Volný Michal Simon se dostal k zakončení z levého kruhu, ale bekhendem minul.

08:47
    Trma-vrma ve středním pásmu a Bruslařům je odpískán ofsajd.

09:07

09:43
    Václavík přízemnní střelou z levého kruhu neuspěl, domácí ale nadále drží puk v útočném pásmu.

10:47
    Bruslaři pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Krále.

11:45
    Hra se neustále stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří usadit v útočném pásmu.

12:48
    Aktivně napadající Půček a Hamršmíd připravili obránce Brna o kotouč, k zakončení už se ale nedostali.

13:52
    Už se hraje dlouho bez přerušení, Vlasák teď středem hřiště zaváží puk do útočného pásma.

14:45
    Jakub Malý to zkusil z ostrého úhlu, Jakub Král si ale prostor u bližší tyče pohlídal.

15:42
    Harmim nahodil puk až za boleslavskou branku, tam ale hosté kotouč už nevybojovali zpět.

16:28
    Vacík našel na pravém kruhu rozjetého Broučka, jehož nenápadná střela Schnattingerovi trochu propadla, puk se ale dokutálel mimo tři tyče.

17:46
    Denis Svoboda se po pěkném průniku dostal až ke střele, z levého kruhu ale na Krále nevyzrál.

18:48
    Bruslaři jen nahodili puk do útočné třetiny a odjeli vystřídat.

19:10
    Michael Schnattinger před dotírajícím Vojtěchem Polákem raději přerušil hru, vhazovat se bude po levici brněnského brankáře.

19:32
    Kubíčkův pokus od modré hostující obránci zblokovali, vypadá to, že Kometa svůj náskok do první sirény už udrží.

20:00

Skutečně tomu tak je, první třetina je po pouhých 28 minutách za námi. Hrál se v ní rychlý hokej s minimem přerušení, o něco spokojenější mohou být zatím hosté z Brna, kteří po využité přesilovce zásluhou Šalého vedou o jeden gól.

Další třetina začne přibližně ve 13:13.

20:01

20:47
    Simon nahodil puk do útočné třetiny, tam ale nebyl nikdo v bílo-zeleném dresu.

21:41
    Robin Rakus se ocitl úplně sám na levém kruhu, Krále ale střelou švihem nepřekonal!

22:10
    Tomáš Vyroubal měl na hokejce vyrovnání, tváří v tvář Schnattingerovi ale golfákem neuspěl!

23:08
    Hosté pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrátí před Schnattingera.

24:10
    Jan Hamršmíd to zkusil od modré, jeho rána ale zaduněla jen o zadní hrazení.

25:17
    Tlak Bruslařů je prozatím u konce, hosté vyhodili puk do útočné třetiny a oba týmy nyní střídají.

26:49
    Na konci rychlé akce Bruslařů stál Vojtěch Polák, který ale z mezikruží na brankáře Komety nevyzrál a Schnattinger si poradil i s následnou dorážkou Křepelky!

27:30
    Po delší době se bude vhazovat v obranném pásmu domácí, ti totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.

27:53
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Kubíček – 2 min., sekání).

28:47
    Ivo Sedláček to zkusil od modré, jehoo dělovku ale Král nadvakrát zkrotil.

29:45
    Hosté využívají i svou druhou přesilovku! Ve velkém závaru před boleslavskou brankou se nejrychleji zorientoval MATĚJ BĚLOHLAV a pohotovou dorážkou rozradostnil brněnskou střídačku. Asistence: Jakub Malý, Eduard Šalé

30:38
    Další brněnskou akci zastavuje ofsajd.

31:05
    Ivo Sedláček využil ztráty jednoho z domácích zadáků a vydal se kupředu, jeho přízemní rána z kruhu ale postrádala přesnost.

31:16
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., sekání).

31:54
    Vojtěch Polák se ze středního pásma prokličkoval až do předbrankového prostoru, ale zakončit se mu už nepodařilo!

32:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Napodruhé už to VOJTĚCHU POLÁKOVI vyšlo! Domácí tahoun se prokličkoval až před Schnattingera, kterého si následně položil na zem a bekhendovým blafákem snížil na 1:2. Asistenci si navíc připisuje brankář Král! Asistence: Jakub Král.

33:14
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude opět před Schnattingerem.

34:32
    Na konci další protiakce mladoboleslavských juniorů stál Jindřich Plíšek, jehož střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

35:23
    Meluzinův pokus od modré byl tečován a puk poté skončil až v ochranné síti.

