Crystal Palace – Everton 4:0 (kon.) | Southampton – Manchester City 1:4 (kon.) | Nottingham – Liverpool 0:1 (kon.)
Southampton FC
1:4 (1:1)
Manchester City
Neděle 20.03.2022, 16:00 • St. Mary's Stadium, Southampton (Kapacita: 32 384) • FA Cup • Čtvrtfinále

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou. (17:55:00)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:5.

Dnešní utkání je za námi. Manchester City v dnešním utkání potvrdil roli favorita a Southampton porazil 1:4! Hosté ve druhé půli předvedli úplně jiný výkon než v tom prvním a svého soupeře porazili tříbrankovým rozdílem. V 62. minutě se trefil z penalty De Bruyne. Následně přišli na trávník Mahrez s Fodenem a oba se zapsali do listiny střelců. Nejdříve v 75. minutě Foden, a poté v 78. minutě také Mahrez.

Manchester City tak po výhře 1:4 postupuje do semifinále FA Cupu.

90+3

90+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách a už jen čekají na závěrečný hvizd rozhodčího Deana.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.

88
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Ibrahima Diallo.
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází William Smallbone.

87
    Mahrez se dostal s míčem podél pravé postranní čáry až do vápna, odkud vypálil jen těsně vedle soupeřovy branky.

85
    Sterling se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí druhý pokutový kop pro hosty neodpískal.

84
    Mahrez se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale tentokrát na Forstera nevyzrál.

83
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Moussa Djenepo.

82
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Nathan Aké.
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Oleksandr Zinčenko.
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernandinho.

81
    Ale ani tento rohový kop nenadělal hostům větší potíže.

80
    Míč od rohového praporku vyboxoval zpět do zámezí Steffen. Domácí si tak rohový kop zopakují.

80
    Broja vybojoval rohový kop pro svůj tým.
    78. Riyad MAHREZ - 1:4

78
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Hosté vedou už 1:4! RIYAD MAHREZ se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a přesnou střelou k bližší tyči rozvlnil síť za bezmocným Forsterem.

78
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

Martin Penker

Branky: 45+2. Laporte (vla.) – 12. Sterling, 62. De Bruyne (pen.), 75. Foden, 78. Mahrez

Karty:   71. Steffen (MAC)

Southampton FC: Forster – Walker-Peters, Stephens, Salisu, Livramento – S. Armstrong (83. Djenepo), Romeu (88. Smallbone), Ward-Prowse (C), Elyounoussi (88. Diallo) – Long (63. Broja), A. Armstrong (63. Adams)
    Náhradníci: Caballero – Diallo, Perraud, Djenepo, Broja, Adams, Smallbone, Redmond, Valery

Trenér: Ralph Hasenhüttl

Manchester City: Steffen – Walker, Stones, Laporte (82. Aké), Cancelo (82. Zinčenko) – De Bruyne, Rodri (82. Fernandinho), Gündoğan (C) – Sterling, Jesus (64. Mahrez), Grealish (64. Foden)
    Náhradníci: Carson – Zinčenko, Silva, Aké, Mahrez, Fernardinho, Foden

Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Dean – Hussin, Smart