Toronto – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 4:3 (2:0 po s.n.) | Colorado – Vancouver 1:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:0, 0:2, 0:0) Stav série: 0:4
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 24.03.2022, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítkovická Ostravar aréna dnes večer uvidí čtvrtý čtvrtfinálový zápas, který v derby sehrají týmy Vítkovic a Třince.

Ve včerejším utkání se hrálo v první třetině bez branek, domácí příliš nestříleli, ale zato ubránili dvě oslabení. Ve druhé třetině se hosté dostali do vedení, když se při zmatku před vítkovickou brankou trefil Hrňa, ale Vítkovice ještě před druhou sirénou dokázali srovnat gólem Bernovského z přesilovky. Do třetí třetiny vstoupili domácí s početní výhodou, protože dohrávali přesilovku z předchozí části, ale tu využít nedokázali. Svůj tým naopak do vedení přivedl pohotovou dorážkou Musil a vítkovičtí museli otevřít hru. Kacetla se jim ale už překonat nepodařilo a to i přesto, že v závěrečné power play nastřelili dokonce tyč.

Oceláři mají před sebou už jen poslední, nejdůležitější krůček k postupu, ale jak je známo, ten může být často také ten nejtěžší. Nechme se překvapit, s čím Vítkovice na svého soupeře vyrukují a zda se jim podaří o něco prodloužit sezónu.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Jakub Stehlík, L. Kovář, P. Koch – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Lednický, Flick, M. Kalus – Dej, Bitten, Chlán – Guman.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Dravecký (A).
    Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: O. Hejduk, P. Stano – J. Špůr, M. Zíka.

00:01

00:05
    Vítkovice vyhrály úvodní vhazování a Hruška se tlačí do pásma.

00:42
    Hosté u puku, na opačné straně se musel Stezka připravit na pokus Michala Kovařčíka.

01:21
    Vítkovičtí znovu u Kacetla, Kalus si hledá prostor.

01:43
    Lednický byl připraven u branky, ale puk se k němu nedostal.

02:01
    Od modré pálil Koch, ale Kacetl měl dobrý výhled.

02:11
    Na opačné straně musel zasahovat Stezka proti střele Marinčina, bude se vhazovat po jeho pravici.

02:32
    Oceláři mají puk pod kontrolou, ale domácí je do blízkosti své klece nepouštějí.

02:53
    Nepřehlednou situaci u vítkovické klece řeší Lakatoš vyhozením obloučkem.

03:32
    Daňo se protáhl k brance, ale vítkovičtí beci jej vytěsnili ze střelecké pozice.

04:18
    Růžička drží puk za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.

04:54
    Hosté se derou do útoku, Hrehorčák poslal puk před branku, kam si najížděl Dravecký, ale ten nemířil přesně.

05:34
    Zakázané uvolnění pro Třinec. Vhazuje se u Kacetla.

05:59
    Vítkovice se ve středním pásmu dostaly k puku a mohou rozehrát.

06:27
    Domácí v pásmu, Lindberg poslal puk na zcela volného Kocha, ten střílel do klubka hráčů, Fridrich se natahoval po puku, ale nepodařilo se.

07:23
    Slezané se přesunuli do útočného pásma, Nestrašilova střela ale Stezku nevyděsila. Následuje komerční přestávka.

07:57
    Puk je zašlápnut v rohu u domácí klece.

08:16
    Vítkovice v pásmu, ale spíše bojují o více prostoru.

08:45
    Oceláři se usadili v pásmu, Zbořil pálil přímo do Stezky, který drží puk a Vrána tak šanci na případnou dorážku už nemá.

08:49
    Domácí Stezka odehrál holí do rohu pokus Doudery.

09:24
    Oceláři zastavili puk těsně na modré a mohou se v pásmu pozdržet.

10:00
    Třinečtí mají puk pod kontrolou, ale nemohou se dostat z pásma.

10:36
    Domácí se v pásmu udrželi, ale Kacetl je ve střehu.

10:58
    Kalus se řítil s pukem na Kacetla, ale byl zabráněn těsně před brankou.

11:12
    Oceláři se znovu rozjeli do pásma a usazují se před Stezkou.

11:33
    Nestrašil nastřeluje tyč vítkovické klece!!!

12:08
    Hosté musejí rozehrát od své branky.

