Pittsburgh – Columbus 5:1 (kon.) | Carolina – Tampa 3:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 7:4 (kon.)
Washington – St. Louis 2:5 (kon.) | Detroit – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 3:0 (kon.)
Winnipeg – Vegas 4:0 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:3 (kon.) | Calgary – San Jose 3:4 (kon.)
Arizona – Seattle 2:4 (kon.) | Los Angeles – Nashville 6:1 (kon.)
Winnipeg Jets
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Vegas Golden Knights
Středa 23.03.2022, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Vegas Golden Knights.

Hokejisté Vegas sérii pěti porážek přerušili dvěma výhrami nad Floridou a Los Angeles. V zatím posledním zápase ale tým po nepovedeném výkonu nestačil na Minnesotu Wild 0:3. Vegas má obrovskou marodku a týmu se nedaří nastartovat vítěznou sérii. Postup do play-off se výrazně komplikuje.

Winnipeg Jets z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se St. Luis Blues 4:3 v prodloužení, Vegas Golden Kngihts 7:3 a Chicagem 6:4. Tým nestačil na New York Islanders 2:5 a na Boston Bruins 2:4.

Winnipeg Jets s přehledem zvládl poslední vzájemný zápas, Vegas porazil 7:3. Tři kanadské body získal Kyle Connor za dvě asistence a gól.

Tým Vegas má obrovskou marodku – mimo hru jsou Hutton, Lehner, Martinez, Stone, McNabb, Pacioretty, Smth i Hague.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, N. Schmidt – Ehlers, Wheeler, Connor – Dubois, J. Svečnikov, Scheifele – Sanford, P. Stastny, Appleton – A. Brooks, Toninato, Harkins.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Brossoit) – B. Hutton, Pietrangelo, Theodore, Coghlan, Z. Hayes, Miromanov – W. Karlsson, Eichel, Marchessault – W. Carrier, Stephenson, N. Roy – Janmark, B. Howden, Patrick – Cotter, Leschyshyn, Kolesar..

00:01

00:27
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

00:50
    Jack Eichel pálil z dobré pozice před brankou, ale obrana si poradila. Dylan DeMelo zblokoval jeho pokus.

01:40
    Logan Thompson vyjel za svou branku, odkud rychle rozehrál. Následně po rychlé akci Nicolas Roy minul branku.

02:10
    Hostující celek neměl vůbec špatný vstup do tohoto zápasu, snadněji se dostává do zakončení, ale zatím na nějakou výraznější šanci čeká.

03:22
    Daniil Miromanov se dvakrát dostal do dobré pozice, Connor Hellebuyck si s jeho pokusy výborně dokázal poradit.

03:50
    Jack Eichel zadovkou přihrával před branku, kde hledal spoluhráče. Následně od modré čáry neuspěl jeho kolega.

04:15
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Winnipegu.

04:33
    Chandler Stephenson vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně s Vegas pokoušelo o rychlou protiakci, ale William Carrier se dostal do ofsajdu.

05:00
    Mattias Janmark odrazil kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Úvodní minuty patří Vegas.

06:00
    Dylan DeMelo se zapojil do kombinace, kterou zakončoval Mason Appleton. Jeho rána byla nepřesná. Logan Thompson zasahovat nemusel.

06:26
    0:3, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

06:42
    Neal Pionk je u kotouče první, zakázané uvolnění proti Vegas vrací hru do útočného pásma Jets.

06:50
    Hokejisté Vegas zblokovali další dvě dobré střelecké pozice.

07:04
    Blake Wheeler pálil z otočky mezi kruhy, Logan Thompson si připisuje první zákrok. Komerční přestávka.

07:30
    Connor Hellebuyck kryje zajímavou šanci, kterou měli hosté. Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Jets.

07:54
    Nate Schmidt si dokázal poradit před brankou a nenechal hráče Vegas vypálit. Následně Jack Eichel minul branku.

08:51
    Ben Hutton zakončoval od modré čáry, jeho tvrdou rána ale končí mimo, brankář Winnipegu zasahovat nemusel. Puk končí vedle.

09:45
    Neal Pionk se vrací za svou branku, následně nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Hosté hrají výrazně lépe než minulé zápasy.

