NY Islanders – Tampa 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Nashville – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (po pr.)
New Jersey – Montreal 3:2 (4:3 po s.n.) | Toronto – Florida 5:2 (kon.)
Nashville Predators
5:4 (0:2, 4:2, 1:0)
Philadelphia Flyers
Pondělí 28.03.2022, 00:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Dnešní utkání sledovalo 17 414 diváků.

To už je ode mne vše. Přeji nerušený zbytek noci! (02:50:30)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:23 (14:4, 14:10, 7:9)
    Zblokované střely – 18:9
    Vyhraná vhazování – 33:22
    Trestné minuty – 12:14
    Hity – 32:29

Hokejisté Nashvillu zdolali v dramatickém utkání Philadelphii 5:4. Pro hosty se přitom divoký duel vyvíjel dlouho lépe.

Po první třetině vedli 2:0 a na začátku druhé části ještě Max Willman odpověděl na kontaktní trefu Jakova Trenina. Pak ale odstartoval obrat Preds. Ještě do poloviny zápasu bylo vyrovnáno, o což se postarali opět Trenin a dorážkou vlastní střely Luke Kunin. Ve 39. minutě pak domácí poprvé vedli po šikovné teči Filipa Forsberga. Letci se nevzdali a do přestávky stačili vyrovnat na 4:4 ranou Jamese van Riemsdyka. Závěrečná dvacetiminutovka už byla opatrnější. V závěru však Predátoři zvýšili tlak a 79 sekund před koncem se dočkali vítězného gólu, když střílenou přihrávku Josiho usměrnil do branky Tanner Jeannot.

59:23
    Roman Josi obětavě zablokoval ránu Joeala Farabeeho, proti níž by se měl Saros asi problém přemístit!

Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí skórují 79 sekund před koncem duelu! Alexandre Carrier posunul na útočné modré puk doleva na kolegu z obrany Romana Josiho. Ten poslal střílený pas na vzdálenější tyčku, kam si sjel TANNER JEANNOT, jenž kotouč usměrnil za záda Jonese a zkompletoval tak hattrick Gordieho Howea (gól, asistence a bitka) – 5:4. Asistence: Roman Josi a Alexandre Carrier.

57:48
    Ryan Johansen našel krosem Mattiase Ekholma, jehož dělovku z první přizvedl Jones levým ramenem do horní tyčky! Teď měli Predátoři smůlu.

57:30
    Střela Philipa Tomasina nenadělala Jonesovi velké problémy. Brankář hostí si pro puk sáhl lapačkou.

56:47
    Roman Josi střílel od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval Eeli Tolvanen, Jones však nemusel zasahovat.

56:12
    Nahození Jamese van Riemsdyka od levého mantinelu podržel v lapačce Saros.

55:53
    Morgan Frost převzal u levého mantinelu puk od Tippetta a vyzkoušel Sarose. Ten jeho střelu švihem pokryl.

55:20
    Zack MacEwen se pustil dopředu na pravém křídle, ovšem do střely mu vložil hokejku bránící Ekholm. Čas na poslední reklamní přestávku, pak už přijde na řadu vyvrcholení duelu.

54:02
    Hosté propadli a pustili Nashville do rychlého protiútoku! Johansen poslal proti Jonesovi rozjetého Filipa Forsberga. Ten udělal kličku do bekhendu, po níž puk poslal vedle tyčky!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 21. Trenin (Josi, Jeannot), 28. Trenin (Mikael Granlund, Jeannot), 29. Kunin (Mikael Granlund), 39. F. Forsberg (A. Carrier, Duchene), 59. Jeannot (Josi, A. Carrier) – 3. Sanheim (Frost), 18. Farabee (Atkinson, J. van Riemsdyk), 23. Willman, 40. J. van Riemsdyk (Konecny, Connauton)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – A. Carrier, Josi (C), Lauzon, Ekholm (A), Benning, J. Davies – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.
    Trenér: Hynes

Philadelphia Flyers: M. Jones (Hart) – York, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Yandle, Connauton – Atkinson (A), Farabee, J. van Riemsdyk – Konecny, K. Hayes (A), Lindblom – Tippett, Frost, Willman – Hodgson, MacEwen, P. Brown.