12:33
    Fridrich se dostal k puku odraženému od mantinelu, ale před byl faulován a v sedě se mu nepodařilo puk pořádně umístit.

12:39
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Lindberg se dostal k puku, který se Fridrichovi nepodařilo umístit, nahrál jen volnému RUSLANU PEDANOVI, který trefuje horní růžek Kacetlovy klece, který ani netušil, odkud puk přiletěl – 1:0. Asistence: Tobias Lindberg, Petr Fridrich.
    12:39 Ruslan PEDAN - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

12:51
    Od modré pálil Solovjov, Kacetl toho znovu příliš neviděl, ale tentokrát puk chytá. Následuje komerční přestávka.

13:30
    Třinečtí rozehrávají do útočného pásma.

14:02
    Hraje se ve středním pásmu.

15:20
    Oceláři se lehce protáhli do pásma, Vrána byl připraven u branky, ale puk netrefil ideálně.

15:50
    Oba týmy bojují o puk u mantinelu. Sudí vyčkávají.

16:54
    Na opačné straně se musí mít na pozoru Kacetl, ale puk za jeho zády nakonec nekončí, Dejovu střelu vytěsnil hostující gólman helmou.

17:27
    Kundrátkova spolupráce s Marcinkem nevyšla.

17:56
    Slezané znovu rozehrávají útočnou akci, ale puk končí u domácích hráčů.

18:18
    Vrána se snaží prosadit u mantinelu, ale domácí mu tuto situaci neulehčují.

18:32
    Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

19:00
    Flick si najel do pásma, ale Kalusovu střelu nemohl zpracovat.

19:18
    Koch sebral puk hostujícímu Romanovi, ale pro vítkovické to nic dalšího neznamenalo.

19:51
    Kotouč v rohu u domácí klece, hráči se jej snaží vydolovat od mantinelu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:51.

Střely na branku:
    1/3 – 6:8

Po první třetině je poprvé v této sérii stav jiný, než 0:0, radovat se mohli – také poprvé v této sérii – domácí fanoušci. Ve velké šanci byl Fridrich stržen na led a puk nemohl umístit, o pár vteřin později se ale kotouč dostal k volnému Pedanovi, který neváhal a nastřelil horní růžek vzdálenější tyče, kdy Kacetl neměl příliš dobrý výhled. Hra je otevřená už od prvního vhazování, takže se máme do dalších částí určitě na co těšit.

20:01

20:10
    Oceláři nahazují puk za vítkovickou klec, tam na něj ale číhají domácí.

20:35
    Hráči bojují o puk u mantinelu za Stezkovou brankou.

21:04
    Hraje se ve středním pásmu, Fridrichův pokus přejít do útoku neprošel.

21:37
    Znovu Fridrich v akci, jeho působení před Kacetlem se hostujícím bekům moc nelíbilo.

22:06
    Ofsajd pro Oceláře, Svačina byl rychlejší než puk.

22:27
    Doudera nahodil puk do pásma, Oceláři se mohou přesunout ke Stezkovi.

22:51
    Chmielewski se k puku díky domácímu Solovjovovi nedostal.

23:17
    Chlán se rychle protáhl až před branku, ale jeho střelu vytěsnil Kacetl lapačkou.

23:24
    Krenželok vybojoval puk, Chlán jej dostal k brance, kde zdatně clonil Lakatoš, ale puk se od něj odráží jen do Kacetla.

24:00
    Vítkovičtí stále v útočném pásmu, Lakatoš poslal puk na najíždějícího Plášila, ale ten minul.

24:08
    Oceláři dostali puk dos středního pásma.

24:49
    Nestrašil se prosadil až k vítkovické brance, ale puk neumístil dobře.

25:14
    Marcinko si objel vítkovickou branku, ale jeho spoluhráči se do šance nedokázali dostat.

25:43
    Bitten se dostal k nepřesné přihrávce hostů, vystartoval do pásma, dostal se až k brance, byl tísněn Hrňou, ale na pomoc mu přijeli Dej i Pedan, před brankou Kacetla vznikl obrovský závar, Pedan byl držen na ledě, ale sudí stále viděli kotouč a nechávali hru plynout. Nakonec je ale hra přerušena, Dejova snaha se vyplatila, ale gól nemůže být uznán.