10:50
    Alex Pietrangelo se dostal do ofsajdu, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

11:11
    William Carrier se propracoval do zakončení, Connor Hellebuyck ho vychytal. Dobrá akce Vegas, ale ještě lepší zákrok brankáře.

11:38
    Alex Pietrangelo autorem další střely Vegas, Connor Hellebuyck má další zákrok na svém kontě.

12:00
    0:9, Vegas je střelecky aktivnější, ale na nějakou výraznější šanci zatím čeká. Optickou převahu sice má.

12:20
    Daniil Miromanov od modré čáry nedokázal trefit branku.

12:53
    Neal Pionk minul branku, Vegas půjde do čtyř po faulu v obranném pásmu.

13:26
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Cotter – 2 min., hákování).

13:38
    William Karlsson dokázal vyhodit přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.

14:12
    Jeden z hráčů Vegas se dostal při vlastním oslabení dostal do šance, ale minul.

14:31
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

14:55
    Kyle Connor měl dobrou šanci, ale minul branku. Následně Logan Thompson skvělými zákroky zachránil Vegas od inkasované branky. Komerční přestávka.

15:26

15:31
    Vegas hraje zkrácenou přesilovku.

16:11
    Jack Eichel, Jonathan Marchessault a zakončující William Karlsson. Střelu Vegas, první v přesilovce, kryje Connor Hellebuyck.

16:23
    Dominic Toninato se při vlastním oslabení dostal ke střele, kterou Alex Pietrangelo zblokoval do ochranné sítě nad branku. Buly v útočném pásmu Jets.

16:30

16:48
    Mark Scheifele zůstal volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho pokus vyrazil Logan Thompson.

17:15
    4:13, tak vypadá statistika střel na branku, následně se píská zakázané uvolnění proti Winnipegu.

17:44
    Shea Theodore dobře vypálil, ale brankář domácích výborně zasáhl. Následně Roy neuspěl.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:51
    Ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. První třetina patří Vegas, které je aktivnější a snadněji se dostává do zakončení.

18:55
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Golden Knights.

19:36
    Shea Theodore se dostal k propagační střele od hrazení, se kterou si celkem snadno poradil domácí brankář.

20:00

Bezbrankových dvacet minut. Vegas hrálo aktivně, dostávalo se do šancí, hrálo podstatně lépe než poslední zápasy, ale na první branku v tomto zápase čeká. Vegas vede na střely 17:4. Connor Hellebuyck ani Logan Thompson zatím neinkasovali.

20:01

21:20
    Utkání pokračuje dál, Vegas mělo dobrou šanci, ale ani po zaváhání brankáře nedokázalo skórovat.

22:04
    Daniil Miromanov pálil z dobré pozice, brankáře nepřekonal, následně neuspěl ani jeho spoluhráč.

22:29
    Zack Hayes pálil z dobré pozice mezi kruhy, ale ani tato rána v brance nekončí. Puk byl zblokovaný.

22:53
    Alex Pietrangelo pálil od modré čáry, ale ani tento střelecký pokus nebyl povedený. Vegas kontroluje hru.

23:27
    William Karlsson se dostal k odraženému puku, jeho tvrdou ránu kryje brankář Jets. Bude se vhazovat.

23:43
    Jonathan Marchessault vedl zajímavou akci svého celku, ale Dylan DeMelo se dokázal dobře vrátit a nenechal soupeře vypálit.

24:37
    4:22, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Vegas má více ze hry, ale musí dobře bránit.

25:18
    Nate Schmidt má kotouč za svou brankou, oba týmy střídají, Jets nahodili puk tak, aby z toho nebyl icing.

25:38
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Daniil Miromanov – 2 min., hákování).

26:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, následně hráči Vegas dokázali vyhodit.

26:07
    Ofsajd Winnipegu, respektive kotouč vypadl z hrací plochy, buly ve středním pásmu.

26:16
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí proměnili přesilovku a z páté střely v zápase dávají branku. PIERRE-LUC DUBOIS se dostal k odraženému puku a jeho dorážka končí v brance. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.
    26:16 Pierre-Luc DUBOIS - 1:0

27:30
    7:22, tak vypadá statistika střel na branku. Ale i to málo stačilo domácím k tomu, aby získali vedení.