36:06
    Domácí kapitán Vacík to zkusil z vrcholu kruhů, tato střela ale brněnského brankáře Schnattingera nehrozila.

37:16
    Hruška dovezl puk do útočného pásma a setřásl u mantinelu dva bránící hráče Brna, následná střela Křepelky od modré ale byla zblokována.

38:13
    Hradbu těl před Schnattingerem nepropálil ani Hrouda a hosté poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

39:48
    Jakub Malý (KOM) zcela mimo dění hry držel hůl jednomu z domácích a posílá tak Kometu do čtyř.

40:00

I po druhé dvacetiminutovce vede Kometa o jeden gól. Náskok hostí zvýšil v přesilové hře Bělohlav, krátce nato ale po pěkné akci snížil Vojtěch Polák. Bruslaři si poté vytvořili pár dalších příležitostí, vyrovnat se jim ale ve druhé třetině nepodařilo.

Další třetina začne přibližně ve 14:01.

40:01

41:15
    Domácí se usadili v útočném pásmu, k žádné střele na Schnattingera to ale zatím nevedlo.

41:49
    Malý už je na ledě, Kometa toto oslabení bez problémů zvládla ubránit.

43:15
    Plíšek dostal nabito na modrou a bez váhání vypálil, brankář hostí měl ale dobrý výhled a bez potíží ukryl kotouč v lapačce.

44:30
    Na opačnoou stranu se vydal Ivo Sedláček, jehož dělovku z pravého kruhu Král lapačkou skvěle zneškodnil!

45:29
    Václavíkova nepřesná rozehrávka nikoho v bílo-zeleném nenašla, píská se zakázané uvolnění.

45:54
    Jindřich Plíšek v rohu kluziště vybojoval puk a poté našel před brankou volného Broučka, který ale neuspěl!

47:40
    Puk se neustále stěhuje ze strany na stranu, Kometa má hru pod kontrolou a aktuálně nepouští Bruslaře do svého pásma.

48:29
    Nyní se naopak v útočné třetině usadili svěřenci Jana Zachrly, k žádné střele to ale nevedlo.

49:20
    Bruslařům je pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Králově pravé ruce.

50:43
    Karel Křepelka nahodil puk do útočného pásma a o chvilku později se dostal i ke střele, na pozorného Schnattingera si ale nepřišel.

51:46
    Hosté se aktivním napadáním vymanili z obranného pásma, nicméně jen na chvilku. Tlak Bruslařů začíná sílit.

52:49
    Dominik Brouček se středem hřiště vydal do útočné třetiny, když vtom inkasoval učebnicový hit od jednoho z hokejistů Komety.

53:30
    Král po nahození z ostréh úhlu raději přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Jihomoravanů.

53:53
    Po trmě-vrmě nedaleko modré čáry se puk odrazil k Václavíkovi, jehož následnou střelu z první Schnattinger lapačkou odrazil do bezpečí.

54:27
    Další nepovedená rozehrávka Bruslařů skončila na zakázaném uvolnění.

55:25
    Na levém kruhu byl úplně volný Plíšek, který po rychlé akci vypálil, ale Schnattinger si připsal relativně snadný zákrok.

57:34
    Komplikace pro Kometu. Ivo Sedláček (KOM) z obranného pásma vyhodil puk mimo hrací plochu – dvě minuty, zdržování hry.

57:34
    Oddechový čas pro domácí.

58:01
    Král míří na střídačku, Boleslav hraje bez gólmana!

58:17
    Před Schnattingerem vznikl nepřehledný závar, brankáři Komety se ale nakonec podařilo přerušit hru!

59:06
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, Bruslařům už zbývá na vyrovnání jen necelá minuta.

59:24
    Po dalším závaru před brněnským brankovištěm Schnattinger přerušuje hru.

59:34
    Sedláček už je na ledě a hsoté navíc vyhazují kotouč do bezpečí.

Je hotovo. Ve třetí třetině branka nepadla a Kometa si tak z Mladé Boleslavi veze tři body za výhru 2:1. A protože Mountfield HK už v Plzni v tuto chvíli prohrává 0:3, Brňané mají umetenou cestu do čtvrtfinále.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:33:41)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 33. Polák (Král) – 6. Šalé (Sedláček), 30. Bělohlav (Malý, Šalé)

Rozhodčí: Horák, Červenka – Štěpánek, Jurak