25:58
    Puk je tečovaný do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

26:09
    Prvním vyloučeným zápasu je domácí Hruška, který je potrestán za sekání.

27:21
    Síly na ledě srovnává Marcinko, který nedovoleně bránil.

28:09

28:38
    Vítkovickou souhru zakončuje Fridrich, ale Kacetl je v pohotovosti.

29:21

29:28
    Domácí se drží v pásmu, ale hosté jim narušují přihrávky zdatně.

31:28
    Sourozenci Kovařčíci kombinovali u domácí klece, ale Stezka byl také připraven.

31:44
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno!! Nejprve se puk odrazil od horní tyče vítkovické klece zpět do hry, následně jej pohotový MICHAL KOVAŘČÍK dostává za padajícího Stezku – 1:1. Asistence: Tomáš Kundrátek, Ondřej Kovařčík.
    31:44 Michal KOVAŘČÍK - 1:1

32:26
    Třiinečtí pokračují ve své hře, Stezka drží puk pevně v lapačce a následuje komerční přestávka.

33:09
    Hosté se dostávají do vedení, MARKO DAŇO dostal přihrávku na hůl, proskočil kolem vítkovického beka a dostal se blíž k brance, kde trefuje horní roh Stezkovy branky – 1:2. Asistence: Martin Růžička, Petr Vrána.
    33:09 Marko DAŇO - 1:2

34:00
    Třinečtí se dostávají do větší herní pohody, Vítkovice se musejí bránit.

35:18
    Domácí dostali kotouč za Kacetlovu klec, ale to jim pásmo nezajistilo.

35:45
    Flick dostal rychlou přihrávku, prokličkoval až před hostující branku, ale zakončení do Kacetla vyrovnání nepřineslo.

36:24
    Oceláři na skok v pásmu, vítkovičtí ale rychle přenášejí hru k opačné kleci.

37:11
    Třinec si ponechává kotouč a střídá.

37:39
    Hákováním se provinil před svou brankou Plášil, a tak mají hosté početní výhodu.

38:15
    Třinečtí v pásmu, ale kotouč je za domácí brankou, příliš prudká nahrávka k modré končí mimo útočné pásmo Slezanů.

38:48
    Marinčin rozehrává útočnou akci.

39:06
    Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.

39:19
    Puk míří ke Kacetlovi, Marinčin na puk u modré nedosáhl.

39:35
    Hra je přerušena, třinečtí se dostali do ofsajdu.

39:39
    Vítkovice hrají v plném počtu.

39:57
    Poslední střela této třetiny bude patřit Plášilovi, Kacetl jen kontroluje puk.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:43.

1/3 – 6:8
    2/3 – 8:7

Po druhé třetině jsou znovu o krůček blíže k postupu Slezané. Ti nejprve srovnali Michalem Kovařčíkem, po necelých dvou minutách se pak dostali do vedení díky Daňovi. Vítkovičtí musí přidat na bojovnosti a přesnosti, aby mohli svému soupeři další minuty ještě hodně znepříjemnit.

40:01

40:33
    Třinecký Vrána posílá puk na zakázané uvolnění.

40:55
    Nahozený puk dojíždí domácí bek a vítkovičtí mohou rozehrát.

41:21
    Nepřesná přihrávka mířící k Fridrichovi se ocitá na holi hostujícího Nestrašila, ale ten nemá komu nahrát.

42:05
    Dnešní utkání sleduje 7 525 diváků.

42:18
    Vítkovice se protáhly až k brance, Chlán poslal puk před branku, ale Bitten nebyl dost blízko.

42:56
    Oceláři v pásmu, ale jejich souhru přerušuje Stehlík.

43:22
    Na opačné straně musí být ve střehu Kacetl, Hruškova nahrávka sel Fridrichovi nesedla.

43:39
    Další faul na vítkovického Fridricha, hostující Doudera bude pykat za sekání.

43:52
    Puk putoval na modrou na Solovjova, Krenželok clonil hostujícímu gólmanovi, ale puk se v síti netřepotá.

44:03
    Oceláři vyhazují puk do bezpečnějších vod.

44:44
    Souhra vítkovických v pásmu je zdatně narušována hostující čtveřicí.

45:10

45:39

46:05
    Slezané bojují v pásmu před Stezkou, ten zatím zasahovat nemusel.