28:21
    Mattias Janmark vedl zajímavou akci Vegas, ale v útočném pásmu se k puku propracovat nedokázal.

28:39
    Pete Deboer a jeho tým odvedli výbornou práci, gólu Jets předcházel ofsajd, branka neplatí.

28:45
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jevgenij Svečnikov – 2 min., sekání).

28:50
    Jack Eichel kombinuje v útočném pásmu, následně ale Paul Stastny otočil směr hry.

29:19
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

29:52
    Chandler Stephenson minul branku.

30:01
    William Karlsson stál dobře před brankou, ale minul. Následná rána končí na tyči, Jack Eichel trefil brankáře. Pak domácí vyhodili.

30:59
    Brenden Dillon měl obrovskou šanci, ale jeho rána jen o malý kousek minula branku. Nechybělo mnoho.

31:37
    Keegan Kolesar výborně našel spoluhráče, William Carrier pálil a Connor Hellebuyck zastavil puk. Brankář domácí nyní podržel výborným zákrokem.

32:13
    Dylan DeMelo minul branku ránou od modré čáry, nebyla to vůbec špatná rána.

33:24
    Mason Appleton pálil z dobré pozice v situaci dva na jednoho, minul branku.

34:08
    9:25, tak vypadá statistika střel na branku. Tradiční problém Vegas v této sezoně, dát gól, platí i dnes.

34:12
    Ben Hutton nahodil kotouč na branku od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář Jets problém.

34:28
    Josh Morrissey měl hodně prostoru, jeho rána o malý kousek minula cíl. Vegas hraje hodně riskantně.

35:14
    Desátá střela na branku Vegas a domácí vedou 2.0. Z minima vytěžili domácí maximám. Po teči před brankou se prosazuje strašně snadno MARK SCHEIFELE. Asistence: Nikolaj Ehlers a Dylan DeMelo.
    35:14 Mark SCHEIFELE - 2:0

36:41
    Komerční přestávka po snadném zákroku brankáře Jets. Vegas je znovu ve velkých problémech.

37:28
    Ben Hutton nahazoval kotouč na branku, ale brankáře vůbec neohrozil.

38:23
    Jansen Harkins se dostal do brejku, ale brankář Logan Thompson tentokrát své spoluhráče podržel. Vytáhl dobrý zákrok.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Neal Pionk pálil od modré čáry, Logan Thompson si poradil.

39:31
    Mattias Janmark neproměnil svou šanci, trefil jen střed branky, kde byl gólman.

40:00

Obrovské problémy Vegas pokračují dál. Vegas prohrává o dva góly, v zápase je aktivnější, ale už více než pět třetin nedokázalo Vegas dát gól. Poslední zápasy hraje směrem dopředu opravdu špatně. Jets těží z chyb Vegas.

40:01

41:03
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., hákování).

41:05
    Jets vyhazují přes všechny čáry. Vegas musí složitě bojovat o útočné pásmo.

41:24
    Dylan Coghlan trefil brankovou konstrukci, následně hráči Jets znovu vyhodili.

41:46
    Další snadné vyhození Winnipegu, Jack Eichel a jeho formace je na ledě.

42:42
    Chandler Stephenson měl obrovskou šanci, ale ani tentokrát hráč Vegas netrefil branku. To už je křeč.

42:48
    Nolan Patrick pálil, jeho rána byla zblokovaná.

43:01
    Mattias Janmark pálil vysoko nad branku. Vegas hraje aktivně, ale chybí střelba z dobrých pozic.

43:36
    Logan Thompson měl co dělat, aby si se střelou soupeře dokázal poradit. Nakonec to zvládl.

44:35
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky, Jack Eichel dostal puk do útočného pásma. Ale Vegas nevypálilo.

45:00
    Jack Eichel zakončoval, ale trefil jen brankáře.

45:33
    Dominic Toninato vedl velmi dobrou útočnou akci, ale zakončit nedokázal. Následně icing Vegas.

46:10
    Dylan Coghlan napadal rozehrávku soupeře, ale k puku se dostat nedokázal.