46:27
    Třinečtí čekají na dostřídání za svou brankou a budou rozehrávat útočnou akci.

47:05
    Domácí v pásmu, Daňovi se nepodařilo dostat puk do středního pásma.

47:21
    Chlánova nahrávka nenašla hůl Deje.

47:45
    Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.

48:05
    Vítkovický atak útočného pásma ukončuje ofsajd, přerušení bude využito ke komerční přestávce.

48:48
    Hosté v pásmu, Zahradníčkova střela projela těsně kolem vítkovické branky.

49:11
    Vítkovičtí dostali puk do středního pásma, ale tam ho ze vzduchu stahuje Vrána.

49:54
    Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí kontrolují kotouč.

50:20
    Puk se zbrzdil u modré čáry a Lednický se tak dostává do ofsajdu.

51:03
    Lakatoš se dostal až před hostující branku, ale Kacetl byl na místě.

51:24
    Domácí hráč si objel hostující branku, puk se dostal ke Stehlíkovi, ale skóre se nemění.

51:25
    Marinčin sekl do Krenželokovy hole tak silně, že mu ji zlomil, bude potrestán za sekání.

52:31
    Hosté dostali puk z pásma, Roman jej drží u mantinelu blízko Stezkovy klece a šetří vteřiny.

52:52
    Vítkovice v pásmu, Hruška našel Bernovského, ale ten v tísni mířil mimo.

53:25
    Domácí přesilovka nic nepřinesla, Marinčin je zpět ve hře.

54:07
    Pokus Chlána je zblokovaný do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

54:31
    Hosté okupují prostoru u domácí branky.

54:47
    Flick ve spolupráci s Lednickým přenesl hru do útočného pásma.

55:11
    Slezané byli ale proti a vracejí hru ke Stezkovi, ten zatím příliš práce nemá.

55:40
    Krenželok dostává puk do pásma, ale hosté jsou proti působení Vítkovic u Kacetla.

56:25
    Zakázané uvolnění pro hosty.

56:35
    kalus bojuje společně s Lednickým za třineckou klecí.

56:45
    Plášil si přihrál se Stehlíkem, ale gól to není.

57:16
    Vítkovičtí stále pokračují v ostřelování hostující klece, ale chtělo by to více přesnosti.

57:41
    Bernovský s Fridrichem kombinují, přizvali i Kocha, ale puk se dostává na hůl Nestrašila.

58:01
    Domácím utekl puk do středního pásma, bude se vhazovat před jejich útočnou modrou.

58:27
    Stezka míří na střídačku!!

58:48
    Vítkovičtí bojují o puk u hostující klece, ale musejí ho stále odněkud dolovat.

58:56
    Daňo vyhazuje puk směrem na domácí prázdnou branku, ale míjí ji.

58:56
    Oddechový čas pro domácí.

59:02
    Flick přišel o hůl a rychle si jel ke střídačce pro novou.

59:23
    Bude se vhazovat po pravici Kacetla, puk byl zblokovaný do ochranné sítě.

59:32
    Lakatošova střela minula hostující klec.

59:40
    Stehlíkův pokus také letí mimo branku Třince.

59:49
    Hosté zatlačili vítkovické s pukem do rohu, kde je puk zašlápnut u mantinelu.

59:57
    Domácímu Stehlíkovi se nepodařilo vydolovat puk zpod hokejek a bruslí hráčů.

Stav série – 0:4.

Dnešní utkání je u konce, stejně jako celá tato čvtrtfinálová série. Třinečtí postoupili hladce 4:0 na zápasy. Tři ze čtyř zápasů skončily naprosto stejným výsledkem, rozdílem jedné branky, 2:1. Oceláři mají před sebou několika denní volno, které mohou využít k odpočinku a nasbírání sil, pro vítkovické hráče jako i fanoušky je tato sezóna už minulostí.
    Z Ostravy je to proto už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit opět na počtenou. (20:01:44)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 13. R. Pedan (Lindberg, Fridrich) – 32. M. Kovařčík (Kundrátek, O. Kovařčík), 34. Daňo (Martin Růžička, P. Vrána)

Rozhodčí: O. Hejduk, P. Stano – J. Špůr, M. Zíka

Diváci: 7 525