46:32
    Keegan Kolesar vyslal na branku propagační střelu, brankář Connor Hellebuyck snadno zastavil puk. Komerční přestávka.

46:40
    Alex Pietrangelo se sice dostal ke střele, ale pochopitelně trefil prvního hráče, který před ním stál.

47:02
    17:37, tak vypadá statistika střel na branku.

47:23
    Paul Stastny měl obrovskou šanci, ale brankář Vegas ho dokázal vychytal. Winnipeg hraje nyní výrazně lépe.

48:24
    Blake Wheeler se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná.

48:42
    Connor Hellebuyck snadno kryje ránu soupeře. Vegas se snaží, ale je to málo. Domácí hrají takticky zodpovědně.

49:21
    U střídačky Vegas se strhla potyčka. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

49:24
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nolan Patrick – 2 min., krosček).

49:41
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

50:15
    Josh Morrissey pálil, Logan Thompson přerušil hru. Vegas se nemůže dostat do tempa. Komerční přestávka.

Tragická marodka Vegas má dalšího člena – Zack Hayes pro krvavé zranění odstoupil ze zápasu. Vegas hraje na pět obránců. Mimo hru jsou nyní už Lehner, Martinez, McNabb, Pacioretty, Smith, Stone, Hague a i Hayes.

50:25
    Sledujeme hru čtyři na čtyři a domácí celek míří za snadnou výhrou.

50:33
    Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před branku hostujícího celku.

51:06
    Je rozhodnuto, domácí tento zápas v pohodě vyhrají, po rychlé přihrávce se prosazuje neobsazený a z první zakončující NEAL PIONK. Asistence: Kyle Connor a Paul Stastny.
    51:06 Neal PIONK - 3:0

52:30
    Alex Pietrangelo minul od modré čáry branku, jeho rána byla hodně nepovedená.

52:47
    23:40, tak vypadá statistika střel na branku.

53:51
    Jets si se soupeřem dělají co chtějí, Nyní po krásné akci přidávají další branku, prosazuje se skvělou tečí NIKOLAJ EHLERS. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.
    53:51 Nikolaj EHLERS - 4:0

55:01
    Hokejisté Vegas vůbec neví, jak mají hrát. 40 střel na branku, bez gólu. Soupeř dal z 24 střel hned 4.

55:36
    William Carrier zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

56:25
    Komerční přestávka.

56:30
    Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, snaží se vstřelit další branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase.

58:11
    Nicolas Roy vypálil, Connor Hellebuyck v pohodě kryje puk, hra je přerušená.

Vegas Golden Knights bojují o play-off, ale v poslední době se jim vůbec nedaří. Prohráli pět zápasů v řadě, pak shodou okolností dvakrát vyhráli. V posledních dvou zápasech nedali ani gól. Tým Petera DeBoera má ještě 16 zápasů na to, aby zkusil v boji o play-off uspět. Fanoušci Vegas už bijí na poplach.

Winnipeg Jets dnes svého soupeře jasně přehrál, dostával se do výrazných šancí, které dokázali proměnit.

Kdo se postavil do brankoviště?

Connor Hellebuyck (WPG) – 42 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Logan Thompson (VGK) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil.

Tři hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) – 42 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    2. Nikolaj Ehlers (WPG) – 1+1
    3. Mark Scheifele (WPG) – 1+1 (03:51:09)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Dubois (Wheeler, Connor), 36. Scheifele (Ehlers, DeMelo), 52. Pionk (Connor, P. Stastny), 54. Ehlers (Scheifele, Wheeler)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, N. Schmidt – Ehlers, Wheeler (C), Connor – Dubois, J. Svečnikov, Scheifele (A) – Sanford, P. Stastny, Appleton – A. Brooks, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dawe Lowry

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Brossoit) – B. Hutton, Pietrangelo (A), Theodore, Coghlan, Z. Hayes, Miromanov – W. Karlsson, Eichel, Marchessault (A) – W. Carrier, Stephenson (A), N. Roy – Janmark, B. Howden, Patrick – Cotter, Leschyshyn, Kolesar.
    Trenér: Pete Deboer

Rozhodčí: Anderson, Lee – Rody, Shewchyuk

Diváci: 